[Pomysł] Uczelnie itp. -akcja propagowania BOINC

Zaczęty przez Machloj, 29 Październik 2009, 20:39

Machloj

Próbowałem gdzieś znaleźć informację o jakiejkolwiek naszej akcji propagowania BOINC wśród uczelni wyższych i oprócz tego:
Cytat: Mchl w 05 Styczeń 2009, 20:50
Tyle, że jak dotąd wszelkie uczelnie, które staraliśmy się zainteresować BOINCem odpowiadały: "Ale my mamy gdzie liczyć"
nie znalazłem żadnych szczegółów - szczególnie daty ostatniej takiej akcji - może warto by powrócić do tematu i albo rozesłać jakiegoś maila (do PRACOWNIKÓW uczelni, a nie władz) albo wydrukować wsadzić w kopertę i wysłać w formie papierowej (może tak potraktują to poważniej)

może zaproponujemy w piśmie pomoc w tworzeniu i przygotowaniu projektu - jakieś doświadczenie w tym mamy (a właściwie TJM i sesef mają ;) ) - a nuż jakaś uczelnia się zdecyduje w końcu na darmową moc

Rysiu

Ostatnio powoli idę w tą stronę...

Troll81

Takiej akcji zdecydowanie pomogłoby posiadanie osobowości prawnej....... i tu wkracza stowarzyszenie polski projekt BOINC lub musimy sami założyć stowarzyszenie. Druga rzecz, to obowiązkowość. Jak już namówimy jakąś uczelnię to nie może być tak że ich na lodzie zostawiamy. Muszą się mieć do kogo zwrócić lub kogo opieprzyć..... trzeba się trzymać terminów i inne takie.

X X X

Swoją drogą, to warto byłoby poznać przyczyny "nie działania" dotychczasowego stowarzyszenia, bo po co zakładać drugie "nie działające". Może jak poznamy przyczyny, to okaże się, że prościej aktywować istniejące stowarzyszenie, zamiast tworzyć nowy byt. Z tego co pamiętam, to we władzach istniejącego stowarzyszenia znajdują się osoby dość aktywne na tym forum.

Machloj

ej! nie zaczynajcie! jak będziemy chcieli przeprowadzić tą akcję super-hiper profesjonalnie to zaczniemy za 10 lat. ja tu myślę o jakimś mass mailingu do polskich naukowców związanych z uczelniami - możemy zacząć od kierunków matematycznych...widzieliście - Jarek Wróblewski zainteresował się tematem i jak mogliśmy i jak możemy mu pomagamy. Musimy dotrzeć do innych i może stworzymy jedną platformę z kilkoma projektami polskimi - przygotuję jakiegoś maila - tylko zanim zacznę rozsyłać 'boincspam' musi mi ktoś kompetentny powiedzieć czy rzeczywiście będziemy w stanie pomóc w ewentualnym rozruchu projektu  ;)

Rysiu

Spokojnie. Bez pośpiechu. Lepiej zrobić coś trochę później, a lepiej.

Jak się spali to drugiego mass meila nie będzie.

Można pomyśleć ale to raczej sprawa na dłuższą dyskusję, a nie "zaraz napiszę jakiegoś maila".

Machloj

Cytat: Rysiu w 29 Październik 2009, 22:01
Można pomyśleć ale to raczej sprawa na dłuższą dyskusję, a nie "zaraz napiszę jakiegoś maila".
chciałem napisać maila nie coby go wysyłać od razu tylko coby podyskutować o jego treści - innymi słowy przejść z pytania "czy jest sens to robić" na problem "w jaki sposób to zrobić"

X X X

Sądzę, że świetne rozwiązanie byłoby wtedy, kiedy J.Wróblewski zechciałby napisać list "do kolegów naukowców" - byłoby to bardziej wiarygodne. Oczywiście kolportażem i wsparciem zajęlibyśmy się sami. To tak do dyskusji, bo najlepszymi pomysłami są te... zrealizowane.

Troll81

ja już od jakiegoś czasu szykuje drobny projekt w tej sprawie :D możemy pogadać na PW ?

Mchl

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 29 Październik 2009, 21:30
Swoją drogą, to warto byłoby poznać przyczyny "nie działania" dotychczasowego stowarzyszenia, bo po co zakładać drugie "nie działające".

Na forum PPB możesz prześledzić co i jak. W mojej opini zapał opadł na wskutek braku jakichś poważniejszych sukcesów. Stara kadra się wykruszyła, a nowej krwi nigdy nie przybyło.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

goofyx

Może moglibyśmy coś ruszyć w tym kierunku?

Troll81

gorąco zachęcam....

goofyx

Wiem że jestem u Was świeżak ;) i nie przerobiłem jeszcze całego forum.

Nie wiem czy to wątek do tego.

Ale czysto przykładowo czy ktoś z "władz" zespołu zastanawiał się nad utworzeniem OPP ( Organizacji Pożytku Publicznego) żeby 1% podatku na zespołowe cele można brać <- byłoby na sprzęty itp.
To jest jeden z pomysłów jakie mam <- oczywiście czysto teoretyczne na razie.

Troll81

Temat był poruszany wielokrotnie. Za dużo pałowania i zbyt mało ludzi w jednym miejscu. A potem jeszcze cała tapapierkologia.... I jak widac po przykładzie PPB papierki nie gwarantują sukcesu.

goofyx

Kogo palowaliscie ? ;)
Do papierkow to bym kogos mial.
A macie jakies plany lub pomysly na zryw ideologiczny BoInc?
Ja pomyslow mam troche, pewnie nie wszystkie maja sens, ale jakby sie zrobilo burze mozgow to pewnie cos by sie znalazlo.

Sory za brak polskich liter, pisze z komorki.

Tomasz R. Gwiazda

powertuj taki dzial byl na forum, cos ze slowem Promocja, czy zwiekszanie RAC
i tam byla wesola tworczosc nasza z pomyslami :)


Jeden dobry jest: duzo osob kupuje karty ATI i odlatujemy w kosmos :D

goofyx


Niekumaty Burak

Na forum pojawia się dużo pomysłów, jeden na kilkadziesiąt jest realizowany, więc nie ograniczaj się w pomysłach.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

goofyx

Ja się nie ograniczam w pomysłach, mam ich dużo.
Problem w tym, co już było mówione wcześniej...
BoInc w Polsce nie ma siły przebicia na uczelniach, urzędach, firmach itp Nie mamy (nie wiem czy to jest dobre słowo) dobrego przedstawiciela np.: znanego i szanowanego naukowca itp (chyba że się mylę to bardzo przepraszam).
Dlatego PPB śpi <- fajnie że był mass-mejling ale co z tego.. ktoś przeczytał maila od zapaleńców w stylu "licz z nami - szukamy lekarstwa na raka" i go skasował. Gdyby BiP lub PPB mieli znaną twarz popierającą ich działania, to naprawdę mielibyśmy co robić.

Jako przykład mogę podać pewną firmę (danych nie podam itp itd) posiadającą sporą ilość serwerów, obsługujących tylko kilka stacji roboczych <- oddzielny na ftp, na pocztę itp każdy z nich ma w sumie po 8 rdzeni, a serwerów jest 10 <- łatwo policzyć 80 rdzeni każdy średnio po 2,8-3GHz ze średnim obciążeniem 3-5 procent. Rozmawiałem z przedstawicielem tej firmy, który stwierdził, że idea jest słuszna, ale (w skrócie mówiąc) jestem tylko zapaleńcem i nie mogą potraktować mnie poważnie.
Inna rozmowa by była gdyby polski uczony zaproponował to co ja.

@Niekumaty Burak: Tylko niektóre pomysły potrzebowałyby zaangażowania nie tylko jednej osoby.

Troll81

firmy w to nie wejdą raczej. Chyba ze duże marki w ramach "odpowiedzialności społecznej" np WCG robi takie akcje i firmy się zgłaszają. Zakładają własne drużyny i rywalizują z innymi gigantami :D

goofyx

hmm, giganci...
Fajnie byłoby mieć BluGene do obliczeń w zespole :D

Troll81

A żebyś wiedział :D Jakiś czas temu IBM wsparło WCG swoimi superkomputerami :D Fajnie to na wykresach wyglądało. Ale było to poza BOINCem....

goofyx

Wykres musiałby niezły :)
2-3 dni mieć BluGene i jesteśmy na Top 1 we wszystkich projektach na długo :D

Troll81

nie za koniecznie :D przeceniasz troszke zdolności superkomputerów. Dobicie do pierwszego miejsca w niektórych projektach byłoby trudne. tysiące ludzi pracowali na ich dorobek punktowy latami,. W 24h tego tak łatwo nie nadrobisz....

goofyx

Czy przeceniam? Możliwe.
Ale czy tysiące ludzi ma np.: 300 000 rdzeni, duuużo ramu + hdd itp <- 300 000 próbek na raz co np.: w WCG zakładając średni czas (na podstawie tego co u mnie liczy) 3 -3,5 godziny na próbkę co daje ok.6-7 próbek na dobę z jednego rdzenia, a to daje ok.1,8mln-2,1mln próbek na dobę zwróconych co daje duużo punktów <- myślę, że nawet przy średniej 30-40 pkt (z losowego liczydła ode mnie) 66,5 miliona pkt na dobę <- to chyba dużo :D

apohawk

Nie pamiętam gdzie czytałem to porównanie mocy obliczeniowej superkomputerów do BOINC (może u Trolla w gazetce, jak kliknąłem czemu go banują  XD).
Do rzeczy:
BOINC: średnia (z 24h) moc obliczeniowa: 4970.51 TeraFLOPS, źródło http://boinc.berkeley.edu/
Superkomputery: nr 1. na liście TOP500 1105 TeraFLOPS

Musiałbyś podpiąć takich trochę, aby dogonić lata pracy BOINC. Grafy coraz fajniejsze wychodzą, więc moc BOINC rośnie.
No good deed goes unpunished.

goofyx

Zgadzam się że BoInc ma większy przemiał. Ale mnie chodziło bardziej o skupieniu się na konkretnych projektach np.: WCG ;)

Swoją drogą jak dobrze patrzę to serwery "Nasza Klasa" są na miejscu 371 - wow :D

Troll81

Serwery googla na którym??

Jakby ten zapuścił BOINC choćby i na godzinę.............

goofyx

Buhahahaha - to by była jazda :)
Google w BoInc <- 12 godzin pracy Google i przez następne 20 lat wszyscy musieli by ich godzić w rankingu :D

sebek_sp

Cytat: goofyx w 01 Czerwiec 2010, 11:38
Buhahahaha - to by była jazda :)
Google w BoInc <- 12 godzin pracy Google i przez następne 20 lat wszyscy musieli by ich godzić w rankingu :D

Zassaliby wszystkie próbki ;) i nie było by co liczyć :D

sesef

#30
Cytat: apohawk w 01 Czerwiec 2010, 11:09
Superkomputery: nr 1. na liście TOP500 1105 TeraFLOPS

Te dane są dość stare obecnie najszybszy komputer to Jaguar 1,7 PFlopsa oparty o 6 rdzeniowe Opterony Istanbul

goofyx

http://www.proline.pl/?r=biuletyn&n=32-rdzenie-intela
Chciałbym taki pod BoInca :)
500 gigaFlopów jeden taki procek <- :D

@sebek_sp: Też fakt. Google w BoInc =  brak pracy dla świata :)

krzyszp

Zapomnieliście Panowie, że przedstawiciel PPB (baczność) Mchl (spocznij) występował już w radiu, zaś o samym BOINC były co najmniej dwa artykuły w prasie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

ooo, o tym nie wiedziałem. Kiedy to było i gdzie? ,- pytam zarówno o radio jak i gazetki.

Troll81

Ja być może niedługo będę miał cos do zaproponowania uczelniom :D

goofyx

Ja do kilku firm chciałbym uderzyć.
Spóźniłem się do jednej :(
Wymieniali 2 serwery na nowe, a stare za 1zł komuś oddali <- w sumie 16 rdzeni przeszło obok.

Troll81

Zależy jakich rdzeni :D za 1zł to zbyt dobre być nie mogły....

goofyx

16 rdzeni po 2,4 albo 2,6 GHz każdy <- to były xenon <- każdy serw 2x xenon x 4 rdzenie <- chcieli się po prostu pozbyć sprzętu, a za freeko nie mogli dać <- bo skarbówka by się doczepiła że dali darowiznę - podatki itp.

Troll81


goofyx

Dlaczego?
16 próbek WCG na raz <- 4 godziny na próbkę <- wynik fajny by był :) I tylko 2x500W.