Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Nasze rankingowe cele

Zaczęty przez goofyx, 28 Czerwiec 2010, 09:56

goofyx

Czy i jakie macie cele w liczeniu w sensie rankingowym?

Ja przykładowo:
1. WCG: Pierwsze 100 w B@P i PL
2. DDM: ( DistributedDataMining ) <- pierwsza 10 w B@P i PL

Troll81

50k w kazdym projekcie w jakim się da :D potem podociągam do 100k.

Niekumaty Burak

Jeszcze jestem na etapie podciągania do 10 000. Wyjątkiem jest Simap, liczę go zawsze gdy daje próbki i PrimeGrid w czasie wyścigów.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Peciak

YOYO - podprojekt ECM do znudzenia lecz nie mniej niż 2kk

NFS - do znudzenia lecz nie mniej 1kk

PRIMGrid - srebrne odznaki oraz wspomaganie wyścigów

Enigma - liczenie powolne ale do samego końca (mojego liczenia lub zakończenia projektu)  ;)

liczenie sporadyczne oparte na wspomaganiu wyścigów TEAM-ów w

SIMAP
POEM
Einstain
MilkyWay@home   
DNETC@Home
Collatz Conjecture
Goldbach's Conjecture   
ABC@home   
QMC@HOME   
vtu@home   
Spinhenge@home   

Z przyjemnością będę liczył także projekt Goldbach's Conjecture na zasadzie podobnej do enigmy o ile zostanie wypuszczona aplikacja która będzie liczyła się troszeczkę dłużej.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Albo sprawniej, a najlepiej na grafach :D

apohawk

1. miejsce w B@P w SIMAP  XD
SIMAP do znudzenia, co najmniej 1M
No good deed goes unpunished.

_Aleksander_

LHC@Home - Top 100 w B@P.
QCN - Top 3 w PL.
PrimeGrid - Aż znajdę wreszcie jakąś liczbę pierwszą....

Troll81


Limol

No ja jak narazie chce dobić do setki w seti jakoś do końca roku :D nie będzie to łatwe na moim kompie :D Ale może podłącze z 40 kompów w szkole to was wszystkich wykończe :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


dziubas

Większość rdzeni dla Rosetty (dociągnąć do 1M), ciułanie punktów w Docking i POEM + wyścigi SIMAP. Podciąganie RACu w Collatz (moja nv nic innego nie jest w stanie doliczyć w deadline).
W B@P się z nikim nie ścigam, to nie byłoby całkiem fair.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Limol

Wy mnie ludzie załamujecie ja ciułam punkt do pkt a wy mi mówicie o milionach :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


dziubas

właśnie dlatego uważam, że ściganie się w B@P nie jest do końca fair, chyba że "pojedynkujesz" się z kimś o podobnych zasobach sprzętowych.

Cytat: Limol w 28 Czerwiec 2010, 21:29
Wy mnie ludzie załamujecie ja ciułam punkt do pkt a wy mi mówicie o milionach :D
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Troll81

Dlatego ja się nie ścigam :D Projekty GPU liczę w oczekiwaniu na "białkowca" na ATI a pozostałe projekty dociągam do kolejnych milestoneów....

goofyx

Cytat: dziubas w 28 Czerwiec 2010, 21:39
właśnie dlatego uważam, że ściganie się w B@P nie jest do końca fair, chyba że "pojedynkujesz" się z kimś o podobnych zasobach sprzętowych.

Cytat: Limol w 28 Czerwiec 2010, 21:29
Wy mnie ludzie załamujecie ja ciułam punkt do pkt a wy mi mówicie o milionach :D
Ale kto mówi o ściganie się wewnątrz B@P?
Ja pisząc np.: o Top100 w B@P nie chodzi mi o bycie lepszym od innych w B@P <- po prostu taki kamień milowy mam teraz na celu <- potem przejdę na inny projekt.
No to zapomnijmy o Top100 w B@P a zostawmy Top100 w PL <- chociaż Top100 PL składa się z 70-80% z Top100 B@P :D

X X X

Top10 w PL to tylko w 30% B@P. XD

Boinc jest przedsięwzięciem międzynarodowym, dlatego klasyfikacja generalna ma dominujące znaczenie a nie rankingi krajowe, których w projektach nie ma.
W Top100 jest czterech Polaków, po jednym z STW, GPU Force, B@P i GPU Vision.

Troll81

Rankingi maja to do siebie że się zmieniają. Powstanie nowy team który dołozy do pieca i jeszcze inaczej sytuacja będzie wyglądać.

goofyx

Cytat: Troll81 w 29 Czerwiec 2010, 10:47
Rankingi maja to do siebie że się zmieniają. Powstanie nowy team który dołozy do pieca i jeszcze inaczej sytuacja będzie wyglądać.
Zgadzam się <- ale z drugiej strony samo patrzenie na % przerobu WU jest nudne ;) Jak sobie pomyśle, że teraz Climat będzie się liczył przez tydzień to wymiękam ;) lubię DDM i jego próbki na 5-20 minut (krótszych próbek w innych projektach nie widziałem) <- mało punktów, ale przynajmniej człowiek widzi ruch w menadżerze :)
A taki ranking to chęć aby osiągnąć jakieś dobre miejsce.

Troll81

To mozna przygotowac takie ładne zestawienie w excellu. Jaki przyrost w RAc w danym projekcie przyniósłby nam największy skok miejsc :D W niektórych projektach zajmujemy odległe miejsce a niewielka zwyzka RAC dałaby nam spory skok do przodu....

Limol

No to by było fajne z tym zestawieniem co do mojego celu to jeszcze dopełnie pierwszy tysiak w B@P

Co do rankingów to wątpie żeby polska kiedyś zajęła jakieś na prawde wysokie miejsce (patriota :D) bo polacy nie są uświadomieni o przetwarzaniu rozproszonym i po prostu boją sie że to jakieś wirusy im wejdą na kompy itp a np w USA każdy człowiek praktycznie liczy już nie mówie o uniwerkach i firmach które też sie ścigają a my w ciemnej ***** za przeproszeniem trzeba by było zrobić jakąś akcje uświadamiającą w TV czy coś
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Szopler

Cel 1 - utrzymać 2* pozycję DNETC w B@P
Cel 2 - zdobyć 2* pozycję w DrugDiscovery (obecnie 4)
Cel 3 - utrzymać 2* pozycję w Magnetism
Cel 4 - pierwszy 1000 na świecie

* - no bo Gwiazdy z tym sprzętem co mam to nie pobiję ;)

Troll81


Limol

Szopler ambitne cele ja mogę sobie pomarzyć :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 29 Czerwiec 2010, 10:34
Top10 w PL to tylko w 30% B@P. XD

Boinc jest przedsięwzięciem międzynarodowym, dlatego klasyfikacja generalna ma dominujące znaczenie a nie rankingi krajowe, których w projektach nie ma.
W Top100 jest czterech Polaków, po jednym z STW, GPU Force, B@P i GPU Vision.
Wiem, że BOINC jest międzynarodowy <- ale wyznaję zasadę małych kroczków tzn.: np.: pierwsze Top100 w B@P, potem Top100 w PL, a potem kto wie <- przy założeniu celu Top100 Global oraz, że teraz mam jakoś 120k w WCG a do Top100 global trzeba 12,5 mln :) to bym się zniechęcił ;) a tak to powolutku będę realizował swoje cele co będzie dla mnie motywacją. Bo raczej Top1 w WCG nigdy nei zaatakuje :), ponad 440mln pkt :D

Limol

Goofy wyznaję podobną taktykę wielkim plusem metody małych kroczków jest to żę widać postępy które motywują
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

Cytat: Limol w 30 Czerwiec 2010, 09:43
Goofy wyznaję podobną taktykę wielkim plusem metody małych kroczków jest to żę widać postępy które motywują
Dokładnie :)

Troll81

Wiara czyni cuda :D ten kolo ciułał punkty od dawna. To wytrwałość daje wyniki.

goofyx

Cytat: Troll81 w 30 Czerwiec 2010, 09:48
Wiara czyni cuda :D ten kolo ciułał punkty od dawna. To wytrwałość daje wyniki.
Zgadzam się, ale wątpię, żeby przyłączając się do WCG dał sobie cel np.: 500mln :)
Ja teraz nawet o 0,5 mln nie myślę ;)

apohawk

Goofyx, ujmę to tak, to kwestia perspektywy. Zacząłem liczyć dwa lata temu, więc stawianie sobie celu, który prawdopodobnie uda mi się osiągnąć za pół roku lub rok, nie jest dla mnie niewyobrażalne. Widząc swój utarg w SIMAP co miesiąc mogę liczyć, że za ok. rok dobrnę do 1M. Gdybym liczył Docking na 100%, to pewnie w 3 miesiące dobrnąłbym do 1M. W Rosecie pewnie w 4-5 miesięcy. To dość luźne szacunki. 3 lub 6 miesięcy w perspektywie 2 lat liczenia, które mam za sobą, nie są czymś niewyobrażalnym.
Myśl o 0,5M jak najbardziej. Dojedziesz tam za 3-4 miesiące w tym tempie, a trzeba mieć następne plany na okoliczność osiągnięcia celu  :parrrty:
Poza tym, apetyt rośnie w miarę jedzenia  XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

Ja jeszcze nie tak dawno temu cieszyłem sie ze w totalu miałe 100tys. Potem że 1mln. teraz dociągam projekty gpu do 5mln kazdy a projekty CPU do 50tys każdy (a jest ich ok 80). Za klika lat proce będą takie że pewnie o dociąganiu do 1mln będe myślał. Licze już od wielu lat i widzę jak to sie zmienia. Widze jak drużyny z top10 spadaja do top30 i jak nikomu nie znane drużyny nagle wchodzą do czołówki. Widze liczydłowych którzy w tym roku łoją miliony za klika lat nie będa nawet w tabeli top100

Swego czasu najwyższy RAC miał uzytkownik NEZ a dziś ma 0 , PoorBoy wyciąga sam tyle ile nasz team :D A zaraz za nim jest pan Granowski za pół roku sytuacja się odmieni.....

goofyx

Cytat: apohawk w 30 Czerwiec 2010, 10:31
Goofyx, ujmę to tak, to kwestia perspektywy. Zacząłem liczyć dwa lata temu, więc stawianie sobie celu, który prawdopodobnie uda mi się osiągnąć za pół roku lub rok, nie jest dla mnie niewyobrażalne. Widząc swój utarg w SIMAP co miesiąc mogę liczyć, że za ok. rok dobrnę do 1M. Gdybym liczył Docking na 100%, to pewnie w 3 miesiące dobrnąłbym do 1M. W Rosecie pewnie w 4-5 miesięcy. To dość luźne szacunki. 3 lub 6 miesięcy w perspektywie 2 lat liczenia, które mam za sobą, nie są czymś niewyobrażalnym.
Myśl o 0,5M jak najbardziej. Dojedziesz tam za 3-4 miesiące w tym tempie, a trzeba mieć następne plany na okoliczność osiągnięcia celu  :parrrty:
Poza tym, apetyt rośnie w miarę jedzenia  XD
To ja na razie jem malutko i stopniowo będę jadł coraz więcej :)
Ja liczę bardzo aktywnie od 1 miesiąca, więc mam krótkoterminowe cele. Zapewne za 2 lata też będę myślał w podobnych kategoriach co ty teraz i wyznaczał sobie cele nie na 1-2 tygodnia a na parę miesięcy. Dla mnie perspektywa, że coś tam za 2 lata (zakładając mój 1 miech liczenia) jest nie apetyczna <- przynajmniej na razie.


Cytat: Troll81 w 30 Czerwiec 2010, 10:44
Ja jeszcze nie tak dawno temu cieszyłem sie ze w totalu miałe 100tys. Potem że 1mln. teraz dociągam projekty gpu do 5mln kazdy a projekty CPU do 50tys każdy (a jest ich ok 80). Za klika lat proce będą takie że pewnie o dociąganiu do 1mln będe myślał. Licze już od wielu lat i widzę jak to sie zmienia. Widze jak drużyny z top10 spadaja do top30 i jak nikomu nie znane drużyny nagle wchodzą do czołówki. Widze liczydłowych którzy w tym roku łoją miliony za klika lat nie będa nawet w tabeli top100

Swego czasu najwyższy RAC miał uzytkownik NEZ a dziś ma 0 , PoorBoy wyciąga sam tyle ile nasz team :D A zaraz za nim jest pan Granowski za pół roku sytuacja się odmieni.....
Zgadzam się. Ja miesiąc temu cieszyłem się, że liczę u siebie 4 WU (dual core) na raz, teraz cieszę się z 8 WU (i7 930), a nie ukrywam chciałbym to zmienić na 12 WU (i7 980x), a w przyszłym roku 16 WU itd ...
Ale to jest prawda, ci co teraz na 10 maszynach liczą np.: 30 WU i przodują, polegną jak ktoś dołączy się kiedyś z np.: 32 rdzeniowcami.
Tak wygląda rozwój technologiczny. 12 lat temu ktoś miał Pentium 120 MHz i był bogiem na wsi, a teraz masz 4x2.8GHz i w sumie nie robi to większego wrażenia - kiedyś miałeś 4mega ramu i nie wiadomo było po co tak dużo, teraz standard to 2-4 Giga :)
Jak będziemy kiedyś umierać to pewnie standardem dla PC będzie procek 64-82 rdzenie i z 24-32 giga ramu :) <- szkoda, że wtedy będę umierał ;)


Troll81

To młoda smierć planujesz  XD ja przewiduje że 32 gb ramu to za 4 lata będziemy mieli :D no może 8 lat  XD

apohawk

Goofyx, słabe te Twoje plany. Zobacz chociażby ten wątek: http://www.boincatpoland.org/smf/procesory/64-rdzenie-%29/
64 i 100 rdzeni w jednym procku już teraz, tylko architektura inna. Ostatnio zajrzałem do konfiguracji kernela linuxa, max. 512 rdzeni/procesorów obsłuży. Bierzesz 4 takie 100 rdzeniowce, stawiasz linuksa, kompilujesz ze źródeł boinca i aplikacje do liczenia w projektach, które udostępniają źródłą i jedziesz. Jakbym w totka wygrał, to w to bym inwestował  XD
No good deed goes unpunished.

Limol

Taaaa sturdzeniowce się marzą ja ciągne na intel core D 3.4 GHz i GF 8400 GS i narazie marze o 100 kołach do końca roku :)

PS: jakie są najbardziej opłacalne projekty bo SETI na którym teraz licze do takich na pewno nie należy :D

Podajcie mi nazwy projektów i szacunkowo ile można uciułać w jakimś okresie czasu (dodam że projekty internetowe obciążające net nie wchodząw gre bo mam mały transfer i prędkość)
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Troll81

Prime grid na 64 bitach, Aqua

goofyx

Cytat: apohawk w 30 Czerwiec 2010, 18:30
Goofyx, słabe te Twoje plany. Zobacz chociażby ten wątek: http://www.boincatpoland.org/smf/procesory/64-rdzenie-%29/
64 i 100 rdzeni w jednym procku już teraz, tylko architektura inna. Ostatnio zajrzałem do konfiguracji kernela linuxa, max. 512 rdzeni/procesorów obsłuży. Bierzesz 4 takie 100 rdzeniowce, stawiasz linuksa, kompilujesz ze źródeł boinca i aplikacje do liczenia w projektach, które udostępniają źródłą i jedziesz. Jakbym w totka wygrał, to w to bym inwestował  XD
No tak totek potrzebny na sprzęt i potem utrzymanie :)
Cena będzie pewnie na poziomie 200tyś PLN :D

Limol

Troll nie zapominaj o tym że mam 32 bity XD prosze coś pod to :D

PS: chce widzieć efekty
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


apohawk

Licz coś innego i prawdopodobnie zobaczysz efekty  XD SETI jest dość nisko na drabinie dojności. PG, Docking, AQUA na wielordzeniowcach.
No good deed goes unpunished.

Troll81

To przejdź na 64 bity. Twój procek powinien dac radę :D

EDU Enthusiast

#38
Tak narazie to przegonic Tomasza Gwiazde 'a ;)

Limol

No a milkyway colatz ?? słyszałem że też można nieźle wydoić??
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D