Poważny ogólnopolski zlot 23 lipca Wrocław - Sobótka

Zaczęty przez Troll81, 01 Lipiec 2011, 23:28

Troll81

Z racji tego co się dzieje ostatni proponuję zorganizowanie poważnego zlotu. Z powiadomieniem wszystkich członków o miejscu i dacie zlotu. Jeśli serio zamierzamy się brać za takie tematy jak tworzenie fundacji czy organizacja konferencji to musimy być zdolni do tego żeby się choć zebrać w kupie. I nie mówię tu o spotkaniu przy piwie 5 osób tylko o wynajęciu jakiegoś ośrodka włącznie z opcją noclegu. Z planem spotkania i tematami do omówienia. Kaidy komu zależy na drużynie i BOINC powinien się stawić. Nie wszystko da się załatwić poprzez forum czy IRC (szczególnie że irc leży). A tematów do omówienia jest sporo bo i wiele propozycji jest dyskutowanych. Krótko mówiąc trzeba się zebrać do kupy i pogadać.



Data: 23 lipca 2011 (Sobota)
Lokalizacja zjazdu na google maps
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3tka

Grzes

Panowie lipiec/sierpień, jakaś sobota lub niedziela i jestem :)

Rysiu

Raczej sierpień ale zwyczajnie ktoś musi wybrać jakąś konkretną datę bo wszystkim i tak się nie dopasuje.

Tobas

24 VII br. - mi pasuje tylko bliżej zachodniej granicy please..

Troll81

Czyli wstępnie 24 lipca. Okolice Wrocka.

arturpio

okolice Wrocka - mam lokalizacje...





Tobas

Konkretnie - Sobótka

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3tka
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%99%C5%BCa

Wcześniej zdobyć oczywiście Ślężę.

Dom z dużym ogrodem, gdzie można zrobić grila, spotkanie całonocne, zaparkować
Nocleg - karimaty i śpiwory, nie ma łóżek - dla wygodnych wokół pełno pensjonatów.

Ludzie jadący samochodami mogą pozabierać kamratów np. z dworca we Wrocławiu.

No i w tej sytuacji fajnie by było zacząć w sobotę -)

GRID

#8
Ja jestem za. Więc to będzie 23 lipca. Jeżeli reszta jest za to bym spróbował dodać to do kalendarza.

Troll81


Cyfron

wstępnie też za, pod warunkiem, że będę miał czas, a w razie czego, to będę jechał z Krakowa samochodem, więc mogę kilka osób zabrać :)

kooboos

cyfron ja jakby co to moge do krk przyjechac pociagiem. moglbym sie z Toba zabrac? tylko jakie godziny i ktory dzien dokladnie :)

Cyfron

dokładnie to jest to sobota 23-go. Godziny wyjazdu jeszcze nie znam, bo nie wiem jaki jest plan działania na miejscu-o której trzeba tam być.
Ale do jazdy zapraszam :)

Miałem pisać, że jak nikt nie pojedzie ze mną, to ja sobie też odpuszczam - samemu nie chce mi się jechać...

GRID

Jak będę jechał do Wrocławia to na pewno przez Kraków. Więc chętnie bym się zabrał z Tobą Cyfron

goofyx

#14
a w niedziele 24 lipca też będziecie ?
ps.: i wreszcie gdzie to ma być?

Cyfron

zlot jest 23-24 lipca w sobote przyjeżdżamy w niedziele wracamy.
Jak ktoś się chce zabrać z Krakowa za dorzutkę do paliwa to śmiało pisać do mnie.
Mam autko z klimą, więc będzie w miarę miło jechać. Auto 5os, ale żeby miło się jechało to wolałbym jechać w 4ry (czyli jeszcze jedno wolne miejsce - 2 miejsca zarezerwowane dla GRIDa i kooboosa)

Tobas

Dzisiaj po rozmowie z Arturem (arturpio) potwierdziłem miejsce i datę.

Zaczynamy 23.07 br. w Sobótce. (35km od Wrocławia). Artur na potrzeby spotkania będzie gospodarzem.
Tak jak wspominałem nie ma tam komfortowych warunków noclegowych, raczej standard schroniskowy,
więc albo każdy wynajmuje nocleg własnym sumptem, ale zapewniamy dach i spanie na karimatach w śpiworach.

Wszyscy, którzy chcą przyjechać pociągiem do Wrocławia mogą liczyć na podwózkę autami przez lokalnych kamratów.
(o ile nie przyjedzie 700 osób ;-))

Chcielibyśmy, aby zlot miał formę konferencji, na której każdy z uczestników miałby swoje 15min.
W tych kilku min. fajnie by było usłyszeć osobiste wizje Fundacji, udziału swojej osoby, pomysły, propozycje.

Artur opowie o swojej niezwykle ciekawej kolekcji komputerów, której część będzie można na miejscu zobaczyć i dotknąć.

Ja opowiem o nowym projekcie, który chcielibyśmy uruchomić pod parasolem Fundacji.

Mam propozycję, aby na zlot zaprosić również osoby z innych drużyn.
Jak zostało wstępnie ustalone Fundacja ma być ponad drużynowa. Wstępne negocjacje z PNT zakończyły się fiaskiem, ale
jestem przekonany, że takie spotkanie face2face może zmienić oblicze i nastawienie ew. zainteresowanych.

Naprawdę wspólnie mamy szanse dużo więcej osiągnąć, ponad drużynowo, bez podziałów.

Ramowy plan spotkania:

Sobota

10:00 - 12:00 Zjazd uczestników, powitanie
12:00 - 16:00 Wystąpienia, referaty
16:00 - 18:00 Gril
18:00 - ??:?? Dyskusje kuluarowe do upadłego

Niedziela

08:00 - 09:00 Śniadanie
09:00 - 13:00 Wejście na Ślężę (walka z kacem)
13:00 - czas wolny, rozjazd do domów

Pozwoliłem sobie przyjąć rolę organizatora imprezy (bo ktoś musi)
Oczekuję propozycji co do ew. korekt planu, wystąpień - aby naprawdę zrobić to ciekawie i profesjonalnie.

Zastanawiam się nad ew. cateringiem. Można to zrobić na kilka sposobów:

1. wynająć firmę - niech się wszystkim zajmą (drogo i nie wiadomo na ile osób)
2. kupić jedzenie i napoje  :parrrty: w markecie i zrobić koszt 1 uczestnika nie wiem 20-30zł ?
3. każdy sam przywozi we własnym zakresie.

Mnie najbardziej przekonuje połączenie pkt. 2 i 3 czyli proponuję zrzutkę po 20zł
i niech każdy przywiezie to na co ma ochotę dodatkowo (pamiętajcie: od przybytku głowa nie boli :no: )

Co Państwo na to? Jeżeli ok. to proszę to wrzucić na pierwszą stronę i rozesłać newsletterem.
Dodatkowo jutro napiszę o tym na forum PNT i innych drużyn.

Cyfron

a co koledzy i koleżanki na to, żeby na zlot zaprosić także osoby towarzyszące nie związane z BOINC i zrobić z tego przy okazji miły wypad weekendowy?

Po dzisiejszym spotkaniu z GRIDem doszliśmy do wniosku, że może on i ja byśmy zabrali nasze drugie połówki (które z BOINCiem są totalnie nie zwiazane) i byśmy my mogli sobie porozmawiać o naszych sprawach, a one by się jakoś strasznie nie nudziły :)

A co do planu - to ja bym chciał w sobotę, przed zlotem podjechać do Wrocławia obejrzeć Panoramę Racławicką, bo jej jeszcze nigdy nie widziałem, a będąc ostatnim razem z narzeczoną to nie zdążyliśmy do niej... dałoby rade to jakoś pogodzić?

Troll81

Ja mieszkam 11 lat we wrocku i teżnie widziałem :D a moja połówka jest związana z BOINC :D WCG liczy :D

GRID

Pytałęm się dziewczyny, jest chętna na wyprawę. Jeżeli kolegom nie przeszkadza to wpadnę z nią.

Cyfron

GRID NIE!! nie wpadaj!  :fright:
zapamiętajcie sobie - lepiej zachodzić świadomie  8)

A czy według wiadomości organizatorów nie ma ograniczeń związanych z przyprowadzeniem osób towarzyszących?
A Panoramę Racławicką może obejrzeć "zlotowo" również?

Jest szansa na jakieś zdjęcia tego domku, w którym byśmy mieli spać?

Troll81

Gdzie dokładnie w sobótce byśmy się spotkali? i o której konkretnie?

lukaszja

Hmmm :(
Baaaaaardzo żałuję ale od 16 do 31 lipca jestem na urlopie z całą rodzinką. A tu takie fajne spotkanko się szykuje.... :(

Svistak

miałem nadzieję na spotkanie z Wami, ale akurat tego dnia mogę Wam "pomachać" skrzydłami lecąc do Irlandii z Rzeszowa :( ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

arturpio


tu jest lokalizacja Google Maps:

http://maps.google.fr/maps?q=sobotka+ul+sw+jakuba&hl=fr&ll=50.892477,16.744591&spn=0.00249,0.009012&sll=46.228904,2.785777&sspn=0.174802,0.445976&radius=15000&t=h&z=18

Sobótka, ul Sw Jakuba nr. 26.

tam stoi pusty dom + duzy trawnik dookola.

Na zdjeciu Google to ten dom po prawej stronie ulicy (naprzeciwko domu bialego). Na Panoramio jest kilka zdjec, np. to:
http://www.panoramio.com/photo/25098624
to zdjecie jest bardzo precyzyjnie pozycjonowane na mapie, powiekszcie widok "satellite".

Jest internet, postaramy sie postawic punkt dostepowy, AP Wi-Fi.

Nie ma mebli, lozek itd., ale jest wiele pokoi (pustych, bez drzwi), WC, woda (zimna) + grill.

"grzecznosciowo" dom uzyczony przez znajomych....

Blisko (na piechote) : 2 sklepy spozywcze (piwo... kielbaski... itd.) (tanio), ale wszystko zamkniete w niedziele. Najlepiej moze aby kazdy kupil  na miejscu "co chce", tak ze wszyscy beda miec co chca, i bedzie mozna sie zlozyc i podzielic.



Cyfron

tak na początku myślałem - po co nam ten internet tam, ale tak teraz myślę - może zrobić transmisję wideo?
Ktoś by wziął lapsa z kamerką a obraz by się gdzieś transmitowało (nawet bez dźwięku) - co o tym myślicie ? :book:

Szopler

Zróbcie to na Livestream !
Zakłada się konto, ściąga programik, podpina kamerę i wszystko.
Oczywiście z dźwiękiem - konferencję czy wystąpienia, a reszta może być bez ;).

Ufol

Nagrajcie jakieś mp3 ze zlotu. Możnaby to później wrzucić do pobieralni. Szczególną wartość mają wszelkie pomysły, które powstaną podczas burzy mózgów. Wszelkie multimedia są barrrdzo mile widziane i słyszane.

Tobas

Będzie może okazja wypróbować google + i usługę hangout - sam jestem ciekaw czy się sprawdzi!

arturpio

rozklad jazdy autobusow Wroclaw --> Sobotka

http://www.e-podroznik.pl/public/searchingResults.do?method=plain&startCity=wroclaw&endCity=sobotka&fromStopId=102056&toStopId=48190

trzeba wybrac :

wyjazd "WROCŁAW, d.a. Centr." (dworzec autobusowy)
do :  "Sobotka" (samo slowo "Sobotka", czyli Sobotka miasto)


GRID

Arturpio jeżeli już tam jesteś albo będziesz to mógłbyś dać jakieś namiary na nocleg w pobliskich domkach letniskowych. Bo ja z moją dziewczyną raczej nie będziemy mieli karimat itp

Troll81


arturpio

Mnie tam aktualnie nie ma, musze tam dojechac, w piatek, np.

Czy zostala ustalona jakas lista ludzi (ile?) ktorzy przyjada, bo to trzeba troche przygotowac....

Sa w miasteczku jakies hotele, tylko ze ja ich nie znam. Najlepiej sprawdzic na stronie miasta:

http://www.sobotka.pl/noclegi.html

nie powinno z tym byc problemu, bo to jest miejscowosc turystyczna.






Cyfron

w takim razie ja się zgłaszam z narzeczoną - śpimy w domku :)

BTW: kto załatwia kamerkę internetową i dyktafon?

goofyx


GRID

jeżeli z naszej strony nie uległo nic zmianie to tak:
- ja z dziewczyną
- Cyron z dziewczyną
- koboos
--------------------
5 osób

Troll81


goofyx


Troll81