Jaki samochód ?

Zaczęty przez PBT_marian_boss, 21 Maj 2007, 13:39

PBT_marian_boss

Witam, stoję przed problemem zakupu auta. Jak narazie nie mogę się zdecydować pomiędzy:
1. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2754800
2. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2687939

Jeżeli ktoś ma jakies doświadczenia z tymi samochodami to zapraszam do wypowiedzenia się. A może jakieś inne propozycje w tej cenie.
Główne kryteria to oczywiście cena, ekonomia jazdy, przebieg no i na końcu wyposarzenie.

jamin

jakby ktoś mnie się pytał to Skoda - Rover jest fajny ale trochę drogawy jak się popsuje...

Może jakiś Opel Astra?

PBT_marian_boss

Pewnie masz racje ale skoda jest całkowicie goła, nie ma żadnego dodatkowego wyposarzenia. Pozatym juz chyba jej nie ma :(. Szkukam dalej ech kiedyś było łatwiej znaleźć samochód. A nad Astrą tez myślę, czemu nie.

jamin

może podróż do sąsiadów zachodnich - jak uda się bezpośrednio z kimś kontaktować to mają całkiem sympatyczne samochodziki  i w świetnym stanie:) ja ze swojego Opla jestem bardzo zadowolony :D

PBT_marian_boss

No właśnie nie ma nikogo znajomego, który jeździ i przyprowadza. A kupowanie od handlarzy to tak jak z komisu trzeba dołożyć prowizję.

Tomislaw

Cytat: "PBT_marian_boss"A kupowanie od handlarzy to tak jak z komisu trzeba dołożyć prowizję.
"...Kolejny ze znajomych zmienił samochód. Miał Lanosa ze 150tys. przebiegu i
kupił Passata też z 150tys. przebiegu na zegarku. Lanosa wstawił do tego
samego komisu w którym kupił Passata - duży komis przy trasie
Kraków-Katowice. Po tygodniu wpadł do komisu po cośtam - i jakież było jego
zdziwienie kiedy zobaczył swojego Lanosa, który miał (o dziwo!) 68tys.
przebiegu na zegarku.
Pytanie: jaki przebieg ma Passat którego kupił?"



PBT_marian_boss

Cytat: "Tommy"Po tygodniu wpadł do komisu po cośtam - i jakież było jego
zdziwienie kiedy zobaczył swojego Lanosa, który miał (o dziwo!) 68tys.
przebiegu na zegarku.
Pytanie: jaki przebieg ma Passat którego kupił?"

HEHE, wiesz to że kręcą liczniki to żadna tajemnieca. Znajomy ma na to sposób i kupuje tylko samochody z komputerem. Jeździ na diagnostykę i komputerek prawde ci powie.

krzyszp

Obawiam się, że są fachowcy i od komputerów...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Wydmek

150 zetów kosztuje zmiana wszystkiego w komputerze i w każdym samochodzie - goście mają dostęp nawet do tych opcji do których dostępu niema autoryzowany serwis :>

A poza tym kiedyś nawet szukałem w necie i na jakiejść ruskiej stronie znalazłem darmowe programiki do zmiany przebiegu wybranych samochodów :)
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



PBT_marian_boss

Panowie, oto moja wymarzona fura  :)
http://moto.allegro.pl/item206696162_opel_astra_1_6_16v_z_klima_94r.html
w sobote jadę po nią, jeżeli jeszcze będzie.

KrzychuP

no to gratki. mój tato ma kombi też gdzieś z okolic tego rocznika, blachy w miarę, a silnik sobie chwali (tez EcoTec, ale 1.4l)

jamin

mam podobną jak ta, po którą jedziesz tylko kombi z 1997r. - radziłbym zwrócić uwagę na blachę ;) reszta powinna być ok ;)

AL

Cytat: "jamin"mam podobną jak ta, po którą jedziesz tylko kombi z 1997r. - radziłbym zwrócić uwagę na blachę ;) reszta powinna być ok ;)

Mój wujek też ma kombiaka z tego roku (tyle, że 1.6 75km) i potwierdzam słowa jamin'a, ze praktycznie jedynie na blacharę trza zwrócić uwagę. Pozatym Asterka bardzo dobrze znosi użytkowanie. Wujek robi piece na zamówienie, więc bardzo często wykorzystuje pełne moce załadunkowe kombiaka (blachy, butle z gazem) dodatkowo ciągnąc często przyczepkę. Wcześniej kuzyn jakiś czas miał wersję 3d 1.4 co prawda i na gaz - ale najciekawszy w tym aucie był jego stan po 145tyś. - wyglądał jak nowy! Był to egz. firmowy, dobrze serwisowany (pełna książeczka serwisowa, bezwypadkowy itd.). Zużycie w środku było widać jedynie na pedałach i mieszku zmiany biegów - no i może troszkę na fotelach. Poza tym jadąc dziurawą drogą w środku zupełna cisza! W moim punto z 96r. przy przebiegu 90tyś. rzecz zupełnie nie do pomyślenia.