Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] B@P czyli Team founder account

Zaczęty przez Mchl, 03 Luty 2010, 00:04

Mchl

Korzystając z tego, że mamy ostatnio więcej niż zwykle pomysłów na reformy w zespole, poddaję pod dyskusję kolejny.

Jak pewnie się orientujecie, dostęp do zarządzania kontem zespołu w większości projektów mam tylko ja (czy to przez moje konto Mchl, czy też przez konto B@P). Równie dobrze orientujecie się, że czasu na zespół nie przeznaczam już tyle co kiedyś, tak więc sytuacja gdy tylko ja mam dostęp do funkcji administracyjnych niekoniecznie wychodzi zespołowi na dobre (a patrząc całkiem realnie może być katastrofalna, jeśli stracę na dłuższy czas możliwość korzystania z internetu).

Z drugiej strony mamy formujący się jeszcze 'organ decyzyjny': http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/w-demokracji-tez-ktos-musi-rzadzic/

Możliwości jakie daje taki dostęp w większości projektów (projekty działające na starszych wersjach oprogramowania mogą oferować ograniczoną funkcjonalność):

- zmiana nazwy zespołu
- zmiana opisu zespołu
- zmianu kraju i typu zespołu
- dostęp do danych członków zespołu - w tym adresów email
- usuwanie członków (jak ktoś wie jak to jednym ruchem może wywalić wszystkich)
- przekazanie administracji innemu członkowi zespołu
- mianowanie 'współadministratorów' - osób które mają dostęp do niektórych tylko funkcji administracyjnych
- SKASOWANIE ZESPOŁU - całkowite i nieodwołalne
- założenie i administracja prywatnego forum dla członków zespołu
Dodatkowym zadaniem administratora jest czuwanie, by nikt mu tej funkcji nie odebrał ;)

Jak widzicie gdyby z jakiegoś powodu dostęp do tych funkcji trafił do osoby niepowołanej, zespół mógłby to odczuć bardzo boleśnie.

Moje pytanie: czy gdy w.w. organ zacznie funkcjonować, to powinien on dostać także dostęp do zarządzania kontami zespołu w projektach? Czy być może dostęp powinna mieć nieco bardziej ograniczona grupa? A może nikt nie chce tego kartofla?

Otwieram dyskusję:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

hm..... prośba o transfer zawsze przychodzi na PM danego projekt i można ustawić by projekt wysyłał powiadomienie mailem :D nie musi to być twój mail :D a na przykład taki który forwardowałby powiadomienie do wszystkich w grupie trzymającej władzę....

Akira

Grupa powinna decydować co się z tymi kontami dzieje, ale już dostęp do tego powinien mieć tylko i wyłącznie przewodniczący.

AiDec

Cytat: Mchl w 03 Luty 2010, 00:04
Czy być może dostęp powinna mieć nieco bardziej ograniczona grupa?

Bardziej ograniczona grupa. 2, max 3 osoby ktore w razie potrzeby moglyby Cie zastapic i sprawowaly piecze nad zespolem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Cytat: AiDec w 03 Luty 2010, 04:14
Cytat: Mchl w 03 Luty 2010, 00:04
Czy być może dostęp powinna mieć nieco bardziej ograniczona grupa?

Bardziej ograniczona grupa. 2, max 3 osoby ktore w razie potrzeby moglyby Cie zastapic i sprawowaly piecze nad zespolem.
Absolutnie popieram 2 góra 3 osoby i uważam że powinny to być osoby które znasz osobiście. Może jestem staroświecki ale dostęp do takiego wielkiego czerwonego guzika z napisem "THE END" powinien być szczególnie chroniony.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mchl

Cytat: Piotr R. w 03 Luty 2010, 07:59
Absolutnie popieram 2 góra 3 osoby i uważam że powinny to być osoby które znasz osobiście.

To może być problem, bo zbiory osób które znam osobiście i aktywnych członków zespołu nie przecinają się.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

To powinny być dodatkowo 1-2 osoby. Jeśli nikt się nie zgłosi to ja się zgłaszam. Mam nadzieje że mi ufacie  :shame:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

apohawk

Nie widzę potrzeby korzystania z czegokolwiek na tej liście, czego nie można zrobić z miesięcznym opóźnieniem, a dostęp do "THE END" powiniem być za wszelką cenę ograniczony. Nie widzę sensu zmian w tym zakresie.
No good deed goes unpunished.

Peciak

Zapewne chodzi o to że nasz wódz jest zdecydowanie przeładowany pracą o czym pisałem już wcześniej. Nikt na dłuższą metę nie pociągnie tylu obowiązków społecznych na raz. Mchl jak byś bardziej uszczegółowił co kto może robić i jakie mieć upoważnienia a zwłaszcza do czego. Może da się podzielić obowiązki na kilka osób nie wszyscy muszą mieć dostęp do wszystkiego. No chyba że nas dokumentnie zostawiasz  :deadman:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

Cytat: kempler w 03 Luty 2010, 08:01
To powinny być dodatkowo 1-2 osoby. Jeśli nikt się nie zgłosi to ja się zgłaszam. Mam nadzieje że mi ufacie  :shame:

Ja znam Kemplera, nawet osobiście i jako generał honoris causa stwierdzam, że można mu zaufać :)

Czy Administrator może stworzyć takie konta subadministracyjne, w których dokładnie określi co dana osoba może, a czego nie? Tak, by można było, w miarę potrzeb, szerokiej grupie powierzyć administrowanie jednocześnie wyłączając im dostęp do guzika "THE END" i podobnych możliwości.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Mchl

No właśnie nie można. Uprawnienia są sztywne, a ponadto nie wszystkie projekty w ogóle umożliwiają mianowanie takiej osoby. 'Podadministrator' ma dostęp do modyfikacji informacji o zespole oraz (jeśli dobrze pamiętam) do danych członków. Może też członków usuwać z zespołu. Nie może zespołu usunąć ani przekazać komu innemu funkcji administracyjnych (w związku z tym nie może też odpierać prób wrogiego przejęcia).

Całkowicie was nie zostawię (nie teraz w każdym razie), ale z drugiej strony, przez to że te funkcje są dostępne tylko dla mnie mamy do czynienia z sytuacją, która w systemach komputerowych nazywa się 'single point of failure'. Pomijając wszystko inne - wypadki chodzą po ludziach
* Mchl puka w niemalowane

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

proponuje więc jako foundera dla drużyny ustawić konto B@PAdmin które będzie founderem we wszystkich projektach. A dostęp do niego miałyby ze 2 osoby oprócz mchl.

krzyszp

Popieram przydział dla kemplera i myślę, że Troll mógłby być też dobrym kandydatem.

Więcej osób nie potrzeba, bo w przeciwnym wypadku zwiększamy ilość "słabych miejsc"...

Mchl - ile dotąd było prób "wrogiego przejęcia" i jak one wyglądały?

Ps. Mchl -nawet nie wspominaj o możliwości odejścia - B@P to przecież Twoje "dziecko" (a w CV dla "kumatych" też może dobrze wyglądać :-) ).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mchl

Ile było prób 'worgiego' przejęcia nie mam pojęcia. Nie chce mi się dociekać, czy ktoś klika na link przez pomyłkę, czy złośliwie. Można powiedzieć że  średnio raz, dwa razy na miesiąc muszę odrzucać "podania".

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Peciak

Zmiana założyciela drużyny - jeżeli to to ......
To kurcze ja raz w czerwcu 2009 jako młodziak  :shame: , na stronie anglojęzycznej  :book: , przypadkiem  :shame: , niechcący  :shame:  myśląc że tu się przyłącza do Teamu. wybacz mi wodzu.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mchl

Ale ja się za to nie gniewam. Zakładam że w większości to są właśnie takie pomyłki.

Był kiedyś w Polsce taki team, gdzie za takie coś było się z zespołu usuwanym. Tego zespołu już nie ma.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Wielu zespołów juz nie ma.....

BOINC@POLAND[HA$]

wiem co masz na mysli .... ale nie powiem....
gdyz licho nie spi   XD

Gargul

Cytat: Mchl
Cytat: Piotr R.Absolutnie popieram 2 góra 3 osoby i uważam że powinny to być osoby które znasz osobiście.

To może być problem, bo zbiory osób które znam osobiście i aktywnych członków zespołu nie przecinają się.

To typowa sprawa administracyjna. Jedna, dwie osoby mają kluczyki. Mimo, iż funkcje założyciela są krytyczne, to nie wymaga chyba dużej aktywnosci.  Wystarczy, żeby taka osoba, była w miarę osiągalna (w razie problemu).

Pigu

Cytat: kempler w 03 Luty 2010, 08:01
To powinny być dodatkowo 1-2 osoby. Jeśli nikt się nie zgłosi to ja się zgłaszam. Mam nadzieje że mi ufacie  :shame:

Pigu ufa :parrrty:

BOINC@POLAND[HA$]

tak, jestem za Pigu niech bedzie jednym z wych wybranych.
to moja opinia...

Troll81

najdłużej z nami są

bartsob5
krzyszp
AL
KrzychuP
Bober
kempler
emik
ksysju
Machloj
RAD-Poland
PBT_marian_boss
Pigu

to osoby o najdłuższym stażu w drużynie


BOINC@POLAND[HA$]

no i jeszcze oxy on tez by mogl.. gdyby chcial...
widze ze nawet goscie do nas czesto wpadaja... powitac powitac w skromnych progach...

Mchl

Ja (i inni pewnie też) wpadam do nich, oni wpadają do nas (sam ich przecież zapraszałem). Nie ma w tym nic dziwnego.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Forum jest otwarte dla wszystkich. I staramy sie współpracować z innymi teamami w koleżeńskiej atmosferze.

Oxy wybrał własna drogę i zycze mu powodzenia. Na piwie z nim bylim i fajnie się gadało. Chetnie pogadałbym z goścmi z innych teamów.

BOINC@POLAND[HA$]

no wlasnie dlatego milo sie zrobilo ze wpadaja...
a wiedza oxe go i mysle szmat historii nie pozostaje bez znaczenia dla nas wszystkich.
dlatego proponuje wlasnie jego jako kandydata do naszego zarzadu...
jego ogromna wiedza i doswiadczenie jest wazne...
nie mowiac o nim samym jako koledze

kempler

on jest przeciez w innym teamie

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Ano. Oxy teraz tworzy wraz z Robertem Sesefem i paroma innymi ludźmi odrębną drużynę.

Peciak

Ale teraz otrzymali od innego zespołu propozycje połączenia i utworzenia jednego wspólnego zespołu o ile dobrze sie zorientowałem, ale moze ktos to lepiej przetłumaczy

"I make a Proposal we join out 2 Teams together, we both are Heavy GPU Influensed Teams and together we would have the 4'th Higest RAC in BOINC not counting the Addition of any New Team Members. Is this even Feasable or possible to work out or somrthing Your Team would not even Consider. Our Team is already the 46'th Higest Team in less than 2 Month's together and will be moving to the 43'rd spot probably by tomorrow. Think about it seriously and how we could Merge the 2 Teams together into 1 better Team. Either way I will respect the Decision you make ..."

Więc maja dodatkową teraz zagwozdeczkę ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

satanetv


OxyOne

Ale Panowie u mnie Ordnung muss sein...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Tak szczerze to jak dla mnie osoba mająca dostep do tak żywotnych funkcji musi być członkiem B@P.

satanetv

Troll81 świat idzie do przodu. Nie słyszałeś o Outsourcingu.

Mchl

Cytat: satanetv w 03 Luty 2010, 17:38
Troll81 świat idzie do przodu. Nie słyszałeś o Outsourcingu.

A ile w takim razie kosztuje taka usługa?  :-\

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

nie outsourcuje sie krytycznych funkcji....

Peciak

Oxyone podejrzewam że zależy Ci na tym Wielkim Czerwonym guziku  :deadman: zresztą chyba nie tylko Tobie ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mchl

Cytat: Piotr R. w 03 Luty 2010, 17:51
Oxyone podejrzewam że zależy Ci na tym Wielkim Czerwonym guziku  :deadman: zresztą chyba nie tylko Tobie ...

Ale to by było akurat bez sensu z punktu widzenia GPF :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org