przejście na Vboxwrapper

Zaczęty przez ksysju, 30 Maj 2013, 09:35

ksysju

Witam

Już niedługo nastąpi oficjalna zmiana  CERN "VMwrapper"  na  Vboxwrapper czyli coś co opracowała ekipa z BOINC, a co przez chwilę było osobnym projektem testowym.

Już teraz,  mając w opcjach projektu  "Run test applications?" na YES  dostaniemy nową aplikację BETA vboxwrapper 0,14. 

Polecam jak komuś obecna aplikacja wywala błędy.
ksysju

Troll81


LQG

Wg. moich krótkich obserwacji vboxwrapper działa sprawniej niż wcześniejsza wersja.

ksysju

#3
Witam

Od 12 sierpnia już wszyscy mający boinc clienta w wersji 7.0 lub wyższej dostają vboxwrapper.
Opcja w ustawieniach "Run test applications?"  jest nieakualna.
Aplikacja odpala się bez konsoli, lecz można ja podejrzeć poprzez klienta rdp.
Niestety dalej  tylko single cpu.

ksysju

adams

Dwie próbki mi wywaliło po kilkudziesięciu sekundach. Czy Wy też macie problemy z 'nowym'?


ksysju

Hi

Na kilku kompach z win mam to samo.

Zobacz numer błędu.
U mnie był 108 co oznacza błąd clienta  - brak dostępu do katalogu z danymi. Radzą reset :-), co nie pomogło.
Jutro wgram nowsza wersje boinca  i zobaczę.
ksysju

adams

Zaktualizowałem Virtual Boxa i (na razie 1 wu) liczy.


Dario666

Mam 2 pytania:

1. Co dokładnie oznacza opcja "Run Virtual Machine in headless mode" w ustawieniach projektu.
2. Czy można (jest sens) liczyć T4T bez VM - na stronie projektu widać, że niektórzy jeszcze liczą bez VBOXa.

ksysju

Cytat: Dario666 w 14 Maj 2014, 08:30
Mam 2 pytania:

1. Co dokładnie oznacza opcja "Run Virtual Machine in headless mode" w ustawieniach projektu.
2. Czy można (jest sens) liczyć T4T bez VM - na stronie projektu widać, że niektórzy jeszcze liczą bez VBOXa.

Ad 1. VM może być widoczny lub nie
Ad 2. Zawsze się liczy przez VM patrz 1
ksysju

Dario666

No chyba nie do końca:
http://lhcathome2.cern.ch/test4theory/server_status.php
Tu widać, że są dostępne 2 aplikacje - z VBox'em i bez.

ksysju

Hi

Tu raczej chodzi o to:  "już niedługo nastąpi oficjalna zmiana  CERN "VMwrapper"  na  Vboxwrapper "

Inaczej,  można liczyć po nowemu lub po staremu.


ksysju

Dario666