Android (system operacyjny)

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 20 Styczeń 2011, 19:30

Tomasz R. Gwiazda

to moze kolejny hermetyczny albo nie watek dla posiadaczy telefonow komorkowych i innych urzadzen opartych o system Android.

Sa tu jacys ?

Ja osobiscie mam Samsung Galaxy S (poki co wersja 2.1)

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

tu dalem bo moze nie zginie tu watek.


a poza chwaleniem co sie ma chetnie bym uslyszal o modwaniu/rootowaniu go, fajnych app, ale wlasnych app :)

Raptor77

Motorola Milestone rom Cronos 1.8 (2.2.1) zrootowana i ocnietna na 1.2GHz na codzień (do benchów 1.3GHz)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

ulubione appsy jakies ? albo z jakich kozystasz?

i co tak naprawde daje Ci zrootowanie? :)

Raptor77

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 20 Styczeń 2011, 20:55
i co tak naprawde daje Ci zrootowanie? :)
np. dostęp do partycji systemowej i wywalenie części aplikacji systemowych z których nie korzystam, możliwość podkręcenia proca, pełny backup z telefonu (a nie tylko nandroid)

co do aplikacji

Launcher Pro - zamiennik systemowego
3G Watchdog + APNdroid - pilnuje zebym nie przekroczyl zalozonego limitu transferu danych (w zeszłym miesiącu nabiłem 290zł za transfer danych) - ostrzega o zblizaniu sie do limitu i wylacza GPRS gdy osiagne limit
aAllegro i AllegroLab - wiadomo
AdFree - blokowanie reklam
BackuptoGmail - kopuje sms/mms i spis polaczen do gmaila
ConnectBot - klient ssh
Dialer One - zamiennik systemowego dialera
DroidWall - konfigurowalny firewall
Jorte - zamiennik kalendarza
PowerAMP - odtwarzacz MP3
PureCalendarWidget - widget na pulpit do kalendarza
TapeMachine - dyktafon
TeamViewer - wiadomo
Toggle2G - sam wyłacza 3G w standby oraz zarzadza wifi
XBMC Remote - sterownie XBMC (moim media center) - odtwarzam muzyke bez włączania telewizora
Sygic Aura i Navigon 3.5 - nawigacje
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

z twoich appsow malo mam :)

Jorte tylko :)

u siebie
Wifi Analyzer
Wifi Manager
ASTRO
K-9Mail
FB
3cx Phone
Dropbox
AK notepad
Color Note
GPW Notowania
NBA Game Time
Barcode Scanner,
QR Contacts
SMS Popup
SoundHound (puszcza sie musze a on rozpoznaje co to)
Any Cut (niby skroty do wszystkiego mozna zrobic)
Google Goggles (to fajny tool polecam) :)

Czesc napewno z tego co dales przejrze i potestuje.



kotfryc

Archos 10 - kupiłem żonie  ;D
jest używany głównie do czytania booków, przeglądania zdjęć i gry w mahjong  ;D
Dorzuciłem mu dropboxa, który właściwie siedzi prawie na wszystkich kompach w domu...

Tomasz R. Gwiazda

nice :)
a skad ebooki?


tutaj art + filmik (momentami fajny) o nowym Andku
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,9048638,Android_3_0_Honeycomb__10_rzeczy__ktore_musisz_wiedziec.html

kotfryc

Cytat: kotfryc w 03 Luty 2011, 22:36
jest używany
Zaszalałem.... chciałem napisać w zamierzeniach będzie używany do ...  :shame: bo aktualnie leży na półce i się kurzy. Pobawiłbym się tym dłużej, ale by było że dałem i zaraz zabieram.  |-?
Gdybym wiedział, że moja druga połówka będzie gu używać to pewnie byłby Galaxy S, a tak jest  Archos 10 który podziela los WII i wspólnie wyłapują domowe kurze  ::)

Co do ebooków to nie zagłębiałem się jeszcze w temat, ale na pierwszy rzut oka polski rynek wygląda dość nieciekawie - nie licząc piratów. Brakuje nam chyba takiego polskiego Amazona...

PS widzę że wyszedł TeamViewer na Androida, ciekawa opcja zarządzać liczydłami przez tablet, dziś się chyba pobawie...  :D

Troll81

za mały ekranik.... przyzwyczaiłem się do 23 cali...

Tobas

Ja mam od dwóch dni Galaxy S z Androidem 2.2
Póki co nie mam czasu go rozklikać nie mówiąc o chrootowaniu i innych sztuczkach.
Jedyne co mogę powiedzieć, to że jest to mój pierwszy kontakt z Androidem
i maszynka przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Jest super szybki, super intuicyjny,
świetnie działa na nim AdroBOINC i w ogóle rewelacja. Polecam

Tomasz R. Gwiazda

:)

ja kolejene rzeczy odpalam, teraz synchronizacje kalendarza googlowego (nie uzywalem do tej pory wogole)

a moja ulubiona app codziennie uzywana to NBA Game Time

phobos

Synchronizacja kalendarza faktycznie fajna rzecz, bardzo przydaje mi się na sesji, przypomina o wszystkich terminach itp. zarówno w komputerze i telefonie.

Ja z kolei posiadam dosć leciwego już HTC G1 na androidzie 1.6.
Dosć to mulaste, nawet po zrootowaniu i podkręceniu cpu, ale ma fizyczna klawiature co jest bardzo wygodne.

Z aplikacji które jeszcze nie były wymienione polecam  androidVNC, po skonfigurowaniu klienta na komputerze pozwala na dostęp do pulpitu zdalnego z telefonu i normalną, nie koniecznie wygodną, ale technicznie możliwą, obsługę komputera z telefonu. Niekiedy przydatne.

Dla zainteresowanych astronomią świetne jest Google Sky Map. Kompletna mapa nieba korzystajaca z akcelerometru, celujemy w niebo i telefon pokazuje nam jakie gwiazdozbiory/planety mamy przed soba.

I jeszcze jedna fajna rzecz którą potrafi android... Aplikacja Keypro pozwala zsynchronizować telefon przez bluetooth z zewnętrznymi bezprzewodowymi klawiaturami. Ja posiadam składaną klawiaturę HP, złożona ma wymiary 15x10cm (składa się na pół). Po rozłożeniu jest to wielkości normalnej klawiatury komputerowej (bez numerycznej oczywiście). Telefon dogaduje się z taką klawiaturą i można go z niej normalnie obsługiwać. Ja notuję na tym na wykładach, w telefonie w documents to go w normalnych dokumentach .doc do których można się potem dobrać z komputera. Bardzo przydatna rzecz dla studenta do notowania zamiast laptopa czy netbooka który jest jednak trochę większy i mniej przenośny.

Troll81

gdzieś ty taka klawiere kupił?

phobos

Na allegro udało mi się jakimś fartem znaleźć. Akurat ktoś sprzedawał używaną. Drogie to jak nie wiem, ze 200zł dałem. Nowe jeszcze droższe... Ale nie żałuję ;]

Grzes

SE X8 z androidem 2.1 zrotowanym.

Podstawową wadą tych telefonów jest niewielki dostęp do niestandardowych romów i niezbyt dopracowana obsługa wifi. Albo to sterownik albo sama karta jest lewa.. potrafi rozłączać albo w ogóle niektórym się nie łączy. Mi osobiście pomaga restart AP.

Poza tym telefonik super. Co do softu to może wymienię tylko aplikacje o których nie pisaliście:
ES File Explorer
vCommunicator - gg, bez reklam
My Cars - przyjemny programik lecz ostatnio coś mu się pokręciło i wyliczył mi średnią 19l/100km... muszę spróbować coś z tym zrobić
meteor - mapa radarowa opadów, teren południowej granicy tylko
meebo im - klient jabber
listonic - lista zakupów... mała i poręczna. przynajmniej kartki nie zgubię  :shame:
gps test - mały programik pokazujący podstawowe informacje dot. pozycji
teminal emulator - program dający dostęp do shella telefonu, przydatny w zasadzie tylko na zrootowanych tel.
program tv & repertuar kin
flashlight - latarka, wykorzystuje ekran. dobre na tel. bez diody przy aparacie
metal dtector - umożliwia wyszukiwanie gwoździ w scianie  :ph34r: (x8 posiada czujnik pola magnetycznego, on jest wykorzystywany), program działa przyzwoicie, wykrywa metal na dobre kilka centymetrów wgłąb ściany
glympse - soft umożliwiający udostępnienie osobom trzecim swojej pozycji, alternatywa dla map googli. oferuje większą kontrolę nad prywatnością, polecam.
adobe reader,
super user - podstawa przy zrotowanym tel, zarządzanie uprawnieniami root'a
widgetsoid - widgety z podstawowymi opcjami oraz informacjami dot. tel. mocno konfigurowalne
download all - standardowa przeglądarka nie umożliwia pobranie plików innych niż obrazki czy pliki html albo pdf (może i coś jeszcze ale nie ma tego wiele), download all umożliwia pobranie każdego pliku. integruje się z przeglądarką.
shootme - umożliwia zrobienie screenshota z ekranu tel, wymaga zrootowanego tel.
google sky map - raczej zabawka niż potrzebna aplikacja... na podstawie czujników w tel można się rozejrzeć za rozmiezczeniem obiektów na niebie. dokładność pozycjonowania zależy od czujników w tel,
rockplayer lite... super playerek. generlanie wszystko da się odtworzyć... jeśli tel nie wyrabia to pomija klatki brazu, efekt może nie najlepszy ale nie ma przycinania czy zacieć dźwięku.... tylko klatki obrazu pominięte w całości.
skype,
3g watchdog - licznik pobranych danych przez 3g. sprawdza się znakomicie
elixir - koleny program z gadżetami z info o tel... wolę widgetsoid, udostępnia sporo informacji o samych czujnikach w tel
link2SD - X8 posiada tylko 170M pamięci na aplikacje... to za mało. link2sd umożliwia przeniesienie wybranych aplikacji na karte SD po jej uprzednim przygotowaniu. Sprawdza się idealnie.
keepassdroid - odpowiednik keepassx dla androida
cpuboost - standardowo procek w X8 skaluje się pomiedzy 244-600MHz... minimalną częstotliwość zmniejszyłem sobie do 122MHz... zauważalna oszczędność baterii. Umożliwia także podkręcanie lecz standardowy ROM od SE blokuje to (a raczej nie udostępnia niektórych funkcji). Wymaga zrootowanego tel.
OfficeSuite - otwiera chyba wszystkie pliki MS Office...widgetsoid
Bubble ... poziomica... wbrez pozorom całkiem przyzwoita dokładność.
DroidWall - podobno fajny firewall, wymaga jednak iptables a ROM od SE nie posiada obsługi iptables... nic z tego bez zmiany romu na X8.
Process Monitor, Android system info  - dwa programy wyświetlające pełną informacje o telefonie, umożliwiają zarządzanie procesami. Poza nimi chyba nic więcej do szczęścia nie trzeba.

Troll81

Cytatmeteor - mapa radarowa opadów, teren południowej granicy tylko
trza ściągnąć :D
Cytatmetal detector - umożliwia wyszukiwanie gwoździ w scianie
potwierdzam :D wykrywa też przewody od napięciem (przydatne w blokach z wielkiej płyty jak się gwoździe w ścianę wbija)
Cytatglympse - soft umożliwiający udostępnienie osobom trzecim swojej pozycji, alternatywa dla map googli. oferuje większą kontrolę nad prywatnością, polecam.
trza zassać
Cytatwidgetsoid - widgety z podstawowymi opcjami oraz informacjami dot. tel. mocno konfigurowalne
trza obczaić
Cytatkeepassdroid - odpowiednik keepassx dla androida
hm.....
CytatOfficeSuite - otwiera chyba wszystkie pliki MS Office...widgetsoid
ciekawe
CytatBubble ... poziomica... wbrez pozorom całkiem przyzwoita dokładność.
biorę :D

phobos

Kilka tygodni temu zainstalowałem sobie nowy rom, cyanogenmod 6 (modowany android 2.2) , na moim starym g1. Tchnęło to trochę świeżego ducha do starego telefonu. Po odpowiednim skonfigurowaniu śmiga dużo szybciej niż na fabrycznym androidzie 1.6. System sam w sobie jest świetny, możliwości personalizacji są niesamowite, da się konfigurować praktycznie wszystko, ilość pulpitów, ilość/wielkość ikon na każdym pulpicie (standardowe 16(4x4) ikon można zmienić na 9(3x3) do 64(8x8), czy telefon ma obracać ekran(wszystkie 4 kierunki), kolory różnych pierdół i masę innych rzeczy. Można też instalować aplikacje na sd co po części rozwiązuje problem małej ilości pamięci w G1, mozna też korzystać z pliku wymiany na sd co z kolei pomaga w szybszym działaniu telefonu (g1 ma mało ramu). Część z tych rzeczy pewnie jest w standardowym androidzie 2.2 ale G1 oficjalnie kończy się na androidzie 1.6, więc nie miałem tego wcześniej. Ogólnie świetna sprawa, chociaż instalacja tego systemu na tak starym telefonie jest bardzo upierdliwa, ładnych kilka godzin roboty. Ale i tak polecam  :)

Tomasz R. Gwiazda

a to ktos instalowal?

http://www.darkyrom.com/

Samsung Galaxy S

Troll81

jak na mojego wydadzą to obczaję nowego andka

krzyziu

Jakiej aplikacji używacie do SMSów? Osobiście mogę Wam polecić GO SMS - według mnie, najbardziej rozbudowana aplikacja.


Grzes

Używam standardowego softu. Ta aplikacja ma jakąś specjalną nazwę?

Szczerze mówiąc smsy wysyłam od święta, sumarycznie przy 55h/m-c w abonamencie wolę zadzwonić ;) (325 do wszystkich, 2000 sieć rodzinna i 1000min numer stacjonarny).

krzyziu

Cytat: Grzes w 14 Kwiecień 2011, 06:10
Używam standardowego softu. Ta aplikacja ma jakąś specjalną nazwę?
Ot po prostu SMS/MMS :)

Oprócz GO SMS z ciekawszych aplikacji mam zainstalowane jeszcze:
AContact - najlepszy androidowy menadżer kontaktów (http://www.appbrain.com/app/acontact-best-contact-manager/com.movester.quickcontact)
Alarm Clock Plus - rozbudowany budzik (http://www.appbrain.com/app/alarm-clock-plus%E2%98%85/com.vp.alarmClockPlusDock)
AppBrain - wydaje mi się że dużo lepszy menadżer aplikacji niż Android Market - http://www.appbrain.com/
Blacklist - czarna lista, blokuje też numery zastrzeżone (http://www.appbrain.com/app/blacklist/org.baole.app.blacklist)
Minimalistic Text - widget, który podaje wiele informacji w bardzo minimalistyczny (a przy tym estetyczny) sposób :) (http://www.appbrain.com/app/minimalistic-text/de.devmil.minimaltext)

Działam na telefonie Samsung I5700 na modzie Samdroid 2.2.2-a9 (Android 2.2).


Szopler

#25
Nie wiem czy wiecie dzieci, ale jest BOINC na system Android - http://boincoid.sourceforge.net/
oraz do tego lub do zarządzania zdalnie naszymi maszynami PC - http://code.google.com/p/androboinc/downloads/detail?name=AndroBOINC_6.10.17.beta3.apk

Tobas

AndroBOINC'a używam od kilku miesięcy. Fajne narzędzie. Polecam

krzyszp

A co sądzicie o HTC Wildfire? Tak jakoś się do niego przymierzam.
Odnośnie Samsunga - miałem złe doświadczenia z ekranem (czułość dotyku) w Tocco i jakoś im nie ufam - poprawiło się?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

krzyszp: jak bierzesz topowy model Galaxy S lub Galaxy S2 to problemow nie ma :) lepszych ekranow nikt nie ma

PS: macalem dzis Galaxy Tab 2 10.1"  - wielce fajny :) podobno maja wchodzic na poczatku lipca w cenie ok. 2200-2400zl
takze i mniejsze dwa modele. Android 3.0 swietnie sie prezentuje a i szybkosc jego dzialania to bajka

Tomasz R. Gwiazda

#29
jaki player video jest obecnie na topie na Androidzie ?
i jak sie ma sprawa z codecami ? zintegrowane czy jakis codec pack sciagac?

a player mp3 ? cos mozecie polecic?


A i moze zna ktos cos dobrego darmowego do RDP

PBT_marian_boss

Na moim Galaxy S do filmów używam mVideoPlayer, duża zaleta to obsługa napisów.

Troll81

juz niedługo

http://www.videolan.org/vlc/download-android.html

PBT_marian_boss

Czekam na androida w oficjalnej wersji 2.3, boję się trochę eksperymentować z innymi. A tak przy okazji czy przy wymianie softu na 2.3 stracę wszystkie ustawienia, savy w grach itp?

Tomasz R. Gwiazda

ja robilem ostatnio upgrade z 2.1 do 2.2 na Galaxy S i wszystko bylo zachowane, aczkolwiek
po upgradzie zalecene jest przywrocenie ustawien fabrycznych

tak dla ogolnego zdrowia, i tak wlasnie zrobilem

PBT_marian_boss

A czy jest szansa za zrobienie kopii bezpieczeństwa wszystkiego tzn. zainstalowanego oprogramowania, ustawień, save w grach. Na kontaktach i SMS mi za bardzo nie zależy, mam zapisane na gmail.

krzyszp

Właśnie wszedłem w posiadanie SII - co polecacie do niego do synchronizacji poczty i kontaktów z Thunderbirdem?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

android to system od google wiec swietnie sie synchronizuje z kontem google :)

mowa o poczcie, kontaktach i kalendarzu no i chyba nie bedziesz synchronizowal telefonu z klientem pocztowym tylko serwerem :)

ja do maila uzywam darmowego K-9 mail
kalendarzy do wyboru do koloru, wszystkie sie synchronizuja z google (w innym watku opisywalem moj wybor kalendarza)

co do kontaktow to ja akurat mailowych z telefonicznymi nie mieszam

AiDec

Kilka dni temu stalem sie szczesliwym posiadaczem SGS II (GT-I9100). Nie planowalem, ale wyszla potrzeba (obsluga appa pod Android + jazda po Norwegii, czyli porzadna nawigacja).

Troche czasu zeszlo na prace nad telefonem - ten ktory kupilem mial najswiezsza wersje oprogramowania i ni cholery nic dzialajacego pod niego nie moglem znalezc. Rootowanie + podmiana ROMu itp. zajely 4h, ale dalem rade (i bylo warto).

Aktualnie:
- Android 2.3.3
- Kernel SuperCore_1.0_d
- DarkyROM2 XWKF3 v1.0 BETA 2
- CPU 1.4GHz



Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 09 Kwiecień 2011, 18:07
a to ktos instalowal?
http://www.darkyrom.com/

Tak, jest swietny - polecam :)  (btw, wiecej info tutaj )


Cytat: PBT_marian_boss w 21 Lipiec 2011, 10:49
A czy jest szansa za zrobienie kopii bezpieczeństwa wszystkiego tzn. zainstalowanego oprogramowania, ustawień, save w grach. Na kontaktach i SMS mi za bardzo nie zależy, mam zapisane na gmail.

Tak, wiecej info tutaj



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


AiDec

Przeciez masz w linku informacje.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka