2011.12: yoyo@home

Zaczęty przez Arthusp, 01 Listopad 2011, 10:54

Co policzymy w grudniu?

ABC@home
3 (4.6%)
AlmereGrid
1 (1.5%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
1 (1.5%)
Constallation
0 (0%)
Correlizer
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNA@Home
1 (1.5%)
Docking@home
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
eOn
0 (0%)
Evo@home
0 (0%)
FreeHAL@home
2 (3.1%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
2 (3.1%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC@Home
14 (21.5%)
Malaria Control
2 (3.1%)
Mersenne@home
2 (3.1%)
MicroFluids@home
1 (1.5%)
MilkyWay@home
1 (1.5%)
mopac@home
0 (0%)
NFS@Home
5 (7.7%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM
7 (10.8%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
1 (1.5%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home Beta
1 (1.5%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
YAFU
0 (0%)
Yoyo@home
18 (27.7%)
LHC Test4Theory@Home
3 (4.6%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: 22 Listopad 2011, 07:16

Arthusp

Wstydu nie ma! PNT gratulujemy.

Z innej beczki: z ciekawości przez cały miesiąc miałem ustawione liczenie LHC (na takich samych warunkach, jak yoyo). I teraz jak wszedłem w historię próbek projektu - jest tam pustka - nawet tych próbek z początku miesiąca już nie ma.

Aegis Maelstrom

Cóż, trzeba przyznać, że większość liczydłowych zlała yoyo.

Z jednej strony niby słabo to świadczy o mobilizacji drużyny do liczenia zespołowego, z drugiej - mamy wolność i jak ktoś nie chce, to nie liczy - nie każdy lubi np. projekty matematyczne albo ktoś ma własne cele jak mocny wynik w konkretnym projekcie. Taki Troll przeliczył ledwo co, a przecież nikt Mu nie odmówi zaangażowania w drużynę.  :parrrty:

Ale zanim spuścimy głowy popatrzmy na liczby uważniej.

Kolegom z PNT należą się gratulacje z wyniku, wspólnie przegoniliśmy kilka drużyn (wg BOINCStats my 6, a oni 8 - ale to chyba jakiś bug bo by to oznaczało, że i my i oni byliśmy miesiąc temu na 19. miejscu. :D). Także więcej niż podwoiliśmy liczbę punktów w 1 miesiąc! A przecież yoyo to nie jest nowy projekt, był już nawet projektem miesiąca.

Czyli, po uważnemu przyjrzeniu się, nasza mobilizacja była wysoka - tylko koledzy z PNT dali z siebie wszystko, odpuszczając de facto całkowicie wiele projektów, z których nie zamierzaliśmy rezygnować. I wycisnęli 14,5 miliona punktów, szacuneczek!

Przegraliśmy w bardzo mocnym ale niedeklarowanym wyścigu (pewnie "oficjalna" deklaracja i odezwy by pomogły...), ale clue czyli zabawa w Projekt Miesiąca wyszły w grudniu bardzo dobrze mimo wpadki z LHC, kaprysów yoyo itp. Gratulacje dla wszystkich uczestników.  :ahoy:

apohawk

To zależy od tego, jak często projekt czyści bazę z przeliczonych jednostek. Jeśli wszystkie wyniki zostały zwrócone i próbka zwalidowana, to nie ma potrzeby trzymać jej w bazie, bo "wartość naukową" powinien wchłonąć asymilator.  Jeszcze niedawno milka czyściła takie próbki co parę minut. W POEM najstarsze mam z 25. grudnia.
No good deed goes unpunished.

Slavkoyama

Gratulacje dla PNT jak najbardziej zasłużone. Dla nas też - podskoczyliśmy o kilka oczek w punktacji, a dzięki nastąpieniu PNT na odcisk ambicji Polska podskoczyła jeszcze bardziej. A teraz, jak widać po statach, koledzy z PNT próbują nam udowodnić, że w POEM też dadzą nam radę. I w ten oto sposób nasza idea PM z wewnątrz-zespołowej przeobraziła się w ogólnokrajową :)

Aegis Maelstrom

Cytat: Slavkoyama w 01 Styczeń 2012, 14:10
Gratulacje dla PNT jak najbardziej zasłużone. Dla nas też - podskoczyliśmy o kilka oczek w punktacji, a dzięki nastąpieniu PNT na odcisk ambicji Polska podskoczyła jeszcze bardziej. A teraz, jak widać po statach, koledzy z PNT próbują nam udowodnić, że w POEM też dadzą nam radę. I w ten oto sposób nasza idea PM z wewnątrz-zespołowej przeobraziła się w ogólnokrajową :)

I w ten sposób więcej mocy trafia do naukowców i to chodzi, i o to przecież chodzi...  :D

Policzmy taką Rosettę czy WCG, wiem że było, ale z PNT było ciekawiej i korzystniej.  ;D

lolek

Do boju załogo, odpalać grafy i procki  :whip: !!!!!

:attack:

Cyfron

ja osobiście odpuściłem sobie yoyo, bo liczące się wieczność próbki, z problematycznymi checkpointami to nie dla mnie i kompa, którego używam w ciągu dnia, a na noc wyłączam...

A gratulacje dla PNT i z mojej strony - ciesze się, że udało się nam w nasze zabawy "wkręcić" innych - nikt innym na tym nie zyskuje jak Polska w ogólnej klasyfikacji!

z 12tego na 5-te - doskonale!

Tobas

Bardzo bym chciał, aby WCG był kolejnym projektem miesiąca.
(wierzę, że będzie od razu jak tylko wyjdzie z lodówki)
I bardzo bym chciał widzieć kolegów z PNT ścigających się z nami.
Szczerze mówiąc nawet bym im kibicował aby wygrali, bo będzie
to olbrzymia wygrana Polski.