2012.01: POEM@HOME

Zaczęty przez Arthusp, 06 Grudzień 2011, 17:22

W jakim kierunku ustawiamy żagle na początku roku?

ABC@home
4 (7.5%)
AlmereGrid
0 (0%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
0 (0%)
Constallation
0 (0%)
Correlizer
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DistributedDataMining
0 (0%)
DNA@Home
0 (0%)
Docking@home
1 (1.9%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home
3 (5.7%)
eOn
1 (1.9%)
Evo@home
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
1 (1.9%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC@Home
2 (3.8%)
LHC Test4Theory@Home
1 (1.9%)
Malaria Control
1 (1.9%)
Mersenne@home
2 (3.8%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
4 (7.5%)
mopac@home
0 (0%)
NFS@Home
1 (1.9%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM
13 (24.5%)
Primaboinca
1 (1.9%)
PrimeGrid
6 (11.3%)
QMC@home
1 (1.9%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RNA World
2 (3.8%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
YAFU
0 (0%)
Najmanovich Research Group
2 (3.8%)
SlinCA
1 (1.9%)
AlmereGrid TestGrid
0 (0%)
Biochemical Library
1 (1.9%)
BOINC Alpha Test
0 (0%)
BURP
0 (0%)
DistrRTgen
0 (0%)
Ideologias@Home
0 (0%)
Magnetism@home
0 (0%)
MindModeling@Home
0 (0%)
Moo! Wrapper
0 (0%)
Neurona@Home
0 (0%)
NumberFields@home
1 (1.9%)
OPTIMA@HOME
0 (0%)
Pirates@Home
0 (0%)
RADIOACTIVE@HOME
1 (1.9%)
RALPH@Home
0 (0%)
Renderfarm.fi
0 (0%)
Sudoku@vtaiwan
0 (0%)
Superlink@Technion
0 (0%)
Surveill@Home
0 (0%)
Virtual Prairie
0 (0%)
Volpex
0 (0%)
Albert@Home
2 (3.8%)
SZTAKI Desktop Grid
1 (1.9%)

Głosów w sumie: 53

Głosowanie skończone: 26 Grudzień 2011, 08:24

Troll81

jak dla mnie t w tydzień niewiele prjektowi sie przysłuzymy poza DDOSem :D

Aegis Maelstrom

Cytat: Szopler w 07 Grudzień 2011, 13:48
Kreślcie, kreślcie... zostawicie projekty co już były 6, 5, 4 razy... to ja zacznę bojkotować taki PM :fright:

Ano fakty są takie, że projektów naprawdę nadających się na projekt miesiąca nie ma zbyt wiele.

Przy większości zawsze będzie poważny mankament dla wielu (albo wszystkich) głosujących: a to projekt jest na GPU (i to na nie moje GPU  ::)), a to projekt wymaga dodatkowego sprzętu, a to projekt rozsyła próbki z częstotliwością deszczy w ostatnim listopadzie w Polsce, a to projekt sobie nie radzi: z serwerem, z aplikacją (patrzę na ciebie, uFluids!!), ma dziwaczne wymagania i żąda stałego siedzenia nad nim, co jest trudne i dla operatora SKB@P jak i dla wielu liczydłowych. Powody mogą się łączyć i współwystępować jednocześnie.  :deadman:

Powiedzmy to otwarcie, staramy się liczyć różne rzeczy, o desperacji niech świadczy fakt, że PM był nawet SIMAP.  :D

IMVHO nie warto zawracać sobie głowy propozycjami skazanymi na porażkę - jeśli ktoś bardzo chce na nie móc głosować to jeden post - strzał z biodra wyjaśniający, dlaczego dany projekt jako PM dla wszystkich to głupi pomysł powinien wystarczyć.
Tymczasem ta możliwość głosowania jest mocno kontrowersyjna - patrz choćby wtopa z LHC.

Lepiej poświęcić czas na sensowne rozważenie mało popularnych projektów, które mają obiektywnie szanse, jak eOn, Ibercivis, Leiden, Correlizer (stabilne to?) itd. itp. Poważnie wolę przeczytać relacje obecnych tam liczydłowych który projekt działa, a który nie bardzo i dlaczego liczenie tego YAFU czy QMC jest fajne. Comiesięczne bicie piany "czy chcemy móc głosować na PIRATES@Home, na które nie głosujemy, a nawet gdy na nie zagłosujemy, to będziemy musieli to anulować", uważam za stratę czasu. Seriously. Trzeba się zdecydować: czy po dyskusji na sztywno wykreślamy i przywracamy projekty, czy też zaczynamy głosować faktycznie odpowiedzialnie, z uzasadnieniem i przemyślunkiem.

P.S. DistributedDataMining powinno być jeszcze w zamrażarce. A większość projektów IMO na PM się aktualnie nie nadaje.


Troll81

jak dla mnie wystarczy informacja ze dany projekt jest problematyczny na samej liście projektów do głosowania :D

dziubas

ja i tak będę liczył POEM, bo go strasznie zaniedbałem  :shame:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

PanStaszek

Cytat: Tobas w 07 Grudzień 2011, 14:25
To może rzeczywiście zróbmy projekt tygodnia?
Szybkie, zacięte walki, dynamiczniejsza punktacja.
Wyścigi PG są dobrym przykładem na skuteczność krótszych wyścigów
Zanim przełączę maszyny to się tydzień skończy, a nie lubię ubijać próbek, więc doliczam do końca bufora.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Slavkoyama

Cytat: Aegis Maelstrom w 07 Grudzień 2011, 14:28Correlizer (stabilne to?)

Correlizer liczę sobie na Win XP oraz AndLinuxie. Bez żadnych problemów. Punktacja kiepska, ale działa OK. Pytanie, czy serwer im wydoli, gdybyśmy wybrali Correlizer na PM. Ale tego chyba wcześniej nigdy nie wiadomo w przypadku "first time'ów".

Robert1970

ABC. Choćby dlatego że nigdy nie był, że nie ma problemu z próbkami, liczy się na każdej maszynce - swego czasu liczyłem to na tabunie celeronów.

Troll81

można by zrobić listę tych projektów co jeszcze PM nie były a które są stabilne :D

emik

brakuje mi projektu Albert@Home

aktualnie zajmujemy w nim 10 miejsce z 133k punktów, a tak wygląda czołówka rankingu zespołów:


SETI.USA2,368,842
Czech National Team728,713
SETI.Germany640,657
Einstein at work580,534
Albert-Einstein-Institut Hannover (AEI)429,213
XtremeSystems244,661
L'Alliance Francophone227,408
The Pirate Fleet170,500
Team 2ch140,972
BOINC@Poland133,944

jest wielka szansa awansować na szczyt


Aegis Maelstrom

Cytat: emik w 09 Grudzień 2011, 21:43
brakuje mi projektu Albert@Home

O, widzę że (pewnie zmuszeni naciskiem liczydłowych) przeszli z fazy ukrytego projektu testowego do oficjalnego projektu testowego.

Ale: jak to karmi oraz na czym się i jak się liczy, skoro projekt ostrzega Don't expect ANYTHING to work here.? :D

Troll81

bądźcie dorosłymi ludźmi. Każdy sam ma sobie poczytać i świadomie głosować. Jestem za tym by ten projekt wpisac na listę.....

emik

lista aplikacji: http://albert.phys.uwm.edu/apps.php

ja liczę na NV na mojej leciwej karcie laptopowej jedno wu liczy się około 3h za 500pkt


Arthusp


Sergeant

No to głos na Alberta. I tak będę liczył ten projekt, mam tylko 1k pkt. Trzeba gonić do 50k.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

emik

w Albercie minimalna wersja menadżera potrzebna dla OpenCL to 7.0.1 - do ściągnięcia tu


Pilman


Arthusp


apohawk

Widzę wyniki przed zakończeniem głosowania... nowy feature?
No good deed goes unpunished.

aborek


Arthusp


PanStaszek

Ooo, i już nie widać, ale wszystko zapamiętałem  :)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

lolek

A ja nadal widzę  :dunno:

Ma to coś wspólnego z uprawnieniami moda? Bo jak byk jest zaznaczone by pokazywało wyniki dopiero po zakończeniu ankiety...

Arthusp

Cytat: lolek w 12 Grudzień 2011, 12:00
A ja nadal widzę  :dunno:

Ma to coś wspólnego z uprawnieniami moda? Bo jak byk jest zaznaczone by pokazywało wyniki dopiero po zakończeniu ankiety...

Może mieć. A Ty tutaj nie jesteś modem...  :dunno:

Ktoś jeszcze widzi? Proponuję panaceum, które dobrze działa na nowej wersji forum: Ctrl+F5 ;)

lolek


apohawk

Już zniknęły, ale i tak najważniejsze pamiętam  %)
No good deed goes unpunished.

PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

MarcinB

RNA world ma dużo próbek a mało ludzi to liczy. Ja daje głos za.

Telefax

Marcin... to spróbuj sam coś z tego policzyć z ich checkpointami  >:(  pierwszy po godzinie....  nastepny na samym końcu próbki po kilku dniach. Dziekuję, postoję

Aegis Maelstrom

Zatem co możecie polecić dobrego, stabilnego i nieogranego?

Tylko raz było QMC@home - za czasów mojego liczenia to był projekt bardzo stabilny, nie najgorzej punktujący i przydatny, ale dawno nie pobierałem próbek.

Ktoś to ostatnio liczył? Albo eOn (było raz) czy Correlizer (nie było nigdy) ?

Szopler

Correlizer liczę ostro na cloudzie - 1400 do 1500 sekund i średnio 8.5 punkta za WU.

pawg




MarcinB

Cytat: Telefax w 18 Grudzień 2011, 18:27
Marcin... to spróbuj sam coś z tego policzyć z ich checkpointami  >:(  pierwszy po godzinie....  nastepny na samym końcu próbki po kilku dniach. Dziekuję, postoję
No faktycznie checkpointy to jakaś porażka... Tylko dla liczących 24h.  :wacko:

Aegis Maelstrom

Cytat: MarcinB w 19 Grudzień 2011, 11:32
Cytat: Telefax w 18 Grudzień 2011, 18:27
Marcin... to spróbuj sam coś z tego policzyć z ich checkpointami  >:(  pierwszy po godzinie....  nastepny na samym końcu próbki po kilku dniach. Dziekuję, postoję
No faktycznie checkpointy to jakaś porażka... Tylko dla liczących 24h.  :wacko:

No to słabo. Miałbym opory przed polecaniem (zwłaszcza początkującym i rzadko liczącym) takiego projektu. Stąd np. wiele utyskiwań na uFluids - ciekawy w założeniach projekt, który wielu potężnych liczydłowych z różnych drużyn bardzo chciało wspierać, ale brak współpracy ze strony prowadzącego wołał o pomstę do Cthulhu.  %)

Tak czy inaczej, przy argumentacji "dlaczego tak" sugerowałbym też myśleć i pisać "dlaczego nie". Tak będzie lepiej dla nas wszystkich. :)  :parrrty:

HaNocri

POEM - może w końcu będzie coś stabilnego do liczenia, bo z LHC wiadomo jak jest, a z yoyo też coś się nie mogę dogadać.

lolek


Szopler


Arthusp

No to zawalczymy w POEM@HOME!  :attack:

dziubas

no, nareszcie! mam nadzieje, ze uporaja sie na czas z aplikacja dla nvidii (i zniosa ten kretynski wymog opencl 1.1)
:attack:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

lolek

A ja że ogarną punktację, bo aktualnie to jest jakaś parodia (sposób przyznawania punktów na GPU)

AL

Miejmy nadzieje, że to tylko kwestia czasu.