równanie w dół...

Zaczęty przez Martin Fox, 15 Styczeń 2012, 10:24

Martin Fox

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/493633,prezes-nfz-niszczy-slaskie-karty-cios-w-pacjentow,id,t.html?cookie=1
Jedyny taki system w PL działający i co? I rozpieprzyć i równamy w dół. Nosz qfa... co krok kolejny powód by wyjechać z tego domu wariatów gdzieś do normalnego kraju... może Białoruś?

Troll81

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/493921,zmiana-stanowiska-nfz-recepty-drukowane-z-karty-sa-wazne,id,t.html

bądź na czasie :D

Martin Fox

Obietnice to obietnice, jak czegos nie ma na pismie, to sie konczy jak z zusem i zawieszaniem dzialalnosci - najpierw mowili ze nie trzeba placic skladek, po kilku latach do sadu wysylali ludzi

Troll81

przecież to już jest oficjalnie na stronie...

Martin Fox

A za miesiąc zmieni się interpretacja i będą ścigać lekarzy :P

Slavkoyama

Cytat: Martin Fox w 15 Styczeń 2012, 12:58
A za miesiąc zmieni się interpretacja i będą ścigać lekarzy :P

Dokładnie tak. Pamiętam taką sytuację z ZUS-em - parę lat temu na stronach ZUS był instruktaż, jak należy zawieszać działalność gosp. np. na czas urlopu, żeby nie płacić wtedy ubezpieczenia społecznego. Potem ZUS zmienił swoją interpretację - w uzasadnieniu, które wtedy napisali, informowali, że w ich wcześniejszej interpretacji był błąd, a oni teraz dla dobra płatników ten błąd poprawiają i oświadczają, że działalności zawieszać nie można. Oczywiście w związku ze zmianą ich interpretacji płatnicy musieli zwrócić ZUS-owi wcześniej niezapłacone składki - nas pamiętam uderzyło to trochę po kieszeni, bo wcześniej zawieszaliśmy czasami działalność. Z tego co wiem, to część ludzi zdecydowała się na walkę z ZUSem w sądzie, ale nie słyszałem o nikim, kto nie musiałby wtedy płacić za "zmianę interpretacji w dobrym interesie płatnika"

Dlatego dla mnie informacja na stronach NFZ nie jest wiążąca - jak wiatr się zmieni i przywieje cieplejsze powietrze z południa pan prezes zmieni zdanie - a zmiana treści strony zajmuje naprawdę niewiele.