Pomoc - AutoCad

Zaczęty przez krzyszp, 04 Czerwiec 2010, 18:08

krzyszp

Pilnie potrzebuję pomocy, chodzi o narysowanie w AutoCad'ie pewnego projektu na studia (nie dla mnie, chodzi o moją... koleżankę).
Bardzo mi na tym zależy, szczegóły podam na priv, jeśli znajdzie się ktoś chętny... :(

Cut of date - 12.06...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

A ładna ta koleżanka??  I jakieś szczegóły projektu może?

Czy to ma być most czy np tłok wraz z cylindrem?

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Cytat: Troll81 w 04 Czerwiec 2010, 21:58
A ładna ta koleżanka??  I jakieś szczegóły projektu może?

Troll, ja poważnie proszę o pomoc...
Czas leci... szczegóły na priv...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Po prostu zapytam kolegi z polibudy czy mu się nudzi :D może zechce mu się pomóc. Projektował już elementy samochodowe dla firm tyle że w Catii.

Waldek1989

@Troll -może zapisać projekt jako .sat. W autocad opcja wstaw -> pliki acis i otwierasz wcześniej zapisanego *.sat.
Następnie sobie wymiarujesz i robisz przekroje.
@krzyszp -siłownik ma być napędzany elektrycznie czy siłą mięśni, czy ma to być pneumatyczny obrotowy?

Troll81

KOlega nie będzie miał czasu przez najbliższy miesiąc..... organizuje sesje studentom na polibudzie.....

krzyszp

Już chyba nie trzeba :)

Jedna osoba z naszego towarzystwa się tym zajmie :)

Dzięki wszystkim za odzew i chęć pomocy, wiedziałem, że na kamratów można liczyć :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

pewnie ze mozna, tylko czasami przydaloby sie dluzsze terminy miec :)

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Czerwiec 2010, 21:14
pewnie ze mozna, tylko czasami przydaloby sie dluzsze terminy miec :)
Wiem, ale ja się za późno o tym dowiedziałem :)
Jak by to nie było takie pilne, to sam bym się zapoznał z Auto Cad'em (pewnie kilkanaście wieczorów by wystarczyło, żeby zrobić jeden rysunek), a tak nie mogłem ryzykować, że dam plamę robiąc sam :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kempler

Cytat: krzyszp w 07 Czerwiec 2010, 23:41
Jak by to nie było takie pilne, to sam bym się zapoznał z Auto Cad'em (pewnie kilkanaście wieczorów by wystarczyło, żeby zrobić jeden rysunek), a tak nie mogłem ryzykować, że dam plamę robiąc sam :)
3-4 godzinki i rysujesz. Wiem bo tak szybko się się nauczyłem podstaw i dostałem kiedyś pracę hehe

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

krzyszp

Cytat: kempler w 07 Czerwiec 2010, 23:48
3-4 godzinki i rysujesz. Wiem bo tak szybko się się nauczyłem podstaw i dostałem kiedyś pracę hehe

Kurcze, 3-4 godzinki do AC???
Kempler - zostaję Twoim fanem :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

a jej nie latwiej by bylo to zrobic jak caly semestr sie uczyla? a moze nie ? :)

apohawk

Może zbyt ładna, by się uczyć  XD
No good deed goes unpunished.

Waldek1989

zdaje się ,że na cad.pl jest jeszcze kurs autocad ,catia i inventor

Troll81

to może i ja się nauczę..... :D bo brzydki jestem i nikt mi nie będzie pomagał......  %)

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 08 Czerwiec 2010, 08:34
a jej nie latwiej by bylo to zrobic jak caly semestr sie uczyla? a moze nie ? :)
A to mnie takich pytań nie zadawaj :)
Swoją drogą, z wszystkiego innego idzie jej ok, więc może po prostu tu nie da rady? "Zaniedługo" zapytam i dam Ci znać  XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Cytat: apohawk w 08 Czerwiec 2010, 09:11
Może zbyt ładna, by się uczyć  XD

To te metody jeszcze działają??? Myślałem, że świat do przodu trochę poszedł...  ???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Działaja...... swiat idzie do przodu i teraz ta metoda działa nawet w gimnazjum.....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 08 Czerwiec 2010, 14:48
Działaja...... swiat idzie do przodu i teraz ta metoda działa nawet w gimnazjum.....
Starzeję się :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

:D juz nie krecą cie gimnazjalistki??  XD

krzyszp

Cytat: Troll81 w 08 Czerwiec 2010, 15:21
:D juz nie krecą cie gimnazjalistki??  XD
Cholera, nie chcę podpadać pod nową ustawę anty-p  :fright:
Tak w ogóle, to za najpiękniejszy wiek u kobiet uważam przedział 24-28 lat :). Sami zgadnijcie dlaczego  :P

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

Skąd to gadanie, że metoda nie działa, jak facet leci na forum i na gwałt szuka pomocy dla dziewoi. Po co się ma uczyć jak adorator wszystko załatwi ?
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 08 Czerwiec 2010, 18:02
Skąd to gadanie, że metoda nie działa, jak facet leci na forum i na gwałt szuka pomocy dla dziewoi. Po co się ma uczyć jak adorator wszystko załatwi ?
Ech, dzięki :)

   Wiesz, za moich czasów się po prostu pomagało, jeśli można było... Ale czasami to trudno zrozumieć, a odnośnie tego, że pytam tu na forum - jest to jedyne forum, gdzie się udzielam więcej niż minimalnie, a jest spora szansa na znalezienie kogoś z odpowiednimi kwalifikacjami.
Inna kwestia, że zadanie obejmuje znacznie więcej, niż zrobienie rysunku - ten jest ostatnią częścią większego projektu... Ale o tym nie mogłeś wiedzieć.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

Potraktowałem ten przypadek jako przykład szerszego zjawiska, więc nie bierz tego do siebie za bardzo.  %) Pewnie, że się pomaga, najczęściej jak się ma w tym interes lub zobowiązania. Np. rodzinie się nie odmawia, poprawienie relacji z osobą, zaimponowanie komuś, taka praca, zaspokojenie swojej potrzeby pomagania innym, itd.

Cóż mamy pomyśleć, jak na pytanie "A ładna ta koleżanka?" odpowiadasz "No ba!"  XD Pytający zawarł interesujący go aspekt, który mógłby wpłynąć na jego chęć pomocy ;) Odpowiadający udzielił odpowiedzi w sposób nie pozostawiający złudzeń co do jego zdolności obiektywnej oceny ;) tym samym w pewnym stopniu sugerując jakie cechy koleżanki ceni.

Inteligentna ta koleżanka? ;) Ma porządne priorytety w życiu czy głównie "nowa szminka, nowa sukienka, nowa wyprzedaż" ?  XD

P.S. No offence intended.  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Byłbyś zaskoczony :)
Koleżanka - umysł ścisły (matematyczny, ale zero informatyki), szminek nie stosuje (przynajmniej nie w ilościach nadmiernych), klimat bardzo niszowy, ale nie jestem upoważniony do szerszego omówienia :)
A że do tego jest bardzo ładna? Tym to ja się przejmować nie będę  ;D
Fakt, że duża część damskiej populacji lubi załatwiać pewne sprawy za pomocą "sponsorów" nie ulega wątpliwości, jednak ja również prosiłem ludzi o pomoc i nie widzę w samej prośbie (nie piszę o "adoratorach") nic zdrożnego.

W tym konkretnym przypadku nie mam powodu podejrzewać niczego "nieodpowiedniego", czego powodów również nie mogę wyjawić publicznie... (Ależ to zabrzmiało ;)).

Oczywiście, że się nie obraziłem - dlatego forum nazywa się dyskusyjne :). A że czasem i mój ton wypowiedzi jest dość ostry? No taki już jestem prostak ;)

Edit:
Zresztą, 99.9% ludzi piszących na tym forum regularnie to osoby... chcące coś zrobić dla innych bezinteresownie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Tam zaraz bezinteresownie :D podnosimy nasze ego :D

kempler

Cytat: krzyszp w 08 Czerwiec 2010, 00:47
Cytat: kempler w 07 Czerwiec 2010, 23:48
3-4 godzinki i rysujesz. Wiem bo tak szybko się się nauczyłem podstaw i dostałem kiedyś pracę hehe

Kurcze, 3-4 godzinki do AC???
Kempler - zostaję Twoim fanem :)
No co ty :) AC w podstawach jest na prawdę prosty. Leciałem lekcjami i wieczorem już umiałem rysować proste rysunki. Więcej czasu zajęło mi dojście do tego jak to wydrukować hehe

Koleżankom na studiach zawsze się pomaga :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

szczególnie jesli koleżanak ładna albo umie dobrze gotować :D

PMG

Albo znając życie jest jedyną osobą która robi notatki.

A poza tym co by nie mówić - kobieta łagodzi obyczaje. Pracując w firmie informatycznej sam to widzę - jak jest kobieta to faceci uważają na to co mówią.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

apohawk

To akurat zależy od tego, czy ta kobieta jest też informatykiem ;)
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 09 Czerwiec 2010, 19:11
To akurat zależy od tego, czy ta kobieta jest też informatykiem ;)
A nie sądzę :)
Jeżeli dana kobieta nie jest "babo-chłopem", to jednak chyba zawsze panowie są bardziej wstrzemięźliwi w "tekstach" :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka