ASRock A-series Z87 Waterproof

Zaczęty przez EDU Enthusiast, 30 Maj 2013, 01:14

EDU Enthusiast

http://hexus.net/tech/news/mainboard/55717-asrock-demos-a-style-intel-z87-waterproof-motherboards-video/

Czy mi sie wydaje, ale to czas na chlodzenie wodne w calej obudowie? ;D
Teraz tylko czekac na karty graficzne ktore beda waterproof i lecimy w akwarium z kaloryferem.  :parrrty:

Troll81

specjalny spray hydrofobowy już dawno temu jest w użyciu :D

http://realitynet.pl/e107_plugins/content/content.php?content.213

Dario666

No tak, ale jak sobie sikniesz w slot to będziesz miał ładną izolację dla karty graficznej

Troll81


EDU Enthusiast

a ten spray ile wytrwa w non stop wymienianej wodzie? I ile i gdzie kupic w stanach taki spray (jak by sie taki nazywal po en).

:arrr:

PoznanskaPyra

Ważniejsze pytanie, po co lać wodę na komputer? Ta płyta ma sens w razie jakiegoś wycieku z obiegu WC, ale nie jest po to żeby lać na to wodę...  :facepalm2:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Zwykłe chłyty makietingowe a Wy się niepotrzebnie emocjonujecie.

Polewać to sobie można, co innego zanurzyć. Poza tym jedna sprawa to płyta a druga podzespoły na niej. Co nam po płycie co wytrzyma takie zabawy jak jeszcze proc, ram, karty, wszystkie porty, sloty itp.

Czy ja zbyt pobieżnie czytałem czy zapomnieli napisać jaką wodą lali? Mam dostęp do takiej o oporze właściwym 18.2 MΩ*cm i śmiało bym nią polewał moją obecną MOBO bez magicznych ficzersów "waterproof conformal coating paranormal activity 1500" dokładnie jak na filmiku  XD Byle nie za długo coby mi kondzioły nie namiękły.

EDU Enthusiast

chyba nie zrozumiales zabezpieczylo by sie wszystkie czesci gdzie moglo by powstac zwarcie i zamontowalo by sie same radiatory na czesciach i bye bye placenie za chlodzenie -- 0 fenow, 0 dzwieku, super temp (caly czas wymieniasz wode z zimna i wylewasz uzyta ogrzana wode do scieku.) -- ja nie place za wode.

Troll81

to zalej olejem. Skuteczniejszy od wody, nie wyrosną ci glony. Cyfron ma takiego "nautiliusa" :D

EDU Enthusiast

ale wlasnie olej nie jest fajny - pozatym bym musial kupowac olej - wode mam za darmo.

Troll81

olej lepiej odprowadza ciepło i nie zalegną ci się glony. Jak już będziesz musiał glonojada wpuszczać do akwarium to pożałujesz oszczędzania.

Czemu niby olej nie jest fajny?

Krzysiak

Było ze 100 razy
1. musi coś mieszać ten olej
2. olej musi być chłodzony jakimś radiatorem

Co do wody chłodzenie w ten sposób też jest dla mnie idiotycznym pomysłem

Kiedyś gdzie widziałem chłodnicę zanurzona w studni + tradycyjne WC
lub zakopanie rurek pod ziemią + tradycyjne WC
Sam myślałem kiedyś nad podłączeniem chłodnicy od klimy wystawionej za okno - problem z wysokością i montarzem


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

mieszanie oleju nie jest problematyczne :D wystarczy solidny wentylator. Jeden z boków akwarium zastąpić radiatorem aluminiowym....

Cyfron

trollu - woda jednak pod względem odprowadzania ciepła jest lepsza niż olej. Olej jest lepszy od powietrza :)

Troll81

a jeszcze lepszy jest glikol :D A poczekaj aż ci glony wyrosną w akwarium i zobaczysz jak super woda odprowadza ciepło.....

Krzysiak

Trollu

90% osób piszących o wodzie ma namyśli płyn chłodniczy oparty na glikolu  :p_arr:

Wszystkie wariacje które widziałem na temat zalewania kompa olejem - niektórzy dokonywali tego nawet jadalnym  :sick:
Nie były wykonywane na szybkich jednostkach CPU-GPU tylko na jakiś mało wydajnych złomach - Przypadek ? - Nie sądzę  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pawg

akwarium wypełnić olejem a ojej chłodzić za pomocą przepływu wody w cienkich metalowych rurkach zanurzonych w oleju  ;)



EDU Enthusiast

na glony wystarczyloby by tylko filtr zalozyc i przepychac wiatrakami (waterproof) wode. A nawet jakby i sie glony pojawily to mnie to nie rusza puki temp sie nie podniosa.

mordi

Cytat: EDU Enthusiast w 05 Czerwiec 2013, 23:05
na glony wystarczyloby by tylko filtr zalozyc i przepychac wiatrakami (waterproof) wode. A nawet jakby i sie glony pojawily to mnie to nie rusza puki temp sie nie podniosa.
uwierz mi, nie chciałbyś mieć glonów akurat tam :D
Guard well the secret of steel...


Troll81

rozumiem że to bardzo drobny filtr by był..... dosłownie filtrujący pojedyncze komórki. Taki filtr stwarza spory opór przepływającej wodzie. Której nie przepchniesz wiatraczkiem.... tylko raczej pompą.

ogólnie woda (nie glikol) to słaby pomysł. Lepiej zalać faktycznie czymś co wody nie posiada i zwarcia ci nie zrobi.

EDU Enthusiast

no nie wiem czy taki zly to sposob tutaj w stanach bardzo duzo jest chloru w wodzie a co do glonow to mi nie przeszkadza. Inna opcja to kupic bardzo duzo takiego coolanta i zalac komp takim tylko tutaj potrzebujemy caly obieg

http://www.xoxide.com/fluid-xp-extreme-coolant-green.html
Akwarium i radiator by odprowadzic cieplo.

stiven

Nie doceniasz potęgi życia. Chlorowana, dejonizowana, nawet ultraczysta - glony i bakterie i tak się zalęgną. Dolewki organiczne są koniecznością. Testowaliśmy w termostatach w pracy różne strategie i wszelkie oszczędności kończyły się smrodem i mętem. Nawet gdy chcesz obieg otwarty to i tak zarośnie.