Snooker

Zaczęty przez Bober, 19 Kwiecień 2008, 21:10

Bober

Czy ktoś na forum może interesuje się snookerem?

Dziś zaczyna się najważniejszy snookerowy turniej tj. Mistrzostwa Świata  ;D
Mecze można oglądać na Eurosporcie.

Wspaniała gra  :)

kempler

Ja bardzo lubię snooker. Może nie jestem super fanem ale często oglądam, ale dziś chyba się nie uda...Lubię O'Sullivana :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Cytat: kempler w 19 Kwiecień 2008, 21:19
Lubię O'Sullivana :)
Heh. Nie ty jeden. ;)
Ale trzeba przyznać, że jego grę ogląda się z przyjemnością, a i skandalik od czasu do czasu dodaje dyscyplinie rumieńców :)

PBT_marian_boss

Cytat: Bober w 19 Kwiecień 2008, 21:10
Czy ktoś na forum może interesuje się snookerem?

Dziś zaczyna się najważniejszy snookerowy turniej tj. Mistrzostwa Świata  ;D
Mecze można oglądać na Eurosporcie.

Wspaniała gra  :)
;D ja jak zaczynam oglądać bilard w TV to zaraz robie się senny ;D

ka_ga

jak ktoś się nie zna na snookerze to mistrzostwa świata są idealne do zapoznanie się z tą imprezą. ja rozpocząłem moje zainteresowanie 2 lata temu właśnie podczas imprezy w Crucible Theathre i od tej pory stałem się fanem skoonera i ... naszych genialnych komentatorów  ;D.
jeśli chodzi o ulubionych zawodników to będę bardzo oryginalny i powiem że moim idolem jest... Ronnie O'Sullivan  ;) chodź tak w ogóle to lubie wszystkich zawodników którzy grają ofensywnie i nie boją się wbijać nawet z trudnych sytuacji

Pigu

jak nie ma ringu to nie warto oglądać eurosportu  ;)

Czerwek

oczywiscie, ze sa tacy co lubia :)

w moim przypadku to kolejny sport, ktorego ogladaniem udalo mi sie zarazic moja cala rodzine juz kilka lat temu :)

Mchl

A ja ostatnio baseball  :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Kurcze w snookera jeszcze nie miałem okazji zagrać i żałuję.W normalnego bilarda pogrywam(tzn 16 lub 9 bil).A w tv też czasem dla zrelaksowania się oglądam :)

kret


Troll81

We wrocku jest klub Fuga Mundi i tam można zagrać w snookera. Tylko trzeba wcześniej zarezerwować stoły. Grałem kilka razy i muszę przyznać że snooker jest trudny. Bile i łuzy mniejsze a stół większy. Trudno w cokolwiek trafić. Ale ubaw co nie miara

AL

Cytat: Bober w 19 Kwiecień 2008, 21:30
Cytat: kempler w 19 Kwiecień 2008, 21:19
Lubię O'Sullivana :)
Heh. Nie ty jeden. ;)...

W rzeczy samej, a oglądaliście odcinek Top Geara z nim w roli gwiazdy? Toż to dopiero była akcja!

Bober

Cytat: AL w 23 Kwiecień 2008, 02:23
Cytat: Bober w 19 Kwiecień 2008, 21:30
Cytat: kempler w 19 Kwiecień 2008, 21:19
Lubię O'Sullivana :)
Heh. Nie ty jeden. ;)...

W rzeczy samej, a oglądaliście odcinek Top Geara z nim w roli gwiazdy? Toż to dopiero była akcja!
Nie oglądałem, ale czytałem. Chodzi o zakład, czy zczyści stół zanim samochód przejedzie ileś tam?
W każdym razie obecnie Ronnie prowadzi jedynie 5-4 po pierwszej sesji z młodziutkim chińczykiem.  Czyżby sensacja? Dowiemy się jutro ;)

emik



AL

Cytat
Nie oglądałem, ale czytałem. Chodzi o zakład, czy zczyści stół zanim samochód przejedzie ileś tam?
...

Konkretnie to Stig pokonuje Mercem Ronniego tor Top Geara. Ronnie był od niego szybszy ;-)

MJ19


Juras23

Mam od kilkunastu miesięcy ustawioną subskrybcję ze strony EuroSport - na emila z informacją o meczach snooker'a - miła przypominajka :)

tak komentatorzy są nieźli hehe :)

Bober

No i Ronnie właśnie wbił dziewiątego w karierze breaka maksymalnego, awansując jednocześnie do ćwierćfinału.

Nic tylko pogratulować talentu...

Machloj

co to jest break maksymalny? że wbił wszystkie za jednym podejściem? jak patrzę na ich grę to wygląda na to, że to się może często zdarzać...

Bober

#19
Tak tzn, że zczyścił snookerowy stół za jednym podejściem (czyli zdobył 147 pkt.), jest to bardzo trudne i zdarza się niezwykle rzadko. Może to podkreślić fakt, że organizator mistrzostw świata płaci za to dokładnie 147k funtów  :P

Troll81

Zamiast kijem będę wbijał bile rękoma i chcę 1/10 tej sumy :D

Pigu

kijem prościej przeca

Machloj

Cytat: Bober w 28 Kwiecień 2008, 19:12
Tak tzn, że zczyścił snookerowy stół za jednym podejściem (czyli zdobył 147 pkt.), jest to bardzo trudne i zdarza się niezwykle rzadko. Może to podkreślić fakt, że organizator mistrzostw świata płaci za to dokładnie 147k funtów  :P

jeszcze raz - to znaczy, że zbił wszystkie za jednym podejściem czy zdobył maksymalną ilość punktów? bo chyba jest różnica...tak mi się przynajmniej wydaje :P

AL

Zdobył maksymalną ilość punktów wbijając wszystkie bile po kolei w odpowiedniej kolejności ( nie wszystkie naraz ).

Bober

#24
Cytat: AL w 29 Kwiecień 2008, 00:45
Zdobył maksymalną ilość punktów wbijając wszystkie bile po kolei w odpowiedniej kolejności ( nie wszystkie naraz ).
Oczywiście można zczyścić stół uzyskując mniejszą ilość punktów. Jednak w tym przypadku po każdej czerwonej wbijał wyłącznie najwyżej punktowaną bilę "kolorową" tj. czarną.

bartsob5

no i wazne tutaj jest, ze pomiedzy kazda czerwona, wbijal czarną - najbardziej punktowana. bo wczesniej tez mial rekord break'a - 140, ale dlatego, ze pare razy nie wbijal czarnej tylko jakies inne...

Machloj

no i wszystko jasne :) to może być trudniejsze...

jednak i tak z nudnych sportów wolę oglądać curling :D jeśli muszę...

Bober

No dobra. Dziś wpadł drugi maks (Alistera Cartera). Ale to pierwszy turniej w historii na którym wpadły dwa maksy!

emik

O'Sullivan mistrzem świata ;D


Juras23

widzieliście akcję z golasem? ludzie mają narąbane w głowach.

Bober

A podobno on się pojawia zawsze jaki Ronnie dochodzi do finału w Crucible  :P

Bober

Jutro ciekawe wydarzenie - w rozgrywanym na Jersey turnieju w ramach cyklu World Series of Snooker jutro o 12 mistrz Polski Rafał Jewtuch (znany głównie jako komentator snookera na Eurosporcie) zmierzy się z Markiem Selby'm. Relacji na żywo nie będzie, ale fragmenty może pojawią się w wejściu o 20:15 na antenie Eurosportu.

Jewta ma raczej nikłe szanse na zwycięstwo, dlatego tym bardziej trzeba trzymać za niego kciuki  ;D

Przypominam też, że w ramach World Series of Snooker jeden z turniejów odbędzie się w październiku w Warszawie, gdzie będzie można na żywo obserwować gwiazdy snookera przy stole.  ;D

tomeh

w snsookera grałem tylko na pc i oglądałem mistrzostwa w tv. Ale na żywo własnymi rękoma nie grałem jeszcze
To jest Temat - tematy z różnych dziecin życia