Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Forum wolno działa

Zaczęty przez Bober, 12 Styczeń 2009, 22:07

Bober

Czy wy też ostatnio zauważyliście zwolnienie działania forum? U mnie w każdym razie się wszystko wyraźnie wolniej ładuje  :(

TJM

Chyba tylko w godzinach szczytu jest wolniej niż zwykle.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

MarcinG

Czy naprawde musi byc ta "GRA" na forum ??? . Nie dosc ze zasmieca okno :) z ostatnimi wiadomosciami to pewnie robi jeszcze dodatkowy traffic na serwerze ( prawie 500 postow, jak kazdy odpala to musi wczytywac itp.. przez to wolniej chodzi ;>

Odp: GRA !!!!!!! Kto ostatni napisze tu posta wygra [GRA]!!!!!!!! (2. edycja) wysłane przez

Odp: GRA !!!!!!! Kto ostatni napisze tu posta wygra [GRA]!!!!!!!! (2. edycja) wysłane przez

Odp: GRA !!!!!!! Kto ostatni napisze tu posta wygra [GRA]!!!!!!!! (2. edycja) wysłane przez

Szopler

No właśnie... ten "spam wątek" mógłby być samoczyszczący ;) ostatnie 100 stron zostawić resztę skasować...

Mchl

Na ile znam strukturę bazy danych, to akurat długość konkretnego wątku nie am tutaj znaczenia.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

No dziś chodzi wolniej  ;)

@Mchl
Mail też coś zaszwankował. Przekroczony limit czasowy czy coś takiego 10 minut temu.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

MarcinG

1. Predkosc nie predkosc ale fajnie by bylo jakby zniknely tylko powiadomienia z gry w ostatnich wiadomosciach.. bo tak latwiej by bylo sprawdzic kto co pisze a tak tzreba wpatrywac sie w wiadomosci "Dzisiaj" itp.

2.Mozna zwiekszysc liczbe ostatnich wiadomosci ?

Mchl

Cytat: MarcinG. w 09 Marzec 2009, 19:32
1. Predkosc nie predkosc ale fajnie by bylo jakby zniknely tylko powiadomienia z gry w ostatnich wiadomosciach.. bo tak latwiej by bylo sprawdzic kto co pisze a tak tzreba wpatrywac sie w wiadomosci "Dzisiaj" itp.

2.Mozna zwiekszysc liczbe ostatnich wiadomosci ?

Może być tak?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MarcinG

ooo  przefiltrowane i 10 msg. :) Super. Wielkie dzieki..

TJM

Jakby tak jeszcze powstała przefiltrowana wersja głównego RSSa forum to już w ogóle byłby wypas %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?type=rss;action=.xml;bfilter=46

(po bfilter mozna wstawić po przecniku id innych działów do odfiltrowania)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

3Rni

Cytat: TJM w 12 Styczeń 2009, 22:20
Chyba tylko w godzinach szczytu jest wolniej niż zwykle.


u mnie od dawna muli sie niesamowicie...a ostatnie dni to nawet nie chce mi sie czytac bo tak zniehceca mnie czekanie na wyswietlenie watkow :(

TJM

O ostatnich czasach jest nawet cały nowy wątek %-)

http://www.boincatpoland.org/smf/ksiega-skarg-i-wnioskow/predkosc-warpowa/

Nie jest niestety najlepiej, po południu i wieczorem (nawet do bardzo późna) czasami ciężko w sensownym czasie obejrzeć kilka tematów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

MOże przesiadka na własnego serva dałaby nam coś?? Własny serv i własne łącze to już sporo :D

taktu

#14
Zmiana hostingu powinna wystarczyć, na forum nie ma wielu użytkowników online więc 'mulenie' jest pewnie sprawką serwerową. Ewentualnie pewnym pomysłem byłoby odpalenie serwera na SKB@P o ile łącze na którym siedzi na to pozwoli :)

ps. smf też podobno nie należy do demonów szybkości ale chyba potrafi szybciej śmigać?


Szopler

stafianie forume na eskabeape odpaduje...
wyopraszasz sopie fpływ naszyh sapytań do basy na RAC?

;) ;) ;)

taktu

obawiałem się tego argumentu :P

przychodzi mi do głowy jeszcze jeden powód: nieprzeczytane wiadomości. Pamiętam że phpbb nieźle zwalniało wraz z dużą ilością nieprzeczytanych wiadomości przez userów. Na kilku forach które odwiedzam jest ograniczenie do około 100 nieprzeczytanych wiadomości. Nie wiem jak jest tu, ale warto chyba sprawdzić?


Pigu

jak z wydajnością hostingów na home.pl? może będę w stanie poratować swoim?

MJ19

Dołączam się do negatywnych spostrzeżeń o szybkości działania forum.W chwili obecnej działa jak stary parowy walec.Nie ma to nic wspólnego z płynnością i szybkością :( Sprawdzałem na 3 przeglądarkach i na każdej plus minus mniej więcej tak samo.Pora odwiedzin też nie gra zbytnio roli.Sytuacja taka ma miejsce mniej więcej od 2 dni.Wcześniej było wszystko oki.

Pigu

muuuuli dzisiaj niemiłosiernie >:(

a jak z hostingami na nazwa.pl? może Piguś poratuje?

Troll81

ok 00:30 forum przyspieszyło. Ale wcześniej była masakra. wczytywało strone przez 15min....

KrzychuP


AiDec

1-3 min. na zaladownie strony, odswiezenie, badz wyslanie posta. Innymi slowy masakra :P.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

masssssaaaakkkkkkrrrraaaaaa
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

MJ19

Till this morning seems to be ok.Pigu jeśli chodzi o hostingi na nazwa.pl to też wygląda,że wróciło do normy.

Pigu

tzn mam już domenkę i szukam sobie hostingu (chodzi głównie o postawienie konta pocztowego we własnej domenie), jeżeli przy okazji wsparłoby to team to bardzo chętnie

TJM

Nie wiem jak wczoraj, bo nie zwróciłem uwagi, ale teraz nie jest za ciekawie. Otworzyłem parę wątków i poszedłem wstawić wodę na wieczorną kawę, wróciłem a tu jeszcze się otwierały  :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

dziś jest identycznie jak wczoraj - normalna tragedia


AiDec

Srodek nocy i wciaz tragedia :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

maro86

A u mnie działa  ;D Nigdy jakoś nie miałem problemów z szybkością..

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

AiDec

Teraz chodzi piknie :). Buyskawica normalnie :P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

buri

Wiesz co do błyskawicy to bym polemizował. Jednak nie zaprzecze, że działa płynnie ... wczorajszego dnia nie mam zamiaru nawet wspominać  XD

Mchl

Nie olewam. Obserwuję.  :ph34r:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Bardzo skokowo ostatnio.Problemy przeważnie zaczynają się ok 17 a kończą ok 23 ale z tego co widzę to nie u wszystkich tak samo...

AiDec

A wczoraj zlapalem fajny tekscik :):

CytatRobimy porządki. Zapraszamy za i minut

Zakladam, ze to `i` to miala byc jakas zmienna tylko nie wyszla?  %)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Były problemy bo jakiś kolo popisał posty w każdym wątku reklamujące możliwość włamań na konta WP onetu i innych. Trza było pokasować ale literka I mi też się wyświetlała :D ktoś coś zapomniał odkomentować??

Mchl

Wszystko było w porządku. CHodziło bowiem o i

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

taaaaa
e^iπ-1=0 :D najpiękniejszy wzór w matematyce :D bo zawiera wszystkie stałe

Mchl

Wczoraj wprowadziłem pewne zmiany. Prosiłbym o komentarz, czy jest zauważalnie szybciej, czy nie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

U mnie jest zauwazalnie deczko szybciej. Innymi slowy czuc ze jest szybciej, na pewno jest lepiej, w stosunku do poprzedniego stanu moze jeszcze nie rewelka, ale pol rewelki jest :). Subiektywnie oceniajac, powiedzialbym ze jest 30% lepiej.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka