Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Książki

Zaczęty przez Juras23, 27 Sierpień 2006, 11:29

Kitten

Cytat: "Bober"Mnie najbardziej zapadło w pamięć opowiadanko "Skromny geniusz kolei podziemnej" - Władimir Wasiljew
Świetny, wschodni styl i klimat, przywodzi na myśl Bułhakowa i... Kontrolerów :P

AAAAAAA!!!!!! Ujrzałam magiczne słowo -  BUŁHAKOW!!!!! [-o< <dzika żądza w oczach> . A Empik już zamknięty  :cry: ](*,) <wbija zęby w ścianę>

:lol:  :lol:  :lol:

Wydmek

U mnie niezmiennie Dragonlance - cała seria :)

Jestem mniej więcej w połowie z ponownym czytaniem (mój pierwszy raz był w technikum) - aczkolwiek z czasem kiepsko jest więc wypada średnio 1 książka na 2 miesiące :(

W tej chwili "Wojna Bliźniaków"
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



MJ19

Ja ostatnio mieszam style jak drinki :wink:
Zacząłem czytać Verne'a(4 ksiązki),potem było "Pachnidło"(film mnie zachęcił),dalej "Kod Leonarda da Vinci" a teraz sięgnąłem po "Miasto utrapienia" Pilcha.W następnej kolejności na pewno będą "Dzieci Hurina".Później mam zamiar wziąć się za fantasy spod znaku Forgotten Realms :)

Thomas

Coś cicho było ostatnio w tym temacie, to może ja coś dopiszę. Wczoraj skończyłem czytać "Czarne Oceany" Jacka Dukaja i do teraz nie mogę znaleźć swojej szczęki na podłodze. Nie powiem - książka trudna, momentami strasznie chaotyczna, a wiele pojęć wyjaśnione w sposób "naukowy", ale dla mnie bardzo dobra pozycja. Jeśli ktoś ma szansę przejąć schedę po Lemie w dziedznie prognoz przyszłego świata to widzę na tym miejscu Dukaja z takimi tytułami (Będe musiał przeczytać "Perfekcyjną niedoskonałość").

jaskij

Ja właśnie skończyłem czytać "Dar Języków" Jeffery'ego Deaver'a (zwykłe czytadło, jak chcecie zabić czas to jest ok, ale nic ponadto) a osobiście szczerze polecam dwie(trzy) książki polskich fantastów:
Obie części "Kłamcy" Jakuba Ćwieka oraz
"Vertical" Rafała Kosika...
Kiedy skończyłem czytać "Vertical", przez kilka dni nie mogłem się pozbierać... ciekawie wykreowany świat, pełen tajemnic, które prowadzą do szokującego odkrycia... naprawdę warto....
A moją lekturą na jakiś czas (nie)stety będzie T. H. Cormen "Wprowadzenie do algorytmów"...

Tomislaw

#45
A ja polecam pozycję  "Sprawa Honoru" ( Lynne Olson i Stanley Cloud). Książka bardzo fajnie napisana traktująca o zapomnianych bohaterach Kościuszkowskiego Dywizjonu 303.



AL

Cytat: "Tommy"A ja polecam polecam pozycję  "Sprawa Honoru" ( Lynne Olson i Stanley Cloud). Książka bardzo fajnie napisana traktująca o zapomnianych bohaterach Kościuszkowskiego Dywizjonu 303.

Czytałem dawno temu - również gorąco polecam!

jaskij

Bitwa o Anglię, tak? Może, chociaż wolę książki fantastyczne... Zapomniałbym o książce absolutnie genialnej: "Achaja". Przynajmniej dla mnie jest ona genialna... ciekawa i wciągająca, ale bez zbytniej głębi (choć trochę jej jest)...
A skoro jesteśmy przy tematach wojennych:
"Lolek Grenadier"... nie chce mi się pisać, ale książka warta przeczytania... dla wszystkich małych chłopców, którzy marzą o tym, żeby zostać żołnierzem...

Czerwek

To moze ja polece cos dla osob, ktore maja niewiele czasu na czytanie
http://www.audioksiazki.prv.pl

[PBT] Horpah


Pigu


MJ19

Ja tak trochę z innej beczki.Napisałem kiedyś,że zaczynam czytać książki ze świata Forgotten Realms.Chciałbym ostrzec was przed sięganiem po sagę Baldur's Gate.Jedynie Tron Baala jest dość strawny,dwie pierwsze części to pospolite czytadło pełne błędów i nie umywające się do gry :(

Pigu

szczególnie jedynka, szczególnie na wstępie - mnóstwo błędu stylistycznego zwanego powtórzeniem hehe nie wiem, czy to autor, czy tłumacz, ale trochę męczy

MJ - jak masz pytanko co do którejś to wal - większość fr przerobiłem

btw: bardzo polecam http://wilczek.poznan.pl/index.php?cat=160 - książka jest bardzo dobra (bardzo bardzo)

MJ19

Skoro się polecasz to zapytam :)Na półce stoją mi jeszcze:
1. Trylogia Mrocznego Elfa(Ojczyzna,Wygnanie,Nowy dom)
2. Dylogia Liriel(Córka mrocznego elfa,Splątane sieci)
3. Morze piasków
4. Dylogia Shandrill(Magiczny ogień,Korona ognia)

Czytałem w necie o tych książkach,że:
Ad1 Dobrze się czyta,dobrze napisane i wciąga(podobno Salvatore to jeden ze speców FR)
Ad2 Też dobre książeczki,Pani Cunningham podobno ma trochę inny język pisania od reszty
Ad3 Tu zdania podzielone
Ad4 Słabiutko.Podobno coś w stylu:"walczymy z kimś,idziemy dalej i znowu walczymy"

Co do Twojej propozycji to poszukam na allegro bo cena całości w księgarni mnie przeraża :)

Pigu

1. saga o drizzcie to nie tylko te 3 - po trylogii mrocznego elfa jest 3logia doliny lodowego wichru, 4logia dziedzictwa mrocznego elfa, 3logia ścieżki mroku, no i 3logia klingi łowcy (po drodze - np przed 4logią warto przeczytać pięcioksiąg cadderliego) - dopiero to składa się obecnie na całość (i bardzo dobrze się czyta)

2 o liriel jest 3logia - dopisała cunninghamka 3ci tom (torujący drogi) a isa przedrukowała komplet w nowych okładkach - fajnie się czyta, acz ciągle ma się wrażenie, że pozazdrościła salvatorowi drizzta ;) dobre i wprowadza w wschodnie rejony faerunu

3 tu sprawa jest o tyle zamieszana, że by to właściwie odebrać przydałaby się spora wiedza o harfiarzach i zenthach - taki mały epizodzik na anauroch - trudno zaprzeczyć, że są lepsze książki fr :D

4 to z kolei jest dzieło greenwooda, a to zobowiązuje hehe - jak to ma w zwyczaju poruszamy sprawy ważne dla całego fr i korzystamy z wieeelu znanych już bohaterów (albo i nieznanych i tu może być dla nieobytego wielbiciela gatunku kłopot, za to dobrze można się wdrożyć w hierarchię zenthów) książka ważna, ale niekoniecznie dla każdego ciekawa - wiele walk które mogą zdawać się "przegięte"

(z powodu ważności wydarzeń fr koniecznie przerób trylogię awatarów i powrót arcymagów hehe 2 bardzo istotne zdarzenia w krainach)

co do książek które poleciłem, to powiem, że cena nie jest wysoka - tom 1 770str, tom 2 920str hehe

MJ19

Ja się chyba nie wybulę ;D Trzeba będzie zrobić Tour de Allegro i Tour de antykwariaty bo inaczej będzie krucho :D

Mchl

Allegro dobra sprawa. Ostatnio kupiłem trzy kilo książek za 20zł :D Jeszcze wszystkich nie zmęczyłem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Cytat: Mchl w 12 Kwiecień 2008, 15:59
Allegro dobra sprawa. Ostatnio kupiłem trzy kilo książek za 20zł :D Jeszcze wszystkich nie zmęczyłem.
Ja bym nawet zaryzykował stwierdzenie,że allegro to podstawa do życia dla czytającego książki :) Kiedyś muszę policzyć ile bym wydał na te wszystkie książki po cenach na okładce :) Ale myśle,że jestem przynajmniej połowę tej kwoty do przodu :D

P.S. Pigu orientujesz się może która księgarnia internetowa jest najtańsza?Ja jestem zapisany w Mareno.pl

Pigu

wiesz - w związku z tym, że na wilczek.poznan.pl pracuję to mam tam 20% rabatu  ;D tak więc nawet nie szukałem innych, ale jeżeli chodzi o fr to powinno być najtaniej na isa.pl

MJ19

Dzięki serdeczne.Faktycznie na Isa.pl wychodzi najtaniej(no chyba,że biorąc pod uwagę Twój rabat na wilczku :)) a i przesyłka niedroga.Chyba czekają mnie spore zakupy ;D

Pigu

wiesz - to wynika z tego, że isa jest wydawcą  ;)

MJ19

Cytat: Pigu w 13 Kwiecień 2008, 11:51
wiesz - to wynika z tego, że isa jest wydawcą  ;)
hehe wiem wiem.Liczyłem,że może gdzie indziej będą jakieś promocje,gratisy itp.Dobrze,że funkcjonuje szeroko pojęty drugi obieg ;D Choć niestety nie wszystko jest.

emik

tak prawdę mówiąc to nigdy za bardzo nie interesowałem się światem FR (tylko pogrywanie w BG) ale po waszych postach zdecyduję się zakupić historię Drazzita - tylko interesuje mnie ta sprawa, że w swoich postach, mówiliście o trylogii, a na stronie widzę ośmioksiąg - więc jak to jest??


Pigu

było już kilka wydań  ;D całość składa się na chwilę obecną z:
Cytatpo trylogii mrocznego elfa jest 3logia doliny lodowego wichru, 4logia dziedzictwa mrocznego elfa, 3logia ścieżki mroku, no i 3logia klingi łowcy (po drodze - np przed 4logią warto przeczytać pięcioksiąg cadderliego)
na "legendę drizzta" czy jak tam nazwali ten 8ksiąg składa się
3logia mrocznego elfa
3logia doliny lodowego wichru
2 pierwsze tomy tetralogii dziedzictwa mroczego elfa (przedrukują całą 4ro logię)

ścieżki mroku (sry - to 4ro, a nie 3 logia) oraz 3logia klingi łowcy nie wiem, czy będą przedrukowane w legendzie drizzta

wszystko jasne?

MJ19

O samym Drizzcie jest jak dobrze policzyłem 15 książek :) Mam nadzieję,że trzymają poziom ale Salvatore to nie Athans i pewnie jest w porządku :) Wrota Baldura zrobiły się "do przełknięcia" dopiero przy tronie bhaala ale to już innego autora i nawet ładnie i składnie to wygląda.

emik

Cytat: Pigu w 13 Kwiecień 2008, 22:27
wszystko jasne?

tak jest kamrracie - beczka rumu dla ciebie


Pigu

17  ;D

Ojczyzna
Wygnanie
Nowy dom

Kryształowy relikt
Strumienie srebra
Klejnot halflinga

Dziedzictwo
Bezgwiezdna noc
Mroczne oblężenie
Droga do świtu

Bezgłośna klinga
Grzbiet świata //nudnawe  ;)
Sługa reliktu
Morze mieczy

Tysiąc orków
Samotny drow
Dwa miecze

MJ19

Jakby powiedział Achmed:"God damn it!" ;D Toż to życia nie starczy żeby to przeczytać,nie mówiąc o zrujnowaniu swojego portfela na kupno :)

Mchl

Stało komuś życia coby napisać, to i przeczytać się da. Polecam kursy szybkiego czytania :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

 ::) ile wy książkę czytacie? 2-3 wieczory na sztukę przy kolacji starcza

Mchl

Żeby jeszcze kolacja była co wieczór...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Wiesz Pigu fajnie by było mieć czas przy każdej kolacji :) Ale ostatnio się zawziąłem i codziennie przynajmniej godzinkę czytam bo niestety stwierdziłem,że przez internet troszkę "zgłupiałem" ::)

buri

Książek nie czytam  :'( - jakoś nigdy nie mam zacięcia.
Wole artykuły naukowe - głownie o tematyce kosmosu, ciekawych odkryć i oczywiście nowości z świata technologii :>

Jednak moge polecić od siebie jedną książke ... K-PAX Gene Brewera całą serie - poprostu pochłonołem na raz, pierwszy raz w życiu przeczytałem praktycznie od ręki.

Poczytam może jeszcze troche ten temat i znajde coś co mnie wciągnie tak mocno.

Mateusz

Osobiście polecam:

,,Bóg urojony" Richard Dawkins
,,Potęga podświadomości" Joseph Murphy
,,Inteligencja emocjonalna" Daniel Goleman
,,Napad", ,,Wstrząs" Robin Cook
,,Chemia organiczna" John McMurry  ;D


Mchl

To może jeszcze
"Biologia": Ville, Solomon, Martin, Berg
"Podstawy fizyki": Resnick, Halliday, Walker
"Wstęp do algebry": Kostrikin

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Co to powrót do szkoły?? ;D
Jeśli chodzi o książki naukowe to ja dorzucę od siebie Hoimar von Ditfurth - "Na początku był wodór"(o postaniu wszechświata) i Marek Jarosiński - "krzyk w kosmosie"(opisane katastrofy zaistniałe podczas podboju kosmosu,do Challengera włącznie).

kempler

Czas odświeżyć wątek  :)

Dwie pozycje:
Ralf Georg Reuth - Rommel. Koniec pewnej legendy.
Mario R. Dederichs - Heydrich

Dwie bardzo ciekawe biografie. Wg mnie biografia Heydricha troszkę zbyt chaotycznie napisana. Ale naprawdę warto przeczytać.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kempler

Kompania Braci - Stephen E.Ambrose.  :respect:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Wszystkie tomy świata dysku - Terryego Pratcheta :D

Tomasz R. Gwiazda

Wiktor Suworow - Lodołamacz