[Pomysł] B@P jako narodowa drużyna Polski?

Zaczęty przez Bober, 08 Marzec 2007, 11:53

Wstępny sondaż poparcia dla pomysłu

Bardzo mi się podoba
72 (92.3%)
Można pomyśleć
4 (5.1%)
Wszystko mi jedno
1 (1.3%)
Jestem nastawiony sceptycznie
0 (0%)
Nie idę na to
1 (1.3%)

Głosów w sumie: 77

Głosowanie skończone: 08 Marzec 2007, 19:17

Pigu


Mchl

Niektóre się nawet zakończyły porozumieniem ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

czego obecny tu Pigu jest dowodem  :D

Troll81

A jak wypadły rozmowy z pozostałymi??

PMG

JAk zawsze. Jak ktoś tworzył sobie team z kolegami przez rok czy dwa to mu sie nie chce przechodzić do innego bo zniknie w masie innych ludzi. A tak moze się łątwo z kolegami porównywać (tak wiem że w innym tęz - ale chyba potwierdzicie ze to juz nie to)

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

PanStaszek

Cytat: pmgpmg w 21 Marzec 2008, 23:56
Jak ktoś tworzył sobie team z kolegami przez rok czy dwa to mu sie nie chce przechodzić do innego bo zniknie w masie innych ludzi. A tak moze się łątwo z kolegami porównywać

A tak w większym team-ie miałby więcej kolegów ... wtedy dopiero mógłby się porównywać ;-)

Oczywiście jestem za kolejnymi fuzjami. W końcu też jestem tu "napływowy".


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

IThorne

Ja sobie patrzę, a tu Czesi mają tylko 3 razy więcej użytkowników w swym narodowym teamie niż my i codziennie oddalają się od nas o kolejne 500k. I jak tu się nie wkurzyć?

Duże drużyny tak łatwo się nie przyłączą. Uważam, że powinniśmy skierować oferte do mniejszych drużyn, takich z dorobkiem kilkuset tysięcy lub kilku milionów. To oni w większej liczbie mogą nam pomóc gonić Czechów.

Czemu jestem cięty na Czechów? Bo z Amerykanami, Niemcami czy Japończykami szans nie mamy. A nasi południowi sąsiedzi potrafili połączyć swe siły i tak mają 6 miejsce w drużynach.

Pewnie powiecie, że jestem kolejnym gadającym i nic nie robiącym. A tak nie będzie. Niedługo mam urlop i ponarzucam się innym drużynkom. A w tej chwili mam osobisty sukces: dołączyłem kumpla z jednym kompem (drugiego będzie miał w wakacje). Niby mało, ale każda maszynka się liczy :)



Pigu

oo ochotnik  ;D wykorzystajmy go do oporu kamrrraci, ma ducha

AL

Tak gwoli ciekawostki dodam, że teraz zwykle zdobywamy codziennie około jednej trzeciej tego co Czesi, a jeszcze całkiem niedawno była to ledwo jedna dziesiąta.

Troll81

spoko spoko. Dogonimy i przegonimy kogo trza. Po prostu czesi są bardziej aktywni. A ile my mamy członków tylko na papierze?? Ilu aktywnie liczy?

Troll81

hmm... jakby połączyć siły boinc@poland, poland i seti@home poland wyszłaby niezła drużynka.

       Nazwa                  RAC            Users
33   BOINC@Poland       145,188,982  2,663   
104 SETI@Home Poland 36,198,947    1,032   
131 Poland                  28,278,752      870   
--------------------------------------------
                                 209666,681    4565

KrzychuP

Pomysł świetny, choć nie nowy. Tylko jak ich namówić?

Bober

#332
Cytat: Troll81 w 16 Kwiecień 2008, 14:50
hmm... jakby połączyć siły boinc@poland, poland i seti@home poland wyszłaby niezła drużynka.

       Nazwa                  RAC            Users
33   BOINC@Poland       145,188,982  2,663   
104 SETI@Home Poland 36,198,947    1,032   
131 Poland                  28,278,752      870   
--------------------------------------------
                                 209666,681    4565
Jakoś dziwnie te RACe podałeś...

Pigu


Bober

RAC w SETI na tę chwilę:
B@P: 137,911.60     
Poland: 0.07
SETI@Home Poland: 52,124.41

PanStaszek

Wydaje mi się że w sprawie integracji z zespołem Poland najwięcej do powiedzenia powinien mieć Mchl jako founder w większości projektów naszego Team-u, a zarazem członek Stowarzyszenia Polskiego Projektu Boinc czyli jeśli dobrze zauważyłem zespołu Poland.

http://www.wiki.polskiprojektboinc.vel.pl/index.php?title=Osoby_zaanga%C5%BCowane_w_projekt_stowarzyszenia


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

kempler

Najwięcej do powiedzenia w kwestii fuzji z zespołem Poland ma jego founder. A on ostatnio powiedział nie, i z tego co wiem zdania nie zmienił.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Cytat: pa_well w 16 Kwiecień 2008, 20:49
...a zarazem członek Stowarzyszenia Polskiego Projektu Boinc czyli jeśli dobrze zauważyłem zespołu Poland.

PPB != zespół => PPB != Poland

A ja sam nigdy w zespole Poland nie byłem. Byłem przez jakiś czas w SETI@home Poland.

;)



W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

no cóż... można by im chociaż powyrywać kilku członków :D

AL

Founder zespołu Poland w większości projektów ( Artur ) - ostatnio bardzo mało aktywny. Z tego co wiem niedawno zmieniał miejsce zamieszkania i być może na nowym miejscu nie ma dostępu do sieci. W każdym bądź razie z ostatnich naszych rozmów wynikło, że nie odpuści drużyny Poland - stwierdził, że musi być jakaś odskocznia i konkurencja dla B@P, cobyśmy na laurach nie spoczeli ;-)

Mchl

I zdaje się też, że Artur ma trochę inną koncepcję na cele zespołu. Z tego co zrozumiałem, promuje "liczenie ekologiczne".

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP


Pigu

jak może nie mieć neta, to odpalajcie initiate transfer  ;D

Troll81

That's the spirit Pigu :D
wrogie przejęcie. MOżemy tak wysłać wszystkim drużynom w necie :D a nuż widelec się uda wychapać trochę:)

KrzychuP

Pirrracki duch jak się patrzy. Rrrrumu dla kamrrrata!

Pigu

znaczy się poklikasz? bo ja jestem w niewielu projektach  :-[

KrzychuP

Wolę najpierw się dowiedzieć, co kapitan na to, bo działania te są w iście pirackim stylu.

Troll81

trochę to chamskie. Ale z drugiej strony wiele drużyn leży odłogiem. Można by je wyrwać dla siebie. Ale może to zaskutkować flamem na naszą drużynę.

Pigu

można to przeprowadzić przez figuranckie konto w figuranckim teamie - flam z tych co nie śpią pójdzie na nie, ci co śpią zostaną zagrabieni :P

ale pamiętajmy, że drużyn nie idzie sklejać, więc przejęcia mają sens wyłącznie gdy chodzi o większych

bartsob5

no chyba ze celem przejecia jest zachecenie ludzi do przejscia do jedynie slusznego teamu...

Pigu


Mchl

Swoją drogą, muszę przejrzeć projekty, czy przypadkiem ktoś mnie nie próbuje wysadzić z siodła :P

Z Poland jesteśmy zaprzyjaźnienie, więc nie wypada ich abordażować. Zresztą sensu to nie ma, bo obecny Poland w Einsteinie, to były BOINC@Poland... 

A poza tym nigdy nie byłem fanem takiej działalności :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

oj kapitanie pilnuj byśmy się nie obudzili pewnego dnia pod inną banderą  :P

solanum

Witajcie, jeżeli chodzi o filmik reklamowy też mogę pomóc. mam pewne doświadczenie w robieniu filmików, chociaż nie były to reklamy - raczej etiudy, filmiki z imprez, czy teledyski.
Jeżeli chodzi o BOINC@Poland i generalnie o SETI to świadomość ludzi jest prawie zerowa (ja sam jestem od niedawna, chociaż o seti słyszałem znacznie wcześniej). Przydałoby się zastanowić jak w kilkanaście sekund przekonać do obejrzenia, w kilkadziesiąt przedstawić problem a maksymalnie w kilkaset nakłonić do przyłączenia się.

solanum

ups... chyba w innym miejscu -niz miałem zamiar- dodałem swoje 3 grosze. Przeczytałem kilka stron B@P jako narodowej drużyny Polski... :) cóż - może i reklama Narodowej Drużyny Polski przydałaby się :))))))

Troll81

Fakt że trzeba się pilnować bo inaczej nas zdejmą. MOżna by też wejść na fora innych drużyn i reklamować nasz team :D

MJ19

Cytat: Troll81 w 18 Kwiecień 2008, 09:40
Fakt że trzeba się pilnować bo inaczej nas zdejmą. MOżna by też wejść na fora innych drużyn i reklamować nasz team :D
Mała akcja dywersyjno-szpiegowska nie zaszkodzi ;D ;)

bartsob5

zaszkodzi... ja jestem zwolennikiem nie agresywnej reklamy...

to byloby wrecz chamskie wbijac do innych druzyn i namawiac do przejscia..

tu chodzi tez o nasz wizerunek!

solanum

ale kto mówi o agresywnej reklamie?
każde miejsce jest dobre aby promować nasz piękny kraj - a dobre, wspólne wyniki brzmią zachęcająco dla każdego. Pomysł rywalizacji z Czechami może być pewnym celem, również motywatorem do narodowej akcji. Chyba o zdrową rywalizację chodziło autorowi tego pomysłu?

bartsob5

nie mialem na mysli reklamy w ogóle, tylko zareagowałem na niebezpieczne moim zdaniem pomysly trolla81 i mj19..