Konto bankowe oparte na złocie/srebrze.

Zaczęty przez flaku, 14 Kwiecień 2013, 15:11

flaku

Wpadłem ostatnio na ciekawą ofertę(wiem, zaczynam posta jakbym był wynajęty do reklamowania produktu). Bank założony przez Petera Schiffa(polecam zainteresować się tą osobą, przewidział on obecny kryzys) oferuje konta bankowe oparte na złocie lub srebrze. Jak to działa? Z tego co zrozumiałem to przelewamy na konto pieniądze, one są przeliczane na obecny kurs kruszcu, a gdy wydajemy(na przykład płacimy kartą) to złoto znów przeliczane jest na walutę w której płacimy. Bank nazywa się Euro Pacific Bank i ma siedzibę na Karaibach. Ciekawe czy jest szansa na to że powstanie więcej takich banków i będzie jakaś konkurencja jeśli chodzi o prowizje.

andy101fah

CARAIBIAN AMBER GOLD ?  :whistle: :whistle:

Szopler

XD
Piraci z Karaibów wersja współczesna!

flaku

#3
Jakby to był Amber Gold to by nie było nowiny. Są przecież firmy takie jak bullionvault, które zajmują się takimi rzeczami, a skarbce są pełne. Nowina jest raczej w tym że tutaj to ma wymiar konta bankowego do którego można mieć kartę debetową itp. Z takimi się wcześniej nie spotkałem.

BTW: Amber Gold obiecywał że będzie przechowywał w skarbcu 100% pokrycia w złocie, czy po prostu że będą obracać złotem/trochę go kupią?

Dario666

Oni obiecują wszystko co tylko chcesz  ;D

Troll81

troszkę śmierdzi. Składowanie złota jest drogie :(

flaku

Wiem że jest. Ale widziałeś ich prowizje? Też do najniższych nie należą
http://europacbank.com/our-products/metals-backed-account/