Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Modernizacja kompa na E5200

Zaczęty przez kret, 17 Styczeń 2011, 14:36

kret

kamraci, poradźcie! czy biorąc pod uwagę poniższe podzespoły jest sens modernizować..czy lepiej składać od nowa?

jeśli nowy sprzęt to dalej Intel czy jednak może AMD? intelowa platforma jest ciekawa, ale niestety droga..nie jestem jakimś fanboyem Intel'a, więc jestem otwarty na zmiany :)

najważniejsze podzespoły w tej chwili to:

  • płyta - DFI 965P
  • procesor - Intel E5200
  • ram - 6GB
  • grafika - 9600GT

Krzysiak

Może zacznę od tego
Ile kasy do wydania
Jaki zasilacz


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kret

Corsair 520HX

Nie myślałem tak dokładnie o kasie, bo to zależy od tego czy będzie modernizacja czy wymiana.

Tomasz R. Gwiazda

no jak masz procka Intela to AMD nie wlozysz , ale za to jakiegos Quada to juz tak :)
Ramik spox
kwestia jeszcze tylko karty graficznej tu mozesz zaszalec :) i wybor masz miedzy NV i ATI(Amd)

Troll81

kup q6600. Poczujesz przyrost mocy. Grafe wymień na 5950 (ostatnio ich ceny spadły). Cokolwiek ponad to wymagałoby juz nieproporcjonalnej ilości kasy ale gruntownej modernizacji.

Szopler

Czyżbyś planował jakieś zakupy w stanach?

kret

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 17 Styczeń 2011, 14:49
no jak masz procka Intela to AMD nie wlozysz
no..to wiem :D

Cytat: Troll81 w 17 Styczeń 2011, 14:49
kup q6600. Poczujesz przyrost mocy. Grafe wymień na 5950 (ostatnio ich ceny spadły). Cokolwiek ponad to wymagałoby juz nieproporcjonalnej ilości kasy ale gruntownej modernizacji.
o ile fanboyem Intela nie jestem..to z Nvidią będzie problem..nie lubię ATI :D mam cholernie złe doświadczenia ze starym Radeonem, którego kiedyś miałem ;) wiem, że jest tańszy i wydajniejszy, ale sam nie wiem..
Q6600 muszę poszukać, bo dawno już nie widziałem go w necie..

Cytat: Szopler w 17 Styczeń 2011, 14:51
Czyżbyś planował jakieś zakupy w stanach?
może może, ale nie takie stacjonarne :)

Troll81

#7
http://allegro.pl/znakomity-intel-core-2-quad-q6600-2-4-8m-1066-gwar-i1416298545.html

Tomasz R. Gwiazda

co do NV lub ATI to kwestia tego co chcesz policzyc :)
obecnie na NV to najlepiej PrimeGrid a na ATI reszte DNETC, MIlkyway, Collataz

kret

#9
Cytat: Troll81 w 17 Styczeń 2011, 15:11
http://allegro.pl/znakomity-intel-core-2-quad-q6600-2-4-8m-1066-gwar-i1416298545.html
no własnie oglądałem :) wogóle nad Q6600 myślałem już jakiś czas temu

kret

no i mnie nie było przez tydzień i po aukcji ;) znalazłem za to taką, może przy cenach średnio o 50zł niższych nie jest to jakaś super okazja, to interesująca jest ta gwara na 12 miesięcy..

Tomasz R. Gwiazda

:)

Daj znac jak juz u Ciebie bedzie i odpalisz i poczujesz MOC :)

kret

no gość ma pozytywy same, ten jeden zaplątany negatyw pomijam..więc kto wie..może w lutym? :)

a dać oczywiście że dam znać..chociaż mam nadzieję, że RAC będzie wystarczającym znakiem :D

lolek

A w następnej kolejności dorzuć jakąś przyzwoitą grafę

kret

Cytat: lolek w 29 Styczeń 2011, 20:40
A w następnej kolejności dorzuć jakąś przyzwoitą grafę
oj, na swoje 9600GT aż tak nie narzekam ;) pewnie że bym chciał jakiegoś GTS'a 450 albo lepiej GTX'a, ale to już spora inwestycja niestety, która w przypadku nie bycia extreme gamerem się nie do końca opłaca

Troll81

8800gt jest w dziale sprzedaż :D

kret

Panowie, jakie możliwości OC ma ten Q6600..takie bezpieczne nie wymagające większego zasilacza niż mam (520W) ani chłodzenia za 3 stówy..chciałbym ocenić na ile sobie ten procek (rev.G0) pozwoli jeśli go zakupię

ostatnio mi ktoś sprzątną aukcję sprzed nosa, ale jest jeszcze raz :) wygląda spoko i 12 miesięcy gwarancji a nie rozruchowa 14 dni
http://allegro.pl/nowy-core2-quad-q6600-rev-g0-oem-polecam-i1455624772.html

Troll81

3,6 powinien dać radę z dobrym chłodzenie powietrznym. 4 ghz wyciskał z wodnym i na dobrej płycie. u mnie biega na 3,2 bodajże i się ni poci zanadto...