Collatz - O co chodzi?

Zaczęty przez REPAIRMAN, 10 Marzec 2010, 23:00

REPAIRMAN

Sciagnalem projekt "Collatz", program nastepnie pobraldane z servera :

10/03/2010 22:53:18   Collatz Conjecture   Requesting new tasks for GPU
10/03/2010 22:53:23   Collatz Conjecture   Scheduler request completed: got 2 new tasks

10/03/2010 22:53:25   Collatz Conjecture   Started download of collatz_2.09_windows_x86_64__ati13ati.exe
10/03/2010 22:53:25   Collatz Conjecture   Started download of brook64_v3_cal13ati.dll
10/03/2010 22:53:29   Collatz Conjecture   Finished download of collatz_2.09_windows_x86_64__ati13ati.exe


No i bylo by fajnie tylko nie pojmuje dlaczego jest taki opis na koncu  liczonej probk ( jedynej ) : ( 0.05 CPUs + 1.00 ATI GPUs )  z atei to wiadomo chodzi o karte graficzna ale z procesorami ?

pokazuje mi ze bedzie liczyc probke 2h z groszem



krzyszp

Pokazuje, że będzie używać rdzenia procesora w 5 procentach.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

No troszkę czasu CPU musi to wziąźć, żeby zainicjalizować pracę GPU, dostarczyć dane do liczenia, pilnować, żeby GPU się nie nudziło, jakaś śladowa część pracy idzie na CPU, itd. Licz na CPU projekty chodzące tylko na CPU i się tymi 5% nie przejmuj, będzie działać.
No good deed goes unpunished.

REPAIRMAN

Dzieki, za naprowadzenie, sciagnelo mi pozaostale i teraz 3 probki licza sie lacznie, tylko ze te dwie pozostale pokazuje ze ponad 100h, choc pzygladajac sie to kazda sekunda uzyta na obliczanie tych pozostalych odejmuje od czasu pozostalego do konca +- 20s,


Przegladalem optymalki do tego, czy istalowac jakies lepsze sertowniki do ATI, ale nie wiem czy cos to da wiecej przy tym sprzecie.

apohawk

100h ? Próbki na CPU Ci odpalił, czy jak ? Masz wyłączone pobieranie zadań na CPU w ustawieniach projektu na stronie CC ? http://boinc.thesonntags.com/collatz/prefs.php?subset=project
No good deed goes unpunished.

REPAIRMAN

Wiec tak posciagal probki sobie, jedna leci z tym 5% CPU + 1GPU, i pozostale 4 leca na CPU dlatego takie czasy, dziekuje za naprowadzenie , na stronie projektu wylaczylem dla CPU .

apohawk

Do usług. Jak jeszcze będziesz mieć jakieś wątpliwości, to pisz śmiało.
Kurde, aż mnie zżera z zazdrości, jak widzę, ile w Rosecie nabiłeś  XD
No good deed goes unpunished.

REPAIRMAN

Cytat: apohawk w 11 Marzec 2010, 10:49
Do usług. Jak jeszcze będziesz mieć jakieś wątpliwości, to pisz śmiało.

Jezeli bede mial jakies pytania, zglosze sie ( oczywiscie na forum ). ;)

CytatKurde, aż mnie zżera z zazdrości, jak widzę, ile w Rosecie nabiłeś  XD

A tak od dwoch lat "ciulam" te punkciki, srednio co jeden dzien wskakuje o oczko wyzej.

Cyfron

wiem, że odgrzewam, ale nie chcę otwierać nowego wątku:

SKB@P1 liczy niby bez problemu, ale serwerer oznacza próbki tak: http://boinc.thesonntags.com/collatz/result.php?resultid=99479520 , http://boinc.thesonntags.com/collatz/result.php?resultid=99478487 a inne validują się normalnie... Wina kompa czy serwera?

EDIT:
Wywala wszystki próbki z SKB@P1...

Troll81

a czy to nie aby wina managera?

http://www.boincatpoland.org/smf/aktywne/distrrtgen/msg164202/#msg164202


Ufol

Collatz to wogóle dziwny projekt. Liczę tylko minicollatz, bo ten zwykły źle szacuje czas potrzebny do przemielenia próbki. Szacuje go na sto godzin, liczy jakieś 70 a pobiera w takiej ilości, jakby miały się liczyć osiem. Jak bufor ustawiałem na dobę, to ściągał trzy próbki, dwie musiałem od razu wywalić, bo bym nie dał rady ich odesłać w terminie. W końcu dałem sobie spokój i wyłączyłem zwykłego a pobieram jedynie minicollatz. Tu sprawa jest jasna. Podaje, że będzie się liczył osiem godzien i tyle faktycznie się liczy. Menedżer Boinc także do minicollatzów nic nie ma i bufor jest napełniany prawidłowo.
Co do próbek na cpu, to się nie wypowiadam, wyłączyłem ich pobieranie, gdy zakładałem konto.

Cyfron

ja mam na myśli wyłącznie próbki na GPU a problemy są z normalnym jak i mini collatzem

apohawk

GPU się przegrzewa? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
No good deed goes unpunished.

Agbar

No consensus oznacza, że wyniki są niezgodne (?), lub nie ma wymaganego kworum. W tej chwili nie ma kworum (inicjalna replikacja 3):
workunit dla pierwszej próbki (99479520)
Są 2 wyniki, oczekiwanie na 3.