W europie wzrasta ilosć zakażeń HIV

Zaczęty przez Troll81, 30 Listopad 2011, 22:21

Troll81

CytatW Europie w 2010 roku zdiagnozowano ponad 118 tys. nowych przypadków zakażeń HIV - wynika z opublikowanego w środę przez Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

CytatPonad trzy czwarte z nowych zakażeń HIV zarejestrowano we wschodniej części Europy.

CytatW ciągu dekady doszło do dwuipółkrotnego wzrostu łącznej liczby zarejestrowanych w Europie zakażeń wirusem HIV.

CytatDo końca 2010 roku do regionalnego biura WHO na Europę i do ECDC zgłoszono łącznie 712 477 zakażeń HIV - wskazuje raport. Ponadto co najmniej 500 tys. przypadków zakażeń HIV zdiagnozowano w Rosji.

CytatŁączna liczba ludzi, u których zdiagnozowano wirusa HIV w regionie europejskim to według WHO około 1, 4 mln.

CytatW zachodniej Europie epidemia rozwija się głównie wśród gejów - wśród nich zanotowano 39 procent nowych zakażeń zdiagnozowanych w 2010 roku.

CytatRaport WHO oraz Wspólny Program Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS oraz UNICEF wskazują, że rejestrowana liczba przypadków zakażeń HIV najprawdopodobniej stanowi mniej niż połowę liczby wszystkich nosicieli HIV w Europie.

eh....

Tomasz R. Gwiazda

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,10736537,Raport__100_lekow_i_szczepionek_przeciwko_HIV_w_fazie.html

Szopler

Obawiam się że wzrośnie w przyszłym roku w Polsce jak panie lekkich obyczajów z całej Europy zjadą tu zarabiać na kibicach...


Troll81

i korzystać tylko z usług Plek :D dopalcze brać niedożylne  i wogóle :D

AL

A mnie te całe euro wogóle loto.

Agbar

Cytat: Troll81 w 30 Listopad 2011, 22:21
CytatW zachodniej Europie epidemia rozwija się głównie wśród gejów - wśród nich zanotowano 39 procent nowych zakażeń zdiagnozowanych w 2010 roku.

Zastanawiam się, co robił autor na lekcjach matematyki? No chyba, że cytat wyrwany z kontekstu i grupy ryzyka były gdzieś wymienione.

Troll81

Pewnie w pełnej wersji raportu.

zauważ że możesz miec grupy typu 39 -30 15 15% i wtedy stwierdzenie to ma rację bytu....

Tomasz R. Gwiazda

moze powróćcie do glownego watka



PS: pedofilia kiedys byla norma a nie przestepstwem.

armar

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 01 Grudzień 2011, 15:14
PS: pedofilia kiedys byla norma a nie przestepstwem.
Niestety obecnie wraca jako norma.
W Holandii założono partię pedofilów właśnie na nurcie "tolerancji dla odmienności".

http://wyborcza.pl/1,86698,3406509.html

Nie napisałem niczego niezgodnego z obowiązującymi normami, a to, że dwóch gejów cierpi na bezpłodność związku z powodu swojej choroby nie jest niczym dziwnym, czy nieoczekiwanym.
Homoseksualizm wykreślony został na podstawie przegłosowania jednej grupy lekarzy przez inną grupę lekarzy, w dodatku lekarzy wyłącznie jednej specjalności. Nie ma żadnych badań mogących świadczyć o tym, że współżycie dwóch mężczyzn razem jest bardziej zdrowe, niż ich współżycie z żonami. Informowanie o tym nie ma nic wspólnego z nietolerancją.

krzyszp

Cytat: armarB@P] link=topic=6413.msg165020#msg165020 date=1322750429]
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 01 Grudzień 2011, 15:14
PS: pedofilia kiedys byla norma a nie przestepstwem.
Niestety obecnie wraca jako norma.
W Holandii założono partię pedofilów właśnie na nurcie "tolerancji dla odmienności".
Homoseksualizm to nie to samo co pedofilia, jedno z drugim w żaden sposób się nie łączy.
Cytat: armarB@P] link=topic=6413.msg165020#msg165020 date=1322750429]
http://wyborcza.pl/1,86698,3406509.html

Nie napisałem niczego niezgodnego z obowiązującymi normami, a to, że dwóch gejów cierpi na bezpłodność związku z powodu swojej choroby nie jest niczym dziwnym, czy nieoczekiwanym.
Cytatz powodu swojej choroby
to jest niezgodne zarówno z normami (kłamstwo).
Cytat: armarB@P] link=topic=6413.msg165020#msg165020 date=1322750429]
Homoseksualizm wykreślony został na podstawie przegłosowania jednej grupy lekarzy przez inną grupę lekarzy, w dodatku lekarzy wyłącznie jednej specjalności. Nie ma żadnych badań mogących świadczyć o tym, że współżycie dwóch mężczyzn razem jest bardziej zdrowe, niż ich współżycie z żonami. Informowanie o tym nie ma nic wspólnego z nietolerancją.
Nikt nigdy nie powiedział, że jest bardziej zdrowe, jak również, że mniej...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

Homoseksualizm to nie to samo co pedofilia, jedno z drugim w żaden sposób się nie łączy.
ja nic takiego nie stwierdzilem :>

powiedzialem to w kontekscie norm moralnych vs zmian prawa (odnosnie pedofilii)

Troll81

nie ma też badań które stwierdzałyby ze współzycie dwóch mężczyzn jest mniej zdrowe od współżycia mężczyzny i kobiety.



prosze o przeniesienie dyskusji do odpowiedniego wątku gdyż będę posty offtopowe kasował z tego

http://www.boincatpoland.org/smf/offtopy/homoseksualizm-flame-war/

CytatNie napisałem niczego niezgodnego z obowiązującymi normami, a to, że dwóch gejów cierpi na bezpłodność związku z powodu swojej choroby nie jest niczym dziwnym, czy nieoczekiwanym.
błąd rozumowania. NIepłodnosć nie łączy się w żaden sposób s homoseksualizmem.

Angelus

Z całym szacunkiem dla wszystkich amerykańskich czy ogólnoświatowych organizacji uważam iż każdy ma prawo mieć własne zdanie. Ja uważam że homoseksualizm jest zboczeniem, nie jest normalny choć występuje nie tylko u naszego gatunku a i u wielu innych (Oglądałem kiedyś program na NatGeo dotyczący tej kwestii i to co mnie poruszyło to para dzikich szympansic uprawiajacych seks i bedących w homoseksualnym związku - nie mam podstaw uważać że materiał ten był sfabrykowany z jakichkolwiek przyczyn). Fakt że istnieją organizacje prohomoseksualne nie oznacza że wszyscy mają mysleć tak jak one nam dyktują. Całe propagowanie w mediach homoseksualizmu jako czegoś normalnego i zdrowego też nie ma i nie bedzie mieć wpływu na moją osobistą ocenę moralną, etyczną czy też zwyczajnie światopoglądową. Weźmy na przykład religię - miliony jeśli nie miliardy ludzi wieżą w coś, uczestniczą w różnych formach kultu ale nie znaczy to że osoby uważające że Boga (czy odpowiednika w innej religii) nie ma nie mają prawa bytu. Moim zdaniem tolerancja polega właśnie na szacunku dla odmiennego zdania a nie na narzucaniu własnego innym, nawet jeśli są oni w mniejszości.
jeśli dojdzie do sytuacji że za własne przekonania trzeba będzie iść siedzieć to sam się zgłoszę :)
Czy uważając homoseksualizm za zboczenie, dewiację (słowa "choroba" raczej nie używam w tym przypadku) jestem homofobem? Pracowałem dla izraelsko-holenderskiej pary gejów budując im hotel, dla rosyjskiego homoseksualisty urządzałem w centrum Amsterdamu zakład fryzjerski, imprezowałem z nimi (miedzy innymi), mieszkałem pod ich dachem, w Polsce kiedyś wynajmowałem pokój lesbijskiej parze. Nie jestem w stosunku do homoseksualistów uprzedzony, w życiu codziennym uważam ich za normalnych ludzi i do czasu aż nie szkodzą swoim zachowaniem, swoimi czynami innym to mi nie przeszkadzają. Niestety piestwa homoseksualizmu jako normy społecznej nie pochwalam, podobnie jak nie pochwalałbym reklamowania narkotyków czy akcji na rzecz zwiększenia spożycia alkoholu choć znam wielu "pożądnych" narkomanów czy alkoholików. Wszystko jest dla ludzi ale nie o wszystkim trzeba trąbić przy byle okazji, do postępowania wątpliwego moralnie nie należy namawiać i co najważniejsze nie należy myślących inaczej niż my obrażać ani zmuszać do zmiany zdania zwłaszcza kiedy jest to ich własne zdanie a nie ślepe powtarzanie za innymi/tłumem.

Prosze o wybaczenie za dołączenie się do dyskusji odbiegającej nieco od tematu ale jakos nie mogłem się oprzeć :/

Troll81


Agbar

Cytat: Troll81 w 01 Grudzień 2011, 09:28
Pewnie w pełnej wersji raportu.

zauważ że możesz miec grupy typu 39 -30 15 15% i wtedy stwierdzenie to ma rację bytu....

Nie rozumiem, co chciałeś napisać. Pewnie pomogłaby interpunkcja. Ale widzę mniej więcej, jak chcesz tamtego zdania bronić. Problem w tym, że przy takim  sformułowaniu naturalnie narzuca się podział na gejów i niegejów. Wtedy 39% w żaden sposób nie daje większości.

Poza tym było by miło wiedzieć, skąd cytujesz: z pewnością ułatwi to ocenę danych. W tym momencie wygląda to na wyrwane z kontekstu cytaty z wyrwanych z kontekstu cytatów.

Troll81

Geje - Lesbijki - Biseksualni Mężczyźni - Biseksualne Kobiety- Heteroseskualni mężczyźni - Heteroseksualne kobiety

tak ze jak widzisz podjał jest znacznie szerszy niż tylko na gejów i niegejów. Pełny raport jest dostepny na stronach WHO.

Szczerze powiedziawszy nie pamiętam czy cytowałem z gazety, onetu, rp czy innego źródła newsów.

http://www.who.int/mediacentre/news/releases/2011/hiv_20111130/en/index.html
http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs360/en/index.html

Agbar