2010.03: WCG

Zaczęty przez Bober, 31 Styczeń 2010, 23:16

Który projekt powinniśmy liczyć w marcu?

ABC@home
1 (1.4%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
11 (15.5%)
Collatz Conjecture
4 (5.6%)
Cosmology@home
0 (0%)
Docking@home
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home
8 (11.3%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
1 (1.4%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
1 (1.4%)
Malaria Control
13 (18.3%)
MicroFluids@home
2 (2.8%)
MilkyWay@home
3 (4.2%)
PicEvolvr
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QMC@home
0 (0%)
RALPH@home
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
3 (4.2%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
2 (2.8%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
World Community Grid
19 (26.8%)
Yoyo@home
3 (4.2%)

Głosów w sumie: 71

Głosowanie skończone: 25 Luty 2010, 23:39

Tomasz R. Gwiazda

tego nie powiedzialem, prosze mi nic nie wkladac w usta :)

krzyszp

Cytat: Pigu w 02 Luty 2010, 22:42
imo jeżeli sądzisz, że sam poprawny way of life cię ochroni, to możesz się (odpukać) paskudnie zdziwić
Myślę, że Tomasz R. Gwiazda myśli o tym problemie szerzej i ja się chyba z nim zgadzam.

Problemem jest zarówno to, że żyjemy w ciągłym przyśpieszeniu, zatruciu środowiska, coraz większym stresie...
Nie można też zapominać, że ewolucja przewidziała dla nas pewien określony czas życia - a my (dzięki medycynie i wyższym standardom życia) - go przekraczamy...
Problem jest w tym, że (przynajmniej w mojej opinii, może całkiem niesłusznie), organizm człowieka nie nadąża za tymi zmianami. Jest w dodatku "wyprowadzany" z równowagi dzięki czynnikom cywilizacyjnym, co skutkuje coraz większą ilością nowotworów, epidemii nowych chorób, itp.

Można się oczywiście kłócić, co jest przyczyną, a co jest skutkiem, jednak żaden z nas nie może ani na jedno, ani na drugie znacząco wpłynąć, dlatego moim zdaniem (ale absolutnie nie chcę go nikomu narzucać), jedyne co w tej sprawie możemy zrobić, to popierać badania medyczne...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

co do Malarii to chyba czytalem newsa ostatnio ze Fundacja Billa Gatsa ma przekazac 10mld $ na badania nad malaria, aids/hiv i czyms jeszcze przez najblizsze 10lat

legis

Cytat: Gargul w 02 Luty 2010, 11:56
@legis
Więc lepiej podnieść się w niszowym projekcie, czy być ambitnym. Widzę, że patrzysz tylko na punkty i miejsce. Nie widzę w tym problemu. Ale zaakceptuj fakt, że inni liczą np. dla wkładu naukowego. Oceniają też krytycznie inne fakty. Przykładowo: nie wspieram projektów bio-chemiczych, z racji na duże szanse uzyskania finansowania z innych źródeł. Astronomowie nie sprzedadzą swoich odkryć w aptece, biochemicy (w odpowiedniej gałęzi gospodarki) i owszem. Jak widzisz, to też są fakty. I żeby je wyartykułować, nie potrzebuję caps locka.  :arrr:
Największy postęp w nauce i gospodarce, przynoszą dwie rzeczy: wojna i podbój kosmosu.  :P Einstein. :)
Zgadzam się z Tobą każdy ma prawo liczyć co mu się podoba według własnych kryteriów, nie zawsze sie z tym zgadzam nie zawsze rozumie kryteria ale zawsze szanuje wolność człowieka do podejmowania decyzji. Tutaj nikt nikogo nie zmusza do czegokolwiek ja jedynie przedstawiam swoje zdanie. Proszę uszanuj to.

wiki:Malaria Control
Projekt stworzony przez Szwajcarski Instytut Tropikalny. Instytut opracował komputerowy model epidemiologiczny rozprzestrzeniania się zarodźca malarycznego. Dzięki wynikom symulacji, będzie można lepiej zaplanować akcje ograniczające zachorowalność na malarie: dostarczanie moskitier, chemioterapia, nowe szczepionki, które są w fazie badań.
Tak się składa że choroba ta dotyczy również polaków.:
W Polsce rejestruje się rocznie do 50 przypadków malarii importowanej,w tym nierzadko ciężkie postacie kliniczne wywoływane przez Plasmodium falciparum. Ponadto, dość istotna liczba Polaków jest leczona poza granicami kraju, na terenach malarycznych lub w drodze powrotnej do kraju. Wysoce niepokojąca jest wysoka śmiertelność z powodu ciężkiej lub nierozpoznanej malarii. Wynosi ona wprawdzie nie więcej niż 3 przypadki rocznie, ale w porównaniu do liczby zachorowań, jest ona 16-krotnie większa niż w pozostałych krajach europejskich. Wysoka śmiertelność dotyczy zwłaszcza chorych zarażonych Plasmodium falciparum; w Polsce w roku 2002 zmarł z tego powodu co 7 pacjent zarażony tym gatunkiem pasożyta. Należy w tym miejscu podkreślić, że w latach 1991-2003 poza granicami kraju zachorowało na malarię 114 żołnierzy polskich pełniących służbę w Misjach Pokojowych ONZ (głównie w Kambodży, Angoli, Etiopii, Namibii); nikt z chorych żołnierzy nie zmarł. Pojedyncze, jak dotąd, przypadki malarii stwierdza się także u imigrantów.
Ale w głównej mierze biedniejszych krajów:http://www.malaria.com.pl/index.aspx?id=17
Wydaje mi się że ta tematyka zasługuje na  projekt miesiąca.
Może kiedyś uratuje Ci życie.
Dla mnie to jest bardziej ambitne.

Niekumaty Burak

Jak nie wygra Malaria Control dostanę febrę.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Peciak

Cytat: Niekumaty Burak w 07 Luty 2010, 09:54
Jak nie wygra Malaria Control dostanę febrę.
Przeliczyłem kilka próbek na próbę (mało punktów, liczy się średnio do 1000 do 8000 sekund - czyli żadnej rewelacji) no ale jak niektórzy maja dostać febry ...... to będę to liczył  XD (oczywiście jak będzie  to wybrany projekt miesiąca).

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

legis

Cytat: Niekumaty Burak w 07 Luty 2010, 09:54
Jak nie wygra Malaria Control dostanę febrę.
Głosujcie na malarie ratujcie Niekumatego Buraka :parrrty:

BOINC@POLAND[HA$]

fajnie jakbyśmy policzyi te projekty w których jesteśmy prawie w czołówce lub w pobliżu...
moglibysmy powalczyć o jakieś 1 lub 2 miejsce w projekcie...

Niekumaty Burak

Popieram, ale po malarii.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

legis

Cytat: BOINC@POLAND[HA$] w 08 Luty 2010, 21:54
fajnie jakbyśmy policzyi te projekty w których jesteśmy prawie w czołówce lub w pobliżu...
moglibysmy powalczyć o jakieś 1 lub 2 miejsce w projekcie...
Coś konkretnie ?
tylko tak realnie

p.s. oczywiście dopiero w kwietniu

bo M jak miłość
a marzec jak malaria

BOINC@POLAND[HA$]

bo pamietam, że ktos tam pisał, że bardzo mało braluje do 1 miejsca w jakims projekcie albo z 10 na 5 czy z 6 na 2...
w sumie chodziło o to , że nie wielkim kosztem możemy sie wbić na top ten w projektach co da nam miejsce dobre w pucharze....

Szopler

Od razu mówię, że nie głosowałem na Malarię, ale - http://wyprawy.onet.pl/35265,rel,2122830,ekspedycja.html

apohawk

Mój głos poszedł na Einsteina. Znudziła mnie ta propaganda malarii  XD
No good deed goes unpunished.

Niekumaty Burak

Pomóżcie jemu głosując na Malaria Control.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Krystian_Lap

Sory ale nie jara mnie to wcale...
???

Troll81

#55
http://www.robertwess.com/f/sad_girl.jpg

Ona widzie że ktos tu usiłuje szantażu emocjonalnego...

apohawk

Jak widzę takie chwyty, to aż chcę liczyć SETI  XD
No good deed goes unpunished.

legis

ta pewnie przylecą i uleczą chorych na malarie
albo :deadman:

Niekumaty Burak

Dzisiaj jestem User of the day w malariacontrol.net. To znak od Centralnego Międzygalaktycznego Komputera by Malaria Control został projektem marca. W marcu moc będzie z nami.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Szopler

Kto jeszcze nie głosował? Przyznać się! Łapki w górę ;)

sciagacz


legis

Cytat: 5z0pl3r w 21 Luty 2010, 11:45
Kto jeszcze nie głosował? Przyznać się! Łapki w górę ;)
I głosiki na Malarie :parrrty:

Pigu

tak agitujesz, że jeżeli malarka nie wygra w tym miesiącu (wybrałem wcg) to zagłosuję w następnym  :parrrty:

legis

 :parrrty:
to przejdzie na następny miesiąc troszkę głosików

mihal83

To ja na zlosc ... WCG :-)

luk154

Trzy słowa do prowadzącego: World Community Grid :)

Hani

Cytat: legis w 10 Luty 2010, 20:59
ta pewnie przylecą i uleczą chorych na malarie
albo :deadman:

prędzej niż goście od malariaControl
info ze strony boincstat:
Malaria Control- Symuluj efekty malarii oraz jej ograniczeń. (Nie szukamy leku, zajmujemy się epidemiologią)


Szopler

Ostatnie chwile aby oddać głos! Nie ociągać się... Kto nie zagłosuje zostanie przeciągnięty pod kilem :attack:

Voice1980

Głosowałem na WCG już w pierwszych dniach ankiety. Czesi jakoś tak dziwnie nam odjeżdżają...nowa Skoda?  :D

Peciak

JA pierdziu 71 głosów. Kamraci frekwencja i aktywność liczydłowych rosnie.  :parrrty:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

Znaczy, że jak ? Że WCG wygrało ? W przyszłym miesiącu głosuję na rosettę :P
No good deed goes unpunished.

Troll81


Niekumaty Burak

Nie będę szczególnie oryginalny pisząc, że w przyszłym miesiącu będę głosował na Malaria Control.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Kryniek

Przypominam wszystkim, którzy będą się przestawiać na WCG że wystartowała druga faza podprojektu Discovering Dengue Drugs – Together
Należy w opcjach znzaczyć aby pobierało próboki ;)

JaRa

To ja proszę, żeby ktoś kto to liczy napisał które podprojekty są najekonomiczniejsze (cel/punkty)



lolek

A ja w przyszłym miesiącu głosuję na docking. Nie sądziłem, ze projekt biologiczny może tak ładnie punktować >40pkt/h jeden rdzeń. Co WCG najlepiej płaci ? bo projekty wszystkie są szczytne  :D

Troll81

Ja tam podociągam wszystkie podprojekty do złotka :D

Aegis Maelstrom

Potwierdzam, od stabilizacji Docking płaci zupełnie przyzwoicie (początki nie były takie różowe..  %) ), do tego nie mam żadnych kłopotów ze stabilnością czy nadmierna konsumpcją RAM. Jedynie checkpointy mogłyby być częstsze, ale i tak jest nienajgorzej.

To mój kandydat na kolejny PM. :)

UPDATE: od lutego Docking liczy nową, inną partię próbek... AFAIK bez żadnego zgrzytu.

Do tego to mniejszy projekt, AFAIR jeszcze nie był naszym PMem... dla mnie same plusy takiej kandydatury.

Tomasz R. Gwiazda

Panowie, WCG wygralo ??


A info gdzies o tym bedzie ? Jak rzadziej zagladajacy liczydlowi maja wziasc udzial w tym projekcie jak nie wiadomo nic o tym ?

rozumiem ze dzis jest 28.02 i sie luty jeszcze nie skoczyl. Ale cos z wyprzedzeniem przydaloby sie wiedziec (na www)



Aegis Maelstrom : jak dla mnie DOcking to jednen z najbardziej stabilnych projektow. Serwer caly czas stabilny, probki rzadko sie wywalalja. Pelen profesjonalizm.
Ja jestem jak najbardziej za glosowaniem na Docking. Bo i tak bede musial bronic pozycji nr 1 w Polsce przed lupiezcami spoza B@P :)

apohawk

A w projekcie miesiąca tłoczno. Prawie 200 kont, sporo osób liczy to na co dzień. Dobrze, że sobie odpuściłem, zdobędę punkty do klasyfikacji generalnej w mniej tłocznych wyścigach ;)
No good deed goes unpunished.