Vista 64 a 32

Zaczęty przez jaskij, 23 Wrzesień 2007, 20:09

jaskij

Witam,
mam zadanie domowe na informatykę złożyć kompa razem z OSem...
I ponieważ wstawiłem do tego kompa Athlona 64 X2, zastanawiam się, czy dać Vistę 64 bit, czy 32, jako, że obiły mi się o uszy negatywne opinie o wersji 64-bit.

bartsob5

Cytat: "jaskij"Witam,
mam zadanie domowe na informatykę złożyć kompa razem z OSem...

lol! to juz nie ucza programowania?:D

wrzuc tam 2 linuksy, np jakiegos ubuntu... bedzie bardziej pro i w razie czego odpowiednia wersja (32 albo 64:P)

jaskij

Programowanie jest od drugiego semstru... w teorii, bo ja już wcześniej cuś umiałem...
A w pierwszym semestrze może się nauczę trochę bash'a, jako, że Lina będziemy przerabiać.
Wrzuciłbym Lina, ale to ma być komp do grania, więc nie da rady...
Treść zadania:
Cytat
Witam,

Babcia Karola chce mu kupic komputer na urodziny (ech, gdzie te czasy, ze
wystarczylo przyniesc ciasto z galaretka, by wykpic sie z prezentu). Nie ma
za duzo pieniedzy do wydania, bo 3000zl, a wie, ze jej wnuk lubi grac i
surfowac po internecie.

Przychodzi wiec do sklepu i prosi o pomoc. W tym sklepie sprzedawca jestes TY
i to Ty musisz jej pomoc. Pamietaj, zeby do komputera dodac monitor, skaner,
drukarke, glosniki, system operacyjny. Czy bedziesz mial latwe zadanie?

Prosze skorzystac ze strony internetowej:
http://www.komputronik.pl/konfigurator/
lub innych podobnych konfiguratorow.

Punktacja:
1pkt za konfiguracje (wystarczy zrzut ekranu z konfiguracja ze strony
internetowej lub kopia strony).
+1pkt za przygotowanie oferty w formie folderu reklamowego tego zestawu. Forma
wykonania dowolna (strona internetowa, obrazek, prezentacja, etc).

Uwaga: Jesli zobacze razacy blad, np. procesor nie pasuje do gniazda
procesora, to punktu nie przyznam. Czyli warto zapytac sie jak masz
watpliwosci kolege/kolezanke lub po prostu pojsc do sklepu komputerowego.

bartsob5

stwierdzam ze nie da rady zlozyc nic dobrego do grania za ta cene... :/

miszol

czy ten sprzęt: monitor, skaner, drukarka, musi być nowy? zawsze można trochę zaoszczędzić.

jak nie męczył bym się z vistą, xp home moim zdaniem wystarczy - no chyba że vista musi być...

jaskij

Jak znajdziesz na sklepie z używkami skrypt konfiguracyjny, to bardzo chętnie :)
Mi udało się tam wsadzić 8600 GT, po prostu założyłem, że tata Karola ma firmę, więc pod uwagę bierzemy cenę netto, a nie brutto ;)
A jeśli nie, to wstawiam tam 7600 GTS bodajże i też jest przyzwoicie...
Co do OSa, to różnica w cenie jest nie wielka między Home Premium, a XP Home(~50 zł), więc jeśli ma tam być 8600 GT, to niech dzieciak ma już tego DX'a 10 (choć gierki pod DX 10 i tak pewnie mu tam nie pójdą ;PPP)... A poza tym Vista nie jest taka zła, jak się mówi... choć jeśli chodzi o kompy do grania to mam niewielkie doświadczenie :/
Ja sam na lapcu używam DX'a 9.0c, mimo, że mam Vistę...

bartsob5

ja bym polecal jednak gral.pl.... oba serwisy (z komputronikiem) nie sa normalne, ale gral jest normalniejszy...

jaskij

Masz rację, gral jest tańszy... i to całkiem sporo... ale nie mają takich fajnych myszek A4-Tech G-Laser (przynajmniej nie znalazłem), laser za 30 zł ;P
Z resztą, na przyszłość jak będę sobie kompa składał, to części będę kupował osobno, a potem go sobie w domu zmontuję... a takie konfiguratory, to orientacyjnie, żeby cenę znać, no i żeby popatrzyć co i jak do siebie pasuje :) od ceny na takim komputroniku to chyba z powodzeniem z 5% można odjąć, co nie??

bartsob5

5%????? to chyba od grala... z komputronika mozna znalezc niektore rzeczy tansze nawet o 15%... no ale to nie sa normalne sklepy (a musze wspomniec, ze ten konfigurator z komputronika w ogole mi sie nie podoba...)

jaskij

W porównaniu z innymi sklepami Komputronik ma przewagę lepszego i bardziej czytelnego (jak dla mnie) interfejsu...
Z czegoś muszą brać kasę na darmowe składanie i serwis (drugiego nie jestem pewien)...

Jak już wcześniej wspominałem, lepiej komponentów po prostu poszukać po necie, a potem se samemu (tudzież z pomocą znajomych) złożyć :)

Dla przykładu:
porównanie cen procka Q6600:
Komputronik - 1042 (najdroższy jaki znalazłem)
Balta - 939 (chyba najtańszy)
reszty nie wymieniam, bo mi się nie chce...
nie szukałem zbyt intensywnie...

cezar

Cytat: "jaskij"....
Dla przykładu:
porównanie cen procka Q6600:
Komputronik - 1042 (najdroższy jaki znalazłem)
Balta - 939 (chyba najtańszy)
reszty nie wymieniam, bo mi się nie chce...
nie szukałem zbyt intensywnie...

Sprawdź tylko w jakim opakowaniu jest proc za 939 i jak później jest z gwarancją w Polsce. ABC Data nawet w hurcie nie ma takiej ceny.





jaskij

Oferta Grala
Box, a co do gwarancji to nie za bardzo wiem, gdzie tego szukać  :oops: ale stoi napisane: 36 mc-y

bartsob5

ech... takie to bym chcial.... teraz jeszcze pomysl, ze taki w stanach kosztuje 266$ dodaj do tego 30$ marzy i wciaz tanszy jest niz w polsce...

lukaszde

cos mi sie wydaje ze odrabiasz za kogos zadanie poskladania komputera ;)
www.arest.pl    www.4speed.pl

jaskij

Zadanie dawno zrobione :)
A za adresy dzięki, jeśli sklepy są w miarę tanie, to zawsze się przydadzą...