Mój komp

Zaczęty przez helmut0, 14 Grudzień 2005, 21:37

jack78

---------- 15:18 31.03.2006 ----------

Wynik powala na kolana.
Jestem ciekaw ile taki procek wyciąga w benchmarkach na Boinc bez optymalizacji :?:

---------- 15:24 ----------

Znalazłem jego wyniki w Seti tutaj!
Widać po nich, że dopiero od kilku dni ciągnie na czymś takim, ale same czasy obliczeń wskazują że procesor ma niezłą moc.

Aurinko

Witam Wszystkich  :D To są moje początki liczenia, moje liczydło nie jest zbyt imponujące:
    AMD 2000+
    RAM 512
    płyta MSI KT4V
ale jakoś sobie radzi  :) niestety nie mam możliwości liczyć 24/24 ale min 8-12 godzin na dobę jestem ON  :wink:
Na razie działam jako samotny wilk  :wink: ale myślę o przyłączeniu się do zespołu  :?

AL

Witamy i w swe szeregi serdecznie zapraszamy.
PS. Co do słabego liczydła, to ja liczę nawet na pewnym wiekowym duroniku i też daje radę :wink: .

jack78

Również zapraszam do przyłączenia się do zespołu.

Aurinko

Dzięki za miłe przyjęcie  :D tylko prosiłbym o wskazówki (sorki wiem nie ten dział  :oops: ) jak dokładnie to zrobic by nie było bałaganu  :wink: szukam po forum  :roll: ale nie bardzo wiem czy klikajac na link i rejestrując konto dla zespołu mam podac te same dane,  które podawałem przy załozeniu indywidualnego konta (dotyczy hasła)ścislej mówiąc nie chce stracic tego co mam :lol:  chcę aby to był mój skromny udział na początek, z góry dzieki za podpowiedzi  :)

gaciu

Skoro masz już konta w Seti i Predictorze musisz kolejno wejść na stronę każdego z projektów i na obu wykonać tą samą procedurę:

Klikasz "Your Account", wypatrujesz wiersza "Team". Z boku będziesz miał link "Join Team". Otworzy się stronka gdzie będziesz mógł przeszukiwać istniejące team-y, ale najlepiej wpisać to z klawiatury. Oczywiście nie wyobrażam sobie  byś wpiasł coś innego niż 'BOINC@Poland'. Po wpisaniu i zatwierdzeniu pojawi się lista pasujących teamów. Oczywiście będzie tylko jeden. Klikasz na niego. Pojawi się pytanie czy jesteś pewnien i po robocie.

Uff!

AL

---------- 07:42 11.04.2006 ----------

Jest tak jak pisze gaciu, to samo chyba można zrobić również z głównej strony naszej drużyny klikając na odpowiedni link przy danym projekcie.

---------- 07:46 ----------

Aha, jeszcze jedno, przyłączając się do drużyny nie tracisz już zdobytych punktów. Po prostu teraz punkty będą Ci naliczane indywidualnie - tak jak wcześniej i dodatkowo w osobnych statystykach dla Twojej drużyny.

Aurinko

Dzięki za szybką odpowiedź :D jestem z Wam :!:   sorki jeszcze raz z OT  :oops:

Mchl

Offtopic pod tytułem 'Jak do dołączyć do BOINC@Poland?' jest oficjalnie dozwolony  :D

Witamy  8)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomislaw

Dorzucam swoje jeszcze ciepłe Core2Duo 6300 + 2GB (667) DDR2 na ASUSIE P2B Deluxe
i lekko zakurzone P4 2,6 HT + 1GB (400) na ABICIE IS7 - oba dzielą moc z ligandfitem

PS Parę dni liczyłem dla teamu Poland, jest mi trochę smutno że ich opuściłem
:cry:   , ale tutejsze forum jest jakby bardziej żywe :D  :!:



krzyku

jest duzo zywsze ;-)
  

Juras23

a po dwóch rrrundkach rrrumu żywo rrrrusza się -  hik  - jak się patrrrzzy harr harrr  P-)

Mchl

Marrynarzu Jurrras! Jeszcze jedna porcja grrrogu i trzeba będzie was wyrzucić za burrtę dla otreźwienia! P-)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

P-) się rrrozumie kapitanie - hik - się rrrozumie - morrrde w kufell...znaczy w kubel sie wsadzi i za burrte - hik- sie rrrozumie i sie nie gada wiecej - hik - jak sie jest zaprrrrutym w 3 du py - hik -  :-#

sourcerer

No to ja licze na: AMD 64 3800+ ,ASUS M2N-E, 512RAM GeIL, bez zadnych krecen sprzetu.

m2marek

CytatTommy
Dorzucam swoje jeszcze ciepłe Core2Duo 6300 + 2GB (667) DDR2 na ASUSIE P2B Deluxe
może podziel się wrażeniami, bo podobno to cudo nie dość, że szybkie to ... ma ukrytą MOC -SSE4 (chyba jeszcze nie ma optymalizacji, choć w SETI powinny się szybko pojawić, da to ogromnego kopa).[/quote]

Tomislaw

Hmm....        Co prawda żadnych Bońkowych benchmarków nie robiłem ale wydajność Core2Duo ( MoBo P5B Deluxe Asusa - tu wkradł się błąd w poprzednim poście)  widać gołym okiem ;-)    ( porównanie z "staruszkiem"  P2,6 HT czy nawet P D915+)
Radiator C2D w stresie naprawdę zimniutki  (Rosetta do spółki z Ligandfitem)  przy wolno kręcącym się boxowym wentylku :-)

Myślę już o wymianie na C2D 6600 + kostki 800-tki  ale cena jeszcze musi spaść o jakieś 3-4 stówki ( pewnie niedługo to nastąpi bo za 3-4  miesiące procków  Pentium już w magazynach nie będzie i po pojawieniu się w sklepach QuadCorów i Visty ceny Core2Duo będą  cenami dawnych celeronów.  Na razie pozostaje kręcenie FSB.

                                         {może odezwie się Marius liczący na C2D 6600  ? }

  Tu wtrącę, iż kiedyś gdzieś spotkałem się z informacją (CHIP?), że koszt wyprodukowania najbardziej wypasionego procka
(a także najmniej wypasionego)  nie przekracza 40 $



       Optymalizacji Rosetty chyba się jeszcze długo nie doczekamy :-(
Co prawda jest "optymalizacja" Crun3ra ale tu IMHO chodzi tylko o punktowe machlojki które  mają  się nijak do rzeczywistych obliczeń. Mam nadzieję, że efekty tych obliczeń  będą już namacalne za jakieś 10-15 lat.

Swoją drogą ciekaw jestem RACa na QuadCore. Może już ktoś testował takie liczydełko ?



sourcerer

Witam :)
Czy oplaca sie wlaczyc do obliczen np. kilka kompow po 1Ghz kazdy , czy moze mniej kompow ale bardziej wypasionych (typu C2D lub AMD X2).Jak to wyglada w praktyce ? Bo moze za jakis czas bede mial dostep do kilku moze kilkunastu kompow kolo 0.8-1 Ghz kazdy.

bartsob5

hmm... to chyba Al sprawdzal o ile pamietam, i wyszlo mu, ze oplaca sie miec kilka slabszych niz mniej lepszych...

sourcerer

Ok , dzieka za podpowiedz:)

bartsob5

zreszta wiesz... lepiej podlaczyc kompa niz nie podlaczyc;)

Tomislaw

Cytat: "bartsob5"zreszta wiesz... lepiej podlaczyc kompa niz nie podlaczyc;)


I o to właśnie chodzi ! Howgh



Juras23

no ale czemu nie podłączyć wszystkich, które się da, a tych co się nie da nastawić na beznetowanie z CPDN-em?

Tomislaw

Cóż to takiego ten CPDN  :?:   Mam jednego wolnego beznetowego osiołka (Celeron 1.7/256 MB) do zaprzęgu.



AL

Cytat: "bartsob5"hmm... to chyba Al sprawdzal o ile pamietam, i wyszlo mu, ze oplaca sie miec kilka slabszych niz mniej lepszych...
Oj sprawdzałem i sprawdzam nadal (co widać po wynikach :wink: ). Powiem tak - podłanczam wszystko co choć ma ponad 100 mhz. 800 - 1000 bardzo fajnie liczą primegirda czy projekt neuron ewentualnie jeśli ram puszcza to rosettę(raz liczyłem ją nawet na 800 z zepsutą kością ramu - ze 128 zostało jakieś 120 - i też poszło). Na szybszych maszynkach liczę qmc albo tanpaku. Kilka słabszych maszynek może spokojnie dawać ponad 1000 punktów dziennie. Słowem ziarko do ziarka i zbierze się miarka. Krzyszp swego czasu też miał niezłą flotyllę podłączoną - ale teraz to chyba już przeszłość i tylko na domowym ciągnie.

Juras23

No to marchewkę mu i niech jedzie. CPDN jedna jednostka to około 2400 godzin pracy - no i  strużki wysyłane mogą być co kilkanaście procent czyli co np sto godzin. Poczytaj więcej [link nie aktualny]tutaj i ogólnie w tym temacie.

Mchl

Ale czy 256MB RAMu to nie będzie za malo na CPDN?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Ale czy 256MB RAMu to nie będzie za malo na CPDN?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Cytat: "Mchl"Ale czy 256MB RAMu to nie będzie za malo na CPDN?

a czemu miało by być? mój beznetowiec w pracy non stop na 256 MB RAM-u chodzi z CPDN-em, a normalnie na nim pracuję.

bartsob5

cpdn chyba zzera 90MB RAMu... drugie tyle wygaszacz.. wiec tyle co firefox:) innymi slowy, liczyc sie da, ale czy robic cos jeszcze, to juz gorzej...

Juras23

Cytat: "bartsob5"cpdn chyba zzera 90MB RAMu... drugie tyle wygaszacz.. wiec tyle co firefox:) innymi slowy, liczyc sie da, ale czy robic cos jeszcze, to juz gorzej...

eee nie przesadzajcie mam na nim serwerk hamster'a i normalnie pracuję

sourcerer

Ok , to pytanie nastepne: Mam w pracy laptop , stary i po przejsciach ( cos kolo 700-800MHz) i niekiedy stoi wylaczony nawet pare dni (robie na nim tylko metki na odziez).Chce go zaciagnac do liczenia, ale niestety nie mam netu w pracy, i teraz pytanie wlasciwe do was jako Guru w tych sprawach, czy da rade zapodac menagerowi BOINC do konkretnych projektow dane (workunity czy jak to sie nazywa) na plycie CD, czy tez wchodzi tylko mozliwosc pobrania z sieci danych do liczenia .Na scislosc moge podlaczyc net przez telefon, ale wiecie sami ile moze wyjsc takie polaczenie wiec to juz jako ostatecznosc mysle.Bede wdzieczny za jakie kolwiek propozycje rozwiazania tego problema, z ewentualnymi propozycjami jakie projekty liczyc ( licze w tej chwili w domu na kompie Seti i Einstein-a).

marcin20_21

Wedle mojej wiedzy można by tak robić, o ile masz też możliwość nagrania płyty na tym laptopie (nagranie wyników obliczeń), albo zabrania go czasem do domu i podłączenia do sieci.
Poszukaj na forum o Boincowaniu Bez Netu (BBN), albo poczekaj na odpowiedź kogoś, kto to robił, ja niestety nie robiłem tego nigdy, więc nie potrafię bardziej pomóc :(
url=http://www.puzzlepirates.com/register/welcome.wm?from=r490404][/url]

bartsob5

oczywiscie! z plyta sie da jak najbardziej... pytanie tylko, czy stac cie na wypalanie tylu plyt miesiecznie (bo rozumiem, ze chcesz czesciej odsylac wyniki niz raz na 3 miechy) jakbys chcial na nim zapuscic climata to doradzalbym jakiegos pendrive (no chyba ze laptop jest tak stary ze nie ma USB) wielkosci okolo 1GB, jesli chcesz jakies mniejsze projekty, i czesciej odsylac i dodawac probki, to zwykla karta taka od aparatu, pojemnosci 64-256MB wystarczy... no ale jesli krucho z usb to niestety zostaja plytki... (choc nie wiem czy sie oplaca)

mysle, ze to jest pytanie do Jurasa, naszego speca od boincowania bez neta;)

Nietoperek

CD-RW Twoim przyjacielem :]

Tomislaw

A sąsiadka Twoją przyjaciółką (może warto się rozejrzeć)  8)
Nie musi być wcale przedniej urody  :wink:  byle by tylko mogła udostępnić Ci swojego AP-ka ( zakładam istnienie WiFi w laptoku)


PS. Na dniach powiększam zaprzęg (więcej nie powiem żeby nie zapeszyć)



sourcerer

Troche o lapku (jakis no-name ): cos kolo 700-800MHz,192 mega Ram-u,cd-rom(bez nagrywarki), USB. Jak bedzie cza to sie kupi pena bo i tak mialem zamiar to zrobic.Dajcie tylko znac jak to wszystko do kupy (sorry za slowo) pozbierac zeby jakotako szlo.I co najlepiej liczyc.A tak na marginesie moze za 2-3 miechy zmienie w domu moje AMD64 3800+ (2400MHz) na AMD64 X2 4600+ lub 5000+

Juras23

Witam

Nie znam laptoka z prockem 700 - 800 co by nie miał USB chociaż 1.0 :)

Dla mnie temat prosty.

Zainstaluj czystego Boinca na laptoku. ( co by się do rejestru wpisał - instalacja nie jest jednak wymagana)

Przenieś cały katalog BOINC z Program Files z laptoka przez pendraka na netowca ( katalog dowolny i inny niż Twój BOINC ) i włączasz na netowcu ( w tym czasie nie moze działać Twój BOINC ) malarię i laiden'a ( te polecam ) ( koniecznie 2 projekty bo nie zawsze 1 daje próbki)

Mi Laiden zajmuje 3 MB, a Malaria 11 MB więc najtańszy 64 MB pendrak wystarczy ( wiadomo im większy tym lepiej), radziłbym zainwestować jednak chociaż w 128 MB.

Na netowcu łączysz się tym menagerem z laptoka, czekasz aż zciągnie próbki z i dane z obu projektów, po tym włączasz AKTYWNOŚĆ SIECIOWA WSTRZYMANA ( co by nie krzyczał na laptoku - że nie ma sieci) wyłączasz BOINC'a i uruchamiasz starego swojego klienta.

Następnie przenosisz cały katalog z netowca do siebie na laptoka i odpalasz. Powinny za pierwszym razem przejść testy procka, ale to nie zawsze, no i zaczyna liczyć.

W związku z tym, że to laptok powinieneś zweryfikować sowje ustawienia General Settings dla laptoków, pomimo że raportować będziesz ze stacjonarnego.  

No właśnie teraz raportowanie. Musisz sprawdzać raz na jakiś czas czy nie przegapiasz terminu raportowania jednostek.

Raportowanie to nic innego jak ciągłe przenoszenie katalogu przez pendraka, uruchamianie na chwilę na netowcu odblokowanie połączenia sieciowego, zaraportowanie i zciągnięcie próbek, i ponowne przeniesienie na laptoka i tak ciągle. zazwyczaj co 2-3 dni się to robi - wymaga to około 5 minut w ciagu dnia. A jaka przyjemność z RAC, jestem żywym przykładem :)

Sam liczę w pracy na kilku 300, 400 i 900. :)

W razie pytań pisz śmiało.

sourcerer

Dzieka za wyczerpujace wyjasnienie, za 2-3 dni kupie pena (pewno cos kolo giga, moze 2giga jeszcze sie zastanowie).Co do menagera , jaka ver. wybrac? Obecnie na kompie w domu mam BOINC 5.7.5.  .

bartsob5

jest to zupelnie bez znaczenia... jedyna roznica, jaka mozesz sie kierowac przy wyborze sa wyniki benchmarkow (na niektorych menadzerach sa nieco wyzsze) no ale jesli ci zalezy na jakichs dodatkowych opcjach, to miej najnowsze, jesli nie, to wersje stabilne (recomended)