Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Przerwa wakacyjna

Zaczęty przez CzarnyZajaczek, 27 Czerwiec 2006, 13:45

CzarnyZajaczek

Ze względu na wysokie temperatury na wakacje wyłączyłem obliczanie, ponieważ trochę się obawiam że któregoś dnia przy ciut większym upale (np. 40++), procesor się przegrzeje :/ a mnie przez wakacje nie będzie w domu, siostra za bardzo nie zna się na sprzęcie.

http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=p ah&id=73907
omasz Dąbski "CzarnyZajaczek"
http://www.swiri.pl - Stowarzyszenie Wspierania Innowacji i Rozwoju Internetu

Mchl

Z tego co wiem, to w ogóle przez okres wakacyjny czeka nas spadek wydajności... Ale odrobimy to prędzej, czy później.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

---------- 13:09 27.06.2006 ----------
Ja już obniżyłem taktowanie do standardowego by się nie bać o sprzęt.
Dla bojaźliwych jest jeszcze szansa w odtaktowanu procesora (UnderClocking;)

---------- 13:30 ----------
Dla odłączających sie od sieci na okres wakacji jest również szansa.
Przed wyjazdem do domu bez sieci przyłączcie się do ClimatePrediction.
W tym projekcie jednostki są na tyle długie, że wystarczy pracy na całe wakacje i jeszcze zostanie.
Z mojej wiedzy wynika, że tylko "Klimaciarskie" projekty mają wystarczająco długie jednostki by zapewnić pracę na czas wypoczynku  :wink: , jednocześnie oferują również b długi okres zwrotu jednostki (prawie rok) więc z pewnością się wyrobicie. Zabieramy takiego kompa do domu, tam z niego normalnie korzystamy (pozostawiamy na noc byliczył;).
Po wakacjach wracacie do akademika/na stancję/czy w inne miejsce z siecią, przyłączacie komputer i widzicie jak wasze konto ładuje się nawet kilkunastoma TYSIĄCAMI punktów.
Zaletą tego projektu są również "stróżki" - pozwolą one otrzymać punkty za część pracy, jednocześnie przesyłając wyniki obliczonego okresu. Pozwoli wam to po wakacjach wrócić do swoich ulubionych projektów, bez wyrzutów, że się nie dokończyło liczenia (czego nie polecam, lepiej odpowiednio dobrać podzał czasu procesora)
Miłych wakacji

AL

A ja wręcz przeciwnie. Na wakacje się dozbrajam w nowego "zimnego" procka (choć już teraz temperatura mojego obecnego procka po jego OC i pełnym wykorzystaniu jego możliwości nie przekracza 50 stopni C). Poza tym zamiast zabierać ze sobą kompa - zostawiam go tam gdzie jest (zawsze w BAM! mozna sprawdzić co się z nim dzieje, a jak to nie pomaga to telefon do przyjaciela, przepraszam siostry - i po krótkim telefonicznym instruktarzu zreguły wszystko wraca do normy), zabieram za to ze sobą pendriva, a na niego mała Klimatyczną próbkę - którą zarażam napotkane po drodze procesorki :wink:

Gave

Cytat: "m2marek"
Dla odłączających sie od sieci na okres wakacji jest również szansa.
Przed wyjazdem do domu bez sieci przyłączcie się do ClimatePrediction.

Hmmm... oczywiście.
Teraz pytanko. Mam mojego 'potworka', który liczył dotychczas BOINCa ale już wyjechał do domu na wakacje - oczywiście w domu nie mam neta. Teraz dysponuje laptopem, którym spokojnie mógłbym przenieść projekt na tamten.
Pojawia się jednak kilka pytań:

1. Przyłaczę się teraz, zaciągnę próbkę. Później skopiuję katalog BOINC i przeniosę na tamtego kompa. Powinno tak sie liczyć, right?

2. Gdy zacznę liczyć pojawi mi się nowy host w projekcie, którym będzie laptop - sporo słabszy sprzęt. Ale w Climacie dostaje się stałą liczbę punktów za strużkę. Więc tamtem, mocniejszy, komp będzie przeliczał z normalną swoją wydajnością więc później dostanę odpowiednią ('sporą'  :wink: ) liczbę kredytów, niezależnie czy zaraportuję ją z laptopa czy ze stacjonarnego po podłączeniu go ponownie do netu. Czy też mają znaczenie benchmarki i sprzęt, który pobrał lub odesłał próbki/strużki?
Tak czy owak będę liczył ku chwale nauki ale przejawiam też odrobinę zainteresowania w utrzymaniu kondycji kredytowej.  :wink:

Czy przyłączenie się do Climata na laptopie i zawiezienie katalogu BOINC wystarczy do odpalenia liczenia na kompie donowym? Wolę się upewnić bo jak już zabiorę się do domu z laptopem to nie będę miał przez dłuższy czas dostępu do netu, nawet laptopem.

m2marek

Jeśli jest to standardowa instalacja bez optymalizacji pod któryś z procesorów, to takie działanie wystarczy.

Wspomniałeś o słabszym notku : jeśli to ma przeszkadzać, to tylko w przypadku zbyt małej mocy do przeliczenia próbki w okresie "roku" - wtedy się nie zaciągnie. Tu może pomóc optymalizacja menadzera (np. Crunch3r'a 5.5.0) w celu podniesienia brnczmarków i oszukania serwera co do możliwości sprzętu - jednak póżniej trzeba przystosować go do komputera w którym będzie liczył.

Juras23

potwierdzma m2marka - proc czyli komp jest nieistotny jeśli pracujesz na nieoptymalizowanym kliencie. Powinno wszystko działać :)

bartsob5

wprawdzie w okresie letnim proc rozgrzewa sie o 6-8 stopni bardziej niz zwykle, twardo trzymam kompa wlaczonego i zamierzam miec wieksza wydajnosc... (w koncu te 56-57 stopni to jeszcze nie jest az tak duzo...)

AL

Cytat: "AL"A ja wręcz przeciwnie. Na wakacje się dozbrajam w nowego "zimnego"
2006-06-28 16:00:08||Processor: 2 AuthenticAMD AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+
2006-06-28 16:00:08||With CPU instructions sets: MMX, SSE, SSE2, SSE3, 3DNOW! extended, x86-64
2006-06-28 16:00:08||L1 Size=128 Ko, L2 Size=512 Ko, L3 Size=0 Ko
2006-06-28 16:00:08||Memory: 1023.48 MB physical, 2.40 GB virtual

Nareszcie (co prawda z półrocznym poślizgiem-ale niech tam) go mam :D
Zauważyłem jednak, że minimalnie bardziej sie grzeje (ze zrozumiałych względów) niż jego jednordzeniowy poprzednik (po godzinie wygrzewania BOINCEM obu "jaj" - temperaturka CPU wynosi 53 stopnie C - ale pentagramek chodzi tylko na 1400 obrotów i mam jeszcze rezerwy do 2200 obrotów jakby co).

jack78

Ja mam 51-54st.C, w zależności jakie upały panuję na zewnątrz.
Nie chciałbym wiedzieć do ile by się mój proc rozgrzewał gdyby nie modernizacja chłodzenia, dokładnie to dołożenie kilku wentylatorów do obudowy.
Wcześniej miałem 54st.C przy otwartej obudowie, po dołożeniu wentyli i zamknięciu budy temp. spadła do 44-46st.C, ale te ostatnie dni dają się nieźle we znaki.

Muszę jutro w pracy sprawdzić kompy, bo przy jednym jak się siada to aż tlenu brakuje, tak deje gorącym powietrzem z pod biurka. (Celeron 2,66@3,22GHz) :roll: na BOX-owym chłodzeniu.

bartsob5

no w sumie to ja tez mam BOXowe chlodzenie... jeszcze nie eksperymentowalem (chociaz chyba czas zaczac).. jedna klapa obudowy tez oczywiscie zdjecta (te 3 stiopnie roznicy pichota nie chodza;) ) dzis jest ogolnie lightowo... tylko 53 stopnie, ale martwie sie o mojego northbridge'a w sumie (on ma 54 stopnie)

jack78

Ja sobie nie mogę pozwolić na otwarcie obudowy  :cry: , śpię jakieś pół metra od kompa.
Za to co wpakowałem w chłodzenie i wyciszenie mogłem sobie kupić wodne chłodzenie i pewnie by jeszcze na browar zostało. :wink:

bartsob5

no coz... przy 3400 obrotach standartowego BOXa od semprona bynajmniej, nie narzekam na cisze... ale kwestia przyzwyczajenia;) i tak moim zdaniem najglosniejszy jest twardy dysk...

Mchl

U mnie najgłośniejszy zasilacz... Nie licząc centrum handlowego za oknem... Klimatyzatory huczą średnio do drugiej w nocy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

jack78

U mnie zasilacz Chiefteca z Dual Fan, bo poprzedni wył nieziemsko.
A poza tym już raz spaliłem płytę główną na starym, tanim zasilaczu i więcej nie ryzykuję.
Lepiej wydać 200zł na zasilacz niż 400zł na płytę.

jamin

Na wypadek upalow zaopatrzylem sie w Scythe Ninja - ale oprocz paralizujacej ciszy (po zmianie ze standardowego (ok 4000obrotow w upaly) temperatura procesora (60st przy 100% obciazeniu) sie nie zmienila :D

jack78

Jeśli masz dobry procek, a po temperaturach wnioskuję że tak, to należało się zaopatrzyć w coś z miedzi. No chyba że nie uzbroiłeś tego chłodzenia w wentylator.

Polecam również dobrą pastę termoprzewodzacą,
ja ostatnio kupiłem Arctic Cooling MX-1 i w porównaniu do pasty która była w komplecie z chłodzeniem Gigabyta,

temperatura spadła mi o około 7 st.C

jamin

No coz procesor to maly grzejnik - Pentium D 805.  :-/
Troche balbym sie go zostawiac bez wentylatora przy coolerze ;) Moze popracuje jeszcze nad przeplywem powietrza przez obudowe. Pasta tez nie wygladala mi na cos nadzwyczajnego ;) Fakt - zastanawialem sie nad czyms miedziowym m.in. Zalman CNPS 7000B-Cu (ewentualnie 7700 Cu) ale chyba uleglem wynikom paru testow i namowom sprzedawcy. Na pewno jest ciszej :D

jack78

Sam niedawno dokładałem kilka wentylatorów do obudowy (temp. mi spadła o jakieś 8 st.C), więc jeśli byś szukał coś cichego i wydajnego, mam niezły wentylator który mogę polecić, to ten pierwszy na zdjęciu(w dodatku tani), reszta jest średnia, więc tu musisz sam poszukać.


Rewelacja, duży przepływ powietrza, niesłyszalny.
Nadaje się tylko do wyrzucania powietrza z tyłu obudowy.


Reczna regulacja obrotów 1500/2000/2500 obr/min, średnia wydajność,
przy 2500 za głośny.


Automatyczna regulacja obrotów, zamontowany w bocznej ściance obudowy- chłodzi dyski twarde-
najmniejsza wydajność, ale za to niesłyszalny -10dB.

MadMan

Czy ten pierwszy to Arctic Cooling Fan 3? Bo ja mam 2 szt. takowego i są podobne, aczkolwiek nieco inne... Ten ostatni to widzę AC Fan Pro TC, też miałem, ale zamontowałem siostrze w zasilaczu - jest niesłyszalny.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Gave

Cytat: "MadMan"Czy ten pierwszy to Arctic Cooling Fan 3? Bo ja mam 2 szt. takowego i są podobne, aczkolwiek nieco inne... Ten ostatni to widzę AC Fan Pro TC, też miałem, ale zamontowałem siostrze w zasilaczu - jest niesłyszalny.
Ten pierwszy należy do nowej serii wentylatorów Arctica na ciekawym elastycznym zawieszeniu i występuje we wszystkich rozmiarach - są identyczne jak te na Freezerach PRO. Ten to akurat Arctic Cooling FAN 9 (sklep lub allegro).
Sam też go polecam - bardzo tanie i przyzwoicie ciche. Wntyle Arctica goszczą w mojej budzie już od kilku lat i nie miałem powodów do narzekań i co ważniejsze zawsze były sporo tańsze od konkurencyjnych rozwiązań, więc można spokojnie kupić je nawet 'na próbę'. ;-)

jack78

Cytat: "Gave"Ten to akurat Arctic Cooling FAN 9

Dokładnie to Arctic Cooling Fan 9, występuje również w odmianach 8 i 12 cm.
Naprawdę godny polecenia, cichy i bardzo wydajny.

Cytat: "MadMan"Ten ostatni to widzę AC Fan PRO TC

Również się zgadza, wydajność średnia, ale za to niesłyszalny, a do chłodzenia twardzieli wystarcza, szczególnie że jeden kpl. wentylatorów do twardziela kosztuje jakieś 25zł i wentylatory te są strasznie głośne, a ja mam 3 dyski wewnątrz kompa, więc musiałbym wydać około 75zł za ich chłodzenie.
Wystarczyło tylko wyciąć  otwór z boku obudowy na wysokości napędów i koszt ten spadł do 7zł + 3 zł za grill (żeby chrześnica mi tam paluchów nie pchała :lol: ).

bartsob5

hmmmm w trosce o moja plyte glowna (northbrigda przede wszystkim) wyjalem z mojego starego kompa wiatrak od procesora i przylozylem do radiatora northbridga... wyglada na to ze skutkuje (spadek T o 2 stopnie) jest tylko jeden problem... mimo tego ze ten wiatrak jak na standarty procesorowe jest maly, to i tak jego bok jest o 1cm dluzszy od boku radiatorka... wiec... macie jakies sugestie jakbym mogl go przymocowac, zeby komp mogl stac w pionie? dodam ze w tym starym kompie wiatrak byl wkrecony w radiator poprostu... tutaj na jednej srubce sie nie utrzyma (a tyle srubek moze wejsc w ten radiator na jeden raz) i przerwy miedzy poszczegolnymi "wypustkami" radiatora sa zbyt duze, zeby wystarczylo wkrecenie jednej srubki (wchodzi tam poprostu z luzem...)

Gave

Ja bym to zrobił to zawieszając wentyl w obudowie tak aby wisiał trochę przed tym radiatorem (patrząc na do otwortej stojącej obudowy) a nie mocując do radiatora. A zrobić to można na kilka sposobów. Albo mocując jakąś blaszkę do zatoki dysków lub napędów albo robiąc uprzęż z drutu lub nawet sznureczka. Puścić ją od zatoki dysków lub napędów do tyłu obudowy. Zwykle da się to gdziś uczepić i nic nie wystaje w tym miejscu z płyty tak aby przeszkadzać. A na takiej strunie można już swobodnie zawiesić wiatrak na odpowiedniej wysokości.
Może warto tak spróbować? ;)

Mchl

Gumki aptekarskie też już wypróbowałem ;D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

w gre wchodzi tylko sznureczek biegnacy od zasilacza, jednak obecnosc procka tuz nad mostkiem powoduje, ze wiatrak nie moze byc blizej niz 7-8cm od radiatorka a to wplywa na sprawnosc chlodzenia... narazie wiatrak lezy na "podlodze" i chlodzi mi twardziela od spodu, bo stwierdzilem, ze lepiej sie do tego nadaje, tylko ze kabel jest troche za krotki...

kshonek

Cytat: "jack78"Jeśli masz dobry procek, a po temperaturach wnioskuję że tak, to należało się zaopatrzyć w coś z miedzi.

zamieniac ninje na cos innego? toz to nonsens, scytke robi najlepsze coolery, w tej chwili nie maja nigdzie konkurencji...

co do pasty to Arctic Silver 5 (czy tam ocz 5+) a jezeli subzero to ceramique.

Jezlei chodzi o wentylatory to polecam fandery, oaza ciszy, a nawet wieje 9i niestety swoje kosztuje, ale to rodzima produkcja ;) )

Ja przez te upaly zauwazylem spory wzrost temperatur, procka niestety musialem skrecic nizej bo juz nie wytrzymywał, ale jak go troche schlodze (mam nadzieje ze niedlugo) to dostanie wyzszych taktow niz wczeniej ;]
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

bartsob5

a kshonek... wracajac do twoich wczesniejszych doswiadczen... jakie jest prawdopodobienstwo, ze dezodorant sie zapali, i jakie moze to wywolac uszkodzenia?

Gave

Cytat: "kshonek"
Jezlei chodzi o wentylatory to polecam fandery, oaza ciszy, a nawet wieje 9i niestety swoje kosztuje, ale to rodzima produkcja ;) )
Dobre to? Lepsze od taniego i cichego Arctic'a?