Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Sprzęt pod Boinc

Zaczęty przez goofyx, 25 Maj 2010, 14:18

goofyx

Niezły ruch na łączach generujecie.
Ile teraz za to łącze płacicie?

sesef

#81
Cytat: goofyx w 04 Czerwiec 2010, 12:35
Niezły ruch na łączach generujecie.
Ile teraz za to łącze płacicie?

To jest łącze z kablówki, nie wiem ile dokładnie Oxy płaci, ale ja mam takie samo i wraz z telewizją cyfrową w pakiecie Max i telefonem w pakiecie 18-6 oraz weekendy i święta za darmo wychodzi około 160 zł.

Przy Fiber120 120/10 Mb/s to jest już koszt koło 200 zł za sam internet.

Może nie jest to jakiś najtańszy net, ale za to jest bardzo stabilny podczas tych powodzi i ostatnich deszczy nic u mnie nie padło a u kolegi co ma TP jak to określił po burzy "TP znowu będzie musiało kable suszyć bo neta nie ma" jedyny mankament to dość wysokie pingi na chello.

goofyx

Nie wiedziałem, że projekty boinc ( nie BoInc ;) ) są aż tak łączo-żerne <- miałem świadomość, że może być duży ruch,a le takiego się nie spodziewałem.

Tomasz R. Gwiazda

jakby tak dlugosc probek zwiekszyc o X2,4,5,6,....10 to moze i ruch zmalal ?

sesef

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 04 Czerwiec 2010, 14:24
jakby tak dlugosc probek zwiekszyc o X2,4,5,6,....10 to moze i ruch zmalal ?

Wielkość próbek jest liniowa więc czy będzie to x2 czy x10 to nic to nie zmieni, poza tym większość przesyłanych danych to odpowiedzi i requesty schedulera. Wyjściowe dane mogę kompresować, a XML ładnie się kompresuje więc tutaj nie jest tak źle, natomiast wejście do schedulera leci normalnie plain textem bo manager nie ma opcji kompresji danych.

G

#85
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 04 Czerwiec 2010, 11:49
z ta policja to znam joke z real life :)
Ktos podal IP wlamywacza a oni pod ten numer dzwonili telefonem :D


Wiem-wiem i jak taki bandzior odebrał- trzymając w ręce prysznic, to mówili -proszę nie odkładać słuchawki zaraz tam będziemy XD.

Cytat: OxyOne w 04 Czerwiec 2010, 11:45
(...)
PS. Ja tylko czekam kiedy policja do mnie zawita :) Mam nadzieje że jakis inteligentny sie znajdzie... i zaskoczy ze to projekt...
(...)

Jeśli tylko nie będą to siły specjalne do walki ze zorganizowaną przestępczością, to zdążysz się odezwać, a wtedy będziemy Cię bronić. Pamiętaj tylko, aby Twój projekt nie przypominał projektu napadu na bank według Olsena. XD


       

goofyx

buhahahaha

to jaki ruch macie na próbkach tzn.: ile próbek wysyłacie miesięcznie?

sesef

#87
Cytat: goofyx w 04 Czerwiec 2010, 14:50
buhahahaha

to jaki ruch macie na próbkach tzn.: ile próbek wysyłacie miesięcznie?

Ciężko powiedzieć próbki są różnej długości, dostosowane do różnego sprzętu, ale jest to gdzieś od kilkuset tysięcy do miliona próbek miesięcznie. Na chwile obecną najnowszy workunit ma id 2063501 a projekt będzie już miał z 2 miesiące, więc w maju gdzieś koło 1 mln wu wysłaliśmy.

goofyx

Ladny wynik. Moze tez wam policze cos. Na razie w samym wcg siedzem.

Troll81

Sesef Oxy  :respect: jesteście wielcy

goofyx

Głupie pytanie  :shame:
To jak nazywa się Wawsz aktualny projekt boinc <- bo Folding@home nie widzę na liście w menadżerze.

sesef

Cytat: goofyx w 04 Czerwiec 2010, 22:01
Głupie pytanie  :shame:
To jak nazywa się Wawsz aktualny projekt boinc <- bo Folding@home nie widzę na liście w menadżerze.

DNETC@HOME

www.dnetc.net

goofyx

Aż zbladłem :)
98 godzin na próbkę <- toż to rekord jakiś <- co tak dużo? Czy ja mam sprzęt taki kiepski.
Więcej to ja widziałem tylko w Climatterium <- tam było ok.30 dniJedną próbkę GPU mam uruchomioną 3,5h <- ale pisze że zawieszona.

OxyOne

Proszę o przeniesienie postów dot. serwera i projektu DNETC@HOME do odpowiedniego wątku.

Przypominam ze to wątek o "Sprzęt pod Boinc" a nie D@H.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

goofyx

Wiem przepraszam - się trochę temat zmienił.