Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Sprzęt pod Boinc

Zaczęty przez goofyx, 25 Maj 2010, 14:18

toms83

Cytat: sesef w 31 Maj 2010, 12:11
Mam dostęp do i7 i do Phenoma x6 i jakiejś ogromnej przewagi i7 przy podobnych taktach/cenie nie ma.

I7 i jego HT daje sporego kopa w projekcie Aqua, gdzie nacisk kładzie się na multicpu. Jak porównywaliśmy na forum purepc, amd X6 2.8 GHz robi w mniej więcej takim samym czasie próbkę, jak Q9550@ 3.6GHz. Amd ma 6 jajek, Intel 4 jajka a wydajność taka sama ( sumarycznie 16.8 GHz dla AMD i 14.4 GHz dla Intela ).

Pomijając Auqa, w innych projektach AMD X6 będzie lepsze niż stare Intele na lga775, ale z i7 to chyba jednak przegra.
Trzeba by zrobić jakiś mały teścik, na tych samych taktach X6 i i7 z HT jakiś projekt ze stałą punktacją i sprawdzić kto faktycznie więcej przemieli.

AiDec

Cytat: goofyx w 31 Maj 2010, 11:59
ale tak jak pisałem myślę nad maszyną Phenmo x6 <- 6 próbek na raz.

Ale zdajesz sobie sprawe ze i7 da Ci 8 probek na raz?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

@AiDec: hmm, nie... Czytałem gdzieś że BoInc wykorzystuje fizyczne jajka a nie HT <- dlatego o tym Phenomie x6 myślałem

Tomasz R. Gwiazda

moj i7 930 liczy na 8 watkach

goofyx

TO nieco zmienia postać rzeczy :(
Się musiałem bzdur naczytać :(

sesef

Cytat: toms83 w 31 Maj 2010, 12:39
Cytat: sesef w 31 Maj 2010, 12:11
Mam dostęp do i7 i do Phenoma x6 i jakiejś ogromnej przewagi i7 przy podobnych taktach/cenie nie ma.

I7 i jego HT daje sporego kopa w projekcie Aqua, gdzie nacisk kładzie się na multicpu. Jak porównywaliśmy na forum purepc, amd X6 2.8 GHz robi w mniej więcej takim samym czasie próbkę, jak Q9550@ 3.6GHz. Amd ma 6 jajek, Intel 4 jajka a wydajność taka sama ( sumarycznie 16.8 GHz dla AMD i 14.4 GHz dla Intela ).

Pomijając Auqa, w innych projektach AMD X6 będzie lepsze niż stare Intele na lga775, ale z i7 to chyba jednak przegra.
Trzeba by zrobić jakiś mały teścik, na tych samych taktach X6 i i7 z HT jakiś projekt ze stałą punktacją i sprawdzić kto faktycznie więcej przemieli.

Aqua jest tutaj specyficznym projektem w innych już takiego uzysku z HT nie ma (no może poza sieve w PG bo tam tez sobie w miarę dobrze radzi) więc czy jest sens dokładać 160 zł to już lepiej za tą różnice + to co zostanie z płyty kupić 5870 zamiast 5850.

AiDec

Cytat: goofyx w 31 Maj 2010, 12:46
@AiDec: hmm, nie... Czytałem gdzieś że BoInc wykorzystuje fizyczne jajka a nie HT <- dlatego o tym Phenomie x6 myślałem

Dlatego zapytalem czy zdajesz sobie sprawe ze i7 da Ci 8 probek na raz, bo wlasnie odnioslem wrazenie ze o tym nie wiedziales. Wszystkie proce i7 korzystaja z HT, a zatem kazdy rdzen przetwarza rownolegle dwa watki. Czterordzeniowy CPU i7 jest widziany przez system jako 8 rdzeniowy CPU. Wydajnosc nie jest co prawda dzieki temu dwukrotnie wieksza, ale smialo napisalbym ze `blisko` dwukrotnie wieksza (gdzies w okolicy 75%).


Cytat: sesef w 31 Maj 2010, 13:08
Aqua jest tutaj specyficznym projektem w innych już takiego uzysku z HT nie ma (no może poza sieve w PG bo tam tez sobie w miarę dobrze radzi) więc czy jest sens dokładać 160 zł to już lepiej za tą różnice + to co zostanie z płyty kupić 5870 zamiast 5850.

Kupic 5870. Zadne CPU nie da tylu punktow w BOINC i nie da takiej ilosci przetworzonych danych jak dobra grafa. Piszesz `więc czy jest sens dokładać 160 zł to już lepiej za tą różnice + to co zostanie z płyty kupić 5870 zamiast 5850` - ja bym poszedl jeszcze dalej ( :) ) i napisal kupic najtanszego mozliwego dwurdzeniowca, najtansza mozliwa plyte, tylko 2GB pamieci, dodac jakiegos starego HDD z odzysku, ale kupic 5970! I to bylby dobry wybor :D.



Owszem, grafy rulez. Jednak jesli chodzi o sama dyskusje Phenom X6 czy i7 to bralbym Intela.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

@AiDec: Tak jak pisałem nie wiedziałem o tym że BoInc wykorzystuje HT. Co do tego żeby kupić np.: tani 2-rdzeniowiec i kase w grafy wrzucić to też jest niezły pomysł - zależy kto na czym liczy. Za 2k można sprzęt na razie z jedną grafą kupić i punkty nabijać <- potem druga i trzecia :)

Troll81

#48
Tylko jaki ma to sens, jeśli chcesz liczyć projekty białkowe??

http://skinflint.co.uk/at/a419750.html moze takie cus :D

AiDec

Co do tego Trollowego cus, to poprosze sesefa o opinie, jak tutaj wyglada sprawa z chipsetem - tez bedzie padal pod obciazeniem grafami?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

#50
http://www.cooldrives.com/cosapomubrso.html

a ma ktos doświadczenia z czymś takim??

sesef

#51
Cytat: AiDec w 31 Maj 2010, 16:23
Co do tego Trollowego cus, to poprosze sesefa o opinie, jak tutaj wyglada sprawa z chipsetem - tez bedzie padal pod obciazeniem grafami?

Znaczy wszystko zależy jak schodzisz chipset, jak go będziesz dobrze chłodził przy większej ilości kart to nie padnie. Z tego co widzę to LGA1366 a tam proce (nie wiem jak 980X) nie mają kontrolera w samym procu tylko z chipsecie.

Poza tym, w takim wypadku bardziej polecałbym konstrukcje EVGA http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=270-WS-W555-A1&family=Motherboard%20Family&series=Intel%205520%20Series%20Family

Troll81

#52
płytki z 10 złączami SATA :D
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131482R
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128402R
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813130258
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82

E16813131482

goofyx

@sesef: plyta cudo :) 2 x xeon podkrecany + 4 x grafy bo chyba tyle tu wejdzie. I boinc jest nasz.

Tomasz R. Gwiazda

oj tanio nie jest :(

Troll81

Bolidy nigdy nie były tanie :D

goofyx

A co sądzicie o czymś podobnym do tego?
http://www.itmaxxx.pl/HP-Serwer-HP-DL385G7-6128-Entry-EU-Svr/product.html/eid_1971634/

Tylko że to jest wersja z procami Opteron x8 z zegarem 2Ghz <- widziałem też z 2 prockami Opteron x12 z zegarem 2,6-2,8 <- ten sprzęt kosztował jakoś 20k ( 20% tego mam ;) ). Takie 24 rdzenie czyli 24 próbki na raz <- kuszące, co wy na to?

AiDec

Czy jest jakas (jakakolwiek) szansa na uzycie dwoch x980 na jakiejkolwiek plycie dwuprocesorowej?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

goofyx: nie oplaca sie :D

Za taka kase obkupujesz sie kartami graficznymi 5870, 5970 i rzadzisz.

goofyx

Tylko że projekty białkowe np.: WCG z tego co wiem nie korzystają z GPU <- dlatego CPU rulez ;P

AiDec

Jak bedzie nas duzo ludzi z duza iloscia graf, to sie skusza. Pisanie softu dla kilkuset graficiarzy moze Im sie nie oplacac. Pisanie dla kilkutysiecy osob to juz inna sprawa.

Ponadto, predzej czy pozniej i tak wszyscy przejda na przetwarzanie na grafach. No moze z wyjatkiem Almere i niereformowalnego Tobiasa :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Przejście na GPU? hmm, czemu nie, ale...
osobiście wolałbym żeby autorzy projektów tworzyli optymalizacje np.: WCG itp
To tez byłoby niezłe posunięcie

Troll81

NIe z każdym softem się tak da.....

goofyx

@Troll81: Wiem, tylko mówię że fajnie by było ;)

lukaszja

Cytat: goofyx w 01 Czerwiec 2010, 09:02
osobiście wolałbym żeby autorzy projektów tworzyli optymalizacje np.: WCG itp
To tez byłoby niezłe posunięcie

I tworzą. Zerknij na podprojekt WCG - HCC. Wprowadzili nową wersje aplikacji (bodaj 6.08) i czas przeliczania próbek zmniejszył się nawet 4-ro krotnie! Polecam szczególnie Linux x64 - tu mamy te 400% normy. Oczywiście nie twierdzę, że jest to konkurencja dla GPU ale jak widać i w CPU (jeśli zależy komuś na białkowych projektach)  "rezerwy" są potężne.

PS Czekamy też na nowy projekt białkowy Sesefa, Oxy & Spółki (Folding@Home na platformie BOINC) działający pod GPU - to może być przełom ;D

Troll81

To bedzie przełom. Jak wyjdzie folding na BOINC to milki i collatz idą w odstawkę :D

Jeżeli jauż moje GPU ma orać na moim prądzie to chciałbym by oprócz punktów przyniosło mozliwie jak najwieksze korzyści dla ludzkości.....

goofyx

@lukaszja: hmm, z tego co rozumiem ze strony to WCG - HCC to jest pod projekt WCG, a nie optymalizacja - później polukam bardziej szczegółowo.

sesef

Cytat: lukaszja w 01 Czerwiec 2010, 12:00
PS Czekamy też na nowy projekt białkowy Sesefa, Oxy & Spółki (Folding@Home na platformie BOINC) działający pod GPU - to może być przełom ;D

Jak na razie podstawowy problem to żałosna wydajność graf ATI.

Troll81

Myślałem że ATI biją na głowę NV  |-?

HCC jest podprojektem WCG ale ostatnio zrobili modyfikacje aplikacji liczącej i jak już wspomniano optymalizacja kodu przyniosła wzrost wydajności o 400%

goofyx

Ja tego nie widzę <- ale ja mam winde 32bity.

S6X

Ja bym chciał coś takiego mieć w domu http://www.youtube.com/user/channelintel?blend=1&ob=4#p/u/80/ianMNs12ITc
Pomyśleć że odpaliłbym rosetke na tym albo primegrida na wyścigach (pozostaje mi czekać na "The Knights Family" (aka Larrabee??) od intela, kilka informacji na temat nowego dziecka intelka http://download.intel.com/pressroom/archive/reference/ISC_2010_Skaugen_keynote.pdf  :respect:

Troll81


OxyOne

Cytat: sesef w 01 Czerwiec 2010, 12:27
Cytat: lukaszja w 01 Czerwiec 2010, 12:00
PS Czekamy też na nowy projekt białkowy Sesefa, Oxy & Spółki (Folding@Home na platformie BOINC) działający pod GPU - to może być przełom ;D

Jak na razie podstawowy problem to żałosna wydajność graf ATI.

ATI nie jest słabe...
App pod ATI napisane jest przez amatorke, albo konkurencja lepiej płaci $
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomasz R. Gwiazda

Oxy a jak tam ten nowy projekt? idzie czy troche pod gore?

OxyOne

Aktualnie Sesef zrobił app pod CPU dla DNETC. Dzis albo jutro bedzie robil app CPU i GPU pod Linux. Co do FOLDING działamy dalej po sesji Sesefa.  Ja juz przygotowałem serwer /mysql, apache, cache, system/ pod wieksze obciazenie. Serwer przygotowany jest na 3-4 projekty. Problemem bedzie łacze. Zobaczymy w praniu jak co bedziemy zbierac kase na wieksze łacze... i ram :(
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

toms83

Cytat: OxyOne w 03 Czerwiec 2010, 19:26
Aktualnie Sesef zrobił app pod CPU dla DNETC. Dzis albo jutro bedzie robil app CPU i GPU pod Linux. Co do FOLDING działamy dalej po sesji Sesefa.  Ja juz przygotowałem serwer /mysql, apache, cache, system/ pod wieksze obciazenie. Serwer przygotowany jest na 3-4 projekty. Problemem bedzie łacze. Zobaczymy w praniu jak co bedziemy zbierac kase na wieksze łacze... i ram :(

Sądzę że sporo ludzi się dołoży jakbyście zrobili zbiórkę na części do serwerka.

Troll81

Ano. Wspomożemy kamrrrratów

goofyx

A jakie macie łącze teraz?
A jakie chcielibyście mieć?

OxyOne

#78
Teraz mamy UPC Fiber 25Mb/s a docelowo chciałbym Fiber120Mb/s.

Mnie osobiście do własnych celów wystarczy do 2Mb/s :) Projekt używa średnio tygodniowo

Dane z routera.
Date                              Download   Upload          Total
2010-06-04 (Fri)
2010-05-30 (Sun)   176.84 GB   25.15 GB     201,99 GB


Głównie chodzi o upload 1.5Mb/s. Teraz jest troche lepiej jezeli chodzi o użycie łącza... zrobiona została kompresja, cachowanie i stałe elementy jak jpg, app /wrappery i inne "adaptery"/ leca z Sesefowego serwera - dużo to pomogło.

Martwi mnie jednak jak skonczony bedzie w pełni DNETC, czyli zrobione beda wszystkie app pod GPU, CPU - win i linux jakie to bedzie obciazenie sieci. Sesef chce jeszcze zrobic pod OSX, ZX Spectrum, Amiga /uwazam szkoda czasu/. Czy wystarczy łacza na kolejny projekt?
Szczerze mowiac nie rozmawiałem jeszcze z Sesefem jak on widzi Riemanna... ale chciałbym aby to był 3 projekt... po FOLDINGU, chyba ze ma równie cos ciekawego a ma czasami ciekawe pomysły :) Zresztą nasza grupa /5 osób/ to ma same dobre pomysły i chęci realizacji tylko ten Zeit.


PS. Ja tylko czekam kiedy policja do mnie zawita :) Mam nadzieje że jakis inteligentny sie znajdzie... i zaskoczy ze to projekt...

Przepraszam za chotyzm wypowiedzi.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomasz R. Gwiazda

z ta policja to znam joke z real life :)
Ktos podal IP wlamywacza a oni pod ten numer dzwonili telefonem :D