Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 5

Zaczęty przez GRID, 25 Styczeń 2012, 00:04

lukaszja

Hmmm, 7770 - b. dobra cena i TDP, pytanie tylko o wydajność. Ma ktoś taką kartę (7770)? Jaki jest z niej uzysk w poszczególnych projektach?

AL

A te NV od Tomka to byłyby dwie? Kolejne pytanie - jeśli dwie to czy takie same? No i najważniejsze po ile? Bo jeśli chodzi o te 470ki - to już wiemy, że dwie różne i po mniej więcej ile.
Popieram RK - potrzebna ankieta, ale wpierw musimy poznać dokładnie wszystkie opcje w sensie: cena, pobór wat, wydajność.

Tomasz R. Gwiazda

przeciez bylo jasno napisane ze 2x takie same, i cene tez podalem osobiscie ja


nie wiem czy mam ochoty uczystniczyc w licytowaniu na forum, wiec chyba wystawie po prostu na allegro

ryszard.korczyk

Dwie od Tomka to dokładnie identyczne, kupione równocześnie. Dokładnie takie jak 3szt mamy już na stanie. Tomek chciał za sztukę 750zł.

MarcinB

To ja jestem za 560 Ti od Tomasza. Są na gwarancji. Człowiek z teamu.A dwie takie same można spokojnie wpakować do jednego kompa. Myślę że na pewno nie stracimy na zakupie. Co do ATI to lepiej już dokupić do pary następną 7970 i w ogóle kupować karty grafiki z myślą o łatwym parowaniu.

Szopler

#565
Kupując 2x 560 Ti od Tomasza wydajemy 2x750 zeta.
Nie licząc wysyłki ubezpieczonej, zostaje nam 1085, czyli do nowej ATI musimy dozbierać około 800 złotych.
Damy radę ;)

Troll81


ryszard.korczyk

Czyli jest przyzwolenie większości, że karty od Tomka bierzemy?

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


ryszard.korczyk

Ok, już z Tomkiem uzgadniam szczegóły. Czas pchać temat do przodu.

Szopler

Chociaż nie uwzględniono w arkuszu google naszego nabytku od AMD (CPU 1045T), więc kasy mamy jeszcze mniej %)

MarcinB

Niedługo czas wypłat to się coś dozbiera. A zielonki ładnie nam podbiją RAC więc nie ma się co martwić :whip:

Cyfron

dziś wieczorem postaram się zrobić aktualizację wpłat i wydatków na konto SKB@P|

Cyfron

Aktualizacja wpłat/wypłat dokonana.
Na koncie ~1600 PLN
Szczegóły w arkuszu z pierwszego posta.

Cyfron

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 04 Maj 2012, 19:12
@Cyfron
Jeśli będziesz 19-tego w W-wie to pewnie możemy się gdzieś ustawić żebym Ci to przekazał.

ja będę tylko w Centrum Nauki Kopernik jakoś po południu.
Poza tym, graty i tak poślę do Pyry, żeby to przeserwisował.
Pytanie tylko, czy chcesz to oddać, jeśli nie będzie to liczyło na konto SKB@P tylko będzie użyte do liczenia przez członków zespołu? (Pyra by dostał zasiłkę, a ja bym zabrał resztę).

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Cyfron w 07 Maj 2012, 21:12
...
ja będę tylko w Centrum Nauki Kopernik jakoś po południu.
Spoko ja mieszkam raptem kilka kroków od "Kopernika" więc nie będzie problemu.

Cytat: Cyfron w 07 Maj 2012, 21:12
Poza tym, graty i tak poślę do Pyry, żeby to przeserwisował.
Pytanie tylko, czy chcesz to oddać, jeśli nie będzie to liczyło na konto SKB@P tylko będzie użyte do liczenia przez członków zespołu? (Pyra by dostał zasiłkę, a ja bym zabrał resztę).
Powiem tak najlepiej by było żeby liczyło dla SKB@P. Zapewne jakoś to przełknę jeśli będzie liczyło na czyjeś prywatne konto ale dla zespołu, pod warunkiem że nie będzie to używane do innych celów, zwłaszcza gier, pracy zawodowej, itp. (tylko BOINC). No i że będzie liczyło cały czas, tak jak SKB@P (24 godziny/dobę 365(6) dni/rok).
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

PoznanskaPyra

Właśnie Twój zasilacz jest mi potrzebny do 3 hosta dla boinc. Nie będzie używany do niczego innego, zapewniam. Dzięki temu zasilaczowi mogę zainwestować w mocniejszą kartę grafiki (też tylko do boinc-a). Ja liczę cały czas dla zespołu, odkąd uruchomiłem 2 host liczę też projekty miesiąca CPU i GPU. I ogólnie staram się pomagać na forum, co chyba widać.  :ahoy:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

a ja poza zasilaczem przyjmę wszystko, bo będę miał możliwość dostawienia jednego kompa u siebie w piwnicy (prąd legalnie dociągnięty i opłacany) i właśnie potrzebuje czegoś do liczenia 24/7

A jak pasuje Tobie przyjście do Centrum Kopernika, to nie widzę problemów, żeby się spotkać. A przy okazji - może będziesz chciał zaproszenie na FameLab - bo będzie to jednak imprezą zamkniętą - na zewnątrz mają wystawić telebim.

PoznanskaPyra

To cyfron, wyślij to z tymi częściami ze SKB@P co nikt nie chce.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970


PoznanskaPyra

Możemy dogadać się tak, że wysyłka od Ciebie gratis, ode mnie gratis wszelkie części na płytę?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

W wątku
http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/optymalizacja-skbp/msg189771/#msg189771
mała analiza wydajności SKBP i uzasadnienie, dlaczego SKBP 4, 5, 6 będziemy chcieli zastąpić.

Troll81

a SKB@P9? tez demonem wydajności nie jest....

ryszard.korczyk

Tak, ale 4 rdzenie jeszcze posiada. Więc go trzymamy.

Troll81

byc moze mój kolega mógłby przyjąć do siebie tego x2 4800. Czy skłonni jesteśmy mu oddać? w BOINC jest mało zaangażowany ale coś tam czasem liczył a wiem że kończy mu się komp.

ryszard.korczyk

W sprawie SKB@P emerytów, raczej będziemy chcieli je dobrze sprawdzić i zlicytować na forum. W ten sposób byłaby zaliczka finansowa na kolejne zakupy. Ale w tej kwestii jeszcze pomyślimy.

Troll81

Kolega stwierdził ze bardzo dziękuje za moja troskę ale nie skorzysta, byłoby mu głupio gdyby ten sprzet nie liczył...

Cyfron

Nowa wpłata od 2ch osób, uwzględniłem wypłatę dla Tomka za grafiki. Na koncie teraz 323,60 PLN

Ania

Cytat: krzyszp w 08 Marzec 2012, 15:24
W sprawie dysków jeszcze...
Wciąż chodzą u mnie dwa dyski 40GB PATA (a pracują ciężko) i nic im się nie dzieje, natomiast dyski SATA powyżej 160GB zmieniłem 4 w dwa lata.
Z mojej praktyki wynika, że im bardziej dane na dyskach upakowane, tym żywotność krótsza...

A nie dałoby się systemu na pendrive postawić ? Jakąś wersje Linuxa okrojoną do realizacji projektu.
Z góry przepraszam - jeśli nie na temat, ale dopiero doczytuję FORUM.


Troll81

Pendrive byłby do wyrzucenia po tygodniu. Za dużo cykli zapis-odczyt.

Ania

Cytat: Cyfron w 29 Lipiec 2012, 13:37
trochę suchara odkopałaś  %)
ało wydane,

Spodziewałam się tutaj kompletu informacji o SUPERKOMPUTERACH. A tu mały ZONK. Brakuje na końcu wątku ile szmalu zostało zebrane , na co zostało wydane, co na tym zyskaliście/my. Jak wpłynie to wyniki w najbliższym czasie.
Sorry za takie rządzenie się gdy jeszcze nie mam 24h na Forum .... :)  Myślę, że podobnych osób jak ja jest trochę ... i trochę ich zniechęca ilość wątków i brak podsumowań.

Cyfron

A czytałaś pierwszy post tego wątku?

dotyczące tej edycji wpłaty i zakupy masz w arkuszu google:
Cytat: GRID w 25 Styczeń 2012, 00:04
Inforamcje o wpłatach i wypłatach znajdują się w arkuszu kalkulacyjnym google

czy jeszcze nie o to chodzi ?

MarcinB

Zbiórka się jeszcze nie zakończyła, a wątek co jakiś czas ożywa więc najrozsądniej było dać wszystko w pierwszym poście :)

Szopler

Proponuję nadać koleżance rangę "Archeolożka" ;)

AL

Cytat: MarcinB w 29 Lipiec 2012, 22:57
Zbiórka się jeszcze nie zakończyła, a wątek co jakiś czas ożywa więc najrozsądniej było dać wszystko w pierwszym poście :)

Bo to jest taka nie kończąca się zbiórka, tylko od czasu do czasu zmienia się nazwa głównego celu - ale ogólnie to jest ciągła zbiórka na modernizację/wymianę SKB@P.

Ania

Cytat: Cyfron w 29 Lipiec 2012, 22:06
A czytałaś pierwszy post tego wątku?

dotyczące tej edycji wpłaty i zakupy masz w arkuszu google:
Cytat: GRID w 25 Styczeń 2012, 00:04
Inforamcje o wpłatach i wypłatach znajdują się w arkuszu kalkulacyjnym google

czy jeszcze nie o to chodzi ?

Nie zauważyłam, że to link  :respect: