Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

tromba

Zaczęty przez tromba, 05 Luty 2011, 15:57

tromba

Cześć

Tu Wrocław i:

C2D E5200@3,8MHz  i 2MB RAM
T8100 @2,1 MHZ i 2MB RAM

Liczę po parę godzin dziennie, ale mam nadzieję, że będę gdzieś "języczkiem u wagi" :-)

lolek

Witam  :parrrty:
Każdy liczydłowy jest cenny  :)   :attack:
Ps. a nie masz jakiejś grafy zdatnej do liczenia?

tromba

HD3450 i NVS 135M

O ile moja b. skromna wiedza pozwala, to nic z nich nie będzie.

?

lolek

Nie jestem pewny ale ten radek powinien policzyć Collatza. Sprawdź czy menedżer wykrywa Ci tą kartę.
Edit: ta NV obsługuje cuda. Polecam Prime Grid.

Troll81

obie karty powinny być zdatne do liczenia. witam na pokładzie kolejnego obrońce festung breslau :D

Moze pojawisz sięna zlocie pod koniec lutego?

tromba

Dołączyłem do Prime Grida, zaznaczyłem opcję tylko GPU i wstrzymał mi na jednym rdzeniu WCG. Masz coś na szybko, czy wgryzać się w forum?

lolek

Ze wstrzymywaniem rdzenia przez grafę spotkałem się pierwszy raz. Na pewno WU liczy Ci na GPU (przy aplikacji powinno pisać cuda, lub ATI w nawiasie)?

tromba

#7
Używam Boinc Managera 6,10,58

Nie ma żadnej informacji o użyciu grafiki. Znaczy się: nie liczy chyba. Dla pewności zrestartowałem komputer i zaktualizowałem projekt. Diupa.

Dodane: Po przeliczeniu jednej próbki nie zassał następnej. To roztrzyga temat?

lolek

#8
A menedżer wykrywa Ci grafę?
Powinieneś mieć w wiadomościach coś w stylu
2011-02-05 17:00:03      ATI GPU 0: ATI Radeon HD 4700/4800 (RV740/RV770) (CAL version 1.4.900, 512MB, 960 GFLOPS peak)
W jakim sensie rozstrzyga? Coś jest nie tak i trzeba poszukać przyczyna. Dostałeś moje PW?

Troll81

i który projekt liczysz?

tromba

#10
do lolek: PW odebrałem, nie odpiszę, bo nie mam głośników (trafiają się tacy)
do troll: projekt miesiąca, rzecz jasna.

dodane: na stronie Prime Grid, komputer jest poprawnie rozpoznany. W zakładce GPU jest ---


lolek

#11
A na co Ci głośniki do irc`a?  |-?
Trollowi chodziło o to który podprojekt liczysz w PG. Na GPU NVidii są 2:  Proth Prime Search (Sieve) i GCW Sieve.
Sprawdź czy Collatz Conjecture będzie chodził.
Jakie masz stery?

Troll81

i jaki system :D bo zakładamy że windows :D

tromba

windows xp 32bit, sterowniki zaktualizowane z poziomu menedżera urządzeń, zarówno BOINC, jak PG, jak i Collatz nie widzą grafiki : "no usable GPU found" dla BOINCA lub dodatkowo "dont use GPU when active" dla PG. Zanim zaczniecie dręczyć mnie, nieszczęsnego, specjalistycznymi terminami, pamiętajcie - jestem zielony.

lolek

A BOINC przypadkiem nie jest zainstalowany jako usługa?

tromba

Ja wiedziałem, że tak będzie :-D.

Co to "usługa"?

Kłopot z ideą przetwarzania rozproszonego polega na, hm, dużym skomplikowaniu poprawek, kiedy "coś nie idzie".
Pobrałem i zainstalowałem BOINCA wraz z WCG zgodnie z doskonale napisaną (łopatologicznie prostą) instrukcją i super wszystko chodzi.
Taki przeciętny zjadacz chleba (to o mnie i chyba dominującej grupie użytkowników komputerów) nie ma wystarczającej wiedzy, by samemu coś poprawiać. Wymaga to, jak widzicie zresztą, ogromnej i czasochłonnej pracy wtajemniczonych (to o was...), co jest szalenie kłopotliwe i straszy (i krępuje) chcących włączyć i zapomnieć.

Przekopałem się przez forum i wcale mądrzejszy nie jestem :-(

Temat, który chodzi mi po głowie, to kilkanaście dwurdzeniowych maszyn pracujących zawsze offline, które miałbym ochotę zagonić do udziału w tak zacnej idei.
Ino, że po przeczytaniu wątków o wersjach portable wymiękłem.

Jeśli macie ochotę walczyć z tematem, to bardzo się cieszę i z chęcią się tu jeszcze parę razy wygłupię pro publico bono.

I tak, z prostej wizytówki robi się najdłuższy wątek w okolicy, a ja trafię zaraz na KF ;-)


lolek

Każdy z nas kiedyś zaczynał ;) Bo tak jak ze wszystkimi programami- zazwyczaj chodzi od ręki, ale czasem coś się spaprze. Podczas instalacji BOINC jest opcja instalacji jako usługa (wtedy nie masz uprawnień do korzystania z GPU). Jeśli nie pamiętasz czy była zaznaczona to odinstaluj menedżer i zainstaluj ponownie.
Ps. na obu kompach nie chodzi czy tylko na jednym?

Troll81

BTW  na tych maszynach 32bit to czysta marnacja.... 64bit w niektórych projektach da ci takiego kopa jakbyś nowego proca kupił.
Dla szeregowego zjadacza chleba 99procent projektów ruszy od reki na zainstalowanym BM ale jak ktoś już zaczyna kombinować to musi se liczyć z tym że wtedy od kopa nie ruszy. Trzeba będzie poustawiać różne rzeczy....

pytaj a my postaramy sie pomóc.

tromba

Cześć

lolek: na obu nie chodzi. Do desktopa zapiąłem radeona 5770 i poszedł, jak burza. Po odpięciu znowu "no GPU found". Tym samym temat jest wyjaśniony - producent swoje, a aplikacje nie chcą moich graf. 
troll81: zmiany systemu na razie nie planuję - przeraża mnie to.
Prędzej  do desktopa
a: dołożę RAM
b: wsadzę quada
c: włożę dobrą grafikę.

Jak uważasz, co najpierw?

Troll81

Grafika da najwięcej punktów w projektach gpu (do projektów cpu nieprzydatna). A quad da największego kopa w projektach CPU ale niektóre przy 4 rdzeniach zjedzą ci cały RAM :D

pszyklejony

#20
Ściągnij sterowniki "ręcznie" i zainstaluj.
Jest problem, bo ta karta ma tylko 128MB pamięci. Poszukam jeszcze.
Spróbuj może tych
http://www.nvidia.pl/object/notebook_winxp_186.81_whql_pl.html

lolek

bierz nową grafę  :) już coś pokroju 4770 da Ci rac w okolicach 100k, a wydatek rzędu 300pln za używaną  :)

Troll81

odhacz się na naszej mapce :D

simonic

Z działaniem BOINC na komputerach bez internetu nie ma problemów tylko trzeba używać wersji 5.8.16 a nie z serii 6.x.x


GRID

Witam Cię tromba i życzę miłego samopoczucia na forum.

Szopler

Ostatnia wypowiedź była 12 lutego, po co odkopywać ?

tromba

Gdyż delikwent żyje (chociaż na forum w nieco przerywany sposób), liczy, i miło, że ktoś go jeszcze zauważa na tym padole łez.

W międzyczasie dostawiłem radka 5770 i zasuwa collatza.

A teraz na szybko proszę o pomoc:
Postawiłem wczoraj win7 64bit i jestem po (udanej) przenosce danych.

Z wyjątkiem BOINCA. Ściągnąłem instalkę 6,12,33 i przy próbie instalacji wywala "error reading setup initialization file". To chyba jakaś pierdółka,ale nie wiem jak ją ugryźć.

pozdro

stiven

Zassaj instalkę ponownie. Powinno pomóc.

tromba

Zassałem już trzy. A żeby było śmieszniej, wrzuciłem stary katalog w windowsa, zsynchronizowałem z BAM i śmiga. Tylko, że to 32 bit :-(.

Masz jakiś link do starszych wersjii menedżera?

pozdro

RAD-Poland

większość oficjalnie wydanych BOINC Manager'ów
http://boinc.berkeley.edu/dl/

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

tromba

po pobraniu starszych wersji - 2 chybił trafił, podczas instalacji błąd braku biblioteki zlib1.dll. Zassałem, powklejałem, gdzie się da. Teraz dla odmiany komunikat towarzyszący uruchomieniu brzmi :aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0Xc000007b)

:dunno:

Troll81

coś mi śmierdzi zhackowaną instalką windozy....

tromba

Śliczna, pachnąca, z Komputronika.

Kiedy wdepnąć po plakaty?

Troll81

Nawet teraz :D róg ścinawskiej i lubińskiej?

tromba

Styka. Muszę przejechać Wrocek. 21.20?

Szopler

Cytat: Troll81 w 14 Wrzesień 2011, 20:02
coś mi śmierdzi zhackowaną instalką windozy....

albo jakimś wiruskiem przytarganym na pendrive

Troll81

http://pcsupport.about.com/od/findbyerrormessage/a/zlib1-dll-not-found-missing-error.htm przeczytac najpierw całość.

albo plik się rozjechał. Rpopozycje to sprawdzić dysk w poszukiwaniu błędów a wczesniej przeprowadzić reinstalkę BOINC managera.

Bibliotek zlib wchodzi wskład samego windowsa i powinna być razem z nim zainstalowana. Podczas instalacji mogły nastąpić chociażby błędy zapisu tejże biblioteki. Dlatego jeśli reinstalka BOINC nie pomoże a scan dysku niczego nie znajdzie to propozycją jest reinstalacja windowsa....

Marcinb10

hihi bardzo fajna i interesująca dyskusja

Pozdrawiam na forum

tromba

Coby zamknąć temat: po długiej walce przeinstalowałem windę. Nie mniej jednak wszystkim życzliwym BARDZO DZIĘKUJĘ. :respect:

pozdro

AL

Zatem gratulacje udanej przeinstalki!