Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

LukaszST.

Zaczęty przez LukaszST, 20 Listopad 2011, 15:09

LukaszST

Urodziłem się w roku 1995. Obecnie liczę w Poznaniu. O liczeniu rozproszonym dowiedziałem się z tematu na benchmark.pl, w tym także o zespole PNT. Na początku podchodziłem do niego sceptycznie, lecz 7 listopada 2010 roku przemogłem się i dołączyłem do 4 projektów: Milkyway@home, DNETC@home, AQUA@home oraz PrimeGrid. Po kilku dniowym liczeniu BOINC stwierdziłem, że nie jest taki zły jaki mi się wydawał. Rywalizacja z innymi osobami dodatkowo napędzała mnie do większej ilości "poświęcanego" czasu na liczenie. Chętnie biorę udział w wyścigach. Zainteresowań mam dużo między innymi: jazda na deskorolce, jazda na rowerze, fotografia overclocking oraz inne.

Platforma do wszystkiego przedstawia się następująco:

CPU: AMD Athlon 64x2 4800+ 2500MHz@3011MHz
Chłodzenie CPU: Scythe Yasya 41/40*C z 1 wentylatorem ustawionym na minimum
Płyta główna: MSI K9AGM3-F 
Ram: Samsung DDR2 667MHz 2x1GB
Grafika: Sapphire HD4870 512MB
Dyski twarde: Samsung HD103SJ 1TB, Hitachi 160GB na linuxa
Zasilacz: Antec Earth Watts 750W
"kilka" wentylatorów AAB super
Obudowa: różnie raz jest raz nie ma, No-Name mATX...


Więcej zdjęć w najbliższych kilku dniach powinienem dodać. :ooo

W między czasie przewinęło mi się trochę sprzętu między innymi: GTX 260 uszkodzony, kupiony z myślą o liczeniu PrimeGrid, obecnie próbuję go naprawić do stanu w którym będzie mógł liczyć.


W fazie testów jest "BOINC killer" oparty na na sockecie 7 z Intel Pentium na pokładzie.  

To na razie na tyle, reszta w najbliższym czasie.


Nadeszła mała zmiana komputera wykorzystywanego do obliczeń rozproszonych. Obecna platforma prezentuje się następująco:
CPU: Intel Core2Duo E7200 @3174MHz
Chłodzenie CPU: Scythe Yasya z jednym wentylatorem auto na PWM.
Mobo: Abit AB9 Quad GT
Ram: Samsung DDR2 667MHz 2x1GB/Goodram DDR2 800MHz 2x1GB
GPU: AMD Sapphire Radeon HD5870 900@900MHz
Dysk: Samsung HD103SJ
Zasilacz: Antec Earth Watts 750W
Obudowa: karton po płycie głównej komputer cały mieści się na opakowaniu, jedynie dysk leży poza kartonem.

Obecnie jestem wstanie zrobić dziennie koło 300 000 punktów. Poprzedni komputer został nadal u mnie jednak niektóre części musiał oddać.

Dnia 7 listopada 2011 miałem 1 rocznicę w obliczeniach rozproszonych BOINC.

CytatDokładnie rok temu dołączyłem do obliczeń rozproszonych BOINC.

W swojej karierze miałem wzloty i upadki, dobre dni i złe. Na ile mogłem to startowałem w wyścigach zespołowych. Uważam BOINC za świetną zabawę i okazję do pomocy. W ciągu tego roku poznałem wiele osób, gorszych i lepszych... na szczęście większości były i są to osoby miłe i pomocne. Bez nich start z moją przygodą w BOINC byłby znacznie trudniejszy... Pokazały mi od zera jak używać BOINC do czego co służy itp. Bardzo dobrze wspominam rozmowy często do późna w nocy na naszym kanale IRC.

Z początku osoby z naszego teamu wydawały mi się bardzo dziwne, wkładając tysiące złoty w sprzęt aby tylko liczyć... Były to: Obix007 z swoją rodzinką (dużą) HD5970 i 3Rni także ze swoimi HD5970. Z początku wydawało mi się BOINC jako hobby bardzo dziwnym, udostępniasz moc swojego komputera płacisz czasem nie małe rachunki za prąd dodatkowo kupujesz kolejne komputery do liczenia...    Jednak teraz zrozumiałem tak naprawdę o co w tym chodzi... Chodzi o dobrą zabawę, rywalizację a jak rywalizację to i walkę o kolejne kamienie milowe, jednak aby o nie powalczyć trzeba mieć czym... Zrozumiałem dlaczego osoby które mają 2, 3, 4 karty graficzne i nie używają ich do grania... BOINC jest lepszy niż niejedna superprodukcja gry.

Kiedyś na IRC 3Rni napisał jakie są stopnie maniactwa w BOINC...

Wiele osób mnie ostrzegało, że nic dobrego nie wróżą mojej osobie jeśli nadal będę przebywał na forum i IRC z nimi. W końcu stało się... I ja dołączyłem do osób maniakalnych wydając ostatnie grosze na coraz to szybszy sprzęt, ale nie z powodu, że gierka mi nie wchodzi, tylko z innego, a mianowicie pogodni za punktami, pogoni za rywalizacją... W taki sposób kupiłem HD6850, jednak długo nie pobyła u mnie, za mała różnica w wydajności była między HD4870 do tego tylko pojedyncza precyzja skreśliła ją z listy... Ładnie oddałem kartę z powrotem do sklepu i powróciłem do HD4870. W czasach kiedy bitcoin był w szczycie i dostępność kart z serii HD58xx była szczytem szczęścia, natrafiłem na aukcja kup teraz na znanym portalu aukcyjnym. Bez czytania opisu kupiłem kartę Sapphire HD5870 niereferencyjną, uważam, że była to okazja bo tylko 750zł kiedy podobne karty kosztowały ponad 1000zł... Wcześniej wymieniłem już wysłużonego i dość leciwego AMD Athlon 64 x2 4800+ razem z płytą na Intel Core2Duo E6420 z użytkownikiem _MaRiO. Po krótkim czasie zamieniłem się HD4870 na Core2Duo E7200. Dopiero kiedy miałem E7200 i HD5870 w jednym komputerze poczułem ten "wiatr we włosach".

Cały czas myślę jak to zwiększyć moc mojego komputera nie dużym kosztem... Często przeglądam oferty sprzedaży kart graficznym i innych komponentów do PC, aby tylko szybciej liczył BOINC...

Jak już się wkręciłem w BOINC to zapomniałem o grach, a jak już miałem wielką chęć grania grałem krótko góra 1h aby zbytnio RAC nie ucierpiał na tym. :)

Po roku bycia na scenie BOINC osiągnąłem:

4004 miejsce w światowym rankingu.
114 miejsce w rankingu krajowym.
18 miejsce w rankingu zespołowym.

Jestem bardzo zadowolony z swoich osiągnięć zważywszy na to, że mam ograniczony budżet i nie zarabiam pieniędzy jak większość osób w tym teamie. Mam tylko 16 lat. :)

Po roku aktywnego liczenia mam: 21,117,674.13 pkt w ogólnej klasyfikacji.

Inne osiągnięcia to:

Pisanie newsów i artykułów na stronie boinc.pl
Porównywarka sprzętowa.
Stworzenie Loga dla zespołu Polish National Team.
Stworzenie plakatu który spodobał się osobom głosującym na niego w konkursie.
Może jest więcej ale na ten moment nie pamiętam. :)

Z marzeń o BOINC to stworzenie swojego własnego projektu na tej właśnie platformie, obecnie uczę się języka C++ i kto wie może w przestrzeni 3 lat, a może i krócej powstanie jakiś projekt pod moimi skrzydłami...


Na koniec chciałbym podziękować osobom bez których BOINC w naszym teamie byłby nudny są to: (kolejność losowa)
TomaszPawel, _MaRiO, toms83, Peciak, 3Rni, Obix007, Kalomel, cze_siek, OxyOne, Raptor, sesef, SzB (choć mało mowny), VOYAGER, MarcinGorecki. 

15 listopad 2011 wskoczyłem do top 100 w PL.



Odznaki:
PG

YoYo


Jestem autorem jedynej w Polsce porównywarki sprzętowej --> Porównywarka
Prowadzę bloga o tematyce BOINC i nie tylko --> Blog
Na potrzeby porównywarki stworzyłem program do obliczania punktów na dzień (PPD) program nazywa się PPDcalc --> PPDcalc


Pozdrawiam wszystkich użytkowników Boinc@Poland. Myślę, że zostanę ciepło przyjęty i razem będzie się nam dobrze współpracowało.  :parrrty:


WIP-prace nadal trwają...

Cyfron

Witaj

Możesz mi powiedzieć (Ty jako większy specjalista od kompów niż ja) - swojego kompa masz zamkniętego, czy otwartego - spotkałem się kiedyś z opinią, że lepiej zamkniętą budę (bo mniej kurzu i przepływ powietrza jest wtedy odpowiedni). To prawda?

LukaszST

Komputer na zdjęciu miał bok otwarty, ponieważ chłodzenie na procesor uniemożliwiało zamontowanie boku obudowy.

Obecny komputer nie posiada żadnej obudowy leży na kartonie po płycie głównej. Tak lepiej mieć zamknięty komputer i w obudowie obecnie co 14 dni muszę przeczyścić cały komputer z kurzu który nagromadził się w finach od radiatora. Przepływ też jest ważny, najbardziej wentylator który wyciągnie ciepłe powietrze z obudowy inaczej robi się piekarnik i nieciekawie.

Cyfron

a tak się właśnie zastanawiam, czy nie lepiej jednak nie mieć obudowy :D skoro tak czy tak się tam syfi :)

Tomasz R. Gwiazda

Witaj

WOW, tyle moge powiedziec na wstepie na tak prezentujaca sie okazala wizytowke.
Witamy serdecznie i mam nadzieje ze znajdziesz tu swoje miejsce

:parrrty:

lolek

Witam i ja na forum  :parrrty:

LukaszST

Cyfron:

To już zależy od Ciebie, ja nie mam obudowy, bo obecne na rynku do 300zł nie spełniają moich wymogów, a za wydanie więcej niż 500zł na obudowę, wolę z niej zrezygnować, a te pieniądze spożytkować na coś co będzie umiało policzyć BOINC.

krzyszp

Mam podobnie, obudowa w moim kompie pochodzi z 2008 roku (chyba), cały czas otwarta, a zmienił się w niej tylko zasilacz (w momencie śmierci starego).
Uważam, że obudowa nie ma wyglądać, ma tylko trzymać podzespoły ;)

Ps. Również witam na forum  :parrrty:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tobas

Witam i ja.

Przydaliby nam się w drużynie spece od overclockingu, szkoda że z nami rywalizujesz,
mógłbyś nam pokazać kilka sztuczek i wspólnie byśmy większy RAC wykręcili..  :dunno:
Mam np. takiego i7 2600K, który leci na defaultowej czestotliwosci bo nie mam głowy jak go wykrecić

Nie mniej jednak jak najbardziej jesteś tu mile widziany  ;)

stiven


Tomasz R. Gwiazda

no ja jedna ze swoich obudow Tharmaltake potraktowalem wycinarka i wycielem sanki na hdd :)
w mojej wizytowce link do workbloga :)

I jest tak jak mowisz, ze mimo calej ilosci i ogromnego wyboru obudow... jak sie poszuka to ciezko cos znalezc :)
zawsze cos nie tak...

LukaszST

Tobas:

Aby podkręcać procesor na podstawce 1155 musisz mieć odpowiednią płytę z chipsetem P67 lub Z68. W ustawieniach w EFI/BIOS musisz tylko zwiększyć mnożnik i czasem dodać parę voltów na CPU.

Pigu

witaj :parrrty:

mimeq

 Kolejna rozbudowana wizytowka, brawo i witam :parrrty:


Troll81

Witam na forum. Jak rozumiem liczysz dla PNT. Niemniej jednak mam nadzieje na miłą współpracę. Ten BoincKiller którego składasz to chyba komputer z dnia twych urodzin :D bo w 96 socket7 był juz w sprzedaży :D

malpi

 :ahoy:
Pozdrawiam i witam :parrrty:



aborek

Witam serdecznie :ahoy:
Wizytówka super :respect:

AL

Witam serdecznie :ahoy:
Ja swojego AMD Athlon 64x2 4800+ przełożyłem do kompa żony i nadal liczy choć już bez OC. Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji celów.