Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Eyu

Zaczęty przez eyu, 17 Luty 2012, 21:02

eyu

Witam wszystkich liczących.
Mam na imię Andrzej rocznik 78
Dołączyłem kilka dni temu zupełnie przypadkiem, przeglądając stronę chip.pl natrafiłem na link do Boinc poland
Mam na imię Andrzej i obecnie mieszkam w Londynie, z Polski pochodzę z Strzyżowa w woj Podkarpackim . Jestem fotografikiem z zamiłowania, i tak też staram zarobić na życie. Mieszkając w Polsce pracowałem jako informatyk, sprzedawca sprzętu komputerowego a później awansowałem na administratora sieci komputerowej, była to jedna z największych sieci w naszym województwie. Dodatkowo pracowałem przez ponad 10 lat w dyskotece jako dj oraz jako tzw zlota raczka, od elektryki po gipsowanie scian. Hobbystycznie interesowałem sie działaniem telewizji cyfrowej oraz jej zabezpieczeniami. Bardzo lubie elektronikę, informatykę i fotografie.

Liczę na kompie z intelem i5 2500k na pokładzie z zegarem 4.3 ghz na 4 rdzeniach, na chwilę obecną niestety tylko na jednym komputerze. Dodatkowo liczę na gpu nvidia geforce gtx 570.


Janek

Witamy na pokładzie  :ahoy:

pawg

 :ahoy:  :parrrty:
Liczysz też na GPU?



Troll81

witam :D nieźle podkręciłeś procka.

eyu

Cytat: pawg w 17 Luty 2012, 21:17
:ahoy:  :parrrty:
Liczysz też na GPU?

Dopiero poznaje program do liczenia i teoretycznie mam zaznaczone liczenie na gpu ale nie wiem jak sprawdzić czy działa to po mojej myśli. Mam dość mocną kartę graficzną geforce gtx 570 więc chyba warto dac jej trochę wycisku :D

Cytat: Troll81 w 17 Luty 2012, 21:26
witam :D nieźle podkręciłeś procka.

To wersja 2500k z fabrycznie odblokowanym mnożnikiem więc podkręcanie go to czysta przyjemność.

pawg

Wpierw sprawdź czy Manager wykrywa kartę, potem zaawansowane->preferencje lokalne->"używaj procesora karty graficznej gdy komputer jest w użyciu"
:)



Troll81

dla ciebie będzie odpowiedni projekt primegrid. on daje czadu na kartach NV :D a twoja to powinna wyrabiać kilkaset tysięcy punktów na dobę. Tylko uważaj bo rachunek za prąd moze nieprzyjemnie zaskoczyć....

pawg

Po przyłączeniu się do tego projektu automatycznie będziesz też dostawać zadania na CPU. Można to zmienić na stronie projektu, na NV są dostępne 2 podprojekty. Jeden daje krótkie próbki ale zwalnia pracę kompa, a drugi długie ale jego aplikacja należy do najlepszych.
Tenpierwszy to "Cullen/Woodall (Sieve)"
Drugi "Proth Prime Search (Sieve)".
W przypadku potrzeby dalszych wyjaśnień zapraszam na IRC:irc://irc.ircnet.pl/boinc@poland :P



eyu

Dzięki za pomoc zaraz będę szukał. :p_arr:

aborek

Witam na pokładzie :ahoy:

ryszard.korczyk

GTX 570 w DISTRGEN może bić dużo punktów, akurat teraz są próbki.

eyu

Odpaliłem primegrid jutro zobaczę efekty. Pozdro

phobos

Powitać  :)
Na gtx'a do bicia punktów również polecam distrrtgen. A jeżeli chcesz jakąś bardziej konkretną naukę to polecam GPUGRID (biologia) i Einstein (astronomia). Nie dają aż tyle punktów, ale efekty bardziej namacalne.

legis


krzyszp

Witam kolegę z UK, też tu się osiedliłem :)

Będziesz zadowolony dyskutując z nami nie tylko o BOINC  :parrrty:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

Cytat: phobos w 17 Luty 2012, 22:40
Powitać  :)
Na gtx'a do bicia punktów również polecam distrrtgen. A jeżeli chcesz jakąś bardziej konkretną naukę to polecam GPUGRID (biologia) i Einstein (astronomia). Nie dają aż tyle punktów, ale efekty bardziej namacalne.

Potwierdzam Distrrtgen do liczenia na GPU, a na procku (jak też chcesz dużo punktów) to Primaboinca :)

No i ja też witam oczywiście :)  :parrrty:

_Aleksander_

Witaj!
Każde GPU przyda się zespołowi, szczególnie w nadchodzącym wyścigu projektu Primegrid (29 February 18:00 UTC – 1 March 18:00 UTC)  :attack:
Liczymy dla idei, ale ściganie się od czasu do czasu to czysta przyjemność....

eyu

Cytat: _Aleksander_ w 18 Luty 2012, 09:37
Witaj!
Każde GPU przyda się zespołowi, szczególnie w nadchodzącym wyścigu projektu Primegrid (29 February 18:00 UTC – 1 March 18:00 UTC)  :attack:
Liczymy dla idei, ale ściganie się od czasu do czasu to czysta przyjemność....
Aby liczyc w wyscigu musze zrobic cos konkretnego? Czy poprostu liczyc dalej jak do tej pory'? Powoli wkrecam sie w projekt ale mam jeszcze sporo brakow w wiedzy. Dziekuje wszystki za mile przywitanie i pomoc dla poczatkujacego.

_Aleksander_

Liczenie w wyścigu nie różni się niczym od "normalnego" liczenia. Za każdy przeliczony WU dostajemy punkty, kto zbierze najwięcej - wygrywa. Jest tylko jedna uwaga - do punktacji wyścigu zaliczane są jedynie WU pobrane i odesłane w czasie trwania wyścigu. Jeżeli będziesz miał jakieś WU w buforze pobrane przed startem - nie przyniosą punktów w wyścigu.

W dziale http://www.boincatpoland.org/smf/primegrid/ będzie ogłoszenie o nadchodzącym wyścigu oraz w czasie jego trwania będziesz mógł tam zobaczyć swoją aktualną pozycję w zespole.

Twoja karta moim zdaniem powinna pozwolić ci zająć miejsce w pierwszej dziesiątce liczących B@P...

EDU Enthusiast

witaj  :ahoy:

eyu

Po 4 dniach mam już (chyba już a może dopiero) pierwszy milion w Primegrid :D

Cyfron

jak chcesz punkty, to liczna grafice Distrrgen (czy jakoś tak) - nie wiem, czy teraz mają punkty.
Do tego na procek Primegrid na procka i WUProp i FreeHAL(które dają punkty bez szczególnego obciążania proca). jest jeszcze surveill@home, ale nie można zakładać kont, więc możesz liczyć na konto któregoś z naszych kamratów (np mi ;) )

Troll81

Primaboinca na CPU :D

lolek

Pamiętaj o zostawieniu jednego rdzenia do obsługi GPU.

pawg

ja nie zostawiłem wolnego rdzenia i nie widzę żadnej różnicy...



lolek

Bo najlepiej jest to samemu przetestować.

eyu

Powoli liczę Primaboinca na cpu i Primegrid na gpu wyniki jak widać w podpisie.

aborek

To jeszcze FreeHAL i WUProp ustaw (są nonCPU, więc tym dwóm pozostałym nie przeszkadzają)

Sergeant

Witaj. To doliczyć cię do podkarpacia?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

eyu

Cytat: sergeant w 28 Luty 2012, 21:27
Witaj. To doliczyć cię do podkarpacia?

Oczywiście :)