Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Zmiana rozmiaru partycji - czym?

Zaczęty przez AiDec, 30 Czerwiec 2010, 00:53

AiDec

Paragon Partition Magic nie moze mi ugryzc jednego dysku, a musze tam pozmieniac wielkosci partycji. Czym to zrobic, jesli Paragon nie daje sobie rady?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Zmienić rozmiar partycji to jedno, a zmienić rozmiar filesystemu to drugie. Zazwyczaj jest to wspierane, ale lepiej o tym pamiętać.
Pod linuksem, to parted chyba, a potem partx, żeby kernel zaczytał nowe partycje.
Pod windowsem, to "zarządzanie dyskami" (Mój komputer->Zarządzaj) powinien to załatwić. Kiedyś nawet zmniejszałem i zadziałało.
No good deed goes unpunished.

Can-D

http://www.partition-tool.com/personal.htm zobacz to.

AiDec

Niestety wersja free nie obsluguje W7 x64 :( - musialbym kupic wersje pro. A wydawanie 40 baksow nie majac pewnosci czy ten program da sobie rade, to nie ma wiekszego sensu.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

pszyklejony


Puma

#5
Coś słyszalem o Partition Menager

Szopler

do skasowania ;) nie doczytałem że PPM nie daje rady :ph34r:

AiDec

Dotychczasowe sposoby zawiodly - czekam na kolejne propozycje. Az do skutku  :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

G

Puma dobrze Ci podpowiada. Proponuję botowalnego Knoppixa ( wersja live) - nie mam pod ręką płyty- chyba z kwietniowego lub majowego Linux Magazine. Program pozwala na płynną zmianę rozmiaru istniejących partycji bez konieczności ponownej instalacji systemu. Ma nakładkę graficzną z suwakami, jest czytelny i prosty. Działa.


       

Troll81

Jeśli to jest W7 to może być już sformatowane w nowej wersji systemu NTFS. windowsowe narzędzia nie dają rady?? w sensie podpiąć ten dysk do innego kompa z w7 i tam próbować??

Szopler

Błyta botowalna Ubuntu Desktop i narzędzie GPARTED

G

Szopler  :respect: !- jesteś genialny! I masz rację , teraz mi się  przypomina- tak to się faktycznie nazywa GParted. Mi programik wpadł w ręce z Knoppixem, dlatego podałem inne źródło niż Ty.

sebek_sp

Bawiłem się ostatnio nowym starym dyskiem i też miałem problem. Partition Magic z tego co wyczytałem w necie nie jest rozwijany od kilku lat. Wszedłem na http://www.idg.pl/ftp/ i tam wybrałem sobie program EASEUS Partition Manager Home Edition. Jest on freeware i bardzo podobny do Partition Magic. Są team też inne programy.

Tomasz R. Gwiazda

PM zostalo chyba przejete przez Symantec i zdechlo....

Troll81

Raczej zostało właczone w skład narzedzi symantec a nazwa PartitionMagic znikneła....

AL

EASEUS Partition Master 5.0.1 Professional Edition - ja pod win 7 64 używam tego i jestem całkiem zadowolony.