W którym banku warto założyć konto indywidualne i firmowe?

Zaczęty przez LQG, 18 Grudzień 2015, 15:22

LQG

Szukam banku który będzie najmniej denerwował :) Chciałbym otworzyć najpierw konto indywidualne a za jakiś czas konto firmowe. Wymagania to brak opłat za obsługę i karty, darmowe przelewy zewnętrzne, darmowe bankomaty i wpłatomaty Euronet.

Krzysiak

Konto osobiste to jedna bajka
Konto firmowe to druga bajka -i kroją za co się tylko da 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Martin Fox

Cytat: LQG w 18 Grudzień 2015, 15:22
Szukam banku który będzie najmniej denerwował :) Chciałbym otworzyć najpierw konto indywidualne a za jakiś czas konto firmowe. Wymagania to brak opłat za obsługę i karty, darmowe przelewy zewnętrzne, darmowe bankomaty i wpłatomaty Euronet.
Będzie ciężko, teraz od darmowych kont się odchodzi, podobnie jak od darmowych bankomatów, a jak jeszcze dowalą podatek bankowy to już całkiem zapomnij :P

stasieks

Za darmo bedzie trudno. Najbliżej chyba w MBanku. Dla firmy konto darmowe, ale przelewy 1,50.

Troll81

DeutcheBank ma darmowe konto przelewy i Bankomaty na całym świecie. Przy indywidualnym, nie wiem jak z firmowym...

LQG

Cytat: Troll81 w 18 Grudzień 2015, 20:10
DeutcheBank ma darmowe konto przelewy i Bankomaty na całym świecie. Przy indywidualnym, nie wiem jak z firmowym...
Masz tam konto? Bo mBank firmowy też niby ma darmowe przelewy do ZUS US i 10 na zewnętrzne konta a tak nie jest.

Troll81

mam. Dlatego mówię :D Ale mowa o koncie osobistym. Warunków na firmowe nie znam....

necavi

Zobacz jak się ma obecnie sprawa firmówki w ING, kilka lat tam miałem i było OK. Teraz żona ma u nich indywidualne i sobie chwali.

Cyfron

Firmowe w ING jest spoko (osobiście je posiadam):
robisz zakupy kartą na 300/400 PLN miesięcznie (nie pamiętam dokładnie) i masz kartę za darmo.
Robisz przelewy z konta na ZUS/US konto jest darmowe
Przelewy darmowe.
Wszystkie bankomaty w polsce za darmo (nie wiem jak na świecie)

LQG

Na razie najbardziej sensownie wygląda DeutscheBank (dbNET) oraz iNG ale u nich wchodzą zmiany od lutego (bezpłatnie tylko bankomaty iNG oraz CashPlanet).

pawg




Limol

ja mam konto w Millenium i sobie chwalę (zwłaszcza obsługę, bo pracują tam profesjonaliści, a nie dzieci chcące dorobić do imprezki)

co do kont firmowych, sam obecnie robię research (dla spółki z o.o.) i póki co najlepiej (w mojej opini) wygląda Idea Bank. Przy założeniu że masz uśrednione saldo miesięczne = 1500 PLN (w przypadku sp. z o.o. musisz i tak mieć minimum 5k kapitału zakładowego) to wszystko jest wolne od opłat.

PS: Biz Bank obecnie oferuje (do końca stycznia) konto firmowe z gwarancją darmowego prowadzenia tu cytat "na zawsze", ale jak wiadomo, na prowadzeniu nie zarobią to przelewy sobie wycenią :D

Pozdro!
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D