Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Pomoc dla Japonii

Zaczęty przez Cyfron, 18 Marzec 2011, 17:26

Cyfron

Witajcie

Może by tak w tym miesiącu, zamiast składki na SKB@P dokonać wpłaty dla Japonii?
Myślę, że im się to bardziej przyda..

Informacja odnośnie wpłat na stronie ambasady:
http://www.pl.emb-japan.go.jp/jishin/gienkin.htm

Ja już przelałem parę złotych.  :arrr:

kret

myślę, że każda pomoc im się teraz przyda, też chętnie coś przeleję

Troll81

Myślę ze wielu ludzi wpłacałoskładki winnym celu, zawsze możemy zorganizować osobną zbiórkę i chętnie się dorzucę :D

Tobas

A ja myślę, że im nie brakuje teraz pieniędzy i z punktu widzenia gospodarczego będzie to dla nich mocny skok w przód.
Mają duże straty w ludziach, a takich tragedii nie wspomogą pieniądze.

Sam się złapałem na tym, że może w geście solidarności zamiast Mercedesa kupić sobie np. Subaru ;)


lolek

Podzielam opinię Tobasa. Problemem z którym oni sobie teraz nie radzą to wybuch w elektrowni atomowej, a nie położenie nowych dróg itp.

No cóż może jakiś projekt o niwelowaniu skutków awarii elektrowni atomowych  ;)

krzyszp

Cytat: lolek w 19 Marzec 2011, 12:11
Podzielam opinię Tobasa. Problemem z którym oni sobie teraz nie radzą to wybuch w elektrowni atomowej, a nie położenie nowych dróg itp.

Ja również się zgadzam.
Japonia to bogaty kraj, znacznie lepiej sobie z tym poradzi niż my z biedą i chorobami. Chętniej przeleję kasę na WOŚP niż dla nich...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

emik

już pewnie widzieliście tempo odbudowy:



Troll81

zauważcie że podczas trzęsienia jednia pękła dokładnie wzdłuż  linii i ze nie ma w niej dziur....... a na trasie Oleśnica-Namysłów-Kluczbork po jednej zimie można zgubić zawieszenie, a niedawno ta drogę robili.... a niektóre nareperowli tak że pożal się boże i po tygodniu od naprawy łata się wykrusza.....

Cyfron

tylko, że jest to FAKE!
Zdjęcie po lewej zostało zrobione kilkaset metrów dalej (na prawym zdjęciu w oddali widać te drzewa, które na zdjęciu po lewej są zaraz przy drodze)

Troll81

#9
to nie jest fake. Po prostu fotograf stanał w innym miejscu. I to zdjecie jest akurat nie tylko na demotywatorach ale równiez w prasie japońskiej :D

http://img2.sankakustatic.com/wp-content/gallery/safe-ix/operation-tomodachi-016.jpg


widac że sprzęt budowlany już wjechał i że zaczynają pracę przy osuwisku....

G

Cytat: emik w 20 Marzec 2011, 07:57
już pewnie widzieliście tempo odbudowy:



Fajne zdjęcia - ALE googlnij sobie i na Wikipedii to jest opisane jako 'hoax' (zart). Wiekszosc stron internetowych przedrukowauje te same dwa zdjecia z dokladnie tym samym krotkim angielskim komentarzem, konkretnie blogowicze przedrukowują to z innych blogow. Poza tym konkretnego artykulu jakiegos na bardziej szacownym serwisie internetowym nie znalazłem.
Niemniej jednak przyznaję, że kilka osób sam przekonałem już, że to prawda ... Myślę ,że w niczym to umniejsza naszego uznania dla Japończyków w odbudowie zniszczeń. Rozumiem też Ciebie - forum to nie praca magisterska. Trudno sprawdzać wszystko co się po necie plącze ...

 

Troll81

hm.... nie moglem tego znaleźć pod hoax. Zapodaj jakiś konkret  :shame:

G

Trollu- korzystam z kilu kompów w różnych lokalizacjach. jak odkopię historię x-dni w stecz to podeślę linka.
Ale na stronach "hoax" można wyczytać o precyzji z jaką da się sterować radioaktywną chmurą - normalnie zmierza ona do celu jak pershing omijając zręcznie np. himalaje... otórz w Hong-Kongu ludzie dowiedzieli się o skarzeniu żywności w Indiach. Żródłem tej mistyfikacji są najprawdopobniej Filipiny - które są konkurentem indyjskiej żywności na tamtejszym rynku. To nic że z Filipin jest dużo bliżej do Japonii - bo ich chmura ominęła ...http://au.news.yahoo.com/japan-tsunami/a/-/world/9022602/asian-nations-round-on-japan-nuke-hoax/




Ponadto popatrz na uszkodzony parę dni temu odcinek drogi w pobliżu Santa Barbara. W kraju gdzie pewnie nie wszyscy są idiotami, gdzie nie ma braków w dostawach  prądu i paliw, gospodarka jakoś tam działa ... naprawa tego odcinka drogi zajmie około miesiąca.




G

#13
Zdawa mi się ,  że mom : http://www.museumofhoaxes.com/hoax/forums/viewthread/13384/#416999

 



Troll81

Z tym santa barbara to jest nieco inna bajka. Zobacz jakie tam urwisko jest. Stabilizacja tego bedzie trudna. Inaczej jest z droga na płaskim polu....

G

A myślałeś o tym jak kosztowna jest stabilizacja podbudowy drogi w rejonie uskoku?
On najczęściej dalej pracuje  :boing:  podczas wstrząsów wtórnych.  :boing: Ale to już drobiazg ...  :P

 

Troll81

są rzeczy kosztowne ale możliwe do zrobienia w krótkim terminie. Sa tez rzeczy które w krótkim terminie nie moga być wykonane bez względu na cene....

G

#17
Trollu - wygrałeś  :dunno: , poddaję się  :dunno:  - i jeszcze rozlałem kawę  :sick:

 

Troll81

Ja nie twierdze że zdjęcie nie jest oszustwem. Ale miałem też okazję być na kursie japońskiego przez 1,5 roku i rozmawialiśmy dosyć sporo o japonii. Oni tam naprawdę nie dopuszczają do sytuacji że coś nie działa. Jak braknie pradu w takim tokio to wszyscy zapieprzają az miło. Jak kiedyś po trzęsieniu ziemi szyby poleciały w bloku rano to do wieczora były juz wszystkie wymienione. U nas takie cos to by się miesiącami ciągneło.....

legis

Ja nie miałem okazji nauki japońskiego przez taki okres czasu za to byłem w Japonii przez kilka miesięcy w małej mieścinie Iwafune prefektura Tochigi i tam nie jest tak różowo są dziury w drogach a parkingi są wysypane żwirem a nie asfaltowe, co prawda Japonia jest najbardziej zadłużonym krajem na świecie ale wynika to z ich NIEGOSPODARNOŚCI a wracając do meritum ja swoje kilka złotych wrzuciłem do skrzynki u mnie w firmie bo wiem że socjal w Japonii to rodzice lub dzieci innego praktycznie nie ma. Co więcej oni nigdy o pomoc nie poproszą. Szacun dla wszystkich którzy dorzucili swoją złotówkę.

Troll81

#20
jeszcze w temacie

CytatThese two photos show a road devastated by March 11 massive earthquake (left) and the same road after restoration in Naka, Japan. The highway company restored the 150-meter section of the highway linking Tokyo and the quake-damaged Ibaraki prefecture in six days. The photos were taken on March 11, 2011, left, and on March 17, 2011, right. (AP Photo/NEXCO East)

http://www.theatlantic.com/infocus/2011/03/japan-earthquake-two-weeks-later/100034/

zdjęcie 10

myślę że skoro dosyć poważny serwis o tym pisze to wie co robi. Zresztą naprawa 150m odcinka drogi w 6 dni to nie jest niemożliwe....

gregre

rzadko wpadam ale jak widzę ten temat to muszę się wypowiedzieć:

czy Japonii brakuje pieniędzy?
wiadomo szkoda ludzi i ich domów ale Japonia na tym zyska, to tak jak wojna napędza koniunkturę, będą jeszcze lepiej się rozwijać

juz lepiej trzeba było pomóc Polakom którym domy się poobsuwały ci to maja napewno problem bo państwo ma ich gdzieś...

pzdr

Troll81

czyżby mit zbitej szyby???

gregre

nie o to mi chodziło, miałem raczej na myśli użycie nowszych technologii - lepszych dających większe zyski/bezpieczeństwo/cokolwiek