ACTA przeszła :(

Zaczęty przez krzyszp, 14 Grudzień 2011, 18:12

goofyx

Cytat: Troll81 w 30 Styczeń 2012, 10:27
wiele rzeczy zniknie. I utwierdzi wiele monopoli. Mnie najbardziej Boli fakt ze wiele zmian tym podpisem zostało zablokowanych :(
Podpis to jedno, ale myślę, że ważniejsza jest ratyfikacja przez rząd.
Mam nadzieję, że posłom bardziej zależy na słupkach poparcia (jak zwykle) niż na ACTA.

Troll81

Ratyfikacji nie będzie. Musielibyśmy być skończonymi matołami skoro nawet USA nie ratyfikuje ACTA....

Ale już samo podpisanie to według mnie dno....

goofyx

Cytat: Troll81 w 30 Styczeń 2012, 11:09
Ratyfikacji nie będzie. Musielibyśmy być skończonymi matołami skoro nawet USA nie ratyfikuje ACTA....

Ale już samo podpisanie to według mnie dno....
Ale podpisanie ACTA bez jej ratyfikacji chyba nic nie daje takiego <- będzie "tylko" wisiała groźba, że jak kiedyś dostosują w Polsce prawo do ACTA to przekichane.
Dobrze rozumiem?

Troll81

daje. Nie możesz zmienić prawa w tai sposób by działało wbrew ACTA. To takie zabetonowanie prawa. może je zmieniać ale tylko na bardziej restrykcyjne....

goofyx

Cytat: Troll81 w 30 Styczeń 2012, 11:16
daje. Nie możesz zmienić prawa w tai sposób by działało wbrew ACTA. To takie zabetonowanie prawa. może je zmieniać ale tylko na bardziej restrykcyjne....
Albo nie zmieniać w ogóle i wtedy będzie Nichil Novi ;)

Troll81

ale ja z chęcią powitałbym kilka rozwiązań które ida w przeciwnym kierunu niz ACTA...

goofyx

Cytat: Troll81 w 30 Styczeń 2012, 11:27
ale ja z chęcią powitałbym kilka rozwiązań które ida w przeciwnym kierunu niz ACTA...
Teoretycznie jeszcze nie wszystko stracone.
Nasi rządzący podpisując ACTA nie mieli jeszcze świadomości do czego jesteśmy zdolni tzn.: na wieść, że ACTA została podpisana ludzie wyszli na ulice, a strony rządowe padły.
Oni się tego nie spodziewali <- teraz wiedzą, że to już nie jest kwestia liczb na słupkach poparcia <- to kwestia ludzi, którzy zaczynają się buntować zarówno w realiach jak i w cyberprzestrzeni.
A hasło administratora do serwera ze stronami rządowymi "admin1" to jawny wyraz tego jak "bezpieczny" był polski internet <- ale to się zmieni.

Troll81

ja nie mówię że wszystko stracone. Mówię jeno że niemcy się wstrzymali z podpisem a my jak te barany podpisaliśmy. Po ciula się było tak spieszyć? Gonił nas ktoś??

goofyx

Cytat: Troll81 w 30 Styczeń 2012, 11:37
ja nie mówię że wszystko stracone. Mówię jeno że niemcy się wstrzymali z podpisem a my jak te barany podpisaliśmy. Po ciula się było tak spieszyć? Gonił nas ktoś??
ACTA wyszła od USA <- a my robimy wszystko dla nich, a oni nam nawet wiz nie chcą znieść.
Sprzeciwiamy się całej Europie przy pakcie fiskalnym, a poddajemy jednemu Państwu.

krzyszp

Właśnie m.in. przez takie poddaństwo w stosunku do USA nie lubię kolejnych rządów.
Po kiego grzyba nam USA są potrzebne? Traktują nas jak jeleni do przepychania swoich pomysłów, nie rzucając nawet przysłowiowej kości... A wystarczyłoby w ramach retorsji wprowadzić wizy dla nich (i nie wpuścić kilku np. prezesów Coca Coli), wprowadzić ograniczenia dla biznesu spoza "wielkiej wody" i szybko by zrozumieli, że jeśli chcą robić u nas pieniądze (zwłaszcza przemysł farmaceutyczny i oprogramowania), to muszą nas traktować jak partnerów.

Odnoszę wrażenie, że zabrakło na świecie ZSRR w postaci przeciwwagi do amerykańskich zapędów hegemonistycznych i USA robią co chcą na świecie poprzez naciski... Mam tylko nadzieję, że sprawa się zmieni z powodu coraz gorszej sytuacji ekonomicznej USA, byle nie skończyło się to jeszcze jakimiś wojnami...

Jak ktoś słusznie zauważył, trzeba na nich uważać, bo jeszcze przyjdą dać nam demokrację...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 30 Styczeń 2012, 12:07
Właśnie m.in. przez takie poddaństwo w stosunku do USA nie lubię kolejnych rządów.
Po kiego grzyba nam USA są potrzebne? Traktują nas jak jeleni do przepychania swoich pomysłów, nie rzucając nawet przysłowiowej kości... A wystarczyłoby w ramach retorsji wprowadzić wizy dla nich (i nie wpuścić kilku np. prezesów Coca Coli), wprowadzić ograniczenia dla biznesu spoza "wielkiej wody" i szybko by zrozumieli, że jeśli chcą robić u nas pieniądze (zwłaszcza przemysł farmaceutyczny i oprogramowania), to muszą nas traktować jak partnerów.

Odnoszę wrażenie, że zabrakło na świecie ZSRR w postaci przeciwwagi do amerykańskich zapędów hegemonistycznych i USA robią co chcą na świecie poprzez naciski... Mam tylko nadzieję, że sprawa się zmieni z powodu coraz gorszej sytuacji ekonomicznej USA, byle nie skończyło się to jeszcze jakimiś wojnami...

Jak ktoś słusznie zauważył, trzeba na nich uważać, bo jeszcze przyjdą dać nam demokrację...
W pełni się zgadzam, ale za małe z Nas robaczki, żeby stawiać się do USA <- my powiemy im "Nie", a oni europie każą nam powiedzieć to samo <- a Europa podda się temu.
I zgadzam się, że brakuje przeciw siły w postaci jak kiedyś ZSRR.

krzyszp

W EU mamy swój głos i prawo veta, więc to nie jest argument.
Argumentem są naciski na polityków (kasa?), to jest największy problem, czyli de-facto brak suwerenności naszego kraju  :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 30 Styczeń 2012, 12:12
W EU mamy swój głos i prawo veta, więc to nie jest argument.
Argumentem są naciski na polityków (kasa?), to jest największy problem, czyli de-facto brak suwerenności naszego kraju  :(
Tu leży sedno WSZYSTKIEGO <- polityka i kasa.

Troll81

a ja mam w d wizy do hameryki i ich tarcze i inne pierdoły. Wycofajmy się ze wszystkich działań USA na bliskim wschodzie.

Wprowadzenie wiz dla nich nie jest możliwe. Wylądują i tak w monchaium a przez granicę przejadą na bazie strefy schengen...

lolek

http://wiadomosci.wp.pl/title,Tusk-nie-zatrzyma-juz-ACTA,wid,14210886,wiadomosc.html

Wychodzi na to że wszystko w rękach UE bo nawet jak my nie ratyfikujemy, a zrobi to Unia to i tak przepisy ACTA wchodzą w życie (poza karnymi)  :deadman:

goofyx

Cytat: lolek w 31 Styczeń 2012, 08:25
http://wiadomosci.wp.pl/title,Tusk-nie-zatrzyma-juz-ACTA,wid,14210886,wiadomosc.html

Wychodzi na to że wszystko w rękach UE bo nawet jak my nie ratyfikujemy, a zrobi to Unia to i tak przepisy ACTA wchodzą w życie (poza karnymi)  :deadman:
Czyli jesteśmy w ciemnej du** (jaskinii ;) ) bo UE raczej ratyfikuje ACTA

G

Według mnie jest duza szansa, że ACTA padnie w sejmie, bo staje się niewygodna. Dlatego nie wszystko jest jeszcze stracone i trzeba dalej walczyć. Gdzieś czytałem (linków poszukam), że z podpisania tej ustawy wycofały się Niemcy i Szwajcaria, która nie jest w UE, ale chroni podstawowe prawa jednostki.
Na stronach Vagla znalazłem natomiast ciekawą interpretację tych procesów, która nie wróży szarakom niczego dobrego. Autor pisze tam, że nie chodzi tu tak naprawdę o ściganie piratów, tylko o nowy kierunek rozwoju cywilizacyjnego... :wth:

goofyx

Cytat: G w 31 Styczeń 2012, 10:12
Autor pisze tam, że nie chodzi tu tak naprawdę o ściganie piratów, tylko o nowy kierunek rozwoju cywilizacyjnego... :wth:
sterowany przez monopolistyczne zapędy dużych korporacji.

W ACTA nie chodzi nawet o to aby twórcy nie tracili na piractwie tylko żeby firmy fonograficzne zarabiały więcej.

G

MegaUpload miał wizytację, bo przygotowywali platformę sprzedazy bezpośredniej- czyli wykonawca sprzedaje bezpośrednio odbiorcy z pominięciem firm fonograficznych

Tomasz R. Gwiazda

a nie dlatego zebyl najwiekszym paserem w necie ? :)


GRID

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 31 Styczeń 2012, 10:25
a nie dlatego zebyl najwiekszym paserem w necie ? :)
Jakby było tylko to to sprawa trwała by o wiele dłużej.

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 31 Styczeń 2012, 10:25
a nie dlatego zebyl najwiekszym paserem w necie ? :)
On nie był paserem.
Czytałeś regulamin jakiegokolwiek z takich portali?
One są w regulaminie dobrze zabezpieczone przed odpowiedzialnością.
Regulamin mówi wyraźnie do czego służy taki portal i że nie odpowiada za treści, które userzy wrzucają na swoje konta. W końcu nie można odpowiadać za działania setek tysięcy userów.
I dlaczego tylko tylko MegaUpload ma problemy na razie?
Jest dziesiątki takich portali <- chociażby np.: chomik.

Cytat: G w 31 Styczeń 2012, 10:24
MegaUpload miał wizytację, bo przygotowywali platformę sprzedazy bezpośredniej- czyli wykonawca sprzedaje bezpośrednio odbiorcy z pominięciem firm fonograficznych
Może to i teoria "spiskowa" ale musi być coś więcej niż tylko nie legalna zawartość.
A pominięcie firm fonograficznych czyli pośredników to dla takich ogromna strata.
Wystarczy wyliczyć, że twórcy dostają ochłapy z całościowej ceny produktu <- w końcu całe te wytwórnie muszą na kimś zarabiać.


Troll81

50 milionow to nie takie znów ochłapy....

G

To byłoby rozwiazaniem systemowym zwiekszającym zarobki wykonawców kosztem posredników lub zastępujące wielu dotychczasowych pośredników jednym nowym.
A co do paserstwa ... nie znam sie na tym - nie moja branza, ale wiem że w prasie coś trzeba napisac. Zainteresuj sie historia naszej rodzimej firmy Optimus- nie tylko ta najnowszą juz jako sp. z o.o.

goofyx

Cytat: Troll81 w 31 Styczeń 2012, 10:41
50 milionow to nie takie znów ochłapy....
Teoretycznie zgoda <- ale firma fonograficzna na takich 50mln zarabia kolejne 100mln.
A gdyby było bez pośredników to twórca zarabia 150mln <- a firma fonograficzna 0mln <- i o to chodzi w całej ACTA o prawa i zarobki dla firm a nie twórców

Troll81

no ale firma fonograficzna ponosi koszty promocji a ten zysk 100MLN jest dzielonypomiędzy pracowników takiej wytwórni. To nie tak że 100 MLN to se bierze do reki prezes...

apohawk

Cytat: Troll81 w 31 Styczeń 2012, 10:54
no ale firma fonograficzna ponosi koszty promocji a ten zysk 100MLN jest dzielonypomiędzy pracowników takiej wytwórni. To nie tak że 100 MLN to se bierze do reki prezes...
I co z tego? Jak jest wolny rynek, konkurencja, kapitalizm, itd. to jak ktoś potrafi to samo robić lepiej, to przejmuje ten rynek. A jak nie ma, to się przepycha ACTA, nasyła służby represji, itp.
Chcieli zastąpić nieefektywnego pośrednika sobą, robić to samo, nowocześniej, taniej, z korzyścią dla konsumentów i twórców.
W sumie nic nowego, tylko że na nich znalazł się paragraf, a na Apple'a nie dało się znaleźć paragrafu.
No good deed goes unpunished.

G

tak dali się złapać, bo dla wiekszości wykonawców wystarczy reklama np. na youtube albo na własnej stronce.
dlatego Vagla pisze o zmianach o charakterze cywilizacyjnym, a zagrożeni bronią się jak tylko mogą.

Troll81

http://di.com.pl/news/43192,0,1,Lockdown_Nadchodzaca_wojna_z_komputerami_ogolnego_przeznaczenia.html

G

Trollu- bardzo fajny link  :p_arr:

apohawk

http://boingboing.net/2012/01/10/lockdown.html
To samo w oryginale.  %)
No good deed goes unpunished.

apohawk

http://www.jestemprzeciwacta.pl/
Podpisywał już to ktoś?
To sondaż czy ma jakąś moc sprawczą?
No good deed goes unpunished.

Szopler

Na pewno referendumacta.pl jakąś moc (może) mieć...

Krzysiak

I jeszcze jeden link z dość szczegółowym opisem poszczególnych podpunktów
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ACTA_wyjasniamy_zawile_zapisy_w_umowie-38582.html


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

EDU Enthusiast

Nie wiem czy macie dosc duzy tupet, ale jesli byscie uznali w polsce ACTA to no problem moglibyscie powiedziec ze trzeba placic panstwu polskiemu za uzywanie benzyny gdziekolwiek :3 jako prawa autorskie hehe - lecz zapewne tak to nie dziala - jest to kolejna droga 'jak juz green power slabnie' do oslabienia rozwoju spoleczenstwa i wyduszania gotowki od nich. Ale jest ok, ACTA czy tez PIPA/SOPA maja swoje +'sy. Smieszne rzeczy mozna porobic dzieki nim.  :book:

Cyfron

na przykład jakie rzeczy?

Troll81

założyć własna organizację chroniaca prawa autorskie i ścigać polityków i muzyków którzy je łamia. Np wycinając stopke Wordpressa ze swoich stron :D

Troll81

http://wiadomosci.wp.pl/title,Walcza-w-cieniu-o-swoje-interesy-chca-naszej-wolnosci,wid,14217978,wiadomosc.html

GRID

Dla tego polecam obejżeć film dokumentalny Wpuszczeni w korek. W filmie tym General Motors zatrudnił wielu lobbystów aby wprowadzili do USA fałszywe lobby że komunikacja miejska której gruntem jest kolej szynowa/elektryczna jest przestażała. Pod przykrywką małych firm komunikacyjnych przejmowali rynek wagoników wąskotorowych i sabtowali interes aby zapotrzebowanie na samochody wzrosło. Wyniku tego USA ma słabą komunikację miejską, którą po zauważeniu problemu od wielu lat odbudowuje inwestując wiele milionów w coś co już raz było postawione.

Film ten pokazuje również jak mała grupka chciwych facetów może zrobić tak wiele dla kasy. Pokazuje również jak koncerny potrafią się zgadać po cichu aby wspólnie doprowadzić do monopolu. Kolejnym przykładem jest film dokumentalny Spisek żarówkowy. On również pokazuje jak ciche umowy firm mogą negatywnie zmieniać świat dla kasy.

Krzysiak

Poco daleko szukać mamy swoje doświadczenie  z

Cementem i żelatyną

Nagle się okazało że jedyne fabryki jakie zostały w Polsce należą tylko do jednej osoby


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: