Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Problem z liczeniem SETI na GPU

Zaczęty przez amikron, 12 Luty 2009, 13:40

lolek

W ustawieniach swojego konta w punkcie Run only the selected applications zaznacz SETI@home Enhanced: yes i jeśli chcesz je liczyć na gpu to zaznacz Use Graphics Processing Unit (GPU) if available. jednostki Enhanced powinny ci się pobrać automatycznie.

KrzychuP

I dodam, ze jeśli nie chcesz liczyć długich Astropulsów, to "odznacz" przy 'Run only the selected applications' astropulsa.

Krzysiak

Witam wszystkich
Ja problem z przycinaniem komputera podczas liczenia na GPU rozwiązałam w następujący sposób:

Zaawansowane -> preferencje lokalne
Odznaczam opcje Use GPU while computers is in use
a w pozycji "tylko kiedy komputer pozostaje nie używany przez mniej niż" wpisuje 0,01

Czuli po 1 sekundzie nie używania kompa startuje GPU
CPU liczą bez przerwy i nie przycinają wydajności

I jak na razie od 3 tygodni sprawdza się bardzo dobrze


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

piotr3km

Ja policzyłem może 2 zadania na gpu (8800gts 320mb, najnowsze stery), przy trzecim wyświetlił sie kolorowy szit na ekranie. Najgorsze jest to ze od tej chwili nie moge odpalić żadnej gry (jeśli juz coś załaduje to po minucie się wysypuje) Co się mogło stać? Chyba karta się nie spaliła?

KrzychuP

Wydaje mi się, że gdyby się karta spaliła, to byś nic nie widział ;)

Obstawiałbym raczej sterowniki. U mnie kiedyś po instalacji najnowszych zaczął zakropkowywać ekran na czarno w tempie kilkaset pikseli na sek. i po chwili mało co można było zobaczyć.
I do tego siadało jeszcze odświeżanie.
Wróciło do normy po powrocie do poprzedniej działającej wersji sterów

Tomasz R. Gwiazda

kurcze jakies nielogiczne bledy :) u mnie aktualizacja sterow zawsze robi dobrze i problemow nie ma
tak samo z aktualizacja nowego Boinca

a z forum wynika ze ktokolwiek cos aktualizuje to tylko gorzej jest...

Pigu

a jak z temperaturką karty?

piotr3km

A jaednak, pamięć się spaliła :/ Ale w sumie to wyszedłem na plus- w ramach gwarancji dostałem nowiutką 9800 512 mb^^ Ale z liczenia na gpu już się wyleczyłem...

Szopler

Coś kiepskie chłodzenie miała ta karta. Ja liczę na laptopie, zostawiam go włączonego na całą noc. Temperatura GPU 70st.C i po pół roku żadnych niespodzianek.

BOINC@POLAND[HA$]

Witam, help wanted

Nie widzie karty nvidia 6800gts...
najnowsze stery, klient 6.6.36

Pokazuje no cuda device found.
Zaznaczylem liczenie na gpu i nic...

grafa stoi i nie liczy...
C
Ktoś ma pomysła co może być przyczyną???

Troll81

6800 nie obsługuje CUDA

dopiero karty 8xxx wzwyż obsługują

BOINC@POLAND[HA$]


X X X

Cytat: Szopler w 19 Maj 2009, 22:05
liczę na laptopie, zostawiam go włączonego na całą noc. Temperatura GPU 70st.C i po pół roku żadnych niespodzianek
Jakiego procka ma ten lapek? Mój T2500 przy uniesieniu, przeczyszczeniu, i przesmarowaniu, robiąc stale dwa zadania PrimeGrid ma stabilne 82C w nocy i 85C w dzień. Niby dużo, ale... Intel podaje dla tego procka max temp. pracy... 100C!
>:(

Z drugiej strony mój AMD64 3000+, po przedmuchaniu sprężonym powietrzem, obniżył temp ciągłej pracy z 66-69C na... 41-45C, zależnie od projektu.
XD