Jak się dowiedzieliście o BOINC

Zaczęty przez lolek, 26 Kwiecień 2009, 21:42

lolek

Dużo mówimy o potrzebie promocji i jej różnych formach. Według mnie najprościej sprawdzić co jest najskutecznieisze pytając się forumowiczów z kąd się dowiedzieli o BOINC i o naszym team`ie

Zacznę od siebie. Zarówno o liczeniu rozproszonym jak i o BOINC dowiedziałem się z artykółu o ile pamiętam na onecie o rozwoju internetu. Były tam dosłownie dwie liniiki XD . A to że jestem w drużynce to zasługa google :parrrty:

Szopler

Ja dowiedziałem się o SETI w 1999 roku. Liczyłem to długo i wytrwale na Celeronie 366 potem 466 potem 533 ;). Następnie miałem kilka lat przerwy... Gdy wróciłem było już BOINC. Szukałem największego teamu w PL no i znalazłem... TEN XD

KrzychuP

Ja zacząłem od artykułu o Roku Fizyki gdzieś w internecie (chyba w 2005) i była tam wzmianka o Einstein@home.
Wygaszacz Seti widziałem już wcześniej u kolegi, ale jakoś nie zachęcał mnie do udziału w przeliczaniu.
Potem szybko doszedł Climate i LHC, i tuż po nich wszystkie inne aktywne projekty.

Początkowo należałem do teamu Poland, ale drużyny miał pozakładane tylko w kilku największych projektach i w coraz większej ilości projektów polski zespół znajdywałem tylko B@P (i oczywiście zapisywałem się do niego). Do tego w części z projektów Poland miał różnych founderów. Więc jak trafiłem na forum B@P, żeby rozwiązać jakieś moje problemy (forum Poland'u w tym okresie było w zasadzie martwe) i zostałem miło i rzeczowo potraktowany, to stwierdziłem, że nie ma się co szlajać po różnych łajbach, tylko trza się zaciągnąć na jeden porządny statek.  P-)

I jak widać trwam tu do dziś.  :arrr:

Dla mnie siłą naszego teamu zawsze było forum.   :attack:

Pigu

jakaś notka oczywiście o seti w pcwordzie/chipie czy może w tv (a może w tv skłoniło mnie do dogrzebania tejże notki w prasie - nie pamiętam) zrekrutowała mnie do liczenia, następnie wyszukiwarka wewnątrzprojektowa skierowała do najlepszego teamu świata czyli TPT Seti Team 2000 %) w B@P jestem dzięki fuzji

sesef

Wykład z podstaw informatyki. Prowadzący jako przykład architektury systemu rozproszonego podał SETI@HOME i komentarz, że można udostępnić moc obliczeniową swojego kompa aby pomóc w poszukiwaniach. Przyszedłem do domu google i tak się zaczęło.

OxyOne

#5
Mnie to wkręcili kolesie z serwisu. Potrzebowałem dobrego wygrzewacza CPU a ze prime95 nie nadawal sie bo minimalne zawahania łykał, zapytałem sie kolegi z serwisu czym serwery wygrzewa. On ze zwykłe serwery to prime95 a obliczeniowe czy tez workstation to boincem - co sie tego softu naszukałem to moje. Pozniej mi wytłumaczył o co chodzi.

... i tak wygrzewam do dzisiaj  :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

eclipse99

Przeczytałem wzmiankę o Einstein@Home w Świecie Nauki (chyba z maja 2005) i od razu się przyłączyłem.
Zafascynowało mnie, że mogę na swoim komputerze szukać fal grawitacyjnych - brać udział w naukowym projekcie na skalę światową.
Przez 2,5 roku liczyłem tylko Einsteina, w październiku 2007 dołączyłem do LHC po tym, jak uświadomiłem sobie że w ten prosty sposób przyczyniam się do rozpracowania struktury Wszechświata => stworzenia Teorii Wszystkiego.
Po przejściu z Poland, trafiłem na to forum, co w lipcu 2008 (jak już dojrzałem) zaowocowało lawinowym podłączaniem się do kolejnych projektów.  ;D

KrzychuP

Cytat: eclipse99 w 27 Kwiecień 2009, 00:33
Przeczytałem wzmiankę o Einstein@Home w Świecie Nauki (chyba z maja 2005) i od razu się przyłączyłem.
Zafascynowało mnie, że mogę na swoim komputerze szukać fal grawitacyjnych - brać udział w naukowym projekcie na skalę światową.
Przez 2,5 roku liczyłem tylko Einsteina, w październiku 2007 dołączyłem do LHC po tym, jak uświadomiłem sobie że w ten prosty sposób przyczyniam się do rozpracowania struktury Wszechświata => stworzenia Teorii Wszystkiego.
Po przejściu z Poland, trafiłem na to forum, co w lipcu 2008 (jak już dojrzałem) zaowocowało lawinowym podłączaniem się do kolejnych projektów.  ;D

No proszę, bardzo podobna droga do mojej. Tak się zastanawiam, czy to czasem nie był ten sam artykuł (w wersji internetowej)...
:D

p.s. Zerknąłem pod Twój awatar i zastanawiam się, czy kolega pamięta, żeby mieć zawsze ręcznik pod ręką?  ;)

eclipse99

#8
Cytat: KrzychuP w 27 Kwiecień 2009, 01:08
No proszę, bardzo podobna droga do mojej. Tak się zastanawiam, czy to czasem nie był ten sam artykuł (w wersji internetowej)...
:D
Faktycznie, teraz też mi się kojarzy że to było w powiązaniu z rokiem fizyki  :respect:
Cytat: KrzychuP w 27 Kwiecień 2009, 01:08
p.s. Zerknąłem pod Twój awatar i zastanawiam się, czy kolega pamięta, żeby mieć zawsze ręcznik pod ręką?  ;)
Ręcznik to już tylko na basen biorę - antena subeta mi padła i  generalnie jestem...
...uziemiony ;)

Angelus

Cytat: Szopler w 26 Kwiecień 2009, 22:06
Ja dowiedziałem się o SETI w 1999 roku. Liczyłem to długo i wytrwale na Celeronie 366 potem 466 potem 533 ;). Następnie miałem kilka lat przerwy... Gdy wróciłem było już BOINC. Szukałem największego teamu w PL no i znalazłem... TEN XD

U mnie podobnie z tym że zacząłem chyba od 486 DX2-66 (a może nawet od 386 SX 25, pamięć już nie ta  :-\) :ph34r: Stary wygaszacz SETI był zdecydowanie fajniejszy, siedziałem i patrzyłem na słupki, SETI Monitor dawał wgląd w to co się w próbkach "odkrywało", ciągle miałem nadzieję że może w następnym WU znajdę zielone ludziki ^^ Nawet jak właśnie odkryłem mam na dysku 46 starych wu w cache Monitora  8)

Potem pojawił się Boinc, zaprotestowałem i przestałem liczyć  :shame: To już nie było to samo...


Jakoś w lutym tego roku mi się przypomniało, zassałem Managera i liczę a wybór TEAMu był dla mnie oczywisty  :parrrty:

Troll81

A ja podczas poszukiwań w sieci o przetwarzaniu danych i budowie klastrów natrafiłem na BOINC. Zainstalowałem i przyłączyłem się do projektów (kilku), zauważyłem opcję przyłączenia się do drużynki i pogmerałem po necie w poszukiwaniu takowej. Po krótkim teście porównawczym B@P wypadł najlepiej i się zaczęło :D A jakis czas potem (chyba 2 lata) pojawiłem się na forum :D

Kryniek

Ja o BOINC nic nie wiedziałem, zdawałem sobie sprawę tylko z istnienia Seti oraz czegoś na podobę tylko że szukało się lekarstwa na raka (nawet nie pamiętam nazwy). Pewnego dnia tak mi się jakoś o tym pomyślało i zacząłem szukać informacji na temat tego drugiego projetu zastanawiając się jakie są jego wyniki. Dowiedziałem się że niestety projekt zakończył się bez pozytywnych rezultatów.
Gdy coraz bardziej zagłębiałem się w tematykę przetwarzania rozproszonego natknąłem sie na pojęcie BOINC. Po niedługim czasie stwierdziłem że przyłączam się do BOINC@Poland gdyż chyba jako jedyna "żyła". Na forum się coś działo w przeciwieństwie do konkurencji. I to jest zasługa naszego teamu - dobra organizacja tworzona przez ludzi, którzy są prawdziwymi pasjonatami BOINC a nie jednosezonowymi graczami.

Morał z tego że dla nas najlepszą promocją jest rozgłos, byleby jak najwięcej mówiono o BOINC, a wtedy nasz zespół przez google znajdą w pierwszej kolejności :)

Troll81

Śmiem twierdzić że od tamtego czasu "ożywiła" się konkurencja :D ale fakt że nasz team prowadzi w miarę regularne akcje "promocyjne" :D a sukcesy w AP26, składkowy komputer rozdawanie ulotek i pisanie na "priva" do ludzi na boincstats odnosi pomalutku skutki :D jak zaczynałem to na forum było aktywnych kilkunastu ludzi. Dziś ich liczba wzrosła :D i oby tak dalej.

szuu

Dodam i swoje 3 grosze:)
Trafiłem tu szukając informacji o RC5. Jak wspominałem bawiłem sie z tym w polskim team-ie.
Wtedy była to chyba jedyna dobrze opisana również po polskiemu metoda na uczestnictwo w przeliczaniu rozproszonym.
Rzuciło mną gdy okazało się ze w dzisiejszych czach projektów jest tak dużo i są tak urozmaicone.
Przy podłączaniu się do Rosetty wybór na B@P padł z racji ze pierwszej konfiguracji dokonałem przy pomocy waszego forum i wiki. Czyli mozna by powiedzieć z wdzięczności :)

Pozdrawiam :parrrty:
BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

eclipse99

Cytat: Troll81 w 27 Kwiecień 2009, 07:40
(...) A jakis czas potem (chyba 2 lata) pojawiłem się na forum
Powinno być:
"A jakis czas potem (chyba 2 lata) przejąłem forum"
;)

Pigu

Cytat: eclipse99 w 27 Kwiecień 2009, 17:49
Cytat: Troll81 w 27 Kwiecień 2009, 07:40
(...) A jakis czas potem (chyba 2 lata) pojawiłem się na forum
Powinno być:
"A jakis czas potem (chyba 2 lata) przejąłem forum"
;)

Najwięcej postów, bo aż 7649 napisał Pigu XP a teraz grzecznie koniec offtopa

emik

ja pierwszy raz o SETI przeczytałem albo w "Świecie Nauki" albo w "Wiedzy i Życiu" i najpierw należałem do zespołu Poland, który po pewnym czasie opuściłem i znalazłem naszą łajbę, która przyjęła mnie na swój pokładzik

PS: ja mam aktualnie 4557 postów :)


buri

boinc ... kurde żebym to ja pamiętał, bankowo gdzieś przeczytałem. Team wybrałem z tego co pamiętam bo trafiłem na forum i też szukałem dużego polskiego składu.

%)

deway

#18
Kiedyś, kiedy jeszcze pracowałem na Pentium II magiczne 400 MHz, usłyszałem o SETI, zainstalowałem, ale komputer zwolnił, nie dało się prawie pracować z resztą mojego oprogramowania więc to zostawiłem.
Teraz nie pamiętam jak trafiłem na BOINC:
- może dlatego, że miesiąc temu trafiłem na jakiś filmik na youtube o ogromie wszechświata, było w nim zawarte zdjęcie "Głębokie Pole Hubble'a":
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ultragłębokie_Pole_Hubble'a
i zacząłem szukać plakatu z tym zdjęciem w google
- może dlatego, że obejrzałem film "Future by Design"
www.boincatpoland.org/smf/rozmowy-nieboincowane/future-by-design/
i szukałem czegoś w czym mógłbym pomóc żeby takie pomysły realizować
- może dlatego, że zakładam swoją firmę i stwierdziłem że tak naprawdę pieniądze mnie nie motywują, jeśli pracuje to dla rozwoju zarówno osobistego jak i rozwoju innych. BOINC zapełnia choć trochę moją potrzebę rozwoju nauki

...wypadkową tego wszystkiego było wygooglanie projektu BOINC, nie wiedziałem o jego istnieniu, myślałem że dalej projekty są liczone każdy oddzielnie. Jak się rejestrowałem to nie wiedziałem nic o zespołach, ale że była w formularzu taka część to stwierdziłem, ze popre największy zespół Polski czyli BOINC@Poland i oto jestem.
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

Kret_polny

Z obliczeniami rozproszynymi pierwszy raz spotkałem się około roku 2003 kiedy to znalazłem na płytce dołączonej do jakiegoś czasopisma komputerowego program mający znaleźć lek na raka - nie pamiętam nazwy. Zaintereresowałem się, zainstalowałem , jednak z uwagi na pewne techniczne niedogodności( internet przez modem  XD) po kilku miesiącach przestałem liczyć.

Gdy modem poszedł w odstawkę, to pewien czas liczyłem prime95. Pierwsze koty za płoty z BOINC poszły po jakiejś wzmiance o SETI w prasie - liczyłem wtedy równolegle prime95 i  SETI, aż w końcu odechciało mi się liczyć matematykę .;) Potem przerwa w liczeniu i powrót chyba już na stałe.  :attack: A o B@P, to w sumie nie pamiętam już jak się dowiedziałem, ale czy to ważne?  :arrr:

buari

Witam

O projektach @Home, to słyszałem od dawna, ale kojarzyły mi się jedynie z badaniami kosmosu. W 2006 roku na pewnym forum kolega wspomniał o projekcie Folding@Home, ale między innymi z powodu nieco słabego sprzętu, odłączyłem się od projektu. Teraz (gdy mam lepszy sprzęt) Wykop przypomniał mi o BOINC i powróciłem na pokład.

Aktualnie biorę udział w Help Fight Childhood Cancer oraz Enigma@Home (rywalizacja, rywalizacja, rywalizacja :P)
---

Troll81

Witamy kolegę i zapraszamy do działu wizytówki :D

Vega

ja o BOINC dowiedziałam się na obozie astronomicznym w 2004 roku od kolegi, który podłączył się do SETI i mnie także do tego namówił. Aż do minionego Sylwestra myślałam, że BOINC liczy tylko SETI  :shame: Dopiero jak dotarłam do tego forum, okazało się, jak baaardzo się myliłam :) Co mnie niezmiernie cieszy :)
A co do promocji to jest info o BOINC na stronie Janusza L. Wiśniewskiego http://wisniewski.net :) Stamtąd ściągnęłam go po raz drugi (po 2004 roku).

BOINC@POLAND[HA$]

a ja cholera nie pamietam jak sie dowiedzialem bo to bylo 11 lat temu...
po przerwie, wroócilem i wybrałem team otwarty... Poland i tak juz zostanie...

Mchl

Cytat: HA$ w 10 Styczeń 2010, 10:36
a ja cholera nie pamietam jak sie dowiedzialem bo to bylo 11 lat temu...
po przerwie, wroócilem i wybrałem team otwarty... Poland i tak juz zostanie...

O no to jesteś weteranem ze stażem dłuższym niż sam BOINC :D

No dobra... zakładam że 11 lat temu było SETI@home ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

BOINC@POLAND[HA$]

fakt , wtedy nie było Boinc-a....
przyłączało sie bezpośrednio do projektu i było tylko seti...

Hani

To były czasy :)
Również zaczynałem od seti na 486SX 25MHz, i całkiem niezłe wyniki miałem, w sumie ze 120 kompów mi liczyło (Urzędy Miast i Gmin)  XD.
Boinca nie było, a jak nastał i stare seti przestało działać to zaprotestowałem nie licząc. Jakieś chore klucze trzeba było wpisywać.  XD


BOINC@POLAND[HA$]

o proszę bardzo, tak właśnie było

Uczestnik SETI@home od 3 Apr 1999
Kraj Poland

potem jeszcze załozyłem team bonic@polska albo poland... ale ktos poprosił o admina a ja nie miałem się czasu tym zajmować  to odstąpiłem...
niestety pamiętnych maili z tego okresu nie posiadam....
dawno było a i kompa zmieniłem kilka razy...

PanStaszek

Uczestnik SETI@home od   1 Jul 2000

Ja nie bardzo pamiętam, ale chyba zaczęło się od przeczytania jakiegoś artykułu p.Tomasza Kokowskiego z Polibudy poznańskiej o SETI ... a potem już się rozkręciło w BOINC  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Machloj

ja w lutym 2007 przeczytałem o BOINC w "Dzienniku" - później jak pewnie większości z nas - wujek google podpowiedział jedyny słuszny zespół :)

gigi2000

@HA$ jaki zbieg okolicznosci, z ciekawosci sprawdzilem i ja tez: Uczestnik SETI@home od   3 Apr 1999  ;D tooo były czasy...

BOINC@POLAND[HA$]

hhehehe :)
no to szacun gigi...
normalnie prawie jak bliźniacy... tfu co ja gadam  XD
ale na rocznice po browarku  :parrrty: bo się zbliża 11 urodziny bedziemy mieli

Limol

Ja nie pamiętam kiedy poraz pierwszy usłyszałem o Boinc dołączyłem do B@P w lutym 2010 bo stwierdziłem że trzeba coś ze sobązrobić a nie marnować czas na jakieś głupie gierki no i tak zacząłem liczyć :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Arthusp

Na mnie zadziałał artykuł w niedawnym PC Formacie (bodaj numer czerwcowy 2010). Przeczytałem, potem zgooglałem i liczę  :)

33oliver

O BOINC dowiedziałem się pod koniec maja 2010r. z artykułu na onecie, wygooglowałem instrukcje z forumowej wiki więc nie można było nie przystąpić do B@P - przystąpiłem natychmiastowo z małymi problemami do WCG, później do kolejnych projektów. Jeszcze w maju dołączyłem do PM - zacząłem więc ostro z kopyta jak to powiadają :)

astjan

Ja to swiezy jestem tutaj, a zaczelo sie od tego ze wybieram sie niedlugo na wakacje do Egiptu i szukalem informacji o mozliwych szczepionkach i na wiki trafilem na link do Word Community Grid (a propos tego, ze wciaz szukaja szczepionki na Wirus Zachodniego Nilu). Sciagnalem BOINCa i zaczalem explorowac mozliwosci i tak trafilem na najwiekszy polski team :)

Troll81

Witamy na forum i zapraszamy do działu wizytówki :D

goofyx

Chyba nie odbiegam o pozostałych <- moja przygoda rozpoczęła się w Seti potem trochę Rossety.

GRID

#38
Dowiedziałem się od nauczyciela w Liceum 1997-2001.
Pamiętam to zrezygnowałem z powodu słabego kompa.
Niedawno podczas oglądania programu o kosmosie, przypomniałem sobie o tym projekcie.

Troll81

Witamy na forum i zapraszamy do działu wizytówki :D napisz z jakiego województwa jesteś to dopiszemy cię do rankingu województw :D