Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

BOINCstats nie bangla

Zaczęty przez m2marek, 09 Luty 2006, 19:14

m2marek

Coś się dzieje z BOINCstats.com? Ktoś coś wie? Od dwóch wieczorów nie bangla.

8) Nie wiedziałem gdzie to wstawić, a tutaj pewnie zajrzycie :wink:
-----
Ooo i zabanglało
-----
Ale coś nie za bardzo :(  Znów "Serwer pl.boincstats.com odpowiada zbyt powoli.". :(

Simek


m2marek

"Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Lost connection to MySQL server during query in /home/boincstats/includes/connect_db.php on line 2
BOINCstats is currently down for maintenance.
Please try again later.

Willy
BOINCstats Administrator"

Niestety tylko bywa. :(

Mchl

Na stronie głownej serwisu możecie przeczytać historię dzisiejszej awarii.
W skrócie: Willy zainstalował z rana nowe jądro systemu. Niestety coś poszło nie tak i serwer wymagał ręcznego restartu. Z kolei ludzie zajmujący się kolokacją jakoś się z tym nie spieszyli i zareagowali po dziewięciu godzinach od zgłoszenia. W dodatku nie potrafili zrobić tego, o co ich proszono.
Tak więc Willy musiał wsiaść w samochód i przejechać się 40km, żeby samemu wszystko ustawić jak trzeba.
Teraz serwis stara się wykonać dzienną aktualizację odpierając przy tym atak tysięcy fanów statystyk, przez co wszystko działa dosyć chropawo. Tak więc dla własnej wygody, odłóżcie sprawdzanie waszych dziennych uzysków na jutro. Wtedy powinno się już wszystko unormwować, a przy okazji zmniejszycie trochę obciążenie serwera.
A dla Willy'ego koejny raz respect. =D>

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

---------- 09:07 10.02.2006 ----------

Daj znać Willemu że jest wielki.  8) TX.

---------- 11:47 05.03.2006 ----------

Mchl-u Czy wiesz kiedy ruszą Staty ...Williemu coś nie bangla?

Nietoperek

byc moze ze jeszcze dzis bedzie smigac - szczegoly -->TUTAJ<--

gaciu

Nie przypusszczałem ze BOINCstats zarzyna taką maszynę:

Athlon X2 4400+, 3GB RAM, OS on 10000rpb SCSI HD, database on 2x 15000rpm SCSI HD

Niezły ruch tam musi panować.

Mchl

Mówiłem Willyemu, żeby poszedł w Opterona... chociaż podobno nie ma dużej różnicy.
Bazy danych potrafią zamęczyć maszynę.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

zauwazylem ostatnio wzmozony ruch na boincstats.com przez co kolokwialnie mowiac: ZAMULA lub jak kto woli są "lagi"

przy probie dostania sie na strone jest komunikat:

BOINCstats is currently down for maintenance or to lower the
load on the server during a stats update.
Current load: 6.11

Please try again later.

The forum is online.

Willy
BOINCstats Administrator


moje pytania brzmia:
w jakich jednostkach jest to "load"
powyzej jakiej wartosci load, wyskakuje takie okno
czy sa przewidywane wzmocnienia serwisu, w postaci np. nowego/dodatkowego serwera?

Mchl

Największe problemy są w momencie codziennej aktualizacji bazy danych, dlatego też Willy zamontował skrypt, który wyłącza dostęp do statystyk przez www, gdy obciązenie serwera wzrośnie powyżej 20 jednostek (procent?). Dlatego trochę dziwne jest, że dostałeś ten komunikat dla obciążenia 6..
Upgrade sprzętu będzie, jak będą nań pieniądze. Zgodnie z regulaminem programów reklamowych, Willy nie może was namawiać do klikania w reklamy na jego stronie, ale ja jak najbarzdiej do tego namawiam. Ewentualnie możecie przelać mu kilka euro przez PayPal.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

czy wam się udaje otworzyć stronę z łącznymi statystykami zespołu? mi od paru dni się to nie udaje.

Mchl

Udaje się, ale w zależności od pory dnia trzeba odczekać dłuższy lub krótszy czas... (zazwyczaj dłuższy :( )

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

U mnie jest to niemożliwe również. Też od kilku dni. Czasami strona wczytuje sie np. 3-4 min., i jedyne co sie wyświetla to komunikaty o błędach bazy MySQL.

Mchl

Nie wiem co wam powiedzieć. W chwilę przed napisaniem tego postu strona załadowała mi się wkilka sekund...
Późniejszym popoludniem, zazwyczaj jest to kilkadziesiat sekund albo i dłużej, ale prędzej czy później się ładuje...

Link oczywiście z naszej strony głównej:
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_stats.php?pr=bo&st=0&to=100&teamid=9063

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek


gaciu

Mam podobnie dzisiaj. Chociaż moje prywatne statsy działają dobrze.

Mchl

Willy pracuje nad strukturą bazy danych, więc może to dlatego.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

spotkal sie moze ktos z taka sytuacja ze sa wyswietlane wszystkie statystyki procz "Boinc combned" ? mam takie cos u siebie od 2 dni :|

bartsob5

w wyszukiwaniu zostalo ustawione na domyslne opcja "exact match" zeby nie przeciazac serwera, dlaetgo ja tez to mam, juz dalem zapytanie, czy mozna to jakos pominac dodajac do ulubionych.

juz dostalem odpowiedz... w zapisanym linku w swojej przegladarce dopisz na koncu &exact=n

Nietoperek

@bartsob5 dzieki smiga :)

Mchl

Uaktulaniłem przed chwilą tłumaczenie FAQ.
Przeoczyłem w ogóle tą zmianę w działaniu wyszukiwarki.

P.S. Spostrzegawczy pewnie zauważą, że FAQ niektórych projektów na BOINCstats są nieprzetłumaczone. Zachęcam do skłądania propozycji. 8)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

aktualnie zajmuje sie tlumaczeniem strony rosetty... dobrze by bylo udostepnic juz przetlumaczony artykul o wizualizacji grafiki...

Mchl

Dostęny jest przecież:) Twoja robota jak pamiętam.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

ale w sensie, zeby to bylo oficjalne:D

Mchl

Oficjalnie udostępniam :lol:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

pytanie tej samej tresci co wczesniej - czy ktos ie jak uzyskac dane zbiorcze o wszystkich projektach ? &exact=n nagle przestalo dzialac - FAQ przeszukalem i tez nic nie ma

bartsob5

w angielski FAQach wszystko pisze, ktos sie tu opieprza;)

poprostu dopisz &search_exact=n

Mchl

Cytat: "bartsob5"w angielski FAQach wszystko pisze, ktos sie tu opieprza;)

Ktoś mi tu robi koło... pióra ;)

Nie mam przy sobie hasła do tłumacza BOINCstats. Zrobię po powrocie z łykendu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

ja nic nie mowie, ale ta zmiana byla od dawna;) ale w sumie tych FAQów malo kto czyta...

a ze wypoczywasz na łykendzie, to czuj sie usprawiedliwiony z mojej strony;)

Mchl

Od piątku...to nie tak długo ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

czas to pojecie wzgledne:P zwazywszy ze dopiero teraz ktos to zauwazyl i nie umial sobie poradzic:D

Nietoperek

faq sprawdzilem wlasnie polskie a ze tam nie bylo wzmianki na temat brakujacego "search" to tez na nagielskie nie zagladalem bo teoretycznie to to samo powinno byc - stad tez moje pytanie ;) - tak czy inaczej podziekowanie ponowne :)

AL

---------- 14:57 27.06.2006 ----------

Znowu pojawiły mi się kłopoty z boincstats. Po krótkiej wizycie na stronie - wybija mnie - i potem to  już żadnej strony nie mogę otworzyć (pomaga dopiero reset kompa). Też mieliście może coś takiego? Poza tym, ostatnio dużo się tam zmienia/aktualizuje i co chwila wyskakują kłopoty z invalid id user itp. . Wczoraj nie działał mi odsyłacz ze strony głównej - słowem same krzaczki. No i Seti nie jest chyba aktualizowane od 4 dni. Co tam się dzieje?

---------- 14:58 ----------

Nawet odsyłacz z mojej sygnaturki przestał działać!
CytatNie znaleziono CPID użytkownika w łącznych statystykach BOINCstats lub użytkownik nie posiada żadnych punktów
.

Rysiu

Staty chyba już dobrze działają  :D

krzyszp

Nie jestem pewien - z jednego hosta odjęło mi 13tyś punktów  :cry:

I w ogóle dość dziwny RAC mam, chociaż fakt, że chwilowo tylko 5 kompów liczy...  :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

jack78

Cytat: "krzyszp"I w ogóle dość dziwny RAC mam :(

Co do RAC to już kilka dni temu zauważyłem że się opuszczasz. :(

Czyżby w pracy zabroniono "wykorzystywania" kompów   :?:

krzyszp

Prawie wszystkie kompy są odłączone teraz od sieci, z powodu "nadgorliwości" pracowników w przeglądaniu netu...  :cry:

Zostały tylko dwa hosty, plus te, na których i tak nie mogłem zainstalować.

Mam nadzieję, że niedługo sytuacja się zmieni, zwłaszcza, że ma być nowe łącze do nowego biura... A tam duuużo maszynek ;-)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

m2marek

może w międzyczasie serwisowania  :wink: zaciągnij CPDN na te odłączone od sieci

krzyszp

Na razie powolutku znowu dołączam maszyny.

Ale na razie szefa wole nie irytować pytaniami o więcej.
W każdym razie, jedna całkiem miła maszyna dołączyła - pewnie jeszcze dzisiaj pokaże się w statsach, i jedna wróciła po dłuższej nieobecności ;-)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

blork

Load to pojęcie występujące w systemach uniksowych. Zazwyczaj używa się 'load avarge' czyli wartość uśredniona(standardowo podaje się trzy: z ostatniej minuty, 5 minut i 15 minut). Wartość ta oznacza liczbe procesów(zadań) czekających w kolejce do przetworzenia przez procesor.
Np jeśli stoi system który nie wykonuje żadnej pracy to load może wynieść jakieś 0.01, jeśli chodzi tylko BOINC to load wyniesie 1(bo jeden proces cały czas wisi na procesorze). Natomiast jeśli maszyna ma do wykonania dużo zadań i się nie wyrabia to load rośnie.
Jeśli na takiej maszynie jak ktoś podał powyżej load skacze do 20 to ja się wcale nie dziwię, że boinstats się przycina i niedomaga czasami. Ja osobiście takiego obciążenia nawet sobie wyobrazić nie potrafię na takim sprzęcie ;)

EDIT:
Tak żeby wam było to sobie łatwiej wyobrazić. Przy load avarge 6 system był przeładowany(overloaded) o 500%. Przy load 20 będzie to 1900%...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_179957.gif[/img]