Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Phonebloks - telefon wart utrzymywania

Zaczęty przez Cyfron, 15 Wrzesień 2013, 09:05

Cyfron

Bardzo ciekawa inicjatywa - telefon złożony z bloków, które można samemu wymieniać umożliwiając przedłużenie żywota zwykłego telefonu i niesamowitą personalizację telefonu. Polecam obejrzeć:
https://www.youtube.com/watch?v=oDAw7vW7H0c

flaku

W zwykłym telefonie podzespoły są dosyć ciasno upakowane. Ciekawe o ile zwiększa to rozmiary telefonu, jeśli każdy ma być w osobnym "opakowaniu"

Cyfron

to jest koncepcja - może się okazać, że efekt finalny może być trochę inny

_Aleksander_

Pomysł fajny, tylko jakoś nie widzę na co dzień rywalizujących ze sobą producentów łączących swoje siły w celu opracowania nowej specyfikacji.
Specyfikacji standardu, który finalnie zmniejszy ich przychody w przyszłości i pozwoli mniejszym graczom wykrojenie kawałka tortu, który do tej pory same dzieliły.

Bezprym

Motorola podchwyciła temat:

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/17665/motorola-i-rewolucyjne-modulowe-smartfony

Może coś z tego wyniknie? :)

Krzysiak

Z jednej strony zabijamy możliwość wymiany akumulatora czy rozbudowy pamięci poprzez brak slotu

A z drugiej zaczynamy podniecać się modułowym telefonem

Ja tu czegoś nie rozumiem  :book:



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Mnie się idea podoba. bardzo przypomina ideę PC :D

AiDec

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 30 Październik 2013, 09:10
Z jednej strony zabijamy możliwość wymiany akumulatora czy rozbudowy pamięci poprzez brak slotu

Takie rzeczy to tylko w rezerwacie. U mnie nawet myszka ma wymienna baterie.

Jak cos nie ma wymiennej baterii, to jest bardzo dobry i banalnie prosty sposob aby to zmienic; nie kupowac :). Wtedy nastepna generacja sprzetu bedzie miala wymagane przez spoleczenstwo funkcjonalnosci, albo skonczy historycznie jak Motorola, Blueberry czy Nokia.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Martin Fox

Albo bedzie kupowana niezaleznie czy ma wymienna bateria czy nie - jak produkty z jabluszkiem

Ósemka

Cytat: Martin Fox w 31 Październik 2013, 14:10
Albo bedzie kupowana niezaleznie czy ma wymienna bateria czy nie - jak produkty z jabluszkiem
Nie mniej, to wciąż bardziej świadczy o kupujących, niż o producencie.

BTW temat skojarzył mi się z podejściem do jakości w różnych rejonach świta:
Japończycy -> Kaizen, czyli nieustannie myślimy, co można zrobić lepiej
Amerykanie -> Klient chce bubla? Więc robimy buble!
Europejczycy -> Zróbmy kolejną normę, w której powiemy bezmyślnemu użytkownikowi co wolno, czego nie wolno i będzie szczęśliwy

;)
Folding@Home - Team Poland [276]

Dario666

Dobre porównanie :)
Z drugiej strony dziadostwo sprzedaje się najlepiej, bo jest tanie. Większość ludzi jest taka, że nie ma pojęcia kompletnie o niczym i brnie jak barany za stadem. Przykre, ale prawdziwe.