Dlaczego nigdy nie kupię konsoli...

Zaczęty przez krzyszp, 11 Listopad 2013, 20:04

krzyszp

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2013/45/niektorzy-szczesliwcy-juz-maja-xboksa-one-w-domu-i-nie-omieszkali-pochwalic-sie-tym-z-calym-swiatem
Nie rozumiem:
1. Dlaczego użytkownik/konto zostało zbanowane przez MS.
2. Jakim cudem MS zablokował na YT filmik z rozpakowania tejże.

Przypominam, że rozmawiamy o firmie "dla której najwyższym dobrem jest użytkownik" z siedzibą w "najbardziej demokratycznym kraju na świecie".

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

necavi

Nigdy nie mów nigdy. Jednak po takiej akcji wszystkiego się odechciewa.
M$ i inne wielkie firmy w takich sytuacjach (zwykła wpadka a nie żaden kryzys) zachowują się niczym słoń w składzie porcelany. A Sony, które też ma swoje za uszami się na tym pasie  :dunno:

Troll81

http://www.dobreprogramy.pl/Gwaltowny-zwrot-Sony-Japonczycy-zakazuja-handlu-uzywanymi-grami-na-Playstation,News,49215.html

a ja nie kupuje dlatego.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 11 Listopad 2013, 21:12
http://www.dobreprogramy.pl/Gwaltowny-zwrot-Sony-Japonczycy-zakazuja-handlu-uzywanymi-grami-na-Playstation,News,49215.html

a ja nie kupuje dlatego.
Niestety, ale te zastrzezenia sony byly juz wczesniej. W dodatku niezgodne z prawodawstwem UE. Pozostsje jedynie protestowac portfelem, czego sobie i Wam życzę.

Wysłane z SGS3 więc bez polskich znaków ;)


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 11 Listopad 2013, 20:04
Nie rozumiem:
1. Dlaczego użytkownik/konto zostało zbanowane przez MS.
A regulamin uslugi czytales? Tak smao banowane byly konta ktorych uzytkownicy pokazywali bete dasha na 360 - ale regulamin mowil wyraznie ze ci ktorzy zglaszaja sie do programu i dostaja bety nie moga udostepniac screenow zdjec itp.

AiDec

Na pochybel wydawcom przestarzalych sprzetowo konsol.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 12 Listopad 2013, 07:00
Cytat: krzyszp w 11 Listopad 2013, 20:04
Nie rozumiem:
1. Dlaczego użytkownik/konto zostało zbanowane przez MS.
A regulamin uslugi czytales? Tak smao banowane byly konta ktorych uzytkownicy pokazywali bete dasha na 360 - ale regulamin mowil wyraznie ze ci ktorzy zglaszaja sie do programu i dostaja bety nie moga udostepniac screenow zdjec itp.
A gdzie było napisane, że ten user objęty był programem bety? On po prostu zamówił konsolę w pre-orderze...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

CytatZepsucie święta Microsoftowi kosztowało Andre Weingartena zbanowanie konsoli. Na szczęście tylko tymczasowe - do momentu oficjalnej premiery Xboksa One
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,14929070,Xbox_One_wyladowal_juz_u_kilku_szczesliwcow__Jeden.html
A kto powiedzial ze dostal bana na stale? Nie bylo jeszcze premiery, zawalila firma ktory wyslala do niego za wczesniej, wiec zostal zablokowany do momentu premiery, pozniej znow bedzie mogl grac - wiec zostal skrzywdzony?

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 12 Listopad 2013, 21:58
CytatZepsucie święta Microsoftowi kosztowało Andre Weingartena zbanowanie konsoli. Na szczęście tylko tymczasowe - do momentu oficjalnej premiery Xboksa One
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,14929070,Xbox_One_wyladowal_juz_u_kilku_szczesliwcow__Jeden.html
A kto powiedzial ze dostal bana na stale? Nie bylo jeszcze premiery, zawalila firma ktory wyslala do niego za wczesniej, wiec zostal zablokowany do momentu premiery, pozniej znow bedzie mogl grac - wiec zostal skrzywdzony?
Tak, został skrzywdzony, skoro pracownik popełnił błąd, klient nie powinien za to odpowiadać. Poza tym, nadal pozostaje pytanie na jakiej podstawie MS usunął filmik z YT? YT powinno baaaardzo przepraszać za ten ruch, który zresztą dowodzić, że korporacje dogadują się za plecami klientów.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

#9
Cytat: Martin Fox w 12 Listopad 2013, 07:00
A regulamin uslugi czytales? Tak smao banowane byly konta ktorych uzytkownicy pokazywali bete dasha na 360 - ale regulamin mowil wyraznie ze ci ktorzy zglaszaja sie do programu i dostaja bety nie moga udostepniac screenow zdjec itp.

Jeśli wiesz o jakimś zapisie zakazującym aktywacji XBoxa, publikowania informacji o konsoli, etc. przed premierą, to chętnie go zobaczę... w oryginalnej EULA prezentowanej pomiędzy wyrażeniem chęci zakupienia urządzenia, a rozpoczęciem instalacji poprawki DayOne.
Przypadkiem, jak widać na tym https://www.youtube.com/watch?v=0P8h3ZJbmeY filmie, klientowi ani przez moment nie zostały przedstawione warunki korzystania z urządzenia, które to warunki klient mógłby zaakceptować. Od razu ban.

A wracając do pierwszego przypadku... opierając się na treści artykułu oraz tym, co znalazłem, wychodzi na to, że w pełni uczciwy klient, działając w dobrej wierze padł ofiarą (zakładam, że) niedopatrzenia Microsoftu (ban na konsolę). A wystarczyło zablokować dostęp do usługi aktywacyjnej dla wszystkich maszyn z wyjątkiem egzemplarzy testowych i deweloperskich i w zamian przezentować coś w stylu 'Aktywacja niemożliwa przed XX.YY.ZZZZ' (data premiery).

Cytat: Martin Fox w 12 Listopad 2013, 21:58
A kto powiedzial ze dostal bana na stale? Nie bylo jeszcze premiery, zawalila firma ktory wyslala do niego za wczesniej, wiec zostal zablokowany do momentu premiery, pozniej znow bedzie mogl grac - wiec zostal skrzywdzony?

Jak najbardziej. Już samo zamieszanie z niesłusznym zbanowaniem to wymierne (w $$$) straty moralne (stres, etc.). Do tego dochodzą szykany ze strony MS w postaci bezpodstawnego usuwania filmów na YT (który punkt regulaminu YT łamały te filmy? (ale to już pytanie do Google, które nie pierwszy raz pokazało, że wobec Regulaminu są równi i równiejsi)). W efekcie za błędy MS i dostawcy konsekwencje poniósł klient. (tak, wiem, powtarzam się z krzyszp)
Co prawda, w drugim artykule jest wspomniane, że MS w końcu zmienił zdanie (zdjęcie bana w dniu premiery, zaprzestanie kasowania filmów, zaproszenie na premierę...), ale że wszystko, zdaje się, miało miejsce w USofA, to na miejscu klienta postarałbym się, żeby główny winowajca (MS) na długo zapamiętał tą lekcję.

P.S.
A żadnej konsoli nie kupię z dokładnie tego samego powodu, dla którego kupię oryginalnego, pudełkowego Wiedźmina 3. Żadnych DRM-ów-sremów i traktowania uczciwego kupca jako złodzieja, którego jeszcze nie dało się złapać; żadnego łaskawego umożliwiania korzystania z produktu usługi, dopóki ktoś w Centrali wedle własnego widzimisię nie uzna inaczej. Kupiłeś nasz produkt? Zapłaciłeś nam za niego? Super! Jest cały twój! Niech ci sprawi jak najwięcej radości. Nam nic do tego.
http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2013/45/cd-projekt-red-zabezpieczenia-sa-niepotrzebne-bo-wiedzmin-3-i-tak-bedzie-piracony
:respect: dla CD Projekt RED
(pytanie tylko, czy to będzie edycja 'bez pary', bo Steam, to jednak DRM)

krzyszp

Cytat: cp w 12 Listopad 2013, 23:15
(pytanie tylko, czy to będzie edycja 'bez pary', bo Steam, to jednak DRM)
Myślę, że będzie. Przecież do dzisiaj można Wieśka (obydwie części) kupić na Gog.com, nie tylko na Steam. Zresztą Steam nie sprzedaje gier - on je wypożycza.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

Cytat: krzyszp w 12 Listopad 2013, 23:38
Cytat: cp w 12 Listopad 2013, 23:15
(pytanie tylko, czy to będzie edycja 'bez pary', bo Steam, to jednak DRM)
Myślę, że będzie. Przecież do dzisiaj można Wieśka (obydwie części) kupić na Gog.com, nie tylko na Steam. Zresztą Steam nie sprzedaje gier - on je wypożycza.

Przede wszystkim martwię się o wersję pudełkową, na fizycznym nośniku. Byłoby niekonsekwencją ze strony CDP RED, gdyby po takiej deklaracji poszli drogą innych wydawców (Firaxis, Bethesda, tak, to do was piję   >:( ) i zaoferowali pudło tylko w wersji 'wymagającej dostępu do internetu celem aktywacji' (czytaj: zarejestrowania w Steam). Niestety, różne rzeczy już moje oczy widziały i nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. Ale, w przeciwieństwie do konsol, jest duża szansa, że takich problemów nie będzie. (koniec offtopa)

Kret_polny

W 2. części Wiedźmina( wersja pudełkowa) najpierw był DRM, ale po po premierze go zdjęli. Możliwe, że teraz CDP RED postąpi podobnie.

AiDec

W najnowszej wersji CDP RED planuje w ogole nie stosowac DRM.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Cytat: AiDec w 13 Listopad 2013, 11:17
W najnowszej wersji CDP RED planuje w ogole nie stosowac DRM.
Zraziłem się do Wiedźmina 1 w parę minut tak bardzo, że o 2 nawet słyszeć nie chciałem, ale za ten krok chyba kupię trójkę. Chyba, że wyjdzie w tym samym czasie co Dragon Age 3 :P
Tyle mojego offtopowania.

Żadnej konsoli nie mam zamiaru kupować, bo nie potrzebuję.
No good deed goes unpunished.

cp

#15
Cytat: apohawk w 13 Listopad 2013, 12:32
Zraziłem się do Wiedźmina 1 w parę minut tak bardzo, że o 2 nawet słyszeć nie chciałem, ale za ten krok chyba kupię trójkę.
O dwójce też możesz pomyśleć. DRM w Wiedźminie 2 został zdjęty przez CDP RED oficjalnym patchem dosłownie kilka dni po premierze
Więcej, wraz z uzasadnieniem od CDP RED, tu http://arstechnica.com/gaming/2011/05/the-witcher-2-patch-removes-drm-improves-framerate/ (inglisz only)

(Tym razem naprawdę definitywny koniec offtopa...)

Martin Fox

na cdp.pl bywa wiedzmak2 za 20-30z teraz :P