Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Karta dla Lolka

Zaczęty przez lolek, 25 Październik 2010, 20:16

lolek

Na początku listopada mam zamiar kupić kartę- przeznaczenie oczywiste  ;) I moje pytanko jaką kartę kupić do 350-400zł bo na radkach kąpletnie się nie znam :(

Krzysiak

Zasilacz jaki ?
Jak słaby szukaj HD4770
jak lepszy to HD4870


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Zasilacz kiepski i-box 400W. Zestaw Athlon II X2 245, 4 GB RAM, 1 HDD i obecnie 9500GT.

Krzysiak

No to szukaj HD4770 
Można na nie liczyć wszystkie projekty pod Ati włącznie z Milką

Chłodna dobre OC i małe zapotrzebowanie na moc jedynie 80W i na allegro można wyrwać w granicach do 300zł najlepszy model to coś w tym stylu
http://allegro.pl/xfx-hd4770-512mb-gddr5-box-gwarancja-15-miesiecy-i1277158993.html
Wydajnościowo zbliżona z HD4850


A co do HD4870 wydajnościowo może jakoś o 25% szybsza ale żre 2 razy więcej prądu i zasilacz może już nie wytrzymać  :fright:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Przeglądałem właśnie te karteczki i 160w w przypadku 4870 to ztanowczo zbyt dużo, a ten 4770 wygląda naprawdę kusząco  :) dzięki za podpowiedź i niech moc (obliczeniowa) będzie z tobą   :parrrty:

Krzysiak

Tu maż fajnie opisaną tą kartę http://pclab.pl/art36361.html


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Ja mam 4770 i sobie chwalę... cichutka jest.

lolek

W przyszłym tygodniu będę posiadaczem Saphire hd4770  :)

Troll81

No to ci RAC skoczy do ok 60k :D

lukaszja

Trollu, ta 4770 daje praktycznie 100k pkt/dobę. Sprawdzone na milce... ;D
pozdr, lukasz

Troll81

:D jakos tego nie widzę. Ale może to dlatego że dociągam Collatza i dnat do checkpointa :D

lukaszja

Cytat: Troll81 w 02 Listopad 2010, 13:27
:D jakos tego nie widzę.

Szczerość w naszym klubie to norma... :D
Rdzeń 938 - 951 MHz, pamięci 400, realnie miałem 96k/dobę.

Troll81

Jak już wspomniałem collatz i dnet mogą mi zaniżać wynik...

lolek

Jak temp przy takim OC ?

lukaszja

Cytat: lolek w 02 Listopad 2010, 13:45
Jak temp przy takim OC ?

W Milce 72-77 st.C - zależy od tem zewnętrznej (czytaj - pokojowej).
Najgorętszy jest DNETC - prawie 80 st C.
Co ważne - taktowanie pamięci mam zawsze mocno obniżone, to kilka stopni mniej.
No i w budzie dodatkowe wentyle 120mm...
pozdr, luke 

lolek

nio i HD4770 nastukał pierwsze 100k w milce

Troll81


lukaszja

Cytat: lolek w 15 Listopad 2010, 16:48
nio i HD4770 nastukał pierwsze 100k w milce

Tak to już jest ;) Punkty same przychodzą!
Gratuluję!

lolek

Swoją deogą dziwie się że nie zostawiłeś sobie tej grafy. U mnie chodzi na 850 na rdzeniu i temp w okolicach 66C, napięcie obniżone o 0,05. Niestety do wyższego OC potrzebne jest normalne V a wtedy temp idzie w górę i wiatrak słychać  %)

lukaszja

Cytat: lolek w 15 Listopad 2010, 17:14
Swoją deogą dziwie się że nie zostawiłeś sobie tej grafy.

Odpowiedzią jest ostatnie zdanie z postu Trolla:
http://www.boincatpoland.org/smf/rozmowy-nieboincowane/boinc-idea-a-rzeczywistosc/msg122078/#msg122078
.
.
.
...przynajmniej na razie 8)

lolek

#20
Ja w sumie też jestem w tej samej fazie co ty. Wróciłem do projektu od którego zacząłem, czyli od milki (od zawsze lubiłem astronomię). Liczę to co lubię i rzadko zostawiam kompa tylko do liczenia. Szkoda mi kasy na prąd więc na CPU nie liczę (wszak milka na GPU rządzi). A an forum wpadam prawie codziennie bo lubię  :)

Edit: Zamykam