Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

teoria wszechświata

Zaczęty przez lolek, 03 Listopad 2010, 19:06

lolek

http://kopalniawiedzy.pl/holograficzny-wszechswiat-dlugosc-Plancka-wykrywacz-fal-grawitacyjnych-czasoprzestrzen-Craig-Hogan-FermiLab-holometr-11768.html

Wklejłem tą "ciekawostkę" bo może okazać się, że Einstein@home jest bezcelowy (mowa o części zajmującej się falami grawitacyjnymi)

Troll81

ja tam jestem trójwymiarowy...

[PBT] Horpah

może Ci się tylko tak wydaje ... :)

goofyx

Cytat: Troll81 w 03 Listopad 2010, 23:29
ja tam jestem trójwymiarowy...
Może wszystko emituje przesunięte obrazy 2D, a oczy interpretują to jako 3D <- podobnie jest z filmami 3D, sam obraz jest 2D, a trzeci wymiar to kwestia sposobu odbierania obrazu przez oko/okulary.
Przy takiej teorii, że oczy to okulary 3D to filmy nie są 3D tylko 3D w 3D czyli 6D :D
Ok, przestaje teoretyzować :D

apohawk

Obraz pada na dno oka, na powierzchnię, 2D, "kulistą", a nie płaską, ale powierzchnię. Na postrzeganie 3D to mózg się musi nieźle napracować. Proces odwrotny to np. rzutowanie 3D na monitor(2D) i też trzeba się napracować, choć mocno inaczej.
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: apohawk w 04 Listopad 2010, 15:07
Obraz pada na dno oka, na powierzchnię, 2D, "kulistą", a nie płaską, ale powierzchnię. Na postrzeganie 3D to mózg się musi nieźle napracować. Proces odwrotny to np. rzutowanie 3D na monitor(2D) i też trzeba się napracować, choć mocno inaczej.
Tak off-topowo <- byłem przed wczoraj na Piła 7 w 3D <- polecam :) przez połowę filmu się śmiałem <- ludzie patrzyli się na mnie jak na wariata :)
Tak to jest jak się ogląda wszystkie 6 części Piły wieczorem na sen :D

Troll81

dla mnie ten film nawet nie jest śmieszny... po prostu jest nudny....

apohawk

Już 7? Ja kiedyś obejrzałem pierwszą część i na tym się skończyła moja przygoda z tym cyklem  XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

ziemia jest płaska  :attack: :attack: :attack:

goofyx

Cytat: apohawk w 04 Listopad 2010, 20:12
Już 7? Ja kiedyś obejrzałem pierwszą część i na tym się skończyła moja przygoda z tym cyklem  XD
Film, że palce lizać :)

Cytatziemia jest płaska     :attack: :attack: :attack:
I jest oparta na plecach 4 słoni :)

Troll81

stojących na żółwiu o imieniu A'Tuin