Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Jaki SSD

Zaczęty przez lolek, 31 Grudzień 2010, 13:16

lolek

Małe pytanko, jaki dysk SSD polecacie pod system za około 500PLN. Moją osobistą uwagę przyciągnął OCZ Vertex II 60GB. Macie jakąś inną propozycję?

Szopler

Mam dokładne ten, ale jeszcze nie w docelowym kompie.
Wsadziłem na kilka dni do laptopa (uprzednio klonując zawartość poprzedniego dysku) - kop niesamowity mimo, że siedział tam dysk 7200rpm.
Może sam system (do okna logowania) się szybciej nie odpala, ale wszystkie programy z autostartu w mgnieniu oka o innych już nie mówiąc.

Tomasz R. Gwiazda

potwierdzam :D
mam taki w swoim stacjonarnym na system, wczesniej mialem 2xWDC RATOPR 10k w RAID, i nie bylo tak szybko (i cicho)

lolek

czyli chyba wiem co niedługo się u mnie pojawi   :D

Tomasz R. Gwiazda

u mnie w kolejnosci wlasnie czeka wymiana w lapku :)
a jakos wiele miejsca mi tam nie trzeba to ten dysk mi pasi.
Ewentualnie pomysle moze o wiekszym :)

AL

Podbijam temat. Od pewnego czasu sam się zastanawiam nad zakupem dysku SSD. Miałby na nim być system, BOINC i kilka najważniejszych programów. 60GB to dla mnie chyba trochę za mało - myślałem o 90+ i coś w kwocie do 1000 - tylko teraz pytanie co kupić i czy nie warto troszkę poczekać (nie śledziłem wcześniej cen tych dysków, ale wydaje mi się, że na chwilę obecną są zaporowe i kto wie czy lada m-c np. ich ceny nie spadną o kilkadziesiąt procent)?
Słyszałem również, że podobno dyski na SATA 3 są porównywalne wydajnościowo (tylko wpierw trzeba mieć taki dysk no i płytę ją obsługującą - mam nową płytę z usb 3.0 ale SATA 3 chyba w niej nie ma więc kiszka jakby co).

Szopler

#6
w kwocie do 1000 (750) mieści się 120GB Vertex II E i kilka innych, ale np. intela nie kupisz.

Raptor77

Cytat: Szopler w 31 Grudzień 2010, 18:49
w kwocie do 1000 (750) mieści się 120GB Vertex II E i kilka innych, ale np. intela nie kupisz.
kupi x25-m 120GB - ceny od 788zl
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Troll81

chyba sam se kupię :D

S6X

Ja bym się wstrzymał do lutego, w Q1 2011 mają się pojawić nowe ssd od intela na pamięciach 25nm.

Krzysiak

Skok wydajnościowy nie będzie już tak duży
Za to cena może okazać się zaporowa a konkurencja swojej i tak nie zmieni

Bierz Vortexa2 lub Vortexa2 E
A jak masz kasę to bierz to OCZ SSD Revo Drive PCI-Express 120GB
http://allegro.pl/ocz-ssd-revo-drive-pci-express-120gb-540-480mb-s-i1386965025.html
Obecnie taki mi się marzy  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Dysk będę kupował po styczniowe wypłacie więc jeszcze trochę czasu mam. Co do intele to nawet obecna generacja jest jak na mój gust zbyt droga. Nie zamierzam wydać nawet złotówki powyżej mojego planu max 530PLN.

Arthusp

Słyszałem dobre zdanie o A-Data Turbo (596) 128 GB, ale pewnie będzie kosztował więcej niż 500zł  :(

lolek

Dysk będzie w stacjonarce więc nie potrzebuję więcej niż 50-60 GB pod system i podstawowe aplikacje. Dane będą siedziały na HDD.

S6X

Cytat: lolek w 05 Styczeń 2011, 14:29
Dysk będę kupował po styczniowe wypłacie więc jeszcze trochę czasu mam. Co do intele to nawet obecna generacja jest jak na mój gust zbyt droga. Nie zamierzam wydać nawet złotówki powyżej mojego planu max 530PLN.

Nie miałem na myśli żebyś kupował intela ale poczekał na jego nową serie ssd G3, i nowe ssd (kontrolery) od microna i sandforce, marvella które później są stosowane przez różnych producentów.
Wzrost wydajności jest dosyć konkretny 2 -krotnie większy sekwencyjny zapis i odczyt, ładnie wygląda na wykresach  8) Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na cenę nowe ssd (25nm) są tańsze w produkcji i szybsze od swoich poprzedników. Za mniej pieniędzy mamy większą pojemność i wydajność dlatego nie warto kupować teraz obecnych ssd.
Mały przedsmak:
Kontroler Sandforce 2000 - Vertex 3  :respect: http://www.anandtech.com/show/4100/ocz-vertex-pro-3-demo-worlds-first-sandforce-sf2000
http://www.engadget.com/2011/01/05/ocz-intros-vertex-3-pro-vertex-3-ex-and-z-drive-r3-pcie-ssd-at/
Niestety Sandforce 2000 (vertex 3) będzie dostępny dopiero w Q2 2011.
Kontroler Marvell- Micron C400 http://www.anandtech.com/show/4086/microns-realssd-c400-uses-25nm-nand-at-161gb-offers-415mbs-reads

Troll81


lolek

no to może jeszcze trochę poczekam, chociać żeby wpełni wykorzystać nowe SSD trzeba by mieć SATA III a wiec kolejny wydatek  %)

Tomasz R. Gwiazda

x2 predkosci w stosunku do Vertex 2 , nice

S6X

Coś jest spierniczone z kościami 25nm ludzie zaczynają narzekać że wydajność jest gorsza niż na ssd 34nm
http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?84648-Vertex-2-25nm-vs-34nm
Intel w kulki leci, wprowadza zwaloną wersje
CytatIntel/Micron have now transitioned from 34nm to 25nm manufacturing process
Radzę się dobrze zastanowić przed kupnem nowego ssd, żeby na tym nie stracić.

tomeh

Czasami jednak trafiają się okazje jak nikt szybciej nie zobaczy ich niż my sami. Tak kilka razy udało mi się kupić dobry sprzęt.
To jest Temat - tematy z różnych dziecin życia