Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

sklep internetowy

Zaczęty przez lolek, 21 Maj 2011, 15:50

lolek

Ostatnio ze znajomą myślimy o stworzeniu małego sklepu internetowego (najprawdopodobniej branża komputerowa). Oboje pracujemy, a to ma być rodzaj "wyzwania", które ma zarobić na siebie - a później zobaczymy  ;). Przeglądając sieć w poszukiwaniu darmowych rozwiązań natknąłem się na otwarte24.pl - wiecie może jak to się sprawdza i czy w ogóle ma sens?

A jeśli to kicha to myślałem nad Virtuemart na Joomla, lub Magento  - tylko wolę się zapytać żeby nie okazało to się takim samym gniotem jak PHP Fusion jako CMS  %)

Tomasz R. Gwiazda

mnie sie wydaje ze darmowe bedzie dobre tylko przy malej ilosci asortymentu, poza tym duzo grzebania w configach i modyfikacje.
cos platnego co mozna polecic to www.sote.pl duze mozliwosci + wiele integracji (allegro, platnosci etc)


lolek

To jest bardziej realizacja "marzenia" o czymś własnym niż poważny biznes  :whistle: A jeśli okaże się że ma to sens to pojawią się poważne inwestycje - na razie ma to nie zbankrutować, a jeśli już to tak by jak najmniej to kosztowało  XD

mpaweu

W ramach hobby sugeruje samemu napisac prosty sklep w php..
pro fide rege et lege / volenti non fit iniuria

lolek

Cytat: mpaweu w 21 Maj 2011, 16:18
W ramach hobby sugeruje samemu napisac prosty sklep w php..

Ktoś po ekonomi ma napisać prosty sklep?  XD

krzyszp

Bez poważnego dedyka to odradzam Magento. Pop... struktura bazy danych, mało logiczne i straaaasznie powolne api...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

Cytat: krzyszp w 21 Maj 2011, 17:25
Bez poważnego dedyka to odradzam Magento. Pop... struktura bazy danych, mało logiczne i straaaasznie powolne api...

No to odpada, a możesz coś polecić?

krzyszp

Moim zdaniem ok może być VirtueMart albo Zencart. Innych nie znam (poza oscommerce, ale on jest za rzadko aktualizowany).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

andy101fah

Warto skorzystać z profesjonalnych rozwiązań. 500 zł za rok to bardzo dobra oferta.

http://www.shoper.pl/index.php?q=kupteraz.html


lolek

Faktycznie oferta całkiem niezła, szczególnie że jest razem z hostingiem i to wyglądającym przyzwoicie (ciekawe jak w praktyce)  :)

Dzięki andy  :parrrty:

Troll81

To może i ja machnę sobie sklepik.....

lolek

A machaj, machaj - ja mam nadzieję że jakieś zyski to przyniesie, ale na cuda nie liczę  :whistle:

krzyszp

Jak dziedzina (dokładniej), link i info, czy jest wysyłka za granicę.
Dopiszę do "preferowanych" :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

Na razie to jeszcze nic niema. Jak się sklepik pojawi to na 100% zapodam link na forum  ;D (jestem zwolennikiem dokładnego przygotowania się do biznesu)

Planowana dziedzina to "drukarki": drukarki, tonery itd.

Troll81

uuuuu, to będziesz miał cieżki żywot.....

lolek

Cytat: Troll81 w 26 Maj 2011, 10:31
uuuuu, to będziesz miał cieżki żywot.....
Dlaczego?

Troll81

bo dużą konkurencję.

lolek

W branży komputerowej ogólnie jest tłok, ale zakładać sklep z czymś o czym nie mam zielonego pojęcia nie będę  :dunno:

Prawdopodobnie będą też "inne" produkty typu CPU i GPU, ale dostępne na "zamówienie". Nie mam kasy żeby za pojedynczą sztukę towaru dać np. 1000 PLN  :wacko:

mpaweu

Lolek..
nie pekaj.. najwazniejsze to zaczac.. poczatki zawsze sa ciezkie.. i mysle ze warto sprobowac..
nie zaryzykujesz to nigdy sie nie dowiesz.. i nie mozna sie za szybko poddawac.. wytrzymaj przynajmniej rok.. 
rynek to studnia bez dna.. dla kazdego znajdzie sie miejsce.
pozdrawiam
pro fide rege et lege / volenti non fit iniuria

lolek

Na razie i ja i "znajoma" jesteśmy zawaleni obowiązkami, ale co się odwlecze to nie uciecze- liczymy wystartować 1 października. Ewentualny zysk ze sklepu to dodatek do wypłaty więc cudów nie oczekuję - a sklep to po to by mieć coś własnego  :)