Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Laptop do 2k

Zaczęty przez lolek, 22 Maj 2011, 20:18

lolek

Potrzebuję nowego lapka do 2k. Polecacie coś?

Ps. najprawdopodobniej nie będzie używany do liczenia  :(

Tomasz R. Gwiazda

http://www.komputronik.pl/category/292/Samsung.html

troszke drozej: Samsung QX510 (NP-QX510-S01PL)

a w cenie: Samsung R540 (NP-R540-JA06PL)

mozna tez 17" troszke powyzej twojej ceny

ogolnie wiele fajnych w dobrych konfigach i niezlych cenach.
Nie podales wymagan

Podejrzewam ze moze gdzies poza komputronikiem mozna je dostac tanio (lub nie :) )

lolek

Bo nie mam konkretnych wymagań. Lapek nie jest dla mnie, tylko ma być prezentem urodzinowy dla córki mojej koleżanki. Ona się na tym kompletnie nie zna, a ja wolę się poradzić mądrzejszych w tym temacie  :)

Troll81

A do czego owa córa będzie tego używac? w jakim jest wieku?

Tomasz R. Gwiazda

CytatA do czego owa córa będzie tego używac? w jakim jest wieku?
oj do czego, fejsbuczek, nasza klasa, zdjecia -->wiocha.pl

:D


Troll81

Może jej pasją jest obróbka wideo?? Znam takie kobietki w wieku gimnazjalnym co mają pasję

Tomasz R. Gwiazda

az sie boje co bedzie pasja mojej jak dorosnie :) Boinc pewnie :D

emik

http://www.x-kom.pl/p/67463-notebook-laptop-13,3-samsung-q330-i3-380m-4gb-320-dvd-rw-7hp64-monitor-22.html



lolek

13 latek, i o obróbkę grafiki 3D bym jej nie podejrzewał  XD A komp znając życie będzie używany do przeglądania neta i otwarcia worda żeby ściągi napisać - pewnie wystarczyłby jej taki za 1200, ale chce coś "lepsiejszego"  :arrr: No może jeszcze Simsy odpali |-?

Arthusp

Cytat: lolek w 23 Maj 2011, 20:01
13 latek, i o obróbkę grafiki 3D bym jej nie podejrzewał  XD A komp znając życie będzie używany do przeglądania neta i otwarcia worda żeby ściągi napisać - pewnie wystarczyłby jej taki za 1200, ale chce coś "lepsiejszego"  :arrr: No może jeszcze Simsy odpali |-?


Siostra ma 12 latek i bawi się i fotoszopem i simsami. Więc: trzeba brać pod uwagę kartę graficzną i nieco więcej miejsca na dysku - jak ostatnio widziałem u niej obrazy simsów (ok. milion dodatków), to zajmowały ponad 30GB. A liczba zdjęć przekraczała liczbę gwiazd w Drodze Mlecznej. Youtuby, fejsbuczki i inne różowiusie portale dla nastolatków zna lepiej, niż ja kody swoich własnych programów (tak, mówię o tych pisanych tylko przeze mnie).

Propozycje:
* Dell Inspiron 1764 (INS17I3BLUDOSCAR) - i3-370, Radeon 5450M, 4GB RAM, 500GB HDD, 17,3'' (1600x900)
* Samsung RC510 (NP-RC510-S01PL) - i3-380, GeForce 315M, 4GB RAM, 500GB HDD, 15,6'' (1366x768)

Bardziej ten pierwszy polecam. PS. jeśli wybierzesz inny - patrz też na rozdzielczość i wielkość matrycy. I wskazane, aby klawiatura była biała/różowa/whatever byle nie czarna (respekt na dzielni i te sprawy).

Szopler

No nie wiem czy nastolatka będzie chciała dźwigać lapa z 17" matrycą...