pobieraczek.pl - oszustwo

Zaczęty przez lolek, 25 Listopad 2011, 12:15

lolek

2 tyg temu zarejestrowałem się na tym czymś a dziś dostałem na meila

Szanowny Panie Adamski,

Serdecznie dziękujemy za złożone w dniu 14.11.2011 zamówienie na stronie Pobieraczek.pl. Bardzo cieszymy się, że spodobał się Panu nasz serwis w 10-cio dniowym okresie Bezpłatnego Testowania i dziękujemy, że zdecydował się Pan pozostać z nami na dłużej. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby Pobieraczek umożliwiał wszystkim pobieranie dowolnych plików w bezpieczny, szybki oraz łatwy sposób. Nasz serwis jest na bieżąco rozwijany i ulepszany.

Informujemy, iż zgodnie z warunkami zawartej umowy z dnia 14.11.2011 zostanie uaktywniony dla Pana najtańszy dostępny pakiet - Pobieraczek5 - o miesięcznym limicie 5.0 GB. Przypominamy, że dalsze korzystanie z usług naszego serwisu będzie możliwe dopiero po opłaceniu wyżej wskazanego pakietu.

Pakiet ten posiada 12-to miesięczny okres ważności oraz miesięczny limit 5.0 GB. Zgodnie z warunkami umowy kwota za wymieniony pakiet musi zostać uiszczona za cały rok z góry.

Niniejszym prosimy o opłacenie pakietu Pobieraczek5 z 12 miesięcznym okresem ważności oraz o miesięcznym limicie 5.0 GB w cenie 94.80 PLN za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania.

Należność należy opłacić w terminie 7 dni od zakończenia Pana okresu próbnego, czyli do dnia 30.11.2011. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: [url]https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ[/url]
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - jaro.g@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=g5NtjHegUcc4bq%2FG

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Kończąc, życzymy Panu miłej zabawy oraz owocnego pobierania z Pobieraczkiem.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

Tomasz R. Gwiazda

typowa wyciagarka kasy....

pszyklejony

No to teraz będzie Cię straszył sądami.

lolek

Grzebie po forach czy to tylko groźby, czy faktycznie to robią   >:(

pszyklejony

Przy złodziejskim rządzie jak najbardziej możliwe.

Tomasz R. Gwiazda

rzad tu nie ma nic do gadania...
numer znany, wykozystywanie naiwnosci i lenistwa ludzi

Troll81


lolek

Mi nie jest do śmiechu  >:( A do pobieraczka zarejestrowałem się prze "przypadek". Na stronce na której chciałem się zarejestrować był link do strony pobieraczka "zarejestruj się" a ja jak dziecko dałem się wrobić  :shame:

kotfryc

Lolek dasz się jak dziecko wrobić jak im zapłacisz...
Jak Cię podadzą do sądu to powiesz, że mają nielegalne treści na stronie i dlatego nie chcesz płacić i panowie leżą...

pszyklejony

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 25 Listopad 2011, 12:34
rzad tu nie ma nic do gadania...
numer znany, wykozystywanie naiwnosci i lenistwa ludzi

Otórz ma, sądy są zawisłe od rządu, Ty chyba piszesz z marsa. W państwie prawa, taki oszust, by siedział.

Tomasz R. Gwiazda

uhum... no to sobie uswiadom ze w takim panstwie prawa jak US tez byl ostatnio taki sam numer...

wszyscy oszusci wykozystuja jak moga wszelkie luki prawne
a siedzialby to najpredzej w panstwie totalitarnym...

Troll81

pobieraczek.pl odostęonia materiały. kolega w dobrej wierze pobrał (ni ma tu chyba możliwości oskarzenia o piractwo) jak sie zorientował że portal nie jest włascicielem tresci udostepnianych to może wszak złożyć zawiadomienie do prokuratury. Panowie osiągają zysk z udostepniania treści a to juz jest karalne i ścigane z urzedu. Proponuję byś własnie to im napisał :D

pszyklejony

no to sobie uświadom, że to takie samo państwo prawa jak nasze, buahahaha. Każdy złodziej działa na zasadzie wykorzystania przewagi, czy to psychologicznej, czy przez zaskoczenie.
aha, to złodzieje chodzą po wolności w państwie prawa :)

kotfryc

http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs hmmmmm

lolek

Chyba zacznę czytać dokładnie regulaminy przed rejestracją. Jak mnie podadzą do sądu to najpierw za podawanie fałszywych danych...

Swoją drogą, czy oni nie mają obowiązku wysłać mi pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy?

Krzysiak

 lolek ale sprawa pobieraczka jest starsza niż internet

poszukaj na PcLab`ie tam jest temat na kilkanaście stron co i jak


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Sir_Behemoth

Cytat: pszyklejony w 25 Listopad 2011, 12:30
Przy złodziejskim rządzie jak najbardziej możliwe.
Poprosimy o dowody na tę złodziejską działalność, bo na razie to pomówienie.

Tomasz R. Gwiazda

Cytataha, to złodzieje chodzą po wolności w państwie prawa
im szybciej sobie uzmyslowisz ze TAK chodza, tym zdrowszy bedziesz
dodatkowo nie ma rownosci i sprawiedliwosci

co nie znaczy ze sie z tego ciesze, i jest mi dobrze.
Ale czasami jest tak ze 1 osobowo nie mozna zmienic swiata

i proponuje w tym momencie EOT

pszyklejony

Cytat: Sir_Behemoth w 25 Listopad 2011, 13:40
Cytat: pszyklejony w 25 Listopad 2011, 12:30
Przy złodziejskim rządzie jak najbardziej możliwe.
Poprosimy o dowody na tę złodziejską działalność, bo na razie to pomówienie.

Ty mi udowodnij, że to pomówienie :)

krzyszp

Z tego co się orientuję, jeszcze nikogo nie podali do sądu, boją się, bo w przypadku sprawy sądowej by sami polecieli...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Sir_Behemoth

Cytat: pszyklejony w 25 Listopad 2011, 13:46
Cytat: Sir_Behemoth w 25 Listopad 2011, 13:40
Cytat: pszyklejony w 25 Listopad 2011, 12:30
Przy złodziejskim rządzie jak najbardziej możliwe.
Poprosimy o dowody na tę złodziejską działalność, bo na razie to pomówienie.

Ty mi udowodnij, że to pomówienie :)

Nie gram w ping-ponga, więc nie odbiję piłeczki.

Sir_Behemoth

"Każdy konsument ma prawo do rzetelnej informacji pozwalającej na podjęcie decyzji o zakupie produktu bądź skorzystaniu z danej usługi. Reklamy wprowadzające w błąd naruszają to uprawnienie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wielokrotnie kwestionował praktyki przedsiębiorców, którzy świadomie bądź nieświadomie podawali nieprawdziwe informacje, przedstawiając ofertę. Przykładem może być zakończone niedawno postępowanie w sprawie właścicieli portalu pobieraczek.pl. Reklamy sugerowały, że usługa jest bezpłatna przez pierwsze dziesięć dni korzystania. W rzeczywistości wszystkie postanowienia umowy, także te dotyczące konieczności zapłaty, obowiązywały od momentu rejestracji. Urząd nałożył na właścicieli portalu karę finansową i nakazał zaprzestanie stosowania takiej praktyki. UOKiK może nałożyć karę do 10 proc. przychodu osiągniętego w poprzednim roku."
a tu link do całej wypowiedzi: http://prawo.gazetaprawna.pl/wywiady/417270,rejestracja_w_serwisie_internetowym_jest_rownoznaczna_z_zawarciem_umowy.html

Powinni zaprzestać praktyki wprowadzania w błąd, więc w przypadku pozwu sądowego leżą i kwiczą.

krzyszp

Cytat: Sir_Behemoth w 25 Listopad 2011, 14:00
Powinni zaprzestać praktyki wprowadzania w błąd, więc w przypadku pozwu sądowego leżą i kwiczą.
Tak, tylko że po nałożeniu tej kary siedziba firmy nagle znalazła się na Cyprze  :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

gregre

ale chyba prawdziwych danych osobowych nie podałeś ?
ja nie podaję tam gdzie nie trzeba swoich prawdziwych danych osobowych (jedynie to Allegro)
mam też kilka kont pocztowych do zakładania kont w różnych serwisach i jedno główne nie dla śmieci...

Troll81

odeslij im to co zacytował grid :D

lolek

Tak jak pisałem wcześniej dane są z syfitu.

Ja odeślę im wypowiedzenie umowy zawartej drogą elektroniczną na co mam 3 miesiące (nigdy nie została mi dostarczona w formie "papierowej"), a to o reklamie wprowadzającej w błąd też pewnie dorzucę.

Jednego jestem pewny, tą stówę wolę wyrzucić w błoto niż im dać.

Krzysiak

A ja proponuje niczego nie odsyłać bo:
- nic to nie zmieni a będą mieli nadzieje że coś może ugrają


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Na razie się wstrzymam, najwyżej przed końcem tych trzech miesięcy wyślę im jej wypowiedzenie. A od teraz zaczynam czytać regulaminy  :-[

Krzysiak

A jeszcze jedno czy w piśmie wymienili jakieś dane osobowe

Czy wygląda to jak spam z Nigerii - bo jeżeli tak to w ogóle możesz ich olać


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Meil masz w pierwszym poście.

A to chyba kwintesencja
http://www.prawont.pl/2011/09/co-sychac-w-sprawie-pobieraczka.html

gaballus

Gdzieś na początku roku siostra też się dała podejść. Pisali straszyli, wysłała im odstąpienie od umowy z powodu braku "papierka" (mailowo i zwykłą pocztą za potwierdzeniem odbioru), oczywiście nadal pisali że nic z tego i chcą kasę. po jakimś czasie ucichli i tyle. Liczą tylko na to że ktoś da się zastraszyć, nigdy nie pójdą do sądu.

Preszus

Nic nie odpisuj, bo nie dadzą Ci spokoju i będą straszyć sądami. Był znów z tydzień temu w tv reportaż o tej oszukańczej firmie. Jeszcze nikogo do sądu nie pozwali, a żerują na strachu naiwnych. Olej to.

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


lolek

Moja znajoma w tamtym roku też miała z nimi problemy, nawet im zapłaciła - a oni mimo to dalej ją nękali. Podała wtedy prawdziwe dane, i dostawała ponaglenia listownie włącznie z przed sądowym wezwaniem do zapłaty   %)

lolek

#33
zaczynają mnie wkurzać te ich e-meile  >:( Wysłałem im, odstąpienie od umowy -takie 3 miesięczne ze względu na brak dostarczenia mi trwałej wersji umowy - takie ściągnięte z netu. Im oczywiście to nie pasowało... Teraz wysłałem takie coś - tym razem napisane osobiście  :-[

Usługodawca
Eller Service S.C.
Al. Niepodległości 658/3
81-854 Sopot

Przypominam państwu, że Eller Service s.c. działa nie na podstawie
ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ale w oparciu o prawo
Rzeczypospolitej Polskiej w całym jego zakresie. Nie zaprzeczam, że mają
prawo państwo świadczyć usługi w oparciu o ustawę elektroniczną. Nie
zmienia to jednak faktu, że moje prawa konsumenta są zawarte między
innymi w ustawie o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o
odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

Mają tu zastosowanie dwa artykuły z ustawy o ochronie niektórych praw
konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez
produkt niebezpieczny:

Art. 9.3. Przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na
piśmie informacji, o których mowa w ust. 1, najpóźniej w momencie
rozpoczęcia spełniania świadczenia.
Art. 10.2. W razie braku potwierdzenia informacji, o których mowa w art.
9 ust. 1, termin, w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi
trzy miesiące i liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy
świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia

Wynika z tego jasno, że usługodawca w tym wypadku firma  Eller Service
s.c. ma obowiązek przedstawić umowę na piśmie. W przeciwnym wypadku
konsument ma prawo odstąpić od umowy w okresie 3 miesięcy.

Zgodnym z dyrektywą 97/7/WE zamiast formy papierowej jest dopuszczony inny
środek trwały przekazania takiej umowy. Jednak nawet zgodnie z tą
dyrektywą wymagane jest przekazanie takiej informacji na trwałym nośniku
np. płyta CD. Nie może nim być umieszczenie jej treści na witrynie
internetowej.

Odnośnie państwa regulaminu przypominam że zgodnie z ustawą o ochronie
niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę
wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, a konkretnie:

Art. 17. Nie można w drodze umowy wyłączyć lub ograniczyć praw
konsumenta określonych w art. 1-16, także w razie dokonania wyboru prawa
obcego.

Z tego artykułu wprost wynika iż żadna umowa, regulamin, ani nawet
powoływanie się na prawo obce ( w tym przypadku prawo Unii Europejskiej)
nie daje usługodawcy możliwości odebrania konsumentowi praw zawartych a
art. 1-16 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o
odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. W
związku z tym państwa obowiązkiem było przesłanie mi formy pisemnej
umowy zawartej pomiędzy Eller Service s.c , a Adam Adamski.

Przypominam również Państwu, że w przypadku odstąpienia od umowy w
oparciu o art. 10.2 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o
odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny nie
jest konieczna akceptacja przez państwa tego faktu.

Reasumując w oparciu o art 10.2 ustawy o ochronie niektórych praw
konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez
produkt niebezpieczny odstępuję od umowy zawartej z Eller Service s.c na
świadczenie usługi Usnet.

Tym samym proszę o usunięcie mojego konta w serwisie Usnet oraz o
zaprzestanie przetwarzania moich danych. Ponadto informuję państwa, że
dalsze przesyłanie przez firmę Eller Service s.c wezwań do zapłaty za
usługę Usnet Pobieraczek 5 będzie prze zemnie traktowane jako próba
wyłudzenia bezpodstawnych korzyści materialnych.

Adam Adamski


tak z ciekawości, czy któryś z prawników mógłby się do tego odnieść ? tak dla samej ciekawości  %)

Edit:
Wiem że najlepiej było by siedzieć cicho, ale ja tak nie umiem :(

Pantarhei

Trzeba to najzwyczajniej w świecie zignorować. I czekać dwa lata na przedawnienie....  XD XD XD XD

Szwagierka w to wdepnęła. Już nie pamiętam do jakich wniosków doszedłem konkretnie, ale w kilku punktach ich wzorzec umowy zawiera niedozwolone klauzule.
Oni działają na zasadzie straszenia, a jeszcze nigdy nie dochodzili swoich roszczeń.

Swoją drogą nieźle to sobie wymyślili.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

lolek

Jedno im trzeba przyznać w nękaniu i zastraszaniu są świetni... Sam przez chwilę chciałem im zapłacić dla świętego spokoju w końcu to nieduża kasa  :shame:

Troll81

Na to właśnie liczą. Nieduża kasa a ludziom nie chce się szarpać.... ilestam procent zapłaci i z mańki....

AiDec

#37
Ja bym im odeslal propozycje przelotu z Cypru do Polski (chocby tanimi liniami lotniczymi :P ), w celu osobistego odebrania platnosci w formie fizycznej. Mam troche kolegow ktorzy sa fizycznie bardzo sprawni i chetnie sie ta sprawnoscia fizyczna podziela  %).


A co? A jak? A czemu nie. A jak oni nam po ichniemu, to my im po naszemu, proste  :arrr:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

greatadrian

Mnie ponad rok temu też straszyli- grozili, że jeśli podałem złe dane to będą dochodzić swoich praw i znajdą po IP. Olałem ich, w międzyczasie UOKiK nałożył na nich karę i mogą mi pisać ile chcą do folderu ze spamem  :)

kotfryc

Przypomniało mi się, kiedyś jeden SEX SHOP w USA zrobił numer klasę wyżej. Rozesłał losowym ludziom wibratory z rachunkiem do zapłacenia. W informacji było, że jeśli przesyłka trafiła pod zły adres, to można im odesłać zwrot poleconym (oni  pokryją koszta). Nikt im nie odesłał, bo trzeba by było iść na pocztę i wysłać do SEX SHOP coś tam, coś tam ... A w małym miasteczku babka na poczcie to sąsiadka np.  %)