Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Pomoc dla Ali

Zaczęty przez lolek, 27 Listopad 2011, 21:12

lolek

Dostałem wczoraj e-meil od mojej dobrej znajomej

W lipcu br. u koleżanki mojej córki, 14-letniej Ali wykryto nowotwór złośliwy.
Guz umiejscowiony jest w nodze. Teraz nastąpiły również przerzuty do płuc.
Po wykryciu choroby (z winy lekarzy dość późno), dziewczynce nie dawano żadnych szans na przeżycie.
Obecnie Ala przechodzi chemioterapię. Dziewczynka bardzo źle znosi te zabiegi.
Chemioterapia jest bezpłatna, jednak przyjmowane lekarstwa, które musi brać, są dość drogie.
Ala ma jeszcze troje rodzeństwa.
Ze względu na chorobę dziecka, jej mama musiała zwolnić się z pracy. Utrzymują się tylko z zasiłków, które otrzymuje na dzieci (jest samotną matką).
Ponieważ Ala ma 14 lat, mama nie może przebywać z nią w szpitalu. Podczas jej tygodniowego (czasem dłuższego) pobytu w szpitalu, mama Ali musi codziennie jeździć do niej po 70 km. (Płońsk-Warszawa). Na pierwszy zabieg chemioterapii, sąsiedzi składali się na bilet, aby Ala z mamą mogły pojechać do szpitala.
Z rozmów z mamą dziewczynki dowiedziałam się, że prawdopodobnie w grudniu czeka Alę amputacja całej nogi.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Być może ktoś zechciałby wspomóc Alę i jej rodzinę, aby były one choć trochę "wesołe".
Myślę, że w takiej sytuacji, każda nawet najmniejsza kwota pomoże Ali w walce z chorobą.
Gdyby ktoś zechciał pomóc, podaję dane do przelewu.


Alicja Wiśniewska Płońsk
nr konta 97 8213 0008 3006 0803 3413 0001

Jest to konto założone na Alę w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie, Oddział w Płońsku.

Z góry dziękuję za okazane wsparcie w imieniu Ali i jej mamy

Beata Strugała


Jeśli ktoś będzie mógł to niech pomoże  :shame: