Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Dziwne zachowanie preferencji CC

Zaczęty przez lolek, 02 Grudzień 2011, 15:50

lolek

Ostatnio stało się coś dziwnego, moje chmurki zarządzane przez BAM zaczeły używać tylko 1 rdzenia. Co najdziwniejsze okazało się że pobrały te ustawienia/preferencje z adresu http://boinc.thesonntags.com/collatz/ czyli strony Collatz Conjecture. A ten projekt nigdy nie był instalowany na tych komputerach  :fright:

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi?

Ps. stało się to na wszystkich 12 chmurkach. I to już nie pierwszy raz. Na zmianę boinc łączył się z bam i z cc i zmieniał preferencje.

lolek

Potrzebna mi pomoc z tym!!! Znów to samo pomimo, że chmurki nie są podłączone do CC, a w preferencjach collatza jest by używał 100% dostępnych rdzeni i maksimum 16 rdzeni...

Tomasz R. Gwiazda

a w BAM nie masz zeby dolaczal CC do kozdego kompa z automatu?

lolek

Nie mam, poza tym jak próbuje z linii komend odłączyć się od collatza to wyskakuje error -161: not found. Czyli że nie jestem przyłączony do tego projektu. na stronie CC, nie mam też ich na liście komputerów.

lolek

Wymusiłem podłączenie do wszystkich komputerów CC. Skoro już pobiera preferencje, to niech to będą te dobre  %)

lolek

Zaraz mnie szlak trafi. Podłączyłem chmurki do CC i nie dość że i tak przełącza na liczenie na jeden rdzeń, to pobrało też WU na CPU - jak wychodziłem z domu to miałem odznaczoną opcję Use CPU, a dziś rano był przy niej ptaszek  |-?

Edit: błędne preferencje są tylko na trzech maszynkach więc jest postęp :)


lolek

Za każdym razem jak host łączy się ze stroną CC to pobiera blednę preferencje, później z bam dobre (łączenie ustawione co godzinę) i tak co 2-3h mam komunikat o zmianie liczby używanych rdzeni :sick: Mi się pomysły już skończyły, trzeba będzie chyba zrobić format na tych cloudach, albo zostawić jak jest...  :dunno:

apohawk

Wywal BAMa, odłącz wszystkie projekty, wykasuj wszystko z folderu boinca. Start od zera. Podłącz projekty, które chcesz tam liczyć, nie podłączaj tam nigdy CC.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

albo pozbyc sie bam
i podlaczyc tylko projekt z klienta

apohawk

Nie albo, tylko dokładnie tak. Wyraziłem się niewystarczająco jasno, jak widać. Wywalenie wszystkich xml z folderu boinca, to też konieczność. Gdzieś tam przechowuje informacje, z którego projektu ma pobierać ustawienia. Np. mi pobiera ustawienia z WCG na obu kompach.
No good deed goes unpunished.

lolek

Te cyrki zaczęły się przed podłączeniem komputerów do bam. Niestety przy mojej znajomości konsoli linuksowej to szybciej zrobię format  XD