Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Pierwszy "nanobot"

Zaczęty przez lolek, 24 Luty 2012, 12:36

lolek

Zaprezentowano pierwszy implant który po wprowadzeniu do krwiobieg może kontrolować swoją trasę. Ciekawe co będzie za kilka lat  :)

http://kopalniawiedzy.pl/implant-zasilanie-fale-radiowe-diagnostyka-zabieg-nieinwazyjny-Ada-Poon-Stanford-University-krwioobieg,15260

eyu

Teoretycznie będzie lepiej a praktycznie to nigdy nic nie wiadomo. Choć ja osobiście jestem dobrej myśli.

Troll81

taka technologia toprzyszłosć. Za 30 lat będziemy łykać proszek zawierający nanoboty zamiast łykać antybiotyki. 30 lat temu jakby ktos powiedział że będziesz w reku trzymał komputer mający 800MHz procek i akcelerator grafiki i 4 calowy wyswietlacz dotykowy a to wszystko pracującena baterii przez kilka dni i zapewniające łączność bezprzewodowa i bezprzewodowy internet to by cię smiechem zabili... 30 lat temu w Polsce mieliśmy stan wojenny i nikt nawet nie marzył o TV satelitarnej a internet dopiero rodził się jako koncepcja.

A dziś każdy gówniaz ma smartphona :D

lolek

Ogólnie czas pokaże w jakim kierunku to wszystko się potoczy. Jednak w sprawie nanitów jestem optymistą - mogą dać nam tak ogromną ilość korzyści że ciężko je nawet wymienić (przewidzieć)  :wacko: no i niestety jak wszystko masę zagrożeń...

Troll81

wyobraźcie sobie takiego mikroskopijnego terminatora......

pawg

wróg idealny. Szukaj go z lupą  :deadman:



Troll81

takiego to nawet prasa hydrauliczną nie rozwalisz....