[Pomysł] Reklama naszego TEAMu

Zaczęty przez Szopler, 16 Kwiecień 2008, 18:01

Pigu

może w pierwszej kolejności należałoby wybrać projekty o których powiemy coś w filmiku? od siebie proponuję seti  ;D

tito

Cytat: Pigu w 07 Czerwiec 2008, 10:59
może w pierwszej kolejności należałoby wybrać projekty o których powiemy coś w filmiku? od siebie proponuję seti  ;D
SETI najbardziej wpływa na wyobraźnię, lecz również potrafi bardzo zniechęcić: "co zielone ludziki? alt+F4" Lepiej Einstein oraz LHC.

Szopler

O seti i tak trzeba wspomnieć bo było pierwsze... Potem można przejść do WCG, Rosetty, LHC, Einsteina itd...

Troll81

Myślę że najbardziej do wyobrażni trafiają projekty związane z medycyną biologią fizyką i ekologią :D

xer

może jakiś komiks ? o przygodach Tomka Secika ?:) Kiedyś pamiętam czytałem bardzo przyjemny artykuł jak mógłby wyglądać dzień w którym SETI "coś" znalazło, może by "zekranizowac", narysować taki dzień ? w miedzy czasie pewnie znalazło by się sporo miejsca na reklamę.

Pigu

można rozważyć wersje filmu dla setowców i dla reszty

Troll81

a ja myślę że filmik należy zrobić o naszym teamie a nie o projekcie :D

xer

jak na mój gust ciężko będzie zrobić filmik o samej drużynie nie pokazując przy okazji jakiegoś projektu... swoja droga, można by "wykorzystać" urywaki z jakiś filmów np. "kontakt" i stworzyć coś na tej podstawie. Chociaż nie wiem jak wygląda od strony prawnej wykorzystywanie takich fragmentów

Pigu

Cytat: Troll81 w 07 Czerwiec 2008, 23:37
a ja myślę że filmik należy zrobić o naszym teamie a nie o projekcie :D
to zależy, czy ma być adresowany do nowych, czy do już liczących
sądzę, iż ta pierwsza grupa ma większy potencjał

solanum

Pomysłów tyle ile głów. W takim razie -o ile mogę- ogłosiłbym konkurs na reklamę.

Pełny scenariusz + pomysły skąd brać materiały do filmiku.

Myślę, że o prawa autorskie żadna menda się nie przyczepi. W końcu to wolontariat, a nie zarobek.

Troll81

proponuję zrobić coś takiego:
siedzi koleś i czyta na ekranie komputera wiadomości: głód na świecie, epidemia malarii, znana osoba umiera na raka itp
no i klika se koleś myszką i czyta. (w tle słychac głos narratora "czy gdybyś mógł z tym coś zrobić, to czy zrobiłbyś?") No i potem koleś odpala boinca, I narrator opowiada o projektach i o samym boinc (a co propaganda musi być). A pod koniec filmiku narrator opowiada o naszym teamie (że najlepszy, super itp) i zaprasza do przyłączenia się do nas.

Pomysł przylazł mi do łba w nocy po 3 piwach więc niecierpliwie oczekuję na krytyczne uwagi :D

geconboinc

jak kazdy "piwny" pomysl ten jest dobry... ale trzeba to jakos zorganizowac pod wzgledem techncznym... i znalezc ekipe realizatorska... tylko ze ja bym to zrobil na odwrot czyli koles odpala boinca okiej... ale od razu wzmianka o Ojcu Zalozycielu i zajebistym klimacie w druzynie... zeby wiecie byl wniosek prosty... oprocz tego ze pomoge rozwiazac swiatowe problemy to jeszcze poznam ciekawych ludzi... howgh ku chwale druzyny...

   

solanum

możnaby było sciągnąć wiadomości, panoramę lub teleekspres i poszukać wzmianek o anomaliach. Wtedy gość mógłby siedzieć przed tv a potem iść  do kompa. albo oglądać tv w necie. W takim razie proponuje aby pomysłodawca napisał scenariusz - ze wszystkimi tekstami i już w takiej formie jaka ma być w reklamie ;] czyli kilka zdań o liczeniu, historii i zespole.
dasz radę?
tu jest przykładowy scenariusz http://www.video-filmowanie.com.pl/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=0

geconboinc

w pewnym sensie cos tam gdzies tam juz robilem w kierunku krecenia filmow... mam zrobione dwa teledyski... http://www.youtube.com/watch?v=KOxTLqCc_d8 - 2001 rok i w tym roku robilem kolejny http://www.youtube.com/watch?v=gJRrC02buHs... wiec chyba jakies doswiadczenia mam... cos moze zaczne robic... ale mam inny pomysl moze oglosimy konkurs na najlepszy scenariusz reklamy druzyny... a nagroda bedzie usmiech Ojca Zalozyciela odcisniety w betonie... :)

   

Pigu

tylko panowie - nie idźmy w kicz, składajmy w jakości dvd video, potem się to ewentualnie pościska do łatwiejszych do przesyłania rozmiarów

Szopler

Uważam, że pomysł z tv jest niezły.
Koleś przychodzi do domu (nie ważne skąd), bierze browar z lodówki i siada przed TV.
Włącza odbiornik a tam wiadomości. Akurat mówią, że epidemia malarii albo coś...
Przełącza kanał na inny, a tam też wiadomości i np. mówią, że jakiś aktor jest chory na raka...
Znów przełącza i kolejna informacja np. o ocieplaniu się klimatu i jego skutkach.
Kolo się wkurza, wyłącza TV idzie do drugiego pokoju.
Tam na ścianie plakat z owym chorym aktorem (może za ostre, ale jak propaganda to...)
Kolo rusza mychą (bo komp cały czas chodzi) i zaczyna sprawdzać ile mu się torrencików (sic!) zassało!
No i przebitka - "Skoro twój komp i tak chodzi 24h na dobę, to ...".

Albo inna wersja:
Narrator jak wyżej "Gdybyś mógł coś z tym zrobić..."
Kolo siada, odpala kompa, BOINCa,
Narrator tłumaczy co to BOINC ;)
Gość wchodzi na www i sprawdza statsy...
Narrator mówi o rywalizacji
W końcu przebitka na logo B@P
Narrator: "Nie bądź w tym sam! Poznaj nowych ludzi i przyłącz się do Teamu B@P" ;).

Takie tam bzdury przy śniadaniu ;)

Pigu

#96
Cytat: Szopler w 08 Czerwiec 2008, 12:48
No i przebitka - "Skoro twój komp i tak chodzi 24h na dobę, to ...".

to za mocne - widz sobie pomyśli - mój nie chodzi 24/7, więc to nie dla mnie


Odpuściłbym jakąkolwiek grę aktorską - nie ma wśród nas aktorów, nie mamy dobrej scenerii (każdemu wydaje się, że jego pokoik wygląda przyzwoicie, ale to do czasu, aż obejrzy się go na video. Skoncentrowałbym się na wstępie na pokazie slajdów (malaria, aids, rak, klimat, matematyka, settth), a następnie filmowy tutorial jak wgrać boinca no i odesłanie na naszą stronkę po więcej informacji (może się pętać nasze logo cały czas na dole ekranu)

Szopler

OK, można zastąpić jakimś bardziej ambitnym tekstem :).
albo np.
Kolesia nachodzi myśl przay tych torrentach...
"Skoro komp i tak pracuje, to czy nie mógłby robić czegoś pożytecznego?" ;)
Wchodzi na neta i szuka - znajduje boinc... czyta, a z nim narrator...
i tu trzeba wykombinować jakiś krótki, zwięzły txt co by to za długo nie trwało...

Troll81

#98
może też byc cos takiego. (rzut na ekran telewizora, a tam gadająca głowa)
zapraszamy na główne wydanie wiadomości.
Naukowcy odkryli nową metodę leczenia raka dzięki projektowi WCG
Epidemia malarii w środkowej afryce opanowana, dzięki projektowi malaria.net
Widmo głodu oddalone? Naukowcy twierdzą że tak. Nowe odmiany ryżu pozwolą wyżywić miliony.
Astronomowie twierdzą że nowo odkryta planeta może być zamieszkała. Wskazują na to sygnały radiowe przeanalizowane przez projekt SETI.
I tak dalej :D a potam głos narratora.
Chciałbyś mieć w tym swój udział? Przyłącz się do nas...

i tak dalej

Arturze
CytatSkoro wiemy już co o sobie myślimy, to chyba nie ma potrzeby tego powtarzać
no właśnie, nie zaśmiecaj więc nam forum i nie odzywaj sie do nas skoro nas tak nie lubisz. Idź sobie my tez cię nie kochamy.
Powiedzieliśmy juz sobie chyba wszystko i obie strony nie mają już ochoty na rozmowę
CytatDoszedłem do wniosku, iż rozmowy z ludźmi, którzy wyciągają np. taki wniosek jak ten powyżej na podstawie wypowiedzi o konieczności liczenia ekologicznego nie mają żadnego sensu.
No widzisz ty też już nie widzisz sensu tej dyskusji. Więc po co wciąż się odzywasz??



EDIT: Naprawiony tag quote

Pigu

hmm zamiast gadającej głowy na pierwszy filmik proponuję specjalnie spreparowane "strony a'la wp.pl, lub wręcz czołówki gazet" lektor czyta, a kamerka robi zbliżenia na kolejne "fikcyjne" artykuły

solanum

ok. widzę, że nie da rady dojść do konsensusu, pozatym miałem natchnienie i zupełnie co innego chcę zrobić. Zatem robię swoje i niedługo pokażę Wam wyniki mojej reklamki :D

ps1. Nie chcę mi się wnikać w Wasze ekologiczne kłótnie, ale elektrownie czy z boincem czy bez będą produkowały tyle samo spalin i prąd.

ps2. Dopóki Polacy nie zrozumieją, że jedynym dobrym źródłem ekologicznym jest przedewszystkim energia jądrowa, nie ma co marzyć o zmniejszeniu emisji co2 i innego szitu.

ps3. Dajcie link do logo boinc@Poland :)

Troll81

jak tylko dostanę większą wersje naszego logo to podeślę osobom odpowiedzialnym za stronke i pewnie te osoby puszczą linka na forum :D

Pigu


Troll81

Zostanie pewnie umieszczone gdzieś na stronie :D Sami se ściągniecie.

solanum

słuchajcie, ile jest wogóle osób w boinc@poland a ile w tym liczy dla seti? można to gdzieś zobaczyć?

Timaxi

B@P ma 2,553 członków w tym dla seti liczy 1,038, wszystko można sprawdzić w statystykach zespołu na BOINCstats http://pl.boincstats.com/stats/boinc_team_graph.php?pr=bo&id=9063


Pigu

http://boinc.setiatwork.com/team/stats.cgi?teamid=30228&userid=8102343

Troll81

#107
warto zobaczyć jak się raklamuje ICEWOLVES

http://www.youtube.com/watch?v=M0e_57A4XV8

mją chłopaki jaja...

Voice1980

Faktycznie dobre, oglądając można by uwierzyć że są w czołówce światowej :)

dla ciekawskich mają też inny filmik "propagandowy" z jakiejś rozgrywki z teamem boinc.be

http://www.youtube.com/watch?v=fnpCb6_XSUI&feature=related

uwaga początek jest dość drastyczny  8)


Nie wiem jaką datę mają te filmiki ale w chwili obecnej ten team nie notuje zbytnich wzrostów

tito

A może by przy okazji wizyt w sklepach komputerowych pogadać ze sprzedawcami? Przeważnie mają jakiś komp włączony, który po prostu się marnuje. A może zgodziliby się na jakąś małą reklamę B@P na szybie sklepu?

Voice1980

na przykład w zamian za reklamę na naszym forum czy też na stronie.... chociaż mały lokalny sklepik może nie być zainteresowany czymś takim - nie ta skala odbiorców :)

Taka reklama, o której Tito piszesz mogłaby być też czymś w kształcie "sklep przyjazny BOINC" i wtedy argumenty są pozytywne dla obu stron

- klient, który jest w temacie boinc zorientowany, spojrzy na sklep "przyjaznym" okiem lub nawet portfelem :)
- klient, który zupełnie nie wie o co chodzi, wejdzie i spyta. Oczywiście dostanie też naszą ulotkę  8)

Niekumaty Burak

Cytat: Voice1980 w 18 Lipiec 2009, 11:42
Taka reklama, o której Tito piszesz mogłaby być też czymś w kształcie "sklep przyjazny BOINC" i wtedy argumenty są pozytywne dla obu stron
Uogólniłbym ten pomysł na pojęcie "Firma Przyjazna BOINC". To jest dobry kierunek myślenia. Nadawałoby się ten tytuł firmom które w jakiś sposób reklamowały by nasz zespół. Zastanówmy się co możemy im w zamian zaoferować, oprócz prestiżu, który zresztą chyba nie do wszystkich by przemawiał.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Voice1980

No tak, to dość szerokie pole do działania.
"Tylko" to jakoś zorganizować i znaleźć aktywistów

Można by zaproponować takim sklepom, zwłaszcza w większych miastach gdzie jest więcej liczących, coś w rodzaju programu. Sklep,firma ma reklamę na naszej stronie lub chociaż są w jakimś spisie "przyjaznych".
Robiąc zakupy, członkowie pierwsze kroki kierują do spisu - być może jest coś w pobliżu.

Dla nas plusem była by reklama w sklepie (okno,ulotka,wygaszacz ekranu na wystawionych monitorach), dla firmy potencjalni klienci. Do tego może się przydać analiza robiona przez sergeant'a. Po dodaniu miast "robi się" mapa, gdzie szczególnie warto uderzyć.

Na obniżkę cen dla członków teamu to pewnie nie ma co liczyć :) ale kto wie może z czasem można by się o to ubiegać? karty członkowskie...trochę już bujam w obłokach... składki członkowskie na działania naszych aktywistów... już spadłem z obłoków  :D

Podejrzewam że w sprawie niższych cen łatwiej będzie rozmawiać w sklepach internetowych. Za wspólne banerowanie na przykład.


Ogólnie rozwijają temat promocji Boinc jako zjawiska globalnego, aż dziwię się, że żaden producent sprzętu komputerowego, nie dedykuje specjalnych modeli dla liczących. Niezła rzesza potencjalnych klientów. Ubrać to w propagandę i heja. Na przykład klient pokazuje certyfikat uzyskany w jakimś projekcie, na którym jest jego dorobek punktowy i dostaje zniżkę na zakup drugiej karty grafcznej  8)

Niekumaty Burak

Sklep internetowy - my umieszczamy jego banner i dodajemy do spisu Firma Przyjazna BOINC, on do wszystkich przesyłek dodaje naszą ulotkę. Ulotki drukowane na nasz koszt z dobrowolnych składek (składka na ulotki tak jak na SKB@P).
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

misiek

Mógłby ktoś skrobnąć tutaj statystyki forum? Oczywiście jeśli nie są tajemnicą ( a nie powinny w takim wypadku) ;) Znam się co nieco na tych sprawach i mogę sporo opowiedzieć o realiach internetowej promocji.
Dzisiaj będę już nieosiągalny po 15 do jutra, ale można się poważnie zastanowić nad pomysłami które tutaj padły. Bardzo ważne są statystyki, bez nich można liczyć tylko na filantropię... a o nią ciężko w kraju nad Wisłą :)

Troll81

Pigu zrobi nam takie statsy w ciągu tygodnia, że nawet google będzie się chciało u nas reklamować :d

Pigu

żaden problem, ale czy serv utrzyma %)

OxyOne

Ja sie nie moge doprosic ładnego bannera do strony www.dom-markt.pl cos w tej kolorystyce, bo to co jest, to...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

misiek

Cytat: Troll81 w 19 Lipiec 2009, 21:50
Pigu zrobi nam takie statsy w ciągu tygodnia, że nawet google będzie się chciało u nas reklamować :d

Forum nie ma podpiętego żadnego skryptu zliczającego? Np. Google Analytics... Nie wiem jakie B@P ma statystyki odwiedzin, więc trudno mi coś doradzić.

Pigu

pisz do wodza pm :ph34r: