Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

nagrywarka

Zaczęty przez Pigu, 13 Czerwiec 2010, 23:42

Pigu

szukam kamraci nowej nagrywareczki - czy możecie coś polecić?

AiDec

Plextory zawsze i wszedzie. Tyle z mojej opinii ogolnej :).


A tak deczko bardziej szczegolowo, to napisze dlaczego. Dlatego ze przez 5 lat uzywania Plextorow (wiele modeli, dla IDE i SATA), tylko jeden raz zaklalem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Potwierdzam. Plextory są na lata :D

Pigu

tyle, że plextor 860 ma flaki pioniera 216, a plextor 880 ma flaki litona (a na litony mam alergię i wstręt)

Tomasz R. Gwiazda

zastosowania nie podales.

Bo jesli tylko do zainstalowania systemu, to chyba bez roznicy co ? :)
Ja tam LG uzywam obecnie , na moje potrzeby wystarczajace.


Pigu

zastosowanie umiarkowane, ale już tyle nagrywarek miałem, że szczerze mam dość ciągłych wymian

chcę cichą
chcę czarną
chcą sata

i chcę by cholera tak potrafiła nagrać płyty, by zarówno ona jak i inne napędy mogły te płyty przeczytać

litony które same nie potrafią przeczytać swego dzieła szczere pie*****
lg też zdążyły mi sięporozpadać
ostatnio zajechałem pioniera

Tomasz R. Gwiazda

to usera prosciej wymienic :P


Troll81

Może i plextor jest na bebechach piniera, ale jakims cudem działa dłużej :D

Pigu

tego na bebechach pioniera bym kupił, ale tego na bebechach litka się boję :fright:

legis

a ja mam asusa już 2 lata i jestem zadowolony
wcześniej przez 11 latek poszło z dymem 9 litków był tego 1 plus dwie sztuki kupiłem a reszta to wymiana gwarancyjna ani razu nikt tego nie naprawiali
na przyszły rok planuje zakup niebieskiej ale to dopiero po zakupie tv

pszyklejony

To jest jakaś tragedia, CD mają po 10 lat i działają.

TJM

Według mnie szkoda przepłacać na nagrywarkach, te lepsze wcale nie wystarczają na dłużej (o ile nagrywa się spore ilości płyt). Przy nagrywaniu niewielkich ilości najlepiej kupić najtańszą jaką da się znaleźć, i tak padnie szybciej od kurzu i dymu z papierosów (jak ktoś pali), niż sama z siebie.
Jedyne co naprawdę widać jak się kupi lepszy model, to lepsza tolerancja kiepskich lub rzadziej spotykanych nośników, czasami lepszy soft, częstsze aktualizacje.

Dlatego zawsze w blaszaku mam jedną dobrą nagrywarkę i 3 kiepścizny, dzięki temu mogę sobie nagrywać na płytach po 30gr/szt w miarę bezstresowo.

Nagrywarki DVD padają szybciej od CD głównie przez większy stopień upakowania danych - tolerancja na błędy jest dużo niższa. Poza tym nagrywarki CD pamiętają jeszcze czasy, kiedy były budowane solidnie - za cenę mojej ostatniej nagrywary CD mógłbym spokojnie kupić samochód. Teraz w środku większości napędów podzespoły mechaniczne są podobnej jakości, jak w zabawkach. I to tych tańszych.
Mógłbym coś napisać o padaniu nagrywarek bluray, które nadal są drogie, ale wolę sobie o tym nie przypominać bo nóż mi się w kieszeni otwiera jak sobie o tym pomyślę.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

co sądzicie o;
http://www.komputronik.pl/index.php/product/100690/Podzespo_y_PC/Nap_dy_optyczne_/_FDD/Pioneer_DVR_S18L_black_Serial_ATA_BOX.html

TJM

Sądzę, że za tą cenę da się kupić dwie tańsze i jeszcze na piwo zostanie  %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

szukam dobrej nagrywareczki do laptopa (interfejs E-IDE/ATAPI)


Troll81